Nespokojnosť v predškolskej triede

6699333
15. sep 2020

Baby chcem sa spýtať malý chodil 2 roky do malej triedy teda malé detičky ale len na od 8 do 11:15 nemal ani obed lebo ze takéto deti niesu s obedom len preto ze som bola doma ôk dobre lenže teraz ho dali hneď do predškolskej žiadna stredná trieda predpríprava na predškolsku ale hneď aj spánok prvý týždeň v pohode no teraz je to horšie dnes plakal že tam nechce ísť učiteľky majú problém s tým ze tam place že sa mu vyhrážajú že ho dajú do malej triedy medzi také deti ale na začiatku boli povedané ze proste vedia ze bol stále v malej triede a ze budu aj k nemu pristupovať a a není to tak a takisto sa tam niečo udialo ale učiteľka to ututlala že to nebolo tak ako mu to povedal syn ale ja mu verím a viem ze ma neklame ako by ste sa zachovali v takejto situácii my mu plánujeme dat aj odklad aj sme chceli aby išiel do tej strednej triedy ale ze vraj to není potrebné že je šikovný ale teraz je to tu problémy áno je veľmi šikovný múdry a citlivý no nechápem ich správanie

mogaa
16. sep 2020

@6699333 tak dieťa šikovné môže byť, ale syn má zrejme problém v triede spať - resp.ticho ležať aby nerušil iné deti.....skús ho dávať teda na pol dňa ako doteraz, čiže bez spánku....dohodni sa že poobede pre neho prídeš....zrejme má syn 5rokov, tie deti sa dávajú autoaticky do predškolskej, stredná trieda nie je povinná....rozdiel medzi maličkými a strednými až taký veľký nie je, tam vidím skôr problém v tom že u tých predškolských už sú treba robiť aktivity na prípravu do školy, pokiaľ ich dieťa zvláda je to ok.....treba zistiť čom je problém, dieťa možno nechce v škôlke spať, nepáčia sa mu nové učiteľky lebo sú prísnejšie a viac vyžadujú.....škôlka zatiaľ nie je povinná(teda predškolská má byť až od januára),takže škôlka dieťa zaraďuje podľa kapacity...u nás pnapr. teraz ostalo pár predškolákov v strednej triede, lebo nie sú kapacity u predškolákov, samozrejme učiteľky s predškolákmi povinné aktivity robiť musia aj keď sú v strednej triede....

poopsie
16. sep 2020

@mogaa ja si myslím, že to nieje riešenie zobrať dieťa na obed, pebo jemu sa nechce ležať v posteli, chlapec si potom vydobije, co chce a potom bude mama všetko za neho robiť? Aj ho bude živiť, keď bude mať 30? Koľko detí sa systému prispôsobilo.. Prispôsobí sa aj on... Aj moja plače, že nechce do skôlky, že nechce spať.. Ale ja kôli tomu nedám výpoveď v práci, lebo jej sa nechce..

maminkasisa
16. sep 2020

@poopsie tiez si myslim, ze teraz je dieta kladené na úplne prvé miesto vo vsetkom, ked sa mu nieco znepaci, tak problem je vsade inde, len nie vo vychove doma.... hlavne ucitelky su stale na vine.... aj moje deti plakali ked zacali chodit do skolky, postupne si zvykli, a teraz na skolku spominaju len v dobrom..... a ja teraz naozaj tie ucitelky fakt lutujem / samozrejme nie je ucitelka ako ucitelka/

