Aká je to porucha?

tojada
1. feb 2017

Maminky poradíte, prosím. Mám neter, 6-ročnú, lenže sa narodila na jeseň, teda už by chodila do školy. Plakáva často, keď je s mamou, tak za tatom,keď je s tatom, tak za mamou. Spáva v škôlke tam občas plakáva, že tam musí spávať. Teda je veľmi plačlivá. Inak je šikovná bystrá, rodinné prostredie má dobré venujú sa jej, ale strieda nálady. Čo to môže byť? Jej brat je celkom iný.

eeffka
1. feb 2017

@tojada co tak "citliva povaha" ? 🙂

madana
1. feb 2017

@tojada Ja viem,ze dnes je taka moda,hladat za vsetkym nejaku diagnozu.
V tomto pripade by som nehladala za tym ihned nejaku poruchu.....
Podla mna Tvoja neter ma jednoducho takuto povahu,je to citlive dievcatko a musi z toho len vyrast ,na vsetko je potrebny len cas

womankc
1. feb 2017

@tojada je to taká povaha , možno ju ako dievčatko viac rozmaznávali a tak je skôr takáto.... Môj syn mal spolužiačku v škôlke , ja som inak ako oplakanú to dievča ani nevidela.. plakala od najmenšej triedy každučký deň, učiteľky už z nej boli hotové nič nezaberalo , Ja som ju videla plakať ešte na základnej škole hádam v druhom , či treťom ročníku, jednoducho bola taká precitlivená povaha......

emilia25
1. feb 2017

S tou skolkou to je presne ako moj stredny syn a tiez uz mal byt v skole ale minuly rok bol uplne nezrely pred par dnami sme mali znova test zrelosti a uz matika plny pocet ulohy tiez pekne riesil no len ta pozornost je trosku kratsia ale do skoly sa tesi.a maly je tiez uplakany povedala by som ze najviac z mojich 4 deti a to mala ma 11 mesiacov a tolko neplace ako stredny.takze si tiez myslim ze toto plackanie je proste normalne a ked dietatko je stale z rodicmi tak proste place.ja som chcela prvorodeneho nechat prespat u bratrancov a o 10 vecer sme museli ist ponho co plakal.nebol na uceny.dnes uz je druhak na zs a pojdu do skoly v prirode bude to jeho premiera takto od nas prec.

dominika6
1. feb 2017

@tojada prečo za tým hladáš poruchu,nebodaj diagnozu...nič to nieje proste je max. naviazaná na rodičov...nič viac

pribinak
1. feb 2017

ako pisu baby, nie je to ziadna porucha ani diagnoza, jednoducho bud je taka citliva, alebo je to aj privelmi uzkostlivou vychovou
ma surodencov? niekedy deti, ktore vyrastaju ako jedinacikovia su tak velmi naviazani na rodicov

simik22
1. feb 2017

ty si podla mna porucha a riadna... ad1 : tvoja svagrina vie, ze tu o jej dietati zakladas uplne nezmyselne temy o " poruchach " ?
ad2 : aj moj syn bol placlivy, skoro do teraz, ako mal 2 roky... od 2 rokov je to totalne ine, vymenene dieta, ja neviem, ze mam dve deti, hraju sa, donedavna sa len skriepili .
neskatulkuj deti, za to ze tvoje ( ak dake mas ) su kludne, tiche, niektore su nervoznejsie, zivsie, uplakanejsie..

adoela
1. feb 2017

@simik22 Ja deti ešte nemám, ale švagrovci majú obavy o čo ide, pýtajú sa, na Mk, nechodia, sú veľa v práci.

tojada
autor
1. feb 2017

@simik22 Odpovedala som omylom z počítača mojej kolegyne v práci.

rebellefleur
1. feb 2017

🙈🙈🙈