Ospravedlnenie neprítomnosti

dada318
6. jan 2018

Milé mamičky, potrebujem ospravedlniť dcéru na tri týždne zo škôlky z dôvodu, že ideme na dlhšiu dovolenku (musíme sa odsťahovať, lebo nám do domu prídu robiť omietky 😀 ) a keďže budeme bývať ďaleko, tak sa mi neoplatí voziť dcéru do škôlky. Stačí do žiadosti uviesť rodinné dôvody? Ďakujem za odpoveď.

beky1813
6. jan 2018

Fiha, to neviem, ja idem v pondelok volat do skolky a rovno ju len odhlasim do konca mesiaca, ziadost nejdem davat

katuska19
6. jan 2018

Ved to vysvetlí učiteľke alebo napíš ospravedlnenie , bežne sú deti aj mesiac choré a chýbajú. My sme šli v Juni na 2 týždne na dovolenku a len som to oznámila a odhlásila z obedov.

mimikri
6. jan 2018

Ahoj, už je to dávnejšie ale kľudne môžeš odhlásiť dieťa aj na mesiac. Ja som tak dcéru odhlasovala na mesiac zo škôlky keď sa mi narodil syn aby mi domovnieco nedoniesla a aby si aj bračeka užila. Je na tebe či v škôlke povieš že predávate dom a musíte sa na čas presťahovať a nie je možné malú voziť... Toto by nemal byť problém.

mimikri
6. jan 2018

Je tam chyba nie predávate ale prerábate 😀

natalienka12
6. jan 2018

Skolka nie je povinna. Problem by bol so skolou. Ved ju staci odhlasit zo stravy a zo slusnosti staci napisat ospravedlnenie z rodinnych dovodov.

evittam
6. jan 2018

Ziadna ziadost. Odhlasit a hotovo. Predskolska dochadzka nie je povinna.

pininka
6. jan 2018

Aj v skolke treba dat ziadost,o uvolnenie dietata, kludne napis aj dovolenku. Im to moze byt jeeno, ale podlozene to musia mat, lebo ked pride kontrola napr hygiena a skuma nepritomnost deti, tak musi byt zdokladovane ci bolo chore alebo chybalo z inych dovodov. A este odporucam nedat ju uz cely mesiac a nebudete platit ani skolne, na to je tiez ziadost a tu vam da hospodarka skolky

evittam
6. jan 2018

@pininka Ja som nikdy ziadnu ziadost nedavala. Zavolala som,ze nepride lebo si ho nechavam doma, nie je chory a hotovo.😉

ibrunova
6. jan 2018

V škôlke stačí odhlásiť stravu, nie je to povinné,takže žiadosť netreba.

pininka
6. jan 2018

@evittam kazda skolka je ina, u nas sa ziadost pisala, robili to tak vsetci rodicia, ktori chceli nechat dieta dlhsie doma. Aj my sme minuly rok pisali ked sme isli lyzovat.

evittam
6. jan 2018

@pininka Ved v poriadku ak si to škôlka vyžaduje a ma to vo vyhláške. Ako si si však mohla precitat vacsina z nas ma opačne skúsenosti. Cize ak skolka kam chodi tvoje dieťa vyzaduje ziadost tak to nemusi byt tak v kazdej skolke.

bibistec
6. jan 2018

Tak u nas v skolke nebolo treba ani nahlasovat taketo.cosi
Mozno by som zavolala vysvetlila o co sa jedna a koniec je to skolka to este mie.je škola cize malo by to byt v poriadku

zabina27
6. jan 2018

@pininka k tomu odpusteniu poplatku sme my potrebovali potvrdenie od lekarky, maly bol chory a ziadost o odpustenie posudzoval zriadovatel, neviem, ako to funguje, ked len proste nechces dat mesiac do skolky, ci aj tak odpustia poplatok

deti95060810
6. jan 2018

vybavíš....s mojim synom chodila do školy jedna prominentná spolužiačka - starý otec bol politik a oni každý rok v zime chodili na celý mesiac do Ameriky - celá rodina .... A v pohode, po mesiaci sa vrátila a všetci žasli aká je opálená... a takto rok čo rok....

deti95060810
6. jan 2018

@zabina27 nie, od lekárky musí mať potvrdenie, že dieťa bolo choré...

viera77
6. jan 2018

Pred 2 tyzdnami sme boli u pediatricky koli potvrdeniu o bezinfekcnosti, kedze dcerka bola chora a odisli sme ale bez peciatky, ze po novom sa uz tieto potvrdenia nevydavaju. V skolke nam to potom ucitelky potvrdili, takze peciatkovy slovnicek sme uz aj odlozili ako nepotrebny.

martinuska
6. jan 2018

@viera77 rovnako aj so skolakmi, podla novej vyhlasky moze rodic napisat ospravedlnenie na max 3 dni po sebe. Cize ked nechate dieta 2 dni doma lebo daco pojedol, 3xvracal, alebo cez vikend soplil, kaslal , tak 3 dni na doliecenie a staci ked rodic napise, nemusi rodic hned utekat k dr. Skoly to nedavaju vediet lebo v sk.poriadku je len 1 den a oni nevedia co maju robit teraz.

viera77
6. jan 2018

@martinuska Dcerka bola vtedy doma chora 2 tyzdne, v skole sme jej nepritomnost neoznamovali, kedze to ani nevyzaduju, a len sme ako vzdy, odhlasili stravu.

evittam
6. jan 2018

@martinuska To je pekna blbost. Prepáč. Predskolska dochadzka nie je povinna, dieta mozem mat doma kolko len chcem. Nemusim pisat ziadne "ospravedlnenia". Samozrejme nie 3mesiace aby neblokovalo miesto inemu co by ho potreboval.

natalienka12
6. jan 2018

Zeny vy sa tu dokazete o blbosti bavit cely den. Oznamila by som ustne ucitelke aj riaditelke. Ak povedia ok, vybavene. Ak si vypytaju ziadost, tak im ju napisem. Ako pise
@evittam predskolska dochadzka povinna nie je. Ale nejaky poriadok musi byt. Kazda skolka si vydava interny predpis v ktorom upravuje cas prichodu do skolky, cas desiaty, obed atd. prevadzkovy cas a aj nepritomnost. Urcite niekde visi vo vestibule. Takze slusne je to oznamit ci uz ustne alebo pisomne, to je jedno. Vsetko.

evittam
6. jan 2018

@natalienka12 Asi tak. Ja som vzdy rano zavolala,ze nepride lebo si ho nechavam doma a pride neviem kedy. Odhlasila zo stravy a hotovo.

natalienka12
6. jan 2018

@evittam ja detto

maciatkolulu
6. jan 2018

@viera77 tak snad ste ucitelke oznamovali, ze je dcera chora, lebo teda, dva tyzdne je dost a v skole je realne povinnost oznamit chorobu a co ja viem, tak nanajvys alternativne skoly akceptuju homeopata a pod, ale statne skoly urcite potvrdenie od doktora ked dieta meska viac ako tri dni, to je urcite.... Skolky samozrejme nie, ale slusnost kaze oznamit, ze dieta bude tolko a tolko mimo, ci uz pisomne, ci staci ustne, tak to snad vie uz kazdy rodic logicky poriesit.....Zakonom tato povinnost nie je, teda pri skolkach, pri skolach je

viera77
6. jan 2018

@maciatkolulu slusnost-neslusnost, no neoznamovali, nie je to potrebne, ak by bolo, tak urcite to uz mame od uciteliek za ten cas od septembra vytknute...cislo na ucitelky ani nemame a na cislo do skolky sa clovek len malokedy dovola, to sa skor dovolam do jedalne...a nebudem pravidelne kazde 2 tyzdne pri absencii travit rana do 8.00h s telefonom na uchu a dufat, ze to niekdo konecne aj zdvihne, pripadne s chorym dietatom ist oznamovat nepritomnost osobne...ozaj nemozem za takyto system a pristup zo strany skolky....a ako som uz pisala vyssie, potvrdenie o bezinfekcnosti sme uz od pediatricky naposledy ani nedostali, takze co teraz? ani slusne-neslusne, ani logicky-nelogicky....

natalienka12
6. jan 2018

@viera77 sorry ale raz pises o skole potom o skolke.

maciatkolulu
6. jan 2018

@viera77 nikto netvrdi, ze ma clovek od osmej sediet na tlf, ale tak si myslim, ze slusnost by tam mala byt a pocas tych dvoch tyzdnov sa da dovolat snad do skolky, pripadne poprosit pri odhlasovani o info pre ucitelky, ze Janko, Marienka😉 z tej danej triedy, proste ze dieta bude minimalne tyzden, dva mimo.... Aspon my sme to tak robili, nikto nas nenutil, ale robili sme, ale tak, ty si pisala o skole, tam povinnost je. A podla mna aj slusnost by mala byt🙂 a inak do tečj jedalne sa nam dalo tazsie dovolat ako priamo ucitelkam.... a u nas boli dokonca ucitelky ochotne, ze nahlasili do jedalne, ale ako hovorim, vsetko je o komunikacii a slusnost, ustretovosti oboch stran, tak ako v celom zivote

viera77
6. jan 2018

@natalienka12 ospravedlnujem sa, v prispevku z 19:28h som samozrejme myslela skolku, kedze tema sa tyka skolky...este nieco som napisala nespravne?

natalienka12
6. jan 2018

@viera77 preto ti @maciatkolulu dala taku odpoved lebo ak by si 2 tyzdne nedala vediet v skole tak neviem...skolka jasne ze pohoda lahoda

viera77
6. jan 2018

@maciatkolulu prepac za otazku, ale preco teraz tieto kazne na moju osobu a moje konanie? co je spravne a co nie? kritizujem ja teba za tvoje postupy, alebo mi nieco uslo? Len pisem, ako to chodi v nasej skolke, to je vsetko...a teda predpokladam, ze system jedalen-trieda maju pri nahlasovani asi prepojeny a o chybajucich detoch vedia, kedze nahlasovanie nie je potrebne...ale ok, beriem, som neslusna, budem nad sebou premyslat.

viera77
6. jan 2018

@natalienka12 jasne, ze je skolka pohoda-lahoda...a ja, taka nezodpovedna matka...ale ste sa dievcata, pustili do mna 🙂