Sušička prádla

luciferka93
12. okt 2023

Dobrý večer, prosim vás aku pouzivate susicku? A spokojnost? Niak si neviem vybrať, filtre na strankach ponukaju uzke, kondenzačné a neviem este aké. Hlavne by som chcela taku, aby som nemusela žehliť 🙈🙈Každá dobrá i zla skúsenosť pomôže vdaka ☺️☺️

zabina27
12. okt 2023

Ja mám teda ešte len prvú, máme Bosch, ale myslím, že nezehlenie nezáleží od typu sušičky, ale od spôsobu sušenia - poskladas teplé hneď po dosuseni = nemusíš žehliť, necháš v sušičke vychladnúť = pokrčené ako sviňa 😂

domak2
12. okt 2023

Ja mam najlacnejšiu beko a som spokojná, zatiaľ ide už asi 5 rokov, vodu z nej vylievam manualne a vsetky filtre sa daju vybrat a vycistit. Ale teda na to aby som nemusela žehliť, by som musela pradlo pekne poskladať hneď po dosuseni a to sa mi chcelo presne jeden krát, po prvom použití 😅

luciferka93
autor
12. okt 2023

@zabina27
@domak2 aha ďakujem 😃😃 ja sa v tom nevyznam chcem si kupit prvu susicku k vianocam, tak dobre vedieť. Lebo mame v byte teraz napr 19 stupňov a pradlo 3 dni na susiaku co mi nechce uschnúť ked neni teplo. Zachvilu bude aj stuchnute a mozem znova prat takže racej budem skladať po vysuseni v susicke 🙈🙈😃😃😃 len som myslela ze je nato daky zvlast program 😃🤷‍♀️

peter0123
12. okt 2023

@luciferka93 tiež som si kúpila Beko úzku , lebo je položená na práčke ktorá je tiež slim, najlacnejšiu akú som vtedy dostala bolo to pred cca 6 rokmi

domak2
12. okt 2023

@luciferka93 ono určite sú lepšie susicky ako mam ja, ale mne fakt stačí. Ja bývam v Londýne takže ju používam aj keď je 30° v auguste, tu to proste aj tak úplne nevyschne snáď nikdy a ešte mi tam nalezu pavúky 😅

luciferka93
autor
12. okt 2023

@domak2 hej ved su cenovo aj riadne palky, ale tak mne staci aby susila 😃 a pozerala som veru aj beko znacku tak porozmyslam nad nou lebo aj cenovo vychadza super. A teda pavuky by som nechcela vo veciach 🙈😃

luciferka93
autor
12. okt 2023

@peter0123 slim by bola asi úzka, kolko vam tam vojde pradla?

peter0123
12. okt 2023

@luciferka93 áno slim je úzka ... výrobca udáva do7kg

andreakotesova
12. okt 2023

Mam Beko a je perfektná 👌. Treba vyberat kondenzacnu s tepelnym cerpadlom.

luciferka93
autor
12. okt 2023

@andreakotesova dakujem kraasne za typ, vyzera ze vela maju znacku beko a su spokojni ☺️

andrejka1974
12. okt 2023

@luciferka93 ja mám AEG sušičku,ale ja nezehlim vôbec už roky a to používam sušičku len v zime

tundra
12. okt 2023

Mame asi mesiac Samsung s tepelnym cerpadlom,9 kg manzelka je nadmieru spokojna👍😀

noami12
13. okt 2023

@luciferka93 ja mam program aj že či to chcem mat aj vyzehlene ako oni sú rovné tie veci aj bez programu. Ale keď skúsim napr. posteľnú bielizeň tak ta je dogrčená ( teda bývala) kúpila som si gulicky do susicky a už sú obliecky také rovné že snáď lepšie by som ich ani ja nevyzehlila 🙂 gulicky do susicky odporúčam veci sú rovné, nadychane a prídu mi aj také jemnejšie a aj sa mi znižuje program sušenia.

timea301196
13. okt 2023

Ja mám lg a prádlo chodí z pračky ako dožutee

slniecko5
13. okt 2023

Presne aj ja riešim kúpu, Diky za tému.
Na Beko susicky bývajú veľmi dobre recenzie, na LG horšie. Samung sa kazia po 2-3 rokoch.

