Ako naučiť škôlkárku spávať bez mamičky?

tajka1
7. júl 2008

ahojte, moja dcerka ma 3,5roka a nechce spavat sama, nemate nejaky dobry trik???je pravda, ze sme si ju tak naucili mi, od narodenia spavala medzi nami a to takym stylom, ze si ma stisne ruckami alebo chyti za ruku a spi...a to caka vecer pokial nejdem spat, inak nepojde...doteraz to slo, ale ona je velky cestovatel a uz ked je taka velka kope bud mna alebo manzela.dakujem za rady....

roasha
7. júl 2008

tajka,to mi je strasne zname... 😀 😀
vies co ti pomoze,aby vas nekopala?ocko pojde spat na valendu,aby ste vy dve mali viac miesta. 😀
mna drzi za ruku este teraz.. 😀

tajka1
autor
7. júl 2008

takze vies o com sa toci???som rada, ze to neni iba u nas...asi aj bude musiet, lebo za chvilku budu vraviet ze ho bijem, naposledy to dostal pekne medzi oci 😎

junovka
7. júl 2008

tajka, pozna uz dcerka ako tak cisla????Lebo moju Tmeiku som naucila tak, ze ma v detskej zavesene hodiny, kedze ona velmi skoro poznala cisla, tak som si lahla k nej na 5 minut, medzitym som jej precitala rozpravku, ked som odchadzala, pozreli sme sa na hodiny a povedala som jej:ked bude velka rucicka napr. na 5, tak sa pridem na teba pozriet. U mna to bolo 10 minut.Ked preslo 10 minut a na jej hodinacbola vel.rucicka na 5, tak som prisla, dala pusu a znova som povedala, ze pridem ....pretiahla som to na 15 minut....pretahovali sme to dovtedy, az pokial nezaspala.Snazila som sa aj pocas noci zobudit a ist ju pozriet....v izbicke jej svietila na stoliku lampa-kamenna sol celu noc.Samozrejem, ze sem-tam sa dakedy stalo , ze prisla k nam opat do postele v noci, ale zvykal si.Takto sme praktizovali s tymi hodinami hadam par mesiacov, lampicka jej stale svietila, az si nakoniec zvykla, a aj intervaly medzi nakuknutim na nu sa pretahovali, nakolko ked som mala prist druhykrat pozriet nanu, tak uz spala.Ale, jedno je pravda, ze hoc aj ked chodi uz do skoly, tak lampicka jej svieti celu noc aj doteraz....aspon zatial. 😉

anitka
8. júl 2008

Ahoj Tajka1, ano viem o com pises a riesili sme to ked mal 3,5r
u nas zabralo to ze velmi tuzil maly po naozajstnej motorke a pristupil na to ze ked ju bude mat,
tak bude zaspavat a spat sam. Z motorky je este aj po pol roku nadseny a funguje to.
Neni mu smutno lebo vecer mu zapnem na CD rozpravku a ked nieco potrebuje moze zakricat a ja pridem.
Niekedy ma zavola aj 15x niekedy iba raz. V noci ked sa prebudi zavola tiez tak pridem pohladkam a prihovorim
a odydem. Jasne ze som unavena, ale tympadom sa naucil sam spat a postupne nabera istotu.
Tak ako tvoj poklad po niecom velmi tuzi a ma rado rozpravky na CD skus to. Aj ked na kaze dieta plati ine.
Napis potom co a ako . drzim palce

tajka1
autor
8. júl 2008

ahoj, ciselka este nepozna. musim vymysliet nieco ine, lebo v izbicke spi aj jej sestricka/13mes./ a ta zaspi pekne sama, vypije mliecko, vlozim ju do postielky a spi...to len tato potvorka nie 😲

jaduska
8. júl 2008

Tajka, naša má 5 rokov aj niečo a stále spí pri nás. Keď sme kúpili novú poschodovú posteľ, tak ju asi mesiac bavilo spať v detskej, ale postupne sa nasťahovala späť. Ale u nás to až tak nevadí, lebo manžel chodí na týždňovky, takže miesta v posteli je dosť. Cez víkend niekedy ide spať do izby, niekedy si dá staré paplóny na zem k našej posteli a spí tam a občas sa tlačíme všetci štyria na troch posteliach....Stále si vravím, že hádam do puberty to tak nebude. Keď bude mať druhá dcérka tak 2 roky, tak ich vysťahujem do detskej izby obidve, len netuším, čo budem robiť sama v takej veľkej posteli ☹ 😀

tajka1
autor
8. júl 2008

nasa ma 3,5 a dufam ze sa to niekedy odnauci...aspon ist bezomna spat, takto chodim poctivo vecer o 21hod. s nou 😀 😀

jaduska
8. júl 2008

neboj, svoju svadobnú noc s vami v posteli nestrávi 😀 😝 😵

junovka
8. júl 2008

😀 😀 😀 jaduska , dobry vtip 😀

jaduska
8. júl 2008

ja som to váááážne myslela 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😵 😵 😵 😅 😅 😅

roasha
8. júl 2008

rano mala dobehla za mnou do kupelne:"vystrela som ruku,a ty nikde!" 😀

tajka1
autor
8. júl 2008

mna to male cudo stiska celu noc, aj ma drzi za ruku, tatino ziarli 😲 , ale nie tak-ale pretoze jeho tak nestiska...

mamiska
9. júl 2008

ahojte, tak aj my sme "spavali" traja na dvoch posteliach...oni spali a ja bdela a cakala, kedy vyleti bud ruka alebo noha... 😠 tiez som si musela ist s nou lahnut, no velakrat sa stalo to, ze ja som zaspala ovela skor ako Bianka... 😎 nevedeli sme si dat rady, no jedneho pekneho vecera nas cimsi tak nahnevala, ze som to s tym sekla, zavelila mas svoju postielku, izbicku, nech sa paci...a zabralo... 😀 vecer ju vsak musim ist pekne ulozit, ocinko pusku, popriat dobru nocku a je tisko...
drzim palce Tajka, nech pridete aj vy na nieco, co este mala nepozna a zabere... 😅

tajka1
autor
9. júl 2008

dakujem za tvoju skusenost, neviem ako to urobime, pretoze ked s nou nejdem spat a rozkazem ze uz je velka a musi ist sama a take tie ukecavacky..tak zacne robit cirkus a zobudi mi malu...ale jedneho dna budem musiet asi pretrpiet aj toto....

jaduska
9. júl 2008

tajka, inak zaujímavé je, že nechce spinkať v jednej izbe so sestričkou. Nemohli by ste ju nejako navnadiť, že už je veľká a musí v noci strážiť malú?

tajka1
autor
9. júl 2008

neviem, to sme neskusali-ale aj ked argumentujeme, ze ved je uz velka a aj Viktorka spi sama....tak nic...ona chce proste spat pri maminke

jaduska
9. júl 2008

tajka, naša staršia dcérka síce spí pri nás, ale zaspáva už sama...Voľakedy som tiež musela ležať pri nej, škrabkať chrbátik, rozprávať rozprávku...a nakoniec som zaspala skôr ako ona. Odkedy máme malú, tak stále čakala, kým nakojím a tak aj zaspala. Teraz už zaspáva celkom sama a keď malá podrastie, tak ich obe odšikujem do detskej izby... 🙂