Celé plavky pre dievčatká

biokozmetika
23. jún 2017

Ahojte mamičky, môžem sa opýtať na váš názor na plavky pre dievčatká? Príde mi to zvláštne mojej 4-ročnej dcérke dávať na leto celé plavky ale nikde nemôžem kúpiť len spodný diel- je to normálne že už takéto maličké dievčatká "musia" nosiť celé plavky?

ratira
23. jún 2017

Musia? Tomu nejak nechapem, preco by museli. Je to predsa na tebe ake jej oblecies. Ono je pravda, ze tie cele plavky su nemotorne, zvlast co sa chodenia na zachod tyka, lebo kazda vieme, ako sa davaju zle dole mokre plavky v mokreho tela. No niekedy mi pride take smiesne, ze malinke dievcatka malu dvojdielne plavky, ked ten vrsok mau vsade, len tam kde by mal byt nie je.

ivushka19
23. jún 2017

tak kupte dvojdielne a davajte len spodny diel..... podla uvazenia.....myslim, ze spodny diel predavaju len pre chlapcov......

viera77
23. jún 2017

Ved nemusia mat cele plavky, kto povedal, ze musia? ved aj dospela zena si moze vybrat z viacerych typov... zalezi ake dietatu kupis a co preferujes...moja dcerka je chudulinka, u nej dvojdielne plavky ani nehrozia, ved tie gatusky by sa jej same z tej mini riťky vyzliekali, takto plavky na nej aspon drzia pokope...a mladsej som tiez aj minule leto davala jednodielne, aspon jej super drzali plienocku na plavanie, tento rok uz bez plienocky ma opat jednodielne. A len spodne diely najdes urcite aj tu na bazare MK, a ked nie, tak kup dvojdielne a pouzi len nohavicky.

biokozmetika
autor
23. jún 2017

@ratira myslím musia v zmysle takom, že je to už "nevhodné" dávať dievčatkám len spodok plaviek. a práve ako @ivushka19 píše je smiešne takému dievčatku dávať aj vrchný diel...

sense
23. jún 2017

nemusia mat cele plavky, kup dvojdielne a davaj len spodny diel... nasa ma len bikiny...a jedny ma nohavicky a ako tricko aby jej chranilo chrbatik, ale tiez su dvojdielne...

sense
23. jún 2017

@biokozmetika inak moja si vzdy pyta aj vrchny diel...ze ma pod😉 prsienku ako mamina... osobne nevidim na tom nic smiesne...

mondolina
23. jún 2017

@biokozmetika
Čo je nevhodné na tom že 4 ročné dievča nemá plavkovu podprsenku?

sona2222
23. jún 2017

pripájam sa k názoru dievcat ze je to vec volby, komu co vyhovuje. myslím ze v nohavickach nikoho poburovat nebude. ja by som to asi tiež riešila tak, ze by som kúpila dvojdielne a dávala len spidny diel... ale dajú sa kúpiť aj nohavičky samostatne, treba googlit... napr. http://www.bonprixshop.eu/style/sortky-na-kupan...
alebo
https://www.moje-bielizen.sk/dievcenske-plavkov...

😉😉😉

biokozmetika
autor
23. jún 2017

@sona2222 super, ďakujem!

biokozmetika
autor
23. jún 2017

@mondolina už som sa stretla aj s takým názorom, že v dnešnej dobe by už aj tak malé dievčatká by mali mať oba diely 😕 preto sa pýtam, hľadám názory ostatných mamičiek ako to vidia...

henikav
23. jún 2017

Pride mi absolutne nevhodne ked niektore deti take 4-5 a viacrocne pobehuju po kupalisku uplne nahe, nevadi mi ak ich rodicia na deke prezliekaju, ale byt uplne nahe cely den medzi kopou ludi je priliz, zas na druhej strane nevidim dovod natahovat dievcatku vrchny diel plaviek. Nasa dcerka mava bud cele plavky, alebo len spodny diel z bikin. Dokonca niektore tak kupujem ze len nohavicky z plaviek

viera77
23. jún 2017

@biokozmetika no neviem, nahate dievcatka urcite nie, to je pochopitelne, tie mensie mozno len nohavicky, starsie podla mna uz aj vrch zakryty...mam sice este len 6 rocnu, ale neviem si predstavit, zeby behala po kupalisku plnom ludi uz len v nohavickach, aj mladsia nosila hned riadne plavky...nech si dievcata zvykaju a beru nosenie plaviek ako samozrejmost, presne ako aj nosenie ineho bezneho oblecenia a obuvi....takto to vidim ja, moj nazor.

deti95060810
23. jún 2017

dvojdielne plávky predávajú takmer všade. Kúpiš aj lacné za pár e. moja 9 r. ešte plochá chodí bez vrchného dielu....a minule prišla prvá domov, tak sa hodila do bazéna ktorý máme na dvore bez plaviek - plávala si tam nahá....
11r. dcéra si obliekla do mesta sukňu a nohavičky nikde - tvrdila mi, že jej len zavadzajú, preto si ich dala dole....

katarinamarkova
24. jún 2017

dve filozofické otázky:
- kto z vás sa narodil oblečený?
- ktoré zviera okrem človeka rieši, čo si oblečie, keď sa ide schladiť do vody?

sazumak
24. jún 2017

Mne osobne sa ten bikinový štýl na deťoch nepáči, ja by som to dcérke dovolila, keď už bude žena 🙂 Nám sa osvedčili plavky štýlu nohavičky a tričko na ramienka alebo celé plavky. A 4 ročné dieťa je pre mňa dosť veľké, takže určite oba diely. Však pri mori ho môže kľudne vyfotiť aj niekto cudzí a nikto nikdy nevie, kde sa tá fotka ocitne. A už vôbec sa mi nepáči, keď niekto vycapí fotku malého holého dieťaťa pri mori na sociálne siete. Pritom fotím veľa a rada, ale vždy si spomeniem na to, že deti rýchlo rastú a moja dospievajúca dcéra by sa mi isto nepoďakovala, keby sa takto videla niekde na nete 🙂
@biokozmetika

missdiva
24. jún 2017

@biokozmetika
Podla mna je zlate ked maju dievcatka aj vrch aj spodok a nenechala by som svoje deti pobehovat nahe po kupalisku ale berem to tak, ze je to kazdeho osobna vec. Je podla mna rozdiel ked niekto chodi nahy po dome alebo po zahrade kam nevidiet ako ist vyzleceny na verejne miesto kde sa kopu ludi foti a moze tam byt nejaky uchyl. Ale je to na tvojom uvazeni, co sa ti paci a v com sa tvoje dieta citi dobre. Moze ti byt jedno co si kto o tom mysli 😉 .

dai
24. jún 2017

@deti95060810 tak ja mam 10rocnu plochu dceru ale bepride mi to uz vhodne aby chodila hore bez... hlavne ked vidim ako sa uz chlapci na dievcata v tomto veku pozeraju - jasne - doma v bazene aj ha pojdem aj naha, ale urcite nie na verejnom kupalisku...
Inak moja dcera plava a pohodlbejsie su urcite cele plavky ktore nemusi riesit - v 10tich rokoch uz mnohe dievcatka zial nevyzeraju zlato ale zacinaju vyzerat uz sexi☹ ( to citujem opaet spoluziakov mojej dcery☹)
- pri more som inak ja mojim detom vzdy kupovala tie moslimske celotelove plavky s faktorom 50 - moje decka boli vonku cele dni a teda spalit si ich nenecham - jasne ze deti su krasne ked su cokoladkove ale tu myslim hlavne na ich zdravie ...