Zápis na vysokú školu

abditus
25. jún 2017

Ahojte , potrebovala by som vedieť ako to je so zápisom na vš . Mám taký problém ,že zápis na jednej škole je skôr ako budem vedieť výsledky z druhých ,na ktoré som si podala prihlášku . Teda viem svoj zápis v prípade prijatia na druhu školu zrušiť ?

jeennyv
25. jún 2017

@abditus na tu ktoru nechces jednoducho nenastupis...vies kolko ludi do prveho rocnika nenastupi....ja som par svojich "spoluziakov" videla len na zapise a dalsich par len v prve dva tyzdne skoly..

deti95060810
26. jún 2017

@jeennyv tak ja som ich zopár videla aj na promóciach. Nikdy som ich nestretla v škole a na promóciach že to boli naši spolužiaci....

deti95060810
26. jún 2017

kľudne sa zapíš na tú prvú VŠ a potom keď nebudeš chcieť ďálej chodiť , tak dáš výstup z VŠ....neboj takých ako ty tam bude viacej....

bergsta
26. jún 2017

Nastupit, samozrejme, nemusis. Mozu s tym vsak byt spojene aj naklady v buducnosti.
Zisti si v studijnom poriadku/na studijnom oddeleni, ako je to s prekrocenim dlzky studia.
Zapis byva obvykle zavazny a skola Ta vedie ako studentku - priebezne nekontroluje, ci ju aj navstevujes. Moze sa Ti stat, ze to (ne)nastupenie bude povazovane za prekrocenie standardnej dlzky studia a teda jeden rok budes mat spoplatneny.

sendy1977
26. jún 2017

presne ako píše bergsta, môže sa ti stať, že v budúcnosti budeš mať problémy, zisti si to študijnom oddelení.

sardinka336
26. jún 2017

@deti95060810 tak ale čo to bol za odbor? Medicina asi nie...ekonomika tiez pochybujem, strojarina, stavarina a architektura asi tiez nie, ošetrovatelstvo, fyzioterapia asi tiez nie...
Zial, máme kopu odborov, ktore naš pracovny trh vobec nepotrebuje len chrlia absolventov lebo z nich maju peniaze.

deti95060810
26. jún 2017

@sardinka336 strojnícka fakulta...

sardinka336
26. jún 2017

@deti95060810 moj muž tam chodil na denne študium, z 1200 prijatých skončilo asi 200 študentov...ze by tam nemusel chodit na prednašky a cvika a len tak skončil študia tak to neexistovalo. Skor si myslim, ze pri tolkých študentoch čo tam je nemozeš poznat kazdeho. Strojarina ma ešte aku taku uroven, aspon ta v BA...neviem ako Trnava.