Nespokojnosť s učiteľkou v škôlke. Ako riešiť jej výmenu?

grety
14. máj 2012

Mam taky mensi problem a netusim na koho sa s nim obratit, resp. kto tento problem riesi. Nie som spokojna s jednou ucitelkou v materskej skolke. Preco ? Dovodov je viac, hadam najvacsi, ze neskutocne vrieska po detoch, priserne zabuda a nepamata si o co ju clovek ziada, aj ked sa to tyka zdravia dietata, naposledy napriek tomu, ze vedela, ze dieta ma v hlave vsi bez mihnutia oka ho prijala od nezodpovednych rodicov do skolky, cim sa dostali vsi do celej skolky samozrejme atd. ... tych veci je viac. Riaditelka vsak stale tvrdi, ze je to vyskolena osoba, ktora ma na to papier a je fundovana. Ze moze dostat akurat zaznam a to je vsetko. Je to hrozne, mam pocit, ze v tomto pripade plati porekadlo, ze dovtedy sa chodi s krcahom po vodu, kym sa nerozbije. Navyse buduci rok uz ma mat moju dceru a jej spoluziakov v pripravke. Moja otazka znie: Je mozne, aby som poziadala o psychotesty pre ucitelku a dozvedela sa aj vysledok a na zaklade toho ziadala napravu? Som presvedcena, ze tato osoba totizto psychotesty nezvladne. Alebo na koho / okrem magistratu – to je zdlhave /sa obratit? Treba aj podpisy ostatnych rodicov ? Co robit v takejto situacii. Budem vdacna za radu.

xlucia
14. máj 2012

urcite nemas pravo ziadat psychotesty. ale mozes viac veci. v prvom rade sa obrat na zriadovatela skoly, potom mozes spisat peticiu proti nej. poslat tam hygienu, atd....

anjelicek26
14. máj 2012

Psychotesty nie ale mozes poziadat zriadovatela skolky o preverenie, idealne s peticiou od rodicou. Praveze toto je rychlejsia cesta, ako sa donekonecna dohadovat s riaditelkou. Vsetko pisomne, doporucene!

mummy01
14. máj 2012

fiha....no ja by som asi najprv riesila priamo s ucitelkou aj ked neviem,ci by si pochodila ked tvoje dietatko nechodi k nej do triedy.Dalsia moznost je podanie pisomnej staznosti priamo riaditelke,urcite by bolo lepsie ak by sa pod nu podpisalo viac rodicov.Treba ale v tej staznosti konkretne opisat na co sa stazujete.Oficialnu staznost musi riaditelka riesit.Myslim ze sa da obratit aj na zriadovatela pod ktoreho skolka patri,teda mestska cast kde sa skolka nachadza.Ale treba mat naozaj dokazy o jej nekompetentnosti,inak asi nepochodis.

tinki
14. máj 2012

Ja by som dala dieťa do inej škôlky. Nie vždy sú ostatní rodičia ochotní zapojiť sa do nejakej petície. Skús popozerať po okolí, určite nájdete niečo lepšie.. 😉

murcos
14. máj 2012

...tiez som pred nedavno riesila problem v skolke. rodicov som obisla.
tento krat aj riaditelku (kedze tu som uz oslovila pred casom bez uspechu...)
obratila som sa priamo na sefku skolskeho uradu - pod nou je inspektorka a konecne aj riaditelka...
tak nech si to riesia. musis vsak pocitat s tym, ze su spriateleny team a chrbty chrania jedna druhej....

rainbow0508
14. máj 2012

Ja sama som ucila v skolke par rokov...jedine, co mozes, je skutocne ist za zriadovatelom a ziadat o preverenie. Dobre ti radia aj peticiu spolu s ostatnymi rodicmi. Poviem ti zo skusenosti, ze cim viac rodicia "tlacia na pilu", tym viac dosiahnu....takze sa nedaj a bojuj...drzim prsty

