Pokrčené prádlo zo sušičky

13. jan 2024

Ahojte žienky, kúpila som si sušičku na základe odporúčaní každého že ako potom nebudem musiet žehlit 😂😂😂 No opak je pravdou, dala som prať napr naše uniformy , ktoré sú z takeho tvrdšieho materialu, vacsinou bavlnene všetko.. No vytiahla som zo sušicky samozrejme hned ako sa skoncil program este teple, a su uplne dokrčené, aj tak ich musím všetky žehliť..
Snažila som sa ich ponarovnávať rukami ale aj tak to nepomohlo sú dokrčené…
Čo robíte aby ste mali prádlo zo sušičky rovné ?
Dala som sušiť napr teplaky, svetre, trická- tie boli celkom ok a nemusela som ich žehliť, ale akonahle dám nejaky takyto pevnejsi material tak hneď musím…
Poraďte

deti95060810
13. jan 2024

vyberám prádlo hneď ako skončí sušička...
ale u teba to bude asi materiálom... možno by som len vyvesila na sušiak a dala nižšie otáčky pri žmýkaní.

danielahamar
13. jan 2024

niektorí materiál nie je rovný, bohužial

autor
13. jan 2024

@deti95060810 no ja som vybrala hneď kedze mam tú smart susicku ktorá mi na mobil pošle upozornenie že už sa dokončil program. Tak hned som vyberala prádlo bolo teple ale nedalo sa proste rukami narovnať bolo pokrčene.. a aschválne som chcela susicku aby som nemusela dookola vyvesiavať kade tade po celom dome po sušiakoch

atinkaa
13. jan 2024

@autorka ..ono zavisi, od kvality pradla, ktore mas, od susicky ktoru mas, program, aky navolis, asi si neodhadla spravne, od casu, ako dlho trva kym vyberies susicku, ktora ti zapipa....
obcas aj v navodoch mas, ze ak ostava este voda - tak aka to je chyba
alebo ak je pradlo velmi pokrcene - pozri navod, ci tam nenajdes riesenie

Niekedy clovek aj presvihne vahu a vtedy je tiez viac pokrcene ako rovne.
Inak ja patrim k tym, co zehlia aj pradlo zo susicky, teda nie je to uplne top akoze vyzehlene, to si od toho neslubuj, ak mas oko ktore vidi, tak uvidis, ze je nevyzehlene, sice rovnejsie ale nie ako vyzehlene.

Co dost pomaha su lopticky vlnene do susicky, vedia urobit rovnomerne susenie aj pradlu, ktore nie je materialovo poddajne a nadychat ho, tak postupne skusaj, co ti zapasuje.

slavomira236
13. jan 2024

Jaam bavlnene postelne zo susicky pokrcene ovela viac ako zo susiaka..zo susiaka krasne rovne

kacena4
13. jan 2024

no hold sušicka je prednostne na susenie nie na zehlenie 🙂 ak ti krci pradlo skus dat menej pradla a kratsi program, aby pradlo nevysusilo uplne ale ostalo "chlp" vlhke a to prehodit cez stolicku, dosusi sa tak ze gravitaciou sa trosku "vyrovna" . ja napr. nesusis v susicke veci, ktore treba zehlit ako tricka, kosele lebo su na tom horsie ako zo susiaku.

luxus10
13. jan 2024

autorka-nepises, aku mas susicku, co si susila, aky material, ani aky program si pouzila, ani ako si to vyprala, ci si pradlo vytriasla pred vlozenim do susicky....atd...

katica06
13. jan 2024

Čo chcem mať rovné pred vložením do sušičky vytrasiem poskladám ako keby bolo suché a tak dám sušiť. Na väčšine prádla to funguje
Čo sa len tak pokrčené praním hodím do sušičky sa také pokrčené s tade aj vyberá niektoré materiály sú proste také

guiseppinka
13. jan 2024

@slavomira236 ano presne, to aj ja kus nadavam. Ale postelne som zehlila stale..

fion22
13. jan 2024

Nám toto isté robila napr.práčka so sušičkou v 1, v nej sme sušili iba take veľké veci ako vetrovky, posteľné prádlo ...no a to bolo dokrkvané, doslova ako kravičke z papuli...teraz máme samostatnú sušičku a nerobí to...tá práčka so sušičkou bola o dosť menšia, a ešte napr. čo môže byť máme program skriňa, skriňa plus- tie nie sú vôbec dokrčené, potom slniečko- a to sú veci úplne vysušené a aj dokrčené...možno treba vyskúšať aj slabšie programy, že kde trošku vlhkosti ostane v tejtvrdšej látke

jablkovastrudla
13. jan 2024

@fion22 tiez som to tu minule pisala, mali sme indesit 2v1 a susila som tam iba plachty a uteraky lebo ked som tam susila oblecenie tak bolo tak dokrcene ze by som ho musela zehlit. boli tam iba 3 susiace programy takze nemohla som zvolit iny program na susenie. teraz ju akurat menime a ja sa neviem dockat normalnej pracky. a pradlo som vytahovala horuce hned ako program zapipal ze dosusil. tiez budem kupovat susicku zvlast

hlinka77
13. jan 2024

Ak máš, skús sušiť na programe Sušenie na žehlenie. Ja tak suším manželove hrubšie bavlnené tričká. “Vysuší” ich navlhko a ja ich také vešiam na vešiak, ale nedávam ich ešte do skrine.

