Čo robiť, keď dieťa nechce jesť v škôlke?

zuzanka2411
2. sep 2019

Zenicky, mamky skolkarov..co ak vam deticky v skolke nechcu jest??? Riesili ste to nejak? V pripade, ze dieta doma je a fakt, ze sa dobre napapa, ale v skolke jest nechce..a teda, viem, ze papat lubi a potrebuje sa najest

pininka1
2. sep 2019

U nás to isté, doma papa super, ale žiaľ tie chleby s natierkami ona nebude, takže viem,že na desiatu sa asi nemaje, poviem zajtra učiteľke hlavne nech jej dajú piť. Čo sa týka obeda, to už by mala jesť ,teda samozrejme ak nebude dovtedy v kuse plakať.

zuzanka2411
autor
2. sep 2019

@pininka1 joj ved to! On by chlebik s masielkom zjedol ale on je skor zvyknuty na desiatu ovocie, zeleninu..lebo ranajky sa napapa
Ja neviem,celkom mam z toho obavy ako tam vydrzi cely den hladny

limetka69
2. sep 2019

moj sa za rok naucil tam jest, tiez zacal hladovkou a postupne sa zaclenil a je vsetko okrem masa, aj ked dnes prvy den vraj nejedol nic, podla mna forma protestu, ale nabehne na svoj rezim 🙂

zuzanka2411
autor
2. sep 2019

@limetka69 a nas zase iba maso..rok?! Nas ale ked sa nenaje, koniec..😀😀 a on ani nespi naobed uz rok..no ale inak sa mu v skolke paci 😀😀

limetka69
2. sep 2019

@zuzanka2411 no nie za rok, ale tak postupne, najskor odmietal vsetko, tak zjedol iba polievku, tak druhe jedlo, bez masa, a nakoniec sa naucil aj na ten chlieb s natierkami, a to ho obdivujem, lebo ked vidim chlieb na ktorom je hrasok poukladany sa mi rozum zastavuje :D hodi prec paradajku, papriku, ale tak nieco uz len zje 🙂 ale asi 2-3 mesiace chodil velmi hladny zo skolky :D

lenicka1121
2. sep 2019

@zuzanka2411 môj síce chodí už do 1.rocnika no tiež bol aj je problém z jedlom. Keď chodil do prípravného rocnika desiate vôbec, lebo to bolo pecivo s natierkou a on take nezje, iba suchý lieb. Namiesto mlieka caj. Najprv mu to aj tolerovali no na konci prípravného už ziadali aby som mu kupovala desiate, ze oni nebudú dieťaťu davat chlebík bez natierky a namiesto mlieka čaj a to je špeciálna škola. Čo sa týka obedov zje okrem zemiakov, mäsa, rybu nezje tiež, bryndzové halušky, dukatove buchticky....zas tam nie je problém, čo nezje dajú do obedara domov. Teraz to neviem ako bude ked obedy neplatime od 02.09.

Čo sa týka škôlky tam nebol problém aby synovi dali chlebík bez natierky..To bola ochota. A niektoré natierky tam predsa len zjedol. V škole ani doma nechce, pokiaľ to nie je nutella

hettinka
2. sep 2019

@zuzanka2411 naša nejedla doma nič a v škôlke tiež nič. Chleby nám balili domov a vyhadzovala som. Nátierku dali aj dolu, jedla suchý chlieb - 2x odhryzla, maximálne.
A nespala tam cely prvý rok. Prvý polrok sme ju brali naobed domov, potom sa už nedalo.
Ale postupne si zvykla.

eliska13
2. sep 2019

@zuzanka2411 zvykne si časom, alebo bude hladný.moj syn neznášal tie pomazánky hlavne nutellu na chlebe a maslovú a na tom nastrúhanú mrkvu.Je to zmena veľká a veľa z tých jedál nepoznajú z domu stačí, že jeden povie, že fuj či nechcem to.

liz_lemon
2. sep 2019

v nasej skolke nam na rodicovskom povedali, ze ak dieta neje, tak ho vylucia

maryetta
2. sep 2019

U nasho vidim ze co papa doma to v pohode aj v skolke. Co nema rad tak ani tam.
Za prvy rok v skolke spal 2x. Tak som na to upozornila ucitelku. Ale zase tichucko lezi.

limetka69
2. sep 2019

@liz_lemon to co je za blud?