simca06022011
16. sep 2020

@6699333 a to v skolke im podavaju vodu na pitie? u nas mali bud flase, alebo pohare a chodili si naberat. Nikto nemrnkal, nikto nechodil za ucitelkou. zobrali si a nabrali. Moje dieta bolo v jasliach a islo rovno do predskolskej triedy. Ziadna mala trieda ani stredna trieda. Cize z jasli, rovno v 3,5r mezdi predskolakov isla. Jedine co je tam rozdiel, ze predskolaci sa uz musia aj co - to ucit, maju aktivity predskolske, pracovne zosity, ucia sa kopec veci... problem vidim v tm, ze on je nesamostnatnejsi ako ostatne deti. Teraz asi aj zacal na cely den chodit (?), doteraz nebol.. cize si si ho pred obedom zobrala a poobskakovala, dala pit, dala jest.. ale teraz uz je tam cely den. A to bude kamen urazu. Nie ucitelka, nie predskolska trieda, ale to ze uz spi v skolke, musi sa tam najest, napit... nie je nauceny na ten skolkarsky rezim, skor mal tu skolku ako herňu. A uz sa mu to asi tak nepaci;) zvykne si. preco mu este aj odklad chcete davat? Ma nejaky problem? Este viac ho ututkate, umojkate.. podla man ho treba nechat, nech sa medzi detmi otuka, zvykne si.. mozno sem tam ho zobrat skor zo skolky. Podtrhavat, ze aky je on uz velkac velky, medzi predskolakmi, sikovny... s ucitelkou vydiskutovat ako je to tam s pitim, jedenim, cikanim a co ja viem cim.. malemu ukazat ako velkacovi, co ma robit. praveze ty starsi spoluskolari ho dokazu potiahnut dalej, nauci sa kopec veci. Len si musi zvyknut, lebo pri krpcoch mohol byt "sef", poznal ich, inak sa hraju, ...
Urazy sa budu diat, na tom neporiesis nic. V jednom kuse si skolkari daco povyvadzaju a urobia. Este mam pocit ze cim su starsi, tym viac. Mozes sa rozculovat nad tym, alebo povedat ucitelke a ale aj tak nevyriesis vela a nadlho (samozrejme inak su taketo urazy nahodne, ojedinele a ina je nejaka sikana,a lebo bitkar-spoluziak)

mogaa
16. sep 2020

@poopsie tak riešenie to samozrejme nie je, ide o postoj a názor mamičky....ak ona považuje za vyhrážanie že učiteľka povie že ak dieťa plače dá ho medzi najmenšie deti tak je zjavne neobjektívna a precitlivelá na svoje dieťa....5-ročné dieťa by už naozaj nemalo plakať lebo niečo nechce robiť....môže trucovať, hnevať sa, ale plakať v 5tich rokoch lebo si nechce lahnúť hoci ostané deti tichučko ležia by naozaj už nemalo - a je jedno čo chodí medzi najmenšie deti, do strednej triedy alebo do veľkej.....ide o vek...takže ak mamička v tom vidí problém - pre ňu to riešením môže byť - dá dieťa len doobeda a poobede si ho vyzdvihne...samozrejme sa jej to neskôr môže vypomstiť napr. ak dieťa nebude chcieť byť v škole alebo družine, ale to už je jej problém....

poopsie
16. sep 2020

@maminkasisa ano je tu kopec takých diskusii a učiteľka je najhoršia a za všetko môže, ale to že deti akosi v dnešnej dobe úplne ignorujú autority, to nikoho netrápi...len ako rodičia by sme boli najradšej, keby sme mali deti celý deň ako v bavlnke.. To, že systém je celý zle nastavený to tiež nikoho netrápi, učiteľka nieje chobotnica s 8 rukami a tiež nemá milión očí.. Pomáha jednému dieťaťu a tie ďalšie by mali poslušne strihať a to je už vyzitka aj rodičov.. Počas edukačnej aktivity je na 24 detí jedna učiteľka.. A 5 ročné deti by mali vedieť poslúchať.. Keď zvýši hlas už je zlá, nastaví hranice je zlá.. A potom si má ako spraviť poriadok?..

nominativ
16. sep 2020

Autorka je ten typ, čo si potrebovala zanadávať na učiteľky. Podľa seba môžem povedať, že prvé týždne som bola dosť precitlivená a sledovala som každý ťuk... Pritom moje dieťa je tam jedno z 24 a učiteľka sa kôli nemu nepo....e ako ja. :D

nominativ
16. sep 2020

Ešte dodám, k tomu spánku, že podľa môjho skromného názoru sú tie adaptacne dosť pritiahnuté za vlasy. Áno, každé dieťa je iné, ale x dni zažívať stále niečo iné? Moja dcéra bola z toho nonstop v strese. Ako normálna matka som mu pripravila na to, že čo sa robí v ms a keď nastúpila, tak dva dni tam boli aj rodičia, každý deň o kúsok dlhšie, deti plakali tak či tak... A ukludnili sa až po pár dňoch NORMALNEHO JEDNOLIATEHO režimu. Vedeli, že sa vyspia a pôjdu domov. Nie jeden deň na hodinku, druhý na dve, tretí aj vychádzka, štvrtý aj obed.... Stále zmeny. Ja neviem, akým deťom to prospieva ale tie plačlivé plaču tak či tak. Bohvie, či nie dlhšie, to by vedeli učiteľky povedať.

