Dieťa v škôlke nič nepapá a nič nepije

daniela237
24. jan 2014

Ahojte mala chodi do škôlky od novembra a nič neje ani nepije celý deň až ked príde domov poraďte čo robiť lebo za 2 mesiace si už musela zvyknúť, ráno plače ked ju odnesem ale cez deň je v pohode, len to že nič neje a nepije a navyše všetko platím a nič z toho, jediné čo mi povie že ona v škôlke nechce papat, poraďte čo robiť, skúšala som už viac praktík, zatrhla som jej sladkosti aj telku no evidentne jej to nevadí

kikab11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka245
24. jan 2014

a doma čo zvykne papať? možno nieje zvyknuta na tu stravu aka je v škôlke, skus sa s nou hrat na skolku na desiatu, ze spolu pripravujete chlebik s nejakou natierkou - pytaj sa jej s cim maju potrete chlebiky v skolke, a pozitivne na nu vplyvaj - prosto ze papanie v skolke je chutne, dobre a nemusi sa toho bat, A hlavne pripravte chlebiky ako v skôlke a ty ako prva papaj ten chlebik, nech vidi teba....a takto skusajte aj s obedom a olovrantom...prosto ked je cez vik. doma tak si urobte rezim ako v skolke a takto sa hrajte...mozno to skor prijme....

daniela237
autor
24. jan 2014

Domá zje všetko, nnepreberá jedlo aké ona mi povie že tam jesť nebude lebo tam niesom ja, pritom tam chodi aj jej brat, učiteľky ho už aj k nej presadli že nech sa napapaju spolu ale nič nezabralo, mám pocit že trucuje lebo nechce chodiť do škôlky, ale trvá to už dlho, este ju to neprešlo, len chodím do roboty a v škôlke je 8 hodín a to je veľa nejest a nepit, učiteľky jej skúšali dávať a nechcela ani od nich

majka238
24. jan 2014

Nasa chodi do skolky od septembra a papat vsetko tam zacala az niekedy koncom novembra. Zo zaciatku nejedla nic, potom zacala jest aspon suchy chlebik a prilohy z druheho jedla a teraz az na par jedal, ktore nechce ani doma, zje vsetko. Ucitelky ju do jedla nenutili, ale stale jej vsetko ponukali, aby aspon ochutnala. Ja som sa jej vzdy pytala, co mali na obed a hrozne som tie jedla vychvalovala, ako by som ich s chutou jedla. stale som jej rozpravala ako sa pani kucharky snazia varit presne to, co detickam najviac chuti a co je pre nich zdrave a tak. a ked zjedla aspon suche cestoviny, velmi som ju chvalila a za odmenu dostala malicky cukrik. S pitim sme nastastie problem nemali. Ale nasa si celkovo tazsie zvykala a preto som ju az do konca roka brala domov hned po obede, takze aspon nebola o hlade cely den. v nasom pripade teda pomohlo len dookola vysvetlovat, preco musi jest, co sa stane, ak ludia nejedia a preco musim chodit do prace a ona do skolky.

daniela237
autor
24. jan 2014

skoda ze u nas to nezabera. jajej to vysvetlujem stale dookola, ale uz sama nevladzem. pride domov a je vyhladovena, a po veceroch musim este aj varit aspon polievku nech ma teple aspon raz za den. okrem toho ze ma to zdrzuje, tak platim mesacne 26euro na stavu ktorej sa an nedotkne a uz som sa aj v skolke pytala ci mi to nemozu zabalit a oni ze nie z hygienckych dovodov a to sim chcela len obed. nemam cas kazdy druhy den varit, cela rodina sa stravujeme v robote. a ja nechcem varit aj cez tyzden aj cez vikend