minenkak
13. jan 2024

Nesuš úplne do sucha a zavese ti nech to doschne na vesiakoch alebo sušiaku

luxus10
13. jan 2024

kolko diskusii tu uz o susickach bolo, stale radim technologiu AEG 8. alebo 9 tr. ,prave pre prepracovane technologie susenia nie , kazdy ma svoj nazor, a presvedcenie a kupi hlupotu a potom tu vyplakava... no hlavne ze je smart...kazdy potrebuje svoju skusenost...

rebrambora
13. jan 2024

Nuz. Moje pracovne oblecenie je tiez velmi tvrdy material a do susicky nesmie. Nebude to tym?

luxus10
13. jan 2024

@rebrambora ano, ak nesmie do susicky, moze sa do nej dat na studeny prefuk-30-40 min, aj to vie pekne pomoct, a potom pekne vyvesit..

autor
13. jan 2024

@luxus10 ano pradlo som vytriasla pred vlozenim do susicky , dala som susit bavlnene uniformy , na program bavlna v susicke Samsung - heat pump, uplne nova mam ju druhy den. Na program bavlna, s vyssim susiacim stupnom, a tam kde bola aj ikonka ze easy iron :D
Tak isto mi tocurobioo napr aj na elegantnej sukni, co tiez musim prezehlit uplne je dokrkvana

luxus10
13. jan 2024

a mas aj jemne susenie? skus...bavlna program je tak na frote uteraky...

slavomira236
13. jan 2024

Prosto su materialy ktore zehlit musis. Susicka nieje zehlicka..

saxana000
13. jan 2024

Zalezi od programu ak.aj peries na bavlne tak ten viac krci pradlo aj susenie.na bavlne mi pride viac pozuvane pradlo v porovnani so syntetikou alebo mixom.skus iny program.muz ma monterky hrube bavlneme.a z mixu mi vidu ako vyzehlene po bavlne boli jak krave z papule

saxana000
13. jan 2024

@slavomira236 no ved lebo aj gravitacia robi svoje

autor
13. jan 2024

@saxana000 no ved ja neviem, ja sa riadim podla oblecenia ze aky tip na co, nemam skusenosti so susickou, za to hoadam tipy ze co.. neiekdy mam pocit ze aj pradlo mam vlhke po dosuseni

guiseppinka
13. jan 2024

Ked je hrube, tak to zvykne nedosusit poriadne... Mam 4 roky susicku, pouzivam 1 program na vsetko a susim tam fakt vsetko (mimo softshellu, e detske nohavice z lidlu tam dam v pohode)... A ze mam pokrvene postelne velmi neriesim, lebo by som ich zehlila tak ci tak...

luxus10
13. jan 2024

na syntetiku daj syntetiku
na bavlnu len uteraky
na mix bezne pradlo
na jemne susenie haklive oblecenie, ja na nom susim aj rifle, pulovre, a vsetko co neznesie vyssiu teplotu a chcem to mat krasne nadychane a nevykrcene
na perove bundy susim perove bundy vankuse a periny z peria

diablikovci
13. jan 2024

Bavlnené a tvrdé veci sú vždy pokrčené. Ja mám to iste . Mne išlo skôr o čas susenia najmä v zime.

saxana000
13. jan 2024

Zo.zaciatku radsej jemnejsie syntetika mix jemne a dosusit na casovke 20minut.bavlna lubi aj zrazit aby si potom neplakala..na bavlne len postelne a uteraky ostatne vsetko mix denne.co ostane vlhke dosusim 20 minut na casovom.a to tam fakt ladujem doradu vsetko aj silonky s riflami.

domiklik
13. jan 2024

Môžeš skúsiť iný program, ak máš apku tak tam je tých programov dosť. Asi by som skúsila nejaký kratší program na sušenie a oblečenie zavesila na ramienko doschnut. Ešte môže byť problém aj váha mokrého prádla.

autor
13. jan 2024

@saxana000 ja mám niekedy aj keď dám ešte aj ten program dosusenie rychle, aj po tom programe mam napr hrube pulovre aj tak vlhke…

saxana000
14. jan 2024

Ale susicka.neni.pracka ty.mas.susit oblecenie priblizne rovnakej hrubky spolu.sa necuduj pri trickach ponozkach a gatkach ked tam fuknes rifle alebo hrubu mikinu s kapucnou ze tie ostanu vlhke aj po dosusovani.toto.ani najlepsia susicka na svete nevyriesi.alebo vysusi vsetko silnejsi program ale tie mensie veci budu uz presusene a mozu sa.zacat.zrazat.gumicky povolovat a podobne.musis zacat inak triedit pradlo na pranie nie len farba ale aj material a hrubka chvilku to potrva pokus omyl.ale dojdes.na to.postupne.
A pracka ma kolko otacok pri.odstredovani?a
Lebo aj na tom.dost zalezi

luxus10
14. jan 2024

@saxana000 aeg zvladne aj toto...rozne hrubky materialov v 1 sus. programe, a este vyjdu aj krasne nadychane a suche...ako pierko...