poopsie
16. sep 2020

@nominativ je to záhadné, v niektorých škôlkach adaptačný neexistuje a iné si nevedia bez neho predstaviť fungovanie, veľa učiteliek si myslí, že to vôbec nieje dobré... Najlepšie by bolo keby mal každý sťažujúci sa rodič brigádu popri učiteľke aby vedel, čo to je :D potom by už ani nepipol

simca06022011
16. sep 2020

@poopsie no nasa skolka bola vzdy "parent frendly".. a mne kolkokrat stacilo tam posediet hodinku a bola som na psychiatriu zrela, migrena tyzden :D to fakt nie je med lizat, do toho riesit s rodicom kazdy buch-such, kazdy chce viediet ci to ich dietatko spinkalo, papalo, kakalo, dobre bolo/nebolo... a nebodaj sa buchlo niekde. Samozrejme, zatial co ma ucitelka rozpravat, dalsie dieta vrieska z triedy, ze chce daco ine, alebo nechce, alebo horí... :D

nominativ
16. sep 2020

@poopsie neviem, ja som na materskej vystudovala predškolskú a chystám sa tam. Ale aktuálne skúsenosti sú len z praxe a z mojej dcéry. Na ňu zle vplývalo to, že tam bolo napr desať detí v adaptacnom. Ostatné sa uz chystali von, ona nie. Revala. Ostatné išli už pomaly jesť, ona nie, ostatné sa prezliekli do pyžama, ona nie a zároveň stres, že neprídem.... Stále žiadny systém ...

Plus rodičia tiež robia svoje, raz tam šiel dať malu muz a mala zle ráno a že nechce ísť do škôlky. (Škôlku miluje) a muž ju v Tom podržal a 30 minút mala záchvat revu v šatni, to sa nikdy nestalo! Sama som bola svedkom ako mama vraví jej malej keď ju prezuvala "vydrž to, Zlatko, už len dva dni a bude sobota!" ... Ďalej keď učiteľka musí dieťa trhať matke z rúk, ako to potom vyzerá v očiach dieťaťa?

To som odbocila od témy, podstata je, že strašne veľa si robime sami. My rodičia. Úplne vidím, že izolovanie prvorodenej od akéhokoľvek stresu a nepohody nebolo dobré.

poopsie
16. sep 2020

@nominativ aj ja ju študujem a niečo sa mi nepáči v našej škôlke, hlavne odchody detí na obed domov, ale to už som vravela, že za to môže systém aj každá škôlka si ho vie ešte zhoršiť... Keď som bola na praxi, tak hneď sa poobede dali deti bokom co sli domov, sadli na lavičku a tie deti co spali už nevnímali odchody deti.. Šli si lazkat a pocuvali rozprávku, kdezto v nasej malej ms rodičia si berú deti pred očami ostatných a oni to veľmi dobre registrujú, že to je jeho tato a on ide domov a už hneď je dieťaťu ťažko...preto to tak moja malá ťažko zvláda, že každý deň ide najmenej 10 detí na obed domov a ona by tak strašne chcela byť medzi nimi.

nenne27
7. okt 2020

Uz sa necudujem ze v skolkach nema kto robit.ked ucitelky stale budu buzerovat matere co vyzaduju aby sa nunkali s ich detmi ako s nejakymi porcelanovymi babikami tak kazdheho prejde chut.moj syn chodil do 2 skolok lebo sme sa stahovali.mal mile pani ucitelky, aj sekery.a predstavte si normalne to prezil, je to dospely clovek, nema ani traumy, ani psychozy, je dusevne zdravy extrovert a mame normalny zdravy blizky vztah.nechcela by som byt ucitelka v skolke, lebo deti zvladnut je ovela lahsie ako takychto rodicov.obdivujem pani ucitelky v skolke ktore denne musia zvadat deti poznacene katastrofalnou vychovou💪