lenka2710
2. sep 2019

@zuzanka2411 malá mi tiež zo začiatku nejedla,to som sa napocuvala každý den,že nechce nechce nechce! Ona nieje extra veľký jedak, keď jeden deň zjedla všetko na ďalší deň nič 😂 ale učiteľky vraveli ze zje vacsinou celú desiatu a polievku vzdy celu,že druhy obed moc nechce,tak som neriešila,asi jej to stacilo! Naj boli piatky, vtedy majú vždy niečo sladké,to zjedla všetko 😂

liz_lemon
2. sep 2019

@limetka69 tiez som pozerala, lebo dcera chodila predtym do inej skolky (tiez statnej), a tam jedlo az tak neriesili, dokonca mi raz povedali, ze oni deti nebudu nutit, a ze sa strasne vela vyhadzuje
a teraz je v inej, a toto povedala riaditelka na rodicku, zdovodnila to tym, ze dieta, ktore neje, je hladne, a tym padom aj nervozne, takze musi nieco zjest, ak odmieta, vylucia ho
nastastie moja mala je v skolke bez problemov, ak by tam chodil syn, to by som mala obavy

siska53
2. sep 2019

@zuzanka2411 nasa nechcela ani pit..tak zo začiatku chodila.po nu mama hned po olovrante, aby sa doma najedla a napila.. neskor zacala aspon pit, potom pit aj mlieko a neskor aj jest, ale.cely proces trval skoro 3mesiace, ale tak,z epo mesiaci jej nejedenia a nepitia, som.rozhodla,aj som to malej oznamila, ze babka po nu bude chodit skor len vtedy, ak som ja dlhsie v praci. A ze je na nej, ci bude smadna a hladna.... Este chvilu strajkovala, potom sa to rozbehlo, ako som.pisala.

s1m.one
3. sep 2019

ahojte, tak moja v skolke tiez moc neje a to tam uz nie je prvy rok, pamatam si na zaciatky, tak sa nalievala chudatko vodou len aby nebola hladna, pomazanky neje,, to nerobim ani doma a tiez mliecne vyrobky, takze hold musi vydrzat alebo zjest co je...

keyneska
3. sep 2019

Vravite že deti sú potom celý deň hladné ale nie sú nervozne placlive preto? My sme dnes prisli na obed pre.maleho lebo ma adaptacny pobyt a reval ako divý, lebo nič nejedol cez deň, oni ho nenutili keď nechcel vedeli že na obed prídeme. Ale.on bol veľmi hladný ☹ joj tak mi to je ľúto

zuzanka2411
autor
3. sep 2019

@keyneska veru, nas ked sa nenaje, ,,sibka,, mu..jeneavoj,umrncany, proste neciti sa dobre

gulisko
3. sep 2019

Môj prostredný nejedol ani doma ani v škôlke ale vôbec nič, prvoredený ten jedol ukážkovo všetko od začiatku. A malá ešte uvidíme. Problém je ten keď jeden povie že fuuuj to nelúbim a už to nelúbia všetky deti pri stole okolo. Videla som na vlastné oči. A ked nastúpia do škôlky je to pre nich niečo nové a musia si zvyknúť na veľa vecí, spoločné stravovanie a jednou z nich a oni si postupne zvyknú. No boli mamičky čo to riešili vlastnou stravou ak vám to škôlka umožní. Sranda bola že tie detičky si začali pýtať stravu ako ostatné detičky.

cernusik
3. sep 2019

Pomoooc, tiež patrím k tým, ktorých deticky v škôlke najedia. 2hy deň nejedol ani sa len nenapil. Raňajky som mu doma nedala, že nech papa tam a keď som prišla.. mami poďme, som hladný. Dnes to isté, no pribudol už aj plač. Som zvedavá, ako dlho vydržíme..kto dlhšie, lebo mne je už teraz zle

zuzanka2411
autor
4. sep 2019

@cernusik to mi je luto..ja idem z koze vyskocit..vies co aspon ranajky mu davaj, nech sa doma napapa a aj tebe bude lepsie ked vies, ze aspon nieco spapal..desiatu mozno nezje, ale v obede sa mozno aspon prehrabne..nedovolili by ucitelky aspon banan? Ze by aspon to spapal na zaciatok

ribelina
4. sep 2019

môj syn prvé tri mesiace v škole nejdol celý den a ani nepil, bol to je protest ale po tých troch mesiacoch začal zo dňa na deň. Ja som to robila tak že som začala doma variť jedlá ktoré majú v školke aby si na to zvykol a ochutnal doma aby to pre neho nebolo úplne neznáme. pred tým sme také jedlá nevarili ale nič lepšie ma nenapadlo a toto sa mi osvedčilo

keyneska
4. sep 2019

@ribelina toto je výborný nápad 👍