radkanika
24. jan 2014

Moja sesternica mala uplne rovnako problem s malou a tiez uz nevladala, praca, prist domov, nakup, a este varit, ked sa vsetci stravovali v praci a starsie v skole. Mladsia nejedla a nejedla a sesterka jej vyvarala. Az sa raz nastvala a mala, ked prisla zo skolky, pytala jest a sesterka jej vravi, ze nema...ked nepapa v skolke, tak ani doma nebude papat, lebo potom bude musiet ist do nemocnice, ked cely den ma prazdne brusko a vecer ide papat a brusko sa trapi a zacne boliet atd...no a veru jej nedala, iba vodu pit, ked bola smadna od placu a vkuse jej prizvukovala tu nemocnicu a bze mamicky, lebo take velke deti uz chodia do nemocnice same :D a tiez plakala sesterka vraj cely vecer, ked mala nevidela, ale jednoducho to uz musela stopnut...a na druhy den bez ranajok do skolky a mala jedla v skolke o dusu.

veriaca
24. jan 2014

som učiteľka v mš, deti spočiatku protestujú ale treba vydžať...nepoľaviť a oni začnú papať, aspoň trochu ochutnať...ale ráno, aj večer treba poriadne zasýtiť doma
celkovo im tá strava chutí ako asi nám na ZŠ, vývarovňa...a práve preto, že im to nepripomína domáce jedlo to nechcú
čítajte si a skúste variť tie jedlá, aj pomazánky aby doma nemalo veľké rozdiely
niekorých ked sa pýtame, že čo by papal mi povie- že hranolky, slaninku- No a sme doma!

stanislavao
24. jan 2014

@daniela237 no, to je tazke. moj synovec chodi do skolky uz druhy rok a neje a nepije stale nic. maju caj, on to nepije. on pije len rajec materina duska a to tam nemaju, tak nepije. a ani neje. bohuzial. luto mi ho je, chuduatko, cele dnu je tam o hlade. vela stastia.

daniela237
autor
24. jan 2014

@radkanika je to tazke uz aj to som raz skusila ze som jej nedala jest ked prisla zo skolky aleod 4tej do 8mej som pocuvala len ze je hladna a plakala a bola nervozna tak som jej dala jest, ale asi aj na tom nieco bude mozno keby som vydrzala tak spapa v skolke vsetko.

daniela237
autor
24. jan 2014

@veriaca len ked sa vecer napapa tiez to nieje dobre ked cely den nic neje a potom vecer zje vsetko, a rano tiez vela a potom ked je najedena tak ma pocit sytosti a v skolke vydrzi, lebo vie ze sa doma naje.a neviem ako v inych skolkach ale u nas varia dobre, pochvalovali si aj ine deti aj moj starsi syn.

daniela237
autor
24. jan 2014

@stanislavao a ako to zvlada?cely den nejest nepit, ved to nieje zdrave pre dieta, bojim sa aby nemala potom zalludocne problemy a vy uz druhy rok. to je strasne aspon nieje mala jedina, som si myslela ze len ona nepapa

janinah
24. jan 2014

je tu o tom už viacero tém,jednu som zakladala aj ja pred pár rokmi
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/syn-nechce-v-skolke-jest-co-mam-robit/

stanislavao
25. jan 2014

@daniela237 zvlada to. on si uz zvykol. on je take zvlasne prisposobive, tolerantne a rozumne dieta. ze on si uz aj sam povie cez vikend, ze sa musi dobre najest aby cely tyzden zas v skole vydrzal o hlade. je mi to sprasne luto a ucitelky a kucharky su neoblomne. on by zjedol suchy rozok, suchy chlebik, ale ich natierky nechce. a ani za svet nespravia to, ze by ten jeho chlebik nenatreli a dali mu ho suchy. radsej ho vyhodia nezjedeny. a to iste aj s pitim. nemoze si zobrat svoju "dusku" ani za svet. nedovolia mu napit sa jej. je to hrozne, ake vedia byt ucitelky hnusne. ale zvykol si malinky. surovu zeleninu zje, pecene kura zje, ale kedze v skolke je vacinou nieco na stave, tak to neje. mozno vasa bude iny pripad a casom si zvykne a bude papat.

silvika99
11. sep 2017

Baby ako sa to poriešiť naša nám nechce piť v škôlke ani z vlastnej fľaše nehovoriac o Tom že tam nič neje. Je to síce len týždeň ale príde mi to drastické už som zúfalá.