Prístup zo strany súkromnej škôlky

renatka100
26. okt 2013

Checla by som sa Vas opytat a podiskutovať aký prístup majú k Vam k rodičom v súkromnej školke. Moja dcerka začala chodiť tento september do školky a prvý mesiac počas adaptácie vyplňali učiteľky také akoby hlásenie či dieťa jedlo, spalo, kakalo a pod. Po mesiaci už nič a práve to ma trápi. Keď prídem pre malú do školky tak takmer nikdy s ňou nepríde aj učiteľka a tým pádom ja netuším a nemám sa kedy opýtať či malá vobec spala alebo či boli vonku. Malej ešte moc veriť nemožem hovori že jedia každý deň zemiaky a ryžu 🙂 . Ide o to že akje taký prístup v štatnej školke to chápem ale za ten poplatok vyžadujem aspoň aký taký osobný prístup. Ďakujem za názory.

eeffka
26. okt 2013

@renatka100 tak ja ti napisem ako bolo v statnej skolke a odpovedz si sama 😀
jedalnicek vyveseny na chodbe, ak dieta nejedlo olovrant lebo medved ucitelka nahlasila ze je zrejme hladne o 16,30(ol bol o 15,00)
pri kazdom vybere mi povedali vsetko v poriadku, alebo ze kaslala... nechcela obed( moja je vzdy a vsetko takze zrejme zac. choroba), pripadne ze roztrhla gate na dvore... ak mal byt program 3x pripominali+oznamy po celej skolke

8e mesacne poplatok zo zakona... to nie je o peniazoch ale o ludoch

skolkahviezdicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
26. okt 2013

@renatka100 no v našej štátnej škôlke to bolo tak, že jedálny lístok bol vyvesený, takže nám to nemusela hovoriť učiteľka každému osobitne, spánok mali tiež v presne stanovenom čase a ak aj dieťa nespalo, muselo potichu ležať a odpočívať, tak opäť nemusela učiteľka každému extra hovoriť, čo robilo jeho dieťa v čase odpočinku, pre deti sme si chodili k učiteľkám, či už boli vonku na dvore alebo vnútri, musela učiteľka vidieť, kto prišiel pre dieťa - ak bolo niečo mimoriadne, tak hovorila rodičom, a samozrejme vždy sa mohli rodičia povypytovať detaily... von chodili každý deň, aj v zime alebo keď mrholilo, aspoň na chvíľu, takže opäť sme nepotrebovali špeciálne hlásenie o tom, či boli alebo neboli vonku... nechodili len výnimočne v prípade naozaj zlého počasia...

kimmie
26. okt 2013

@renatka100 Chcela som ti napisat moju skusenost s jednou sukr. skolkou, co sa obedov tyka. Moj syn tam chodil mesiac. Chodil iba na pol dna. Po obede som ho vyzdvihovala. Jedalny listok bol na internete na ich stranke, ale moj syn bol vzdy pri vyzdvhovani hladny (30 minut po obede). On bol vzdy velmi stihly, nejedak, dokazal fungovat aj pol dna na trosku ryze. Jedenie mu vzdy dlhsie trva. Bolo mi velmi podozrive, ze preco je vzdy hladny ked som ho vyzdvihovala. Ked som sa pytala v skolke, ze ako je, tak mi povedali ze vsetko pekne zjedol, ale ze caj nechcel.
Po case som citala na mk ako jedna mamicka pracovala v sukromnej skolke a dostala 3 dospele obedy a mala to rozdelit medzi 12 deti a zial tie starsie boli hladne.
Ja som si osobne navstivila asi 6 sukromnych skolok, zda sa mi ze ich nikto nereguluje, vekovy priemer "uciteliek" je obycajne 19 rokov. Casto tieto skolky maju iba jednu triedu, pre mladsie aj starsie deti. Zial po skolkach je v BA velky dopyt, ale nie vsetky sukromne skolky maju najlepsiu uroven. Skus sa popytat na mk na overene sukromne skolky😉.

alex31
28. okt 2013

@renatka100 ... ahoj my chodime do sukromnej skolky a predtym sme chodili aj do sukromnych jasli .... a nikdy sa mi nestalo ze by moje dieta prislo len tak samo .... minimalne aspon z triedy vzdy "vykukla" nejaka tetuska ktora sa uistila ci je moj syn uz so mnou a ci som to vobec ja alebo jeho ocko kto pre neho prisiel ..... dokonca ak aj nemozeme prist pre maleho my musime to vopred nahlasit , staci aj rano ze dojde niekto iny, no a na toho si potom davaju zvlast pri odovzdavani pozor ci je to naozaj ten dotycny,-a aby nedali dietatko niekomu inemu ..... ak je vsetko v poriadku a nemusime ohladom maleho nic prediskutovat tak vzdy ucitelka pocka kym je maly v mojich rukach , pozdravi sa nam zazela malemu pekny zvysok dna a ide do triedy , ak nieco v poriadku nie je pride za mnou do satne a povie mi o tom .... aj v pripade ze nic nevravi, teda ze bolo vsetko OK a ja aj napriek tomu sa chcem na nieco opytat tak nie je ziaden problem ... bud danej pani ucitelky ktora maleho vyprevadi alebo s ich "triednej ucitelky" - ak samozrejme nahodou neodisla skor ... ale to sa stava len vynimocne .... a mas pravdu keby som sa mala spoliehat len na to co mi povie maly tak mam pocit ze on do tej skolky chodi uplne zbytocne pretoze podla jeho odpovedi .... nikdy nic nerobia, jedia len polievku a chlebik, nespinkaju a samozrejme ani nevystrajaju 🙂 🙂 🙂 ... jedalnicek aj aktivity maju vyvesene v satni takze mame vzdy dopredu prehlad co budu robit, papat .... co je super hlavne pre rodicov ako sme my niektore jedla nemozeme jest a tak viem vcas ze mam malemu nieco do skolky pripravit a doniest na obed ....
Nie je vsetko len o peniazoch ale mas pravdu v sukromnej skolke by som predsa len ocakavala trosku iny pristup ako opisujes ty ... na tvojom mieste idem normalne za triednou a skusim sa s nou porozpravat ze by som ocakaval trosku iny pristup .. predsa len dietatko je v ich zariadeni takmer cely den a ty musis vediet ako sa pocas dna spravalo , co papalo, ci bolo vsetko v poriadku ... niekedy to dost pomoze aj pri zmenenom spravani dietatka potom vecer doma ... napriklad je viac unavene lebo v skolke nespalo, alebo nechce jest lebo v skolke zjedlo na obed nieco co mu mohlo urobit zle na zaludok a ked ti o tom nepovedia tak ty ako maminka mozes hladat pricinu uplne niekde inde ako v skutocnosti je ....na tvojom mieste by som najskor skusila tu triednu ucitelku, ak to nepomoze tak za riaditelkou a nakoniec mozes zistit ako je to u inych rodicoch, ci im to takto vyhovuje ... mozno sa Vas najde viac a mozete o tomto probleme diskutovat na rodicovskom ...

renatka100
autor
28. okt 2013

@alex31 ja nehovorim ze by ju dali aj cudziemu 🙂 ked ma vidia prichadzat vacsi ziaci z vyssej triedy tak jeden z nich uteka do triedy ktora je na druhej strane skolky a su tam mensie deticky pre moju malu lebo ma uz poznaju. Ide mi len o to ze ked ju donesie takto nejake dieta tak sa nemam ani koho spytat co robili, jedli a spali a pod. Ja viem ze tam na nich dohliadaju a ten rezim je v podstate kazdy den rovnaky ved o tom je skolka ale trochu viacej kontaktu s ucitelkou by neskodilo.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamavera
28. okt 2013

@kimmie bohužiaľ dnes sa hrdia názvom škôlka aj zariadenia, ktoré vôbec nie sú zaradené do siete škôl a nepodliehajú teda žiadnym vyhláškam. Rodičia sa často dajú obalamutiť množstvom krúžkov, z ktorých časť už v reále neexistuje, o kvalifikácii personálu radšej pomlčím....

dai
28. okt 2013

@renatka100 ahoj... ta vasa skolka asi nebude skolka☹ teda ja mam deti v sukromnom zariadeni, v zivote sa mi nestalo zeby moje dieta bolo niekam poslane , nie odovzdane priamo rodicovi. my na zaciatku roka vyplname odovzdacny formular kde je presne napisane meno a kontakt cloveja ktory ma pravo dieta vyzdvihnut- nikomu inemu nie je dieta odovzdane...
co sa tyka adaptacie - u nas nie su ziadne formulare, pri pocte 10deti ba 4 ucitelky sa ale ucitelky vzdy velmi radi s rodicom o vsetkom pprozptavaju - nielen ci papalo a kakalo ale aj ako sa malo, co zazilo; s kym ma ake vztahy etc. ... pokial sa ja neponahlam tak tento rozhovor pod 5 minut kazdy den neide... samozrejme ze jedalnicrk a plany su vyvesene vonku plus kazdy tyzden ma dieta v skrinke zoznam pesniciek a basniciek s ktorymi sa bude pracovat... von sa u nss chodi 2x do dna pokial nie je hurikan zeby deti odniesol. v nasom celom kolektive ucitelov su len dvaja bez VS vzdelania - ide o asistentov.

mne to inak niekedy pride ze ludia strcia dieta do nejakeho rodinneho domceka s honosnym nazvom skolka a potom takto pisu na nete ake su sukromne skolky zle... ja so statnou skolkou skusenost nemam ale niektore mamy u nas ano a oni tvrdia ze sa pristup a starostlivost nedaju porivnavat...