1. septembrové dieťa..počkať so školou?

maminkavalika
18. júl 2018

Dobrý deň maminy, poprosila by som o váš názor v prípade...Môj ,,malý" sa narodil 1. septembra.....tento rok, bude mať 5 rokov, a zvažujeme či ho hneď v 6 dať už do školy....Viem, že najlepšie to dokáže zhodnotiť rodič, lebo len ten vie, aké je jeho dieťa a či už na to ,,má", či to zvládne, predsa len je to zmena, väčšia zodpovednosť pre to dieťa, samostatnosť tiež....Len tento rok, začiatkom júna sme sa definitívne prisťahovali do Bratislavy, tým pádom som prepásla všetky zápisy do materských škôl, máme tu všetci aj trvalý pobyt, len neviem, je MŠ povinná prijať dieťa aj keď prihlášky budem posielať až teraz v tomto období? Prípadne, je lepšie si najprv MŠ obvolať alebo posielať bezhlavo všade prihlášky (potvrdenie od pediatra tiež niečo stojí, v našej mestskej časti máme 12 škôlok). Tiež ma zaujíma, či aj MŠ môže rozhodnúť, či dieťa môže byť v ,,poslednom ročníku" pred prijatím do základnej školy. Väčšinou všade sa uvádza že rozhodujúci je vek dieťaťa k 31.8 v daný kalendárny rok, my sme deň po.....Malý chodil vyše pol roka do súkromnej škôlky. V prípade že všade dostanem negatívnu odpoveď, ako mám postupovať ak sa bavíme v rovine, že dieťatko budúci kalendárny rok nastúpi do základnej školy. Popravde, teší sa do novej škôlky lebo vie, že potom pôjde už do školy, kde sa naučí čítať,písať.......Osobne si myslím, že ,,na to má". Ďakujem za akékoľvek rady.

asia83
20. júl 2018

@maminkavalika Načo rok čakať? Keby sa mal narodeniny 31.8., čakali by ste?