Psychologička povedala, že dcéra sa nevie sústrediť

janhe
12. mar 2021

Zdravim, dcera je so zle vychadzajucimi rokmi len o par dni, cize uz bola rok naviac doma, no psychologicka opat vravi ze sa nevie sustredit.
Ono ide o to ze ma IQ vysoke no emocne je hrava , nezrela a ja som teraz v bludnom kruhu, po iq stranke by mohla byt druhacka,tretiacka, po emocnej este v skolke. Teraz neviem co mam robit ci dat do skoly ci este nechat v skolke.
Ona tuzi ist do skoly, ale ci chape co to obnasa ja uz som zas v depke ze co. Mali ste aj vy dieta co psychologicka odporucila odklad , no nspriek tomu skolu zvladlo bez problemov?

pribinak
12. mar 2021

@janhe chod k druhej psychologické. V škôlke nemá už ako napredovať. Čo to chceš mat 8 ročnú prváčku?

janhe
autor
12. mar 2021

@pribinak ved toto, tiež sme rozmýšlali nad druhou psychologičkou ked tak, ale ešