Dcérka neposlúcha v škôlke

lulua777
8. jan 2019

Mamicky poradte mi lebo uz som zufala.Dcerka v marci 4r (je zivsia poobede od 2r nespava a este uplne dobre nerozprava ,chodime k logopedicke.Aj u psychologicky sme boli ta povedala ,ze len vyzaduje viac pozornosti iny problem nevidi)Nechce vobec posluchat v skolke ucitelky ,nezapaja sa do aktivit,nechce spat a rusi ostatne deti,berie im hracky a stale sa chce nahanat.Uz neviem co s tym doma je zivsia ale staci mi zvysit hlas a je okvhhpripadne max 3x

lulua777
autor
8. jan 2019

Pripadne ju max 3x upozornim a posluchne.Proste je ziva ale nechapem preco ucitelky vobec neposlucha 😔 To ze nechce spat som aj cakala, ze lozi pod postele a rusi ostatne deti.Chapem ,ze to vadi aj ucitelky sa stale stazuju na 3mesiace som ju vzala odtial chodila len prvy mesiac doobeda (situacia ze spojili 2 skolky lebo nasa sa preraba cize nemoze bit niekde mimo ked spia aby nerusila) Ale dnes som dostala naklad ze skrtila chlapca z triedy co absolutne nechapem nikdy nerobila talto detom zle predtym ked tam bola ten mesiac zas ze ho hrkla.Vobec neviem co robit lebo primne nic take nerobi opakovane staci mi ju upozornit.Ucitelky ju nechavaju tak ked sa nezapaja do aktivit nech je bokom a hra sa sama.Bojim sa ze ju vylucia a ja pridem o pracu som s nou sama tak neviem co spravit ako to riesit 🙄

beky1813
8. jan 2019

Fuha, tazka situacia, ja by som skusila inu psychologicku, ako moc nerozprava? Rozumie?

monikafeliz
8. jan 2019

@lulua777 ja by som to riešila tak, že by som sa jej spýtala prečo to robí, prečo v škôlke neposlúcha učiteľky, a prečo ked sa má spať tak vymýšľa. Treba to s ňou asi prebrať a vysvetliť jej, že treba poslúchať aj v škôlke, a že spánok je dôležitý, a že ak sa jej nedá zaspať tak nech aspoň v klude leží. Poprípade sa dohodnúť s učiteľkami že ked nechce spávať tak nech ju nechajú sa hrať vedľa v miestnosti kde sa hrávajú keď nebúvajú. Ja ako dieťa som tiež nechcela spávať v škôlke tak ma niekedy nechali sa hrať. Treba sa jej asi viac venovať a veeeeľa veľa vysvetlovať čo prečo sa má robiť

ink
8. jan 2019

A prosím ťa, žiaden cukor. A ešte bacha na "dvojitú" spätnú väzbu. Napríklad, že začne pri jedle tancovať a ty jej so slovami "pri jedle sa netancuje, nech ti nezabehne" začneš smiať, aká je pri tancovaní podarená. (Len príklad). Lebo ona si ani nemusí uvedomovať, že v tej škôlke robí niečo zle, príde jej to možno celé ako súčasť hry.

lulua777
autor
8. jan 2019

@beky1813 rozumie ano aj vsetko spravi co jej poviem 😔

lulua777
autor
8. jan 2019

@monikafeliz toto jej hovorim stale ci ideme zo alebo do skolky ona mi nepovie preco este tolko nerozprava zial 😔 Vzdy slubi aj povie ze bude dobra a nebude ani detom brat hracky ale stale to robi pritom ked jej ja poviem aj v skolke ked ju beriem aby hracku vratila vrati ju.Zial ona miestnost neni to je ten problem lebo su spojene dve slolky a malo miesta.

lulua777
autor
8. jan 2019

@ink ano to jej hovorim ja som prisna ale neznasam ked mi pri jedle saskuje ona akoby neobsedela stale cosi musi robit 🙄 Spavat chodi o 6vecer vstava o 6 dnes chcem skusit dat ju spat o 8 a budit o 5 aby sa doma vyblaznola lebo uz hladam akekolvek roesenie dnes je aj bez telky proste som jej pocedala ze za trest ziadna telka dnes.

zuzanapjat
8. jan 2019

@lulua777 nebudiť ! bude v škôlke unavená a už vôbec si s ňou neporadia.