kvetinka64
14. máj 2017

Ahojte maminy obnovujem tuto temu, lebo mam problem s ucitelkou a neviem ako dalej. Syn 3r.chodil do 2skolok kde nemal nikdy problem, ani snim nemali ucitelky problem. Presiel do st.skolky kde to vsetko zacalo. Ma jednu dobru ucitelku a 1zlu. Ktora len vzdy sedi ci rano ci poobede, ziadny usmev, ziadne zvitanie s detmi a nieto s rodicmi. Syn sa mi zacal po 1,5mesiaci zajakavat (od decembra a trva to stale), co som pripisovala tejto ucitelke, lebo som pocula od inych rodicov aj z inych tried, ze krici po detoch. Ale ked nemam dokaz, nezmozem nic, a riaditelka bude vzdy na jej strane, dost si stoji za ucitelkami (jedna banda). Teraz bola dlhsie mimo a syn bol spokojny, aj krajsie hovoril.
Vratila sa minuly tyzden. Syn v piatok prisiel zo skolky, hovoril mi, ze chlapcek z triedy sa pokakal, povedal mi to v priebehu piatka asi 4krat, neriesila som to, az do teraz. Syn mi od piatku presta chodit kakat, ani na nocnik ani na zachod, drzal to v sebe (a to chodi 2-3 krat). Zo soboty na nedelu sa vnoci zobudil, s bolestami bruska, aj mu ubehlo, strasne sa triasol nevedela som ho ukludnit asi hodinu, kakat nechcel ist ani si len sadnut na nocnik ani zachod. Dnes od rana chodil nic nejedol, plakal ze ho to boli, az na koniec dostal take krce, ze sa prekonal. Po tom vsetkom mi povedal, maminka ja uz nikdy nebudem kakat v skolke. Neviem co sa stalo v tej skolke, obavam sa, ze mi to ani nikto nepovie, syn mi nechce povedat nic...

maciatkolulu
14. máj 2017

@kvetinka64 neviem ake dovody ta nutili dat ho do statnej skolky potom co chodil do sukromnej, to je podla mna najvacsia chyba... Asi preto, ze uz nedostavas podporu statu, vsakze, ale to je obrovsky rozdiel a sok pre dieta, asi taky, ako by si ty byvala v kempinskeho hotely a vzapati ta prestahovali do ubytovne. To dieta tomu nerozumie a niektore ucitelky sa mozu chovat tak, ako sa asi chovali k tvojmu malemu, zarucene sa tam nieco stalo a ja by som necakala ani minutu, dieta by som tam uz nedala, ja mam sama tri a polrocneho a mam ho doma este, do statnej skolky nepojde, presne pre dovody ako tu naznacujes, jedna uciteka moze byt super a druha des, ja chapem aj ucitelky, lebo dnesni rodicia a ich vychova je niekedy hruuuza, ale zase odtial potial, predsa ked s apokaka trojrocne a nech aj patrocne dieta, tak to nie je ziadna katastrofa.... A kebyze sa to opakuje, tak sa to ma riesit s rodicmi a nie deptat dieta.

kvetinka64
14. máj 2017

@maciatkolulu ahoj podporu od statu som nikdy nebrala, cize dovod nebol financny, ale chodi mi do tejto skolky druhe dieta. Skolku ktoru navstevoval mladsi syn bola len do 4rokov (ako sukr.jasle).

grelu
14. máj 2017

No asi by som spravila bordel v skolke...ja sa inak konfrontaciam vyhybam, ale ide o dieta, ktore sa este nedokaze branit....a ak to dospelo do takehoto stavu, tak to musel byt otrasny zazitok prenho...urcite by som sa spytala inych deticiek a samozrejme ucitelky

maciatkolulu
14. máj 2017

@kvetinka64 ved pises, ze ma len tri, tak tam mohol pokojne chodit dalej, tomu nerozumiem, ved ked ti tam chodil aj predtym a druhe dieta inde, tak mohol este zostat, vies aky to je rozdiel a ako to vnima dieta? Ja som to videla na svojich, ale z opacnej strany polroka v statnej a potom az do skoly v sukromnej.... Naopak by som to nerobila, presne pre tento sok

kvetinka64
14. máj 2017

@maciatkolulu sorry ale, ja tu teraz neriesim problem, preco je v statnej a preco je v sukromnej skolke a ci som brala statnu podporu alebo nie.
Pocula som pripady, kde boli aj v sukromnych skolkach ucitelky takehoto typu.
Syn ked nastupil do st.skolky boj spokojny, tesil sa, rychlo sa adaptoval...

maciatkolulu
14. máj 2017

@kvetinka64 nuz kazde dieta je ine.... Skolku a jej personal teda asi dobre poznas ked ti tam chodi uz starsie dieta, ktore spokojne je, takze to treba vykomunikovat s ucitelkou a ja by som zvazovala navrat do predchadzajuceho zariadenia,alebo zmenu skolky, urcite by som si nenechala takto stresovat dieta, neviem kedy ste presli do statnej, ci od septembra, ci ako, ale dieta, ktore ma takyto problem, muselo byt vystavene stresu