Prečo ste /by ste/ nedali škôlkára do školy v prírode?

janinah
21. apr 2012

Školu v prírode považujem za dobú vec a syna 6r. som, s jeho súhlasom prihlásila,je síce alergik s liekmi,ale to by sa dalo zvládnuť.Akcia sa však blíži a on si nejako náhle uvedomil,že tam bude sám bez mamky ,ocka a sestier,síce s kamošmi a učiteľkami ,ale bez nás 😒 a zrazu ísť nechce 😒 Má význam ho nejako nahovoriť,presvedčiť,že to zvládne..alebo radšej rešpektovať jeho vôľu a nestresovať detskú dušičku?

svistinka
13. jún 2013

no naša slečna ide do školky v prírode teraz v pondelok. Najprv strašne chcela ísť lebo ich učiteľky namotivovali, potom asi pred pár dňami večer si uvedomila, že tam bude večer bez mami a začela plakať, že tam nechce ísť. Tak som sa s ňou potom ešte porozprávala a hovorila o pozitívnych veciach. Tak a teraz tam chce zas ísť. Tak potom napíšem ako to zvládla.

marker
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinami
19. dec 2014

ono závisí aj od samostatnosti dieťaťa ... ak je viac samostatné tak pokojne môže ísť do školy v prírode aj ako 4-ročné ... ak je ale zvyknuté na maminku, je viac samotárske, tak treba počkať do starieho veku ... ak úplne odmieta odísť od maminy na dlhší čas a je to už väčší školák, tak to môže byť problém - vtedy treba začať pomaličky, napríklad prespanie na jednu noc u spolužiaka a podobne 🙂

yukki
19. dec 2014

Lebo nám takú možnosť ani škôlka ani škola neponúkla. 😒 😒 😒

timea7
20. dec 2014

takéto aktivity uznávam až v základnej škole, ale rešpektovala by som to, čo si želá dieťa

beatrix1985
5. jan 2015

mi sme maleho tiez mali moznost minuly skolsky rok, ale nedali sme ho, syn nebol bez nas ani jednu noc. Nazbieral sa autobus, brali deti od 4 rokov. Bolo to iba na 5 dni, ale aj tak.Este neviem o tom ze by bola aj teraz. Ked syn bude chciet, tak ho dam. Ja to budem brat dost zle, ked náhodou pôjde.

cukroska
2. máj 2015

My to riešime práve teraz,respektive práve odchádza.Od úplného začiatku bol rozhodnutý ísť,tešil sa,nakoľko nevedel čo je to sám na týždeň,ale ja som ho rázne stopla,pretože v tom čase/ cca začiatku školského roka/dovtedy ešte nebol spať nikde sám/iba s bratom/,práve naopak ako bol starší tak dosť naviazaný na nás a na staršieho brata, nebol ešte tak oťukaný v novom kolektíve,tak som rozhodla za neho,pretože nevedel do čoho ide a sama si poznám dieťa,nebola som si istá či by to zvládol na tak dlho..Neskôr sa to neriešilo,chlapec si našiel partičku,super kamošov,v kolektíve sa oťukal a nedal pokoj ,že on predsa chce ísť..napodiv sme mali šťastie jeden vypadol tak sa miesto uvolnilo a neskutočne sa teší...no uvidíme ako to zvládne,ale jedno je isté,dozrel na to a je pevne rozhodnuty že chce ísť a zvládne to.Len ja akosi mám obavy a smútok...

lulik01
2. máj 2015

moja 4,5 rocna do skolky v prirode nechce, tak ju nenutim. Je z triedy najmladsia, bude mat moznost ist o rok. Ale co si ja pamatam, tak som bola v skolke v prirode a ako 5,5 rocnej mi nasi vybavili ze ma vezmu do tabora (podmienkou bolo 6 rokov) a stravila som 3 tyzdne na Zemplinskej Sirave (som z Ba), dodnes si pamatam, ako sme tam isli vlakom v spacom vozni. Potom som tam chodila kazdy rok, az kym tieto tabory nezanikli, neskor som chodila do inych taborov, vzdy na jar a v lete. Neskor som robila praktikantku a potom veducu v tabore, takze mna tabory nadchli. Ale moj brat do tabora nechcel ani za svet. A este jedna prihoda smojim bratom. Bol v skole v prirode, volal domov s palcom, ako sa ma zle, s mamou sme sadli do auta a isli pre neho, celu cestu nam nadsene rozpraval kopec zazitkov ktore tam mal, az mama mala chut to otocit a vratiti ho naspat.

mooonika1975
5. máj 2015

ahoj, rozhodne nestresovať a nedávať, on najlepšie vie, to nemá byť za trest, deti sa tam väčšinou tešia, minulý rok som bola s triedou, v ktorej jeden chlapček bol citlivejší, ale držal sa , išiel, a veľký chlap to bol, neplakal, lebo sme ho kadejako zabavili a bol tam kopec aktivít, takže nemal kedy smútiť. ale napríklad moje vlastné dieťa bolo ako 8ročné a zle to znášalo, lebo ešte nikdy nespal mimo domov 😉

nelinka2009
23. mar 2017

Ahojte uz,ste niekedy poculi, ze by sla mama,s dietatom do svp? Lebo jedna mamka spoluziacky nasej prvacky takto uvazuje. Vacsina deti vratane nasej malej ide samo, ale tato jedna chce ist s dietatom... Len ma zaujima co si o tom myslite, viem, ze ak tam pojde nejaky rodic, tak dceru tam jednoducho nedam...dakujem