Štvorročné dieťa nechce same spať

janap358
20. mar 2021

Ahojte maminky. Malá ma 4 roky aj pár mesiacov.... Má svoju izbičku, spávala v nej pár krát sama a bolo to v pohode... ale už dlhšie nechce vôbec sama spať... dosť dlho teda.... vravela, že tam bude spať keď tam bude stromček a stromček tam bol a nespala tam..... takže potom sme posteľ dali ku nám do spálne, lebo medzi nami nás kopala..tak spí vo svojej posteli ale spí pri nás v spálni... Za chvíľku sa nám narodí bábo a neviem si to predstaviť tam natrepať ešte aj postielku :-/ ... ako sa vaše deti naučili same spať ? 🙂 ano každé dieťa je iné, ale zaujíma , možno niečo pomôže aj pri mojej 🙂 Ďakujem za každú radu 🙂

ivangeline
20. mar 2021

Maly mal rok a pol. Zacal spavat s tatom v detskej. Pred 2 rokom spaval uz obcas sam... a teraz ma 2r a 2m a spi sam. Sme pri nom pri zaspati. Avsak rano vstava skor. Keby tam bol niekto pri nom,tak by spal aj hodinu dlhsie. :D
Niektorym detom pomaha svetielko. Mojkacik. Maly mal macka ale uz ho nepotrevuje. Nemysli na to,ze ho musi mat v posteli. Otvorene dvere ma,keby nieco. A niekedy mal aj vodu pri sebe vo flasi ale uz sme od toho upustili. Snazime sa ho navnadit na nocnik. Zatial neuspesne. :D

littlebubble
20. mar 2021

V 4 rokoch som už dávno spala sama.Raz za čas keď som bola len s maminou tak som bola pri nej kvôli búrke :D.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
20. mar 2021

@janap358 ono treba rýchlo niečo vymyslieť, lebo môže mala žiarliť na babo, že vy ste spolu v spálni a ona sama... Ja som to so atarsimi mala jasne😂😂😂jedna postieľka z jedna strany a druha u druhej😂😂 a malý je stále so mnou

ava11
20. mar 2021

Ja mam 33 a tiez nechcem spat sama 🤷🏻‍♀️ Ovela lepsie sa mi spi, ked je muz v miestnosti. A ked je na sluzobke, natrepem si do postele obe deti 😂 Nesilila by som to, pride jej cas. Pokial je vo svojej postielke, tak by som to este neriesila.

ktochytavzite
20. mar 2021

@janap358 no bed a co?to je nirmalne,ved nech spi s vami teda;)

littlebubble
20. mar 2021

@beata_k Nemám deti tak píšem za seba.
Najmladší súrodenec spí s rodičmi keďže nemá vlastnú izbu a moju si zobral stredný súrodenec.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
21. mar 2021

@janap358 Ja by som tiez radsej skusala najst sposob ako vas vsetkych popratat do spalne, lebo ako to citam starsi surodenci maju dost problemy so ziarlivostou a ak este k tomu bue nutena spat proti svojej voli sama, moze sa vam z toho stat peklo.
Mozno ked sa narodi babatko a bude ju budit kazde 2 hodiny, bude jednoduhsie ju presvedcit ze sa jej lepsie bude spat vo svojej tichej izbicke.

hors
21. mar 2021

@ava11 u nas podobne

lenka2710
21. mar 2021

@janap358 moja tiež ani za svet nechcela spat sama, keď sme ju dali do izby, tak prišla s revom a nestalo mi to za to, niečo nasilu robit, tiež mala posteľ v našej spálni! Potom som zistila, že som tehotná, bolo to presne v deň jej 5 narodenín! Ale ona si sama povedala, že maminka, keď budem mať už 5 rokov, tak už budem sama spávať dobre?? 😂 A naozaj, pár dní po tych narodeninách zobrala vankúš, paplonik, lampicku zo spálne a sama sa presťahovala, postel sme teda ešte nechali pár dní v spálni, v detskej posteľ bola, že pre istotu, kto to bude stále prenášat, ale nakoniec tam ostala, postel sa teda preniesla a nahradila ju zas postieľka 😉

kylie1983
21. mar 2021

@littlebubble No, toto je taky názor, ze....”Nemam deti” 😉 Ja som tiez spala sama od roka, a moje deti su s nami .

diewcatqoo
21. mar 2021

@janap358 ahoj, syn ma tiez 4 roky a nieco a spi s nami v spalni. Vobec mi to neprekaza, uzivame si vecerne mazlenie pred spanim, pretoze zachvilku vyrastie a uz nas nebude potrebovat.