Aké sú vaše deti, keď prídu domov zo škôlky?

patulka1992
14. sep 2021

Maminy ake su vase deti ked pridu zo skolky? Ja uz som.na prasky s toho nasho pride domou a v kuse za vsetko reve ale za vsetko ked mu nieco nejde zaxne revat ked nieco neni po jeho reve ked ma ist do vane to iste ale za nic uz sme skusali aj po dobrom uz aj bitku dostal aj sme sa snimnrozpravali ze preco place ze nikto mu nic nerobi no nic nezabera 😭😭😭

79viktoria79
14. sep 2021

a prečo plače? moje deti to nerobia

patulka1992
autor
14. sep 2021

@79viktoria79 ja nemam ani len tusenie ked sa ho spytam povie ze mu nic neni doteraz to nikdy nerobil a do skolky chodi rad od zacitaku vobec sme nemali problem zeby plakaval

pribinak
14. sep 2021

@patulka1992 v škôlke musí sekať dobrotu, prispôsobiť sa väčšine, doma sa ventiluje, vypustí paru, uvoľní emócie
To časom prejde, lepšie nech reve doma ako v škôlke

amelie2017
14. sep 2021

V skolke su ine autority, ine pravidla, musi sa spavat slusne,...pride domov a ventiluje tlak.

bosorka2302
14. sep 2021

ano uvolni emocie, alebo je mozno len unaveny, aj moj je taky..

janickacrazy
14. sep 2021

@patulka1992 ano, niektoré deti toto robia, lebo v školke musia poslúchať a sú v strese, doma majú pocit bezpečia a preto sa chovajú ako divá zver, časom to prejde, prajem veľa trpezlivosti a prejav mu pochopenie, uisti ho, že ho ľúbiš, aj ked plače za každú hlúposť

taga
14. sep 2021

Presne ako pisu baby. Je to na nejo velky tlak, aj ked je vsetko v poriadku. Ventiluje doma. Neber si to tak osobne, nehladaj za tym neviem ake dovody.. najviac mu pomozes, ked budes kludna

hipuska
14. sep 2021

Ako sa správa vo škôlke? Predpokladám, že tam neplače. Domov je preňho bezpečné prostredie, kde sa správa uvoľnene a idú tie emócie von. To čo prežil počas dňa. Také dieťa ti určite nepovie, lebo samé nevie dôvod. Treba sa pýtať, rozprávať, zisťovať. S čím sa hral, s kým sa hral, ako sa mu spalo...počúvať pomedzi riadky. Ja som takto prišla na šikanu ale trvalo to asi 4 mesiace intenzívnej práce s dieťaťom. Vedela som, že sa niečo deje ale nevedela čo.

A inak, je úplne najhoršie dajak trestať, komentovať jeho správanie. Ked je šťastný tak sa smeje a to je v rodine akceptované. Keď ma "nervy a hysaky" tak to nie. A pritom to je tiež rovnocenna emócia. Treba si ale stanoviť pravidlá a tie dodržiavať. Napr.ked sa ide spať o 19, tak sa ide spať.

mabenn
14. sep 2021

@patulka1992 kompenzuje tlak v skolke

pininka1
14. sep 2021

Je to uplne normalne, vyrovnava emocie a to ze tam sa musi drzit. Moj syn napr ked som prenho prisla ma zacal bit. Trestal ma akoby zato kde som ho dala, ale pritom tam bol uplne spokojny. Len sa s tym potreboval vyrovnat. Netrvalo to nastastie dlho.

deti95060810
14. sep 2021

jedna moja dcéra bola presne takáto ... Revala doma pre všetko. V škôlke sa ma pýtali že či vie ona vôbec plakať. Tam neplakala nikdy, len sa usmievala. Akonáhle prišla domov - rev.... takáto bola celú MŠ

sasitimi17
14. sep 2021

Aj moja je taká. Ako jedna z mala išla do škôlky od prvého dňa s radosťou, je úplne bezproblémová a keď po ňu prídem tak otočka o 180 stupňov. Tiež mi povie že v škôlke sa nič nestalo tak neviem prečo doma plače tiež za všetko za každú blbosť. Pomáha len to keď ostanem kludna a nechám ju nech prejde emóciami. Neviem dokedy to takto bude..

matapo
14. sep 2021

...aj moj tak, uplne unaveny vidno na nom a nevie co zo sebou pre vsetko pisti, place nic nezabera, vacsinou ho este vezmem vonku tam je kludnejsi, potom este vecera, sprcha a liham si s nim do postele, citame knizky, vtedy je uz kludny, zaspi a na druhy den zas ten isty kolotoc, skolku neznasa, nechce tam chodit, este si neprivikol ☹

esterba
14. sep 2021

@patulka1992 v prvom rade hladné 😉 ale, samozrejme, ked ma tazsi den, tak aj nervozne, placlive, odporuje. Nedá mi - tebe, keď sa cítiš zle, pomáha, ak ti niekto jednu struhne?

mogaa
14. sep 2021

@patulka1992 dieťa môže byť unavené, nevyspaté.....ráno vstáva skôr ako bol zvyknutý a teda aj v škôlke sa unaví + nie vždy v škôlke zaspí

eternity24
14. sep 2021

@patulka1992 mojej sestry syn robil minuly a predminulý rok to iste. Tento školský rok este netrvá tak dlho a zatial neviem ci to pokračuje 😀

blancheporte
14. sep 2021

@patulka1992 Moji synovia chodili hladni zo skolky.