ink
8. jan 2019

@lulua777 ahoj, nuž škoda, lebo trestom v tomto veku ozaj nedosiahneš. Skôr ju motivovať, že "keď chceš, aby sa s tebou hrali deti v škôlke, stačí keď im prinesieš nejakú svoju hračku a spýtaš sa", lebo ona podľa mňa ako potrebuje viac pozornosti, tak toto je jej spôsob ako si ju chce získať.
Čiže moja rada je vypátrať čo presne týmto správaním sleduje a dať jej alternatívu, ako som už písala vyššie

lulua777
autor
8. jan 2019

@zuzanapjat no budit ju musim len som jej pretiahla vecierku o hodku a pol a skratila spanok o hodku cize by to pokrylo tie 2h co spia 🙄

lulua777
autor
8. jan 2019

@ink ona im tie hracky berie aby ju nahanali to uz viem davno.Ale aj sama uz hovorila ze nebude brat ze sa to nesmie.Je mi jasne ze trest neni to naj ale ja moc rieseni uz nemam skusam vsetko lebo som na prasky z toho uhnala som si uz aj zapal zaludka zo stresov 🙄

ink
8. jan 2019

@lulua777 a povedala si jej aj čo má robiť miesto toho?
lebo to je klasika "nerozhadzuj topánky po byte" miesto "topánky patria do botníka" hovoríme deťom čo nesmú, ale nepovieme im, čo by sme si predstavovali, ze by robiť mali a prečo.
držím palce 🙂

lulua777
autor
8. jan 2019

@ink ano vzdy jej vravim ,ze nesmie detom brat hracky lebo sa s nou nebudu chciet kamaratit ani hrat, ona si to uvedomuje lebo povie ,ze potom placu preto nechapem preco to robi 🤔 len aby ju nahanali je teda dovod co vidim.S upratovanim a odkladanim veci nemame najmensi problem to si pekne sama robi vsetko da na miesto 😊

juliet86
9. jan 2019

@lulua777 odporucila by som zas skusit psychologicku pripadne mozno zmenit skolku.

tatianaba
9. jan 2019

@lulua777 Ak sa mozem opytat,ucitelky sa ti stazovali/stazuju alebo to len tak obcas spomenu?

lulua777
autor
9. jan 2019

@tatianaba nie praveze hned jak pridem uz mi hovoria 🙄 vzdy som sa pytala a teraz uz same mi povedia

lulua777
autor
9. jan 2019

@juliet86 u psychologicky sme boli povedala ze dcerka len potrebuje viac pozornosti je altivnejsia ale nevidi iny problem.

lulua777
autor
9. jan 2019

@juliet86 a skolku uz nemozem zmenit uz som sa pytala akurat odem z jednej 😔 Ja ich chapem ze ked ostatne deti si zvykli spinka a ju som koli ich momentalnemu stavu malu nechavala len doobeda som to pokaslala lebo ostatne si zvykli spinka a ona ich teraz rusi co je mi velmi neprijemne lebo si viem predstavit ako sa citia ostatne mamicky ked maju nevyspate deti 😔

tatianaba
9. jan 2019

@lulua777 Ja pracujem v skolke...uz dost vela rokov. Nejdem nejako hodnotit,kedze malu nepoznam a teda neviem. Ale mam skusenost,ze ak dieta nepocuva,vyrusuje a podobne,treba ho nejako zamestnat. Takze v tom suhlasim so psychologickou. Kazdopadne ako tu niekto spomenul,ze nechat ju vo vedlajsej miestnosti hrat sa,to nie je dost dobre mozne. Jednak z hladiska bezpecnosti (mozno tam s nou ani nema kto byt a sama nemoze)a druha vec-o par dni by nechcel spat uz vobec nikto. Dalej je to aj otazka nejakej ochoty zo strany uciteliek,ci jej ponuknu knizku,citaju si s nou,ci hladaju riesenie.
Ty sa snazis,vysvetlujes jej,to je fajn. Ale ja si myslim,ze doma a skolka su dva rozdielne svety. A uprimne-myslim si,ze ucitelky by si to mali vediet zvladnut bez toho,aby ti to stale opakovali. Uz som stretla a zazila vselijake deti,ale nikdy som nenavrhla nikoho vylucit,skor som premyslala,co mozem zmenit,aby sa problemy vyriesili.

lulua777
autor
9. jan 2019

@tatianaba tak teda ty ai uzasna ucitelka teba by sme asi brali vsetky 🤗 No ze ked deti spia ucitelky robia nejake papiere preto nemaju cas 🙄 Dnes tam konecne aj spala (sla spat o 8 a o 5tej som ju budila nech sa doma pohra vybesni a zabralo len teraz neviem kedy ju dostanem spat kedze naposledy ked som to tak skusala sla mi spat az o pol 11) Ja si tiez myslim ,ze ucitelka si predsa musi vediet poradit isto neni prve take dieta 😐 Ako chapem ich pri 20detoch je to o drzku a mna to hrozne mrzi aj koli ostatnym detom.No podla vsetkeho zabral aj trest ziadna telka vraj dnes bola lepsia 😲

apip42
6. sep 2019

@lulua777 ahoj, prosim ta aj ste to nejako vyriesili? Lebo riesim momentalne podobny problem, syn (5,5r.) este len nastupil ako predskolak prvykrat do skolky ale dnes tiez sama podobna staznost od ucitelky,, je tam sice este len tyzden ale aj tak rada by som vedela aj dopredu ako to pripadne riesit, ci nechat tomu cas, dakujem

lulua777
autor
6. sep 2019

@apip42 no u nas sa to casom zlepsilo samo, stale je akcna ale ucitelky si uz zvykli 😂 Uz sa aj zapaja do aktivit a je to ovela lepsie.Stale dohovarat a pod tiez pomohlo a u nas aj odmena ak posluchala 😁

lulua777
autor
6. sep 2019

@apip42 a to spanie sa zlepsilo casom uz spava super aj s detmi je to uz dobre proste to chcelo cas zvyknut si na inu autoritu a aj velky kolektiv.

