Ako prekonať náročné obdobie plaču a odmietania škôlky?

Zodpovedané
15. okt 2022

Dobrý deň

môj 3-ročný syn nastúpil v októbri prvý raz do škôlky. Dali sme ho na celý deň. Už dlhodobo sme ho pripravovali na škôlku, stále sme sa o nej rozprávali, čo ho tam čaká, chodili sme ku škôlke, aby mu bolo jej prostredie známe.

Keď nastúpil, hneď prvý deň mi volala učiteľka, že stále plače, aby som pre neho na obed prišla. Druhý deň to isté, ale vydržal celý deň, lenže nič nejedol, iba pil. Potom ochorel, bol týždeň doma. Teraz nastúpil a znovu to isté. V škôlke ruší svojim plačom ostatné deti. Stále opakuje, že tam už nepôjde, v noci sa budí s plačom, že chce byť doma s maminkou.

Ako prekonať toto náročné obdobie a dokázať to, aby sa syn do škôlky tešil?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať, na to sú asi povolanejší detskí psychológovia. Je na to veľa článkov kde -kade, musíte si ale aj tak nájsť svoj správny prístup k Vášmu synčekovi, aby ste mu to čo najviac uľahčili...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas