Materská škola a rúška v triede

nanajanka2311
11. nov 2020

Ahojte, dnes som odniesla syna do škôlky a v šatni nám učiteľka oznámila že deti po celú dobu v triede musia mať rúška, že im prišlo také nariadenie. 😞 Majú aj vaše detičky v triedach rúška? Ďakujem za odpovede.

unicornlady
11. nov 2020

Nie, nemajú.

ludinka
11. nov 2020

@nanajanka2311 ani ja synovi nedavam

1aduliatko1
11. nov 2020

naši majú celý deň, len detičky do 3r. nemusia mať. našťastie moje deti to akceptujú a nemajú s tým problém.

1aduliatko1
11. nov 2020

teda na spinkanie a papanie nemajú

misha666
11. nov 2020

Ahoj... ano maju v triede ruska... ale nedavam ho kazdy den so skolky... max na dva dni kedze robim z domu... nemyslim ze je to dobre pre tieto deti...preto nechodi kazdy den...

jaass
11. nov 2020

@nanajanka2311 choré, aby deti tak dlho mali rúška

beronsche
11. nov 2020

Moje dieta nie a ak by to niekomu skrslo v hlave, snazila by som sa zmobilizovat rodicov a protestovali by sme.
Ja nechapem tieto nezmyselne opatrenia.. Pri dospelych rusko vyznam ma.. Ale zakladnym predpokladom fungovania ruska je, ze je nosene spravne.. To naozaj niekto veri, ze jedna ucitelka ustrazi zo 20 deti, aby tie ruska mali nasadene spravne? Nebudu ich mat ozuzlane, mokre, obchytane a pod.? Nebudu si ich menit medzi sebou? Silne pochybujem... Tu je niekto papezskejsi nez papez.. Smutne..
A mimochodom, maju odstupy v jedalni a spalni?

nanajanka2311
autor
11. nov 2020

@unicornlady kiežby to bolo aj u nás aby ich nemuseli mať, už som zúfalá s tohto. Škôlka mu veľmi chýba ale ja niesom stotoznena s rúškom u detí v škôlke. 😞

mirka2405
11. nov 2020

@nanajanka2311 ..ziadne take nariadenie neexistuje, ktore by prikazovalo ruska detom od 3-6 rokov. Je to len vo forme odporucania, riaditelka skolky to nemoze prikazat. Vcera som to riesila v nasej, lebo im ich davali pri pobyte vonku, tak som napisala riaditelke, ze si to nezelam v pripade mojho dietata. Akceptovala.

nanajanka2311
autor
11. nov 2020

@beronsche v našej škôlke nepomôže ani zmobilizovať rodičov. Naša primátorka je z OĽANO a očakávam že nariadi aj testovanie našich detí v škôlke, bude medzi prvými čo to zorganizuje. A to ja nedovolím, moje dieťa nedám testovať. 😞

nanajanka2311
autor
11. nov 2020

@mirka2405 no vonku mi nevadí keď bude mať rúško na chvíľu ale v triede mi to vadí.

nanajanka2311
autor
11. nov 2020

@jaass mate pravdu je to choré

nanajanka2311
autor
11. nov 2020

@misha666 ja som tiež doma ale on chce veľmi do škôlky chodiť, plače keď nemôže ísť a teraz vymysleli toto. 🤦‍♀️

mirka2405
11. nov 2020

@nanajanka2311 ...v triede tiez nemusia mat, ziadne nariadenie v to to duchu neexist., vonku mi to teda vadi, lebo ruska su mokre , ked si nadychaju, v tomto obdobi a v zime im to bude mrznut. Dieta ma mat na krku sal, nie rusko.

nanajanka2311
autor
11. nov 2020

@1aduliatko1 a vy s tým nemáte problém ze musia mať celý čas rúška v triede? Podľa mňa je to horšie ako keby ich nemali, stále si ich budú chytať, naťahovať ma noštek, od dýchania celý čas ich budú mať vlhké a je to ešte horšie. Pripadne sa na tvaricke vyhadzu.... 🙄😞

leskovael
11. nov 2020

Moj je síce už školák, ale áno normálne u nás v škôlke rúška celý deň,deti si ich aj tak dajú x krát dole. Úplný nezmysel celé toto ako aj v školkach aj v školách. Idú sa na obedovať do jedalne kde sa prestrieda cely prvý stupeň, spolu v triede detiatuju pijú, takže si dávajú rúška každú prestávku popri tom dole.. podla mňa je toto maximálne choré čo si vymysleli..

nanajanka2311
autor
11. nov 2020

@mirka2405 ja tiež hľadám nejaké nariadenie a nikde nič nevidím. Iba to ze od 3do 6rokov sú odporúčané. Oto nariadil asi zriaďovateľ materskej školy 😞

mon895
11. nov 2020

Nasi v budove nemaju maju len ked idu na prechadzku syn ma 3r je v najmensej triede ale ruska nemaju ani predskolaci

1aduliatko1
11. nov 2020

@nanajanka2311 áno, závisí od p.riaditeľky..ona nariadila. u nás s tým asi nemajú rodičia problém, nepýtala sa nás na názor. v meste nenosia - lebo sa rodičia búrili...ani kamoška vedľa v dedine nemajú

1aduliatko1
11. nov 2020

@nanajanka2311 nosia ich už vyše mesiaca a nemajú problém, pokiaľ to akceptujú, nevadí mi to...bála som sa o menšieho, lebo je fest tvrdohlavý, podľa mna by ich nenútili.

1aduliatko1
11. nov 2020

rešpektujeme nariadenie p.riaditeľky, aby boli aj detičky chránené aj p. učiteľky...nemám ich kde inde nechať, keďže s mužom pracujeme.

zuzka38
11. nov 2020

@nanajanka2311 nie nemaju, vdaka bohu normalna riadtelka

anjelicek26
11. nov 2020

Kedze male deticky nevedia s ruskom manipulovat - nemaju ho poriadne nasadene, nedezinfikuju si ruky pri nasadzani a skladani, je to uplne zbytocny prvok. U nas maju iny koncept - prisne delene triedy (nikdy nie je viac deti na dvore ako jedna trieda, striedaju sa, aby sa deti nemiesali), ucitelky nechodia ani do spolocnych priestorov - su len a len zo svojimi detmi a to aj v rannej a aj normalnej triede, takze kazda ucitelka robi kazdy den rannu (az je mi ich luto, tym padom nadcasuju riadne). Ucitelia maju ruska, rodicia a aj surodenecke deti, ked vojdu do priestorov skolky. Do budovy nesmie s rodicov nikto, len sa zvoni a dieta prijdu zobrat/vovedu dnu. Nejedia spolu, ale v skupinach po 5 deti v priebehu jednej hodiny sa tam vystriedaju, tiez to chce personal navyse. Nastastie u nas su na 22 deti traja, tak sa to da.

1aduliatko1
11. nov 2020

my sme dokonca malá dedinská škôlka s 30timi deťmi, momentálne chodí cca 14 detičiek. keď predškolákov oddeľujú do hornej triedy, malé detičky rúška mať nemusia, no keďže ich je tak málo, tak ostávajú spojení, a majú rúška.

nikolka1992
11. nov 2020

@nanajanka2311 mne sa syn vychádzal celú bradu ma vyhadzanu zrejme od rúška som zvedavá keď príde dnes zo školy že čo s tým a ako to riešiť v škole aby nemusel mat rusko..

beronsche
11. nov 2020

@nanajanka2311 a co ticha dohoda s ucitelkami?

brrrrrciatko
11. nov 2020

@nanajanka2311 nasi maju a v pohode. Kupili sme jednorazove pre dospelych, zauzlikujeme mu gumicku, aby dobre sedelo a pekne vydrzi a nema ziaden problem. Kazdy den menime. A odvtedy nebol vobec chory. Cize to ma aj nejake plus.

brrrrrciatko
11. nov 2020

@nanajanka2311 tak ked place, tak by som ho dala. Ja som mala tiez tento problem. Mesiac bol doma a uz chudatko nemohol vydrzat. Ale ku podivu on si fakt rychlo zvykol.. Ani z nosa si ho neda dole. Vobec sa nestazuje. A ocka mu ziaria ked pride zo skolky, co je taky stastny.
Len treba tie ruska kazdy den menit, lebo potom to urobi viac skody ako uzitku.

misha666
11. nov 2020

@nanajanka2311 moj praveze nechce velmi chodit...jemu je doma vraj lepsie... beha po dvore hra sa so psami ...natahuje sa so starsou sestrou :D ale tak aby z toho nevypadol tak aspon 2x do tt chodi... a ked uz pojde tak tvrdi ze je super v skolke len nejak sa mu rano nechce :D a v podstate mi to aj celkom vyhovuje...odkedy som doma usetrim 150eur na nafte mesacne :D :D :D

mirka2405
11. nov 2020

@nanajanka2311 ...ak poslete do spravy mail preposlem....