slniecko5
13. okt 2023

Zvažujem Beko A++ a dokúpiť predĺženú záruku.

saxana000
13. okt 2023

Obycajna BEKO mi staci.vodu vylejem sama filtre vycistim tiez sama pouzivam dokola 3 programy.pradlo poskladam hned ked skonci a pozute ho nemam vobec..zehlim akurat muzove kosele po vianociach po plese po sibacke a po hodoch

slniecko5
13. okt 2023

@saxana000 alo dlho susi dosucha?

luciferka93
autor
13. okt 2023

@noami12 a davate 1 tu gulu do susicky? Dakujem za tip ☺️

luciferka93
autor
13. okt 2023

@saxana000 to je super, tiez jasne ze kosele treba ozehlit, je to predsa aj iny materiál s tym ratam. A susili ste tam aj paplony? Vysusi dobre? Lebo maly ked ma sople sa mi vzdy dovracia v posteli a stale iba perieme paplony navliecky plachtu.. 🙈

zuzinabila
13. okt 2023

@luciferka93 Bosch.cena okolo 700 eur,ale tento typ uz nie je v predaji.kupovana min.rok.nezehlim takmer vobec,jedine kosele trosku.paplony ususi samozrejme.je ale obrovska,tusim na 9-10 kg?na susicke sme si dali extra zalezat,kedze zijeme pri lese ,pri potoku,vlhsi vzduch,neda sa dosusovat,ked je nad 25 vyssie este ano,ale inak nie.

mimikarol
13. okt 2023

My máme cca 1,5 roka Beko. Kupovali sme kôli tomu, že neďaleko od nás býva opravár Beko značky. Ide denno denne 1-2x a zatiaľ slape ako hodinky

zuzinabila
13. okt 2023

@luciferka93 a celkovo nejak znacku Bosch uprednostnujem v spotrebicoch.su drahsie,ale skoro nikto sa na nich nestazuje na rozdiel od inych znaciek kde su recenzie aj dobre,aj zle.radsej si vzdy pockam,prisetrim a kupim kvalitnejsie.

janadj
13. okt 2023

@noami12 môžem sa opýtať máš hladké guličky alebo také “drapave” presne riešim že postelne prádlo je neskutočne vykrcene ďakujem

zuzinabila
13. okt 2023

@luciferka93 este k tym spotrebicom.minule tu bola nejaka tema o prackach.ze ludom funguju 4-5 rokov.moja isla takmer dennodenne 15 rokov a stale je funkcna,vymena potrebna len kvoli tomu,ze predsa len su uz spotrebice inej energetickej triedy...ale nebola zrac energie,to zas nie,kludne by som ju aj nechala dalej.to je tak ked kupis kvalitu a smejd.

slniecko5
13. okt 2023

@zuzinabila problém je, že nie vždy to tak je, že značka je známka kvality a to viem presne, o čom hovorím a preto sú tieto diskusie dobre.

slniecko5
13. okt 2023

Ja osobne kupujem spotrebiče na max 5 rokov a som s tým spokojná. Radšej investujem inde, kde to ma trvácnosť.

saxana000
13. okt 2023

@slniecko5 zalezi.co a kolko tam.toho narvem.ale 2 hodinky urcite.

zuzinabila
13. okt 2023

@slniecko5 jasne,Zuzi.pravda je kdesi uprostred.napr.na Miele som pocula staznosti raz za zivot.ano,aj znacka nieco vypoveda o kvalite.na druhej strane,su produkty ktore maju zle referencie jedna radost.myslim,ze ked si clovek pozrie kdesi na amazone 100 000 referencii na konkretny produkt,tak sa z toho uz da nieco vydedukovat.

zuzinabila
13. okt 2023

@slniecko5 kukni ten amazon.na MK je prilis mala vzorka.ked sa ti tu vyjadri 30 ludi,nic ti to nepomoze.ale jasne,ze ked kupujes na 5 rokov,tak je to uplne jedno..ja kupujem na dlhsie