apip42
6. sep 2019

@lulua777 super dakujem😉 to si ma potesila lebo nas sa dnes po tyzdni ukazal az sme ss hanbili ked to ucitelka rozpravala🥺 a ako dlho to trvalo kym sa do toho dostala?

lulua777
autor
7. sep 2019

@apip42 ano najhorsie je ,ze clovek sa tam citi jak zbity pes od hanby 🙄 A v tomto pripade nepotesim mojej to trvalo cely rok ohladom toho aby s nimi robila aktivity,spanok a pod asi 2mesiace ALEEE nie vzdy taka bola prisli na to ,ze ju bavi kreslenie a uz si nasli sposoby.A tento rok sa ani nepytam ci posluchala 😂 Zistila som ,ze tak sa nestresujem co ma zas v skolke caka.A cuduj sa svete nikto nic 😁

apip42
7. sep 2019

@lulua777 super, tak uvidime ako nas cert dopadne😅 lebo tiez sme sa skoro od hanby prepadli, pripadala som si ako z ciganskej osady keby sme prisli ked to ucitelka hovorila😵 ale tiez hovorila, ze budu s nim pracovat, ze musia prist na to ako nanho, tak snad na nieco pridu🤷🏼‍♀️

lulua777
autor
7. sep 2019

@apip42 ano a tak to ma bit oni su ma to skoleny maju si vediet poradit a nie sa hned stazovat proste kazde dieta je ine a kazde potrebuje iny pristup a dobry pedagog si ten spravny najde ale samozrejme aj rodic musi cosi robit 😊 Drzi palce nech to aj u vas ide rychlo

apip42
7. sep 2019

@lulua777 dakujem pekne😉 no mna to zaskocilo dost, ze po tyzdni co je v skolke uz hodnotia, vsak je to zmena aj prenho hlavne velka ked bol doteraz doma somnou, tak musia sa snazit vsetci

nini1010
7. sep 2019

Ahoj,malokedy sa vidi mamicka ktora neobvinuje ucitelky,nezastava si dieta a tak aktivne riesi ako ty,mas moj obdiv.Takyto pristup sa u rodicov v dnesnej dobe moc nenosi.Je jasne ze mala je dobre dieta,iba neposlucha,ma nejaky dovod pre ktory to robi,ktory nepozname.Zaujimave je ze teba poslucha a ucitelky nie-ruku na srdce,stojis si za tym ze je to naozaj pravda?Aky mas pocit z uciteliek?maju tvoju malu naozaj rady,alebo mas pocit ze su z nej nervozne,ze uz si skor zvykaju ze je tvoja mala neposlusna?Nosi ti zo skolky vykresy alebo ine vytvory?Je naozaj zvlastne ze niekto zo skolky uvazuje o vyluceni.Moja mala je tiez nezbednica.Ucitelky mi o tom rozpravaju vzdy len ked sa pytam,ale zaroven povedia ze sa nemam trapit,ze oni si s nou poradia.Bola som svedkom ako si ucitelka k mojej malej vyslovene hladala cestu aby jej porozumela a naozaj sa podarilo,mala ju zboznuje a poslucha na slovo.Naozaj si myslim ze sa aj tvoja mala snazi skor zaujat pozornost.Preto ma zaujima ako s nimi pracuju,ako sa jm venuju,ci nad nou nezlomili skor palicu a nemaju ju v skatulke "ta neposlusna".Lebo niektore deti su naozaj velmi tazko zvladnutelne,ale nemam pocit ze toto je ten pripad.Je mi tazko pochopit ze pedagogicky si s nou nevedia dat rady.Tak trosku mi to pride ako ich zlyhanie.

lulua777
autor
7. sep 2019

@nini1010 praveze aj doma je sem tam jak sto certov 😅 Alee je pravda ze nosi toony vykresov naozaj denne aspon 6 ma v skrinke ucitelka ju chvali ze schova do vrecka aj 6rocne deti ako vyfarbuje ,nevychadza za ciaru a ziadne hluche miesta ci ake to vravela.Ma oblubenu ucitelku ktoru zboznuje a cele prazdniny nic ine len ta jej ucitelka ako sa zanou tesi tie ostatne neviem aky maju pristup kedze vidim ze naozaj ju ma rada ta jedna ona je doslova taka pani ucitelka ktoru sme mali vsetci raz 😍 Ale asi nanu nasli sposob lebo velakrat ked idem prenu sa pekne ticho hra alebo si kresli.Co sa vychovy tyka aj tam je isto chyba na mojej strane ,ze som bola moc benevolentma nemala tresty nedostava (ja som bola tlcena jak zito od mami tak asi tam je problem) Ale uz mam varechu na vystrahu na ladnicke 😂 Nemozme to nechavat len na ucitelov ani hadzat vinu nanich lebo sa citime ublizene 🤷‍♀️