Nezobrali mi dieťa do spádovej školy - čo robiť?

liubov
7. máj 2019

Nezobrali mi dieta do spadovej skoly..vraj nedostatok miesta. Co teraz mam robit? Dakujem

lubik87
7. máj 2019

@liubov obvolat okolité školy alebo požiadať o odklad ? Ale zasa zbytočne dávať

beky1813
7. máj 2019

Spadova musi zobrat 🤔 ako to, že nezobrali?

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

@liubov uplne bezna situacia. Treba hladat inde, pripadne sukromnu skolku.

mogaa
7. máj 2019

@beky1813 nemusí....môže prijať len toľko detí na koľko má kapacitu

beky1813
7. máj 2019

@mogaa ale ved ak su skoly plne a aj spadova, tak dieta nemoze ostat doma, ved musi nastupit do prvej triedy

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

Ups, ja som citala, ze do skolky. Takze to nie je uplne bezna situacia, ale ak ta spadova je nejaka vychytena, tak sa to moze stat. Treba skusit inu.

mogaa
7. máj 2019

@beky1813 beriem späť, prepáč zle som prečítala - že ide o škôlku

dskjhfdlkdjhl
7. máj 2019

@mogaa mozno som Ta ja poplietla😀

mogaa
7. máj 2019

@liubov a bola si s ním normálne na zápise? v termíne?

loginexistuje
7. máj 2019

obrat sa na mestsky alebo miestny urad musia dieta umiestnit aj ked nie tam

miriam11
7. máj 2019

@liubov dobre si napisala, ze sa jedna o skolu, nie skolku? Lebo skola zobrat musi!

kristina2412
7. máj 2019

@liubov ak nema spádová skola miesto,mala by si sa obrátiť na zriaďovatela,ktorý po overení kapacít , v blízkosti bydliska nájde novú skolu,kde miesto majú. Už ti prišlo rozhodnutie?

liubov
autor
7. máj 2019

@kristina2412 Ano, prislo rozhodnutie..

kristina2412
7. máj 2019

@liubov ☹️nám ešte nie,som zvedavá ako dopadneme. Inak ak sa ti zriaďovateľom zvolena škola nebude páčiť,mas právo aj nesúhlasiť,a mali by nájsť inú....držím palce

loginexistuje
7. máj 2019

@liubov chod na miestny urad s rozhodnutim musia vam najst miesto v dalej miestnej casti

luliu
7. máj 2019

@lubik87 to je zvláštna rada dat odklad a keď ani na budúci rok nezoberu, tak čo? Pôjde v 10?

lubik87
7. máj 2019

@luliu áno v 15 🤗 potom ma prednostné miesto už mu držia čiže ak je to škola dobrá a v okolí taká dobrá nieje tak je to normálna rada ..mne keby syna nezobrali sem do školy tak dávam odklad a.budici rok musia ..bežná prax

katarinamarkova
7. máj 2019

@liubov a dôvod neprijatia v rozhodnuti je co uvedené?

stormie
7. máj 2019

A spadova je len podla miesta bydliska (ze tam byvate) alebo normalne mate aj trvaly pobyt? Lebo toto som este nepocula, skola jednoducho musi dieta prijat, preto sa v okoli Bratislavy v dedinach stavaju tzv kontajnerove skoly a riesi sa dvojsmenne vyucovanie

kittykat22
7. máj 2019

Šialení rodičia prepisujú svoje deti mimo miesta bydliska, aby získali lepšiu školu. Potom rodičia ktorí bývajú v spádovke roky, tŕpnu aby im tam zobrali dieťa, a neskôr aby neodmietli súrodenca. Dúfam, že niekomu vo vládne klepne v hlave, že by sa mali deti brať, podľa toho ako dlho na adrese bývajú 😠 tým by sa vyriešilo toto školské cestovateľstvo 😠😠😠

liubov
autor
7. máj 2019

@stormie Mame trvaly pobyt..

liubov
autor
7. máj 2019

@katarinamarkova Z dovodu nedostatku miesta.

fokuska
7. máj 2019

@kittykat22 Skoly prednostne prijimaju spadove a ak im ostane miesto, tak mozu prijat deti mimo obvodu. Nemoze dieta z obvodu ostat neprijate kvoli uprednostnenemu dietatu mimo obvodu.

kristina2412
7. máj 2019

@kittykat22 mne sa zdá šialený celý tento systém. Núti rodičov zapisovať svoje deti do škôl pochybnej povesti,len preto že tam oficiálne patria. Ak dieťa zapisu inde,pravdepodobnosť že ho prijímu sa blíži k nule..

tortelinka
7. máj 2019

môžeš napísať do akej školy ho neprijali? je to v BA? aj ss

kittykat22
7. máj 2019

@fokuska mnohi rodičia prepíšu dieťa na adresu. majú tam známeho, tak ho zapíšu na trvalý pobyt na mesiac. Dieťa je prijaté tak si dieťa vrátia spat.

katarinamarkova
7. máj 2019

@liubov skuste podať odvolanie....inak vám musia v takomto prípade určiť inú skolu prip.sa mozte dohodnúť na idividualnom štúdiu....alebo si jednoducho nájsť sami školu kde je miesto.

katarinamarkova
7. máj 2019

@beky1813 spadova musí zobrať PREDNOSTNE spadove deti ....to neznamena že musí zobrať všetky spadove deti

6mia6
7. máj 2019

A to si tam niekto hodí kockou, ktoré dieťa nechá "doma"? Keby sa to stalo na dedine tak je rozdiel poslať dieťa do školy cez ulicu alebo 15km do mesta. To je len príklad. To môže byť pre rodinu dosť blba situácia

kristina2412
7. máj 2019

@6mia6 závisi to aj od toho koľko má dieťa rokov, či už malo odklad školskej dochádzky,či má na danej škole súrodenca atď.