Dcérku nezobrali do škôlky

sprtelm
2. sep 2015

Ahojte, moju dcerku nezobrali do MS. Riaditelka nam tvrdila, ze mali vela deti tak nebrali ziadne ktore este nedovrsili 3r. Dnes sme zistili ze v triede prvacikov su deti narodene koncom Septembra, v Oktobry a dokonca aj Decembrove. Dcerka bude mat 3r 4. Septembra, pod skolku patrime a uz nam tam chodi aj nas syn. Mame nejaku moznost sa odvolat alebo aspon niekde nahlasit podozrive praktiky pani riaditelky.
Dakujem za radu.

pribinak
2. sep 2015

Jasne, napísala by som zriaďovateľovi MS a chcela vysvetlenie, ze prečo dcéra nemá miesto, navyše, ked tam ma súrodenca mala by mat prednosť

sardinka32
2. sep 2015

@sprtelm Minimalne mozes ziadat vysvetlenie, preco Tvoja dcera prijata nebola, ked mladsie deti ako ona, boli - obrat sa na zriadovatela, ako Ti tu bolo uz navrhnute. Ja by som este znova zasla aj za tou riaditelkou a spytala sa jej, preco Ta zavadzala, kedze vies, ze brali aj deti mladsie ako tri roky.

siska53
2. sep 2015

@sprtelm jaj no,my sme tiez vypisovali a nepomohli sme si. Nasho nam skoro nevzali ani vlani. A to on je jarne dieta. Nastupoval az ako 4,5r. Pritom viem,ze vzali aj mladsich ako on,aj nepatriacich do danej skolky,lebo spadovu maju inde.
Jedine vypisovat a vyvolavat do skolky a miestny urad,my sme pisali aj primatorovi a nic. A to sme tunajsi uz x-ta generacia ziadni pristahovalci spred par rokov a prave ti dostali prednost.

seahorse27
2. sep 2015

@sprtelm Takto to chodi skoro vsade, zoberu deti po znamosti aj ovela mladsie a tebe tvrdia, ze sa neda...aj moja suseda takto dopadla...

janinah
2. sep 2015

jasné,sťažuj sa,odvolávaj,na riaditeľku pošli kontrolu,znepriateľ si ju úplne.....a nedostane sa ti tam dieťa ani o rok 😒 najprv by som šla " s prosíkom" či realne nastúpili všetky deti,či sa nenájde jedno miestečko.....podľa jej reakcie,vysvetlenia by som postupovala potom......

siska53
2. sep 2015

@janinah oni ziadne kontroly neposielaju.nam odpisali,ze prijatie deti je v plnej kompetencii riaditeliek (lov).
S nasou riaditelkou mame dobry vztah maly ju ma rad. Takze to znzpriatelenie je o ludoch ako sa k tomu postavia. My sme si vsetko vyjasnili.
A viem,ze sme neboli jedini,co vyvolavali na liesrny urad i do skolky,dokonca do skolok.

sprtelm
autor
3. sep 2015

Dakujem za rady. Napisali sme starostovy aj veducemu skolstva pre nas obvod. Moje 2% tato skolka uz neuvidi. A ani zenine kedze ona musi zostat dalsi rok doma. “Sponzorskeho” uz dostali urcite dost.

erika26
3. sep 2015

tak to mi pripomína našu situáciu z minulého roka, syn je tiež narodený 4.9. (ale o rok skôr) ako tvoja malá a tiež ho nezobrali, mohla som robiť čo sa dalo a neuspela som, ani na mestskom úrade ani nikde. A tiež som bola pre rozhodnutie u riaditeľky a kým mi dávala vyrozumenie že ho nezobrali tak som videla na stole prijatie chlapčeka, ktorý bol o 2 týždne mladší od môjho syna. Ale riaditeľka mi povedala, že sa rozhoduje len na základe svojho svedomia a vedomia. Nepomohla som si, potom ho od januára zobrali do inej škôlky, síce sme chodili cez pol mesta ale oplatilo sa.. No a teraz ho už zobrali do tej škôlky kde sme chceli pred rokom. Ja som tú riaditeľku otravovala osobne aj telefonicky 4 mesiace a nepohla som ňou a úplatky dávať nebudem, ani neviem koľko. 😖 A všetko naj k zajtrajším narodeninám prajeme malej 🙂

erika26
3. sep 2015

A po zlom na ňu nechod, ak tam niekedy chceš dať dieťa, musíš len po dobrom, treba hľadať mierové cestičky, mne sa to oplatilo, aj ked po roku a aj v inej škôlke 😉