Maródka dieťaťa v škôlke

tinnka86
22. nov 2015

Ahojte mamicky skolkarov.chcem sa opytat ci aj v skolke plati,ze ak dieta je chore treba priniest nejaky listok od lekara ze "maroduje". sme prvykrat chori a nevieme ako to funguje.dakujem za odpoved

loginexistuje
22. nov 2015

@tinnka86 nie netreba treba len nahlasit ze dieta je chore aby ho odhlasili z obedov a potom ked pojde spat do skolky potom treba doniest papier od lekara ze uz je ok.

3kolka
22. nov 2015

@tinnka86 u nás to funguje tak, že ak je viac ako 5dní choré dieťa treba papier od lekára....inak nám dajú podpísať len čestné prehlásenie že dieťa je ok...každá škôlka má iné pravidlá v tomto....minulý rok bolo treba ak už 3 dni nebolo škôlke pre chorobu tento rok to posunuli na 5....

bibistec
22. nov 2015

no asi je to vsade inac u nas treba hlasit iba ak sa tam stravuje - teda koli odhlaseniu z jedla a prip ak spi tak aby nechystali postielku ale inac ziadny papier nevyzaduju ani ked nastupi ze je ok ani nic

luciferkax
22. nov 2015

@3kolka prečo aj papier od lekára? to nemôžeš nehcať doma "len tak"? 😒
čudné..
u nás sa odhlasuje iba z obedov, ak neodhlásiš, tak musíš platiť aj za tie, čo nezjedol.... ráno do ôsmej musíme zavolať do jedálne, alebo zapísať do zošitka na chodbe

saurian
22. nov 2015

zalezi ako v ktorej skolke. samozrejme nahlasit ze je chore a nepojde do skolky je ziaduce, nielen kvoli obedom. a mnohe skolky maju priamo v skolskom poriadku uvedene, ze ak je dieta napr 3dni nepritomne kvoli chorobe, treba predlozit potvrdenie od lekara ze je zdrave a moze do kolektivu.

emilia25
22. nov 2015

U nás malého len odhlásim ze je chory a celý týždeň bude doma a v pondelok normalne nastúpime nikdy som žiadny papier ani neniesls ani nepodpisovsls žiadne cestne prehlásenie ine to uz máme v skole s prvorodenym ale v škôlke.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciferkax
22. nov 2015

@fidka79 podľa mna ked zaplatím školné, tak tej učitelke môže byť jedno, či dieťa do škôlky chodí alebo nie, nemyslíš? Príde mi to čudné, nikde som nepodpisovala, že "musí dieťa chodiť do škôlky"... bežne chodievame na výlety, dovolenky, alebo ked majú školáci jarné či jesenné prázdniny, tak nechávam doma aj mladšieho syna, a nik sa nad tým nepozastavuje a dokonca to tak rieši polovica mamičiek....

kuka221
22. nov 2015

U nás v škôlke vždy po chorobe sme doniesli lístok od lekárky, kde potvrdila, že je zdravý.
Ak neprišiel do škôlky z iného dôvodu tak som to vždy dopredu povedala učiteľke/ návštevy odborných lekárov , dovolenka a pod./
Ak bol chorý viac ako 30 dní v kuse, tak školné sa neplatilo.

zuzana76
22. nov 2015

@luciferkax no moze, ale aj nemusi byt jedno, /neviem co je s tym zakonom, asi nepresiel, ze ked rodicia neprinesu dieta do skolky, tak ucitelka ma pravo rodicom volat, co je s dietatom, to bolo po tom , ako otec zabudol dievcatko v aute/ cize teoreticky ucitelka moze taketo spravanie rodicov vyhodnotit ako neziaduce, teda, ked dieta zostava svojvolne kedykolvek doma a rodicia neoznamia dovod jeho nepritomnosti. Neviem aka je prax v nasich skolkach, u nas to asi nie je zauzivane, ale v inej krajine, by dokonca mohli taketo nieco nahlasit socialke. Takze ano, nechat dieta doma , ked je chore, ak idete na vylet, dovolenku, ale nahlasit v skolke, dat vediet, co je s dietatom.

luciferkax
22. nov 2015

@zuzana76 u nás sa to rieši cez kuchynu. jedálen.. hlasime iba tam a ak zabudnem odhlásiť, tak sa nik ečuduje ani nás nehladá a ani nevolaá ...... a jasné, ked ideme na dovoelnku na dva týždne, tak to poviem učitelke, aby nás nečakali , že čo je s nami :D

3kolka
22. nov 2015

@luciferkax papier od lekára nám treba ak je dieťa choré 5 a viac dní ak do 5 dní tak len nám dajú podpísať to čestné prehlásenie a to dostaneme na podpis aj vtedy ak je dieťa doma len tak ☹

zuzana76
22. nov 2015

@luciferkax ved aj u nas staci zavolat do kuchyne a oni uz povedia aj ucitelkam, a papier podpisujeme tiez, ak dieta chyba viac ako 5 dni

hradnapani
22. nov 2015

@tinnka86 zavolaj si do skolky a zisti, ake ma ona pravidla. V nasej sa nenosi od lekara potvrdenie o vyzdraveni, co ocenujem, lebo bezne choroby zvladame aj bez lekara a zbytocneho cakania v cakarni. Po prichode do skolky len podpisem papier, ze dieta nie je infekcne. ale v kazdej skolke je to inak. A na zaciatku choroby staci len zavolat, ze odhlasujes obedy.

jamabe
22. nov 2015

@zuzana76 ale skolka nie je povinna, ako skola.. je mojou vecou, kde mam dieta... Ani u nas sa nehlasi, ked je dieta chore.. Jedine od rodicov ziadaju hlasit ak ma dieta infekcnu chorobu, aby varovali rodicov, ktori maju deti v rovnakej triede...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
22. nov 2015

@jamabe nie je povinna, ale myslim, ze vacsina skolok ma nejaky skolsky poriadok a tam to je uvadzane, to, ze to od vas nepozaduju je mozno len na vzajomnej dohode alebo lenivosti, flegmatickosti uciteliek, ale skolka ma pravo na tuto informaciu, teda dat vediet, kde je dieta a cije chore a preco neprislo do skolky, inak sa mzoe stat, ze porusujete skolsky poriadok a mozu vase dieta vylucit.

zuzana76
22. nov 2015

@jamabe konkretne tu napr, skolka v cabaji

http://www.mscabaj.sk/skolsky-poriadok

citujem - Ak sa dieťa nemôže zúčastniť na vzdelávaní v materskej škole, jeho zákonný zástupca je povinný oznámiť škole bez zbytočného odkladu príčinu jeho neprítomnosti.

zuzana76
22. nov 2015

@jamabe cize popotahovat ta za to mozu, to ze to nerobia u vas neznamena, ze to tak funguje vsade, niekde su ucitelky pedantne a tento pristup ocakavaju od rodica, navyse ak je to uvedene aj v skolksom poriadku, ktory rodic na zaciatku skolskeho roka podpisuje a svojim podpisom sa zavazuje tieto body plnit.

mata1001
22. nov 2015

Myslim ze v kazdej skolke je to ine.v nasej skolke ak dieta je doma dlhsie ako 3 dni,treba priniest papier od dr ze je ok zdrave...a samozrejme ze treba vyhlasit z obeda...inak sa plati...

tortelinka
22. nov 2015

u nás treba zavolať a neprídeme, že je chorý, potom priniesť papier , že je zdravý, ak chýba z iného dôvodu, máme také lístky, ktoré vypíšem vopred

meluela
22. nov 2015

niekto ma tak velmi rad pravidla, ze by si jedneho dna najradsej odniesol do zdravotnej a socialnej poistovne aj vlastny umrtny list 😀 (pozor, do 8 dni!!) trosku menej vaznosti do zivota treba, dievcata

zuzana76
22. nov 2015

@meluela pravidla su pravidla, ak su, tak co, ked ich rodic neplni, maju pravo ho sankcionovat, takze radsej to vediet dopredu, inak ja neviem, ja to povazujem za slusne dat vediet, ze moje dieta nepride

zuzana76
22. nov 2015

inak v podstate ja sa ani necudujem, ake sud eti neskor v skole lajdacke, ked naco pravidla, naco slusnost atd...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meluela
22. nov 2015

@zuzana76 jasne, treba dat vediet, to je slusne aj prakticke ... skor som myslela vnimanie skolky a skoly ako institucii ktorych pravidla su pomaly nad ustavou ... treba si chranit este ako-taku autonomiu rodiny ktoru tu mame .. v anglicku je uz tak v keli, ze ked chceli rodicia zobrat dieta na 2 tyzdne zo skoly pozret smrtelne choru babicku do indie, tak o tom rozhodoval sud a oni prehrali, nahanala ich socialka atd. Takze slusny pristup k ludom v skolstve, ale zaroven sa nedajme buzerovat a zobrat si prava ktore mame.

meluela
22. nov 2015

@fidka79 pravidla si urcuju ludia, platia tie na ktorych sa dohodneme. v pripade takych sranda dokumentov ako je skolsky poriadok by mali mat rozhodujuce prava rodicia a malo by v nom byt to na com sa zhodnu /samozrejme v sulade s nadradenymi nariadeniami/
takze nie ze skolsky poriadok bububu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz