Musia prijať predškoláka do škôlky tam, kde dám prihlášku?

rovni
30. dec 2012

Ahojte,neviem či som to dobre naformulovala,dcérka bude budúci škol.rok predškoláčka,máme sa sťahovať,chcela by som ju prihlásiť do dobrej škôlky v susednej dedine-čiže to nebude v mieste trvalého bydliska.Je pravda,že predškoláka MUSIA prijať tam,kde ho prihlásim,alebo ho MUSIA prijať len v mieste trv.bydliska?ďakujem za odpovede

nili
30. dec 2012

@rovni Ja tak viem, ze ju mozu prijat hocikde, ak je miesto.

henikav
30. dec 2012

Podla mna ho mozu prijat hocikde ak maju volne miesto, ale v mieste trvaleho bydliska ho prijat musia, inde tato podmienka nie je, prednost maju deti s trvalym pobytom v mieste skoly-skolky

maminka11
30. dec 2012

Prednostne sa prijimaju deti obyvatelom mesta alebo dediny, v ktorom maju trvale bydlisko - ale to vsetko zavisi od pokynov obce (mesta) -cize treba si zistit v danej ms, ci zoberu dieta z inej obce a vsetko to zalezi od poctu prihlasenych deti

maznacik007
30. dec 2012

Nemusia prijat ani predskolaka pokial tam nema trvale bydlisko, vsetko zavisi od toho aka je naplnenost danej skolky ale zo zakona musia prednostne prijimat predskolakov s trvalym pobytom v danom meste, dedine.... ostatne kriteria stanovuje zriadovatel skolky v spolupraci s riaditelom skolky...

ja ti doporucujem ist normalne na zapis do novej skolky a dohodnut sa s riaditelkou a uvidis.... mozno tam problem nebude.... velmi zavisi na zaplnenosti skolky....

titkovamiriam
30. dec 2012

u nas beru len detičky s trvalým pobytom!!!Vidim že si okres Bratislava tak to asi bude skoro všade na okolí :( je extra nedostatok miest,skoda že to mas ako otazku a nie ako temu

zuzulienka31
30. dec 2012

Skolka nie je povinna zo zakona, takze riaditelky nie su povinne prijat ani predskolaka, ak nemaju miesto :(
Teraz je velmi zla situacia so skolkami, ale ak je to tak, ze sa tam idete stahovat, tak ti tiez radim skocit za riaditelkou, vysvetlit jej vasu situaciu a uz iba dufat, ze vas zoberie. To trvale bydlisko zial moze zavazit vo vas neprospech, ale mozno sa vam podari s riaditelkou dohodnut 🙂 Drzim palce!

burina111
30. dec 2012

z vlastnej skúsenosti: nášho 5 ročného syna predškoláka neprijali do škôlky v inom meste ako máme trvalý pobyt, lebo prv z nariadenia mesta museli prijať deti s trvalým pobyt v tom meste. dokonca mi syna v mieste nášho bydliska zobrali iba na doobedie z dôvodu nedostatku miesta ☹

lucula73
30. dec 2012

@zuzulienka31 pre predškolákov je školka povinná...........nie?aspoň u nás v školke tak vraveli,ale nechcem sa hádať 🙂

ak majú miesto vezmú,ak nemajú nevezmú............ale myslím,že do školky podľa trvalého bydliska musia vziať 🙂

mirkave
30. dec 2012

Co viem,tak ak prihlasis predskolaka,tak ho musia prednostne prijat.samozrejme su aj kriteria ohladne trvaleho pobytu.

lula26
30. dec 2012

škôlka nie je povinná ani pre predškoláka

milenka74
30. dec 2012

mne povedali ze predskolaka musia zobrat zo zakona.my to budeme riesit pocas roka a bola som sa pytat

titulienka
30. dec 2012

Predskolaka podla zakona musia priat .....ale ak sa to vybavuje do 15.9 ....to viem urcite 😉

mamavera
31. dec 2012

prijať by predškoláka mali, ale nemusia, ak to nedovoľuje kapacita materskej školy. Ak má materská škola kapacitu 50 miest, 40 detí tam chodí (tie predsa nevyhodia) a prihlási sa 18 predškolákov, zrejme ich všetkých neprijmú....tento problém sa ťahá už roky, roky tu píšu nespokojné mamičky to isté a nikoho z kompetentných to nejako zvlášť netrápi 😠 😠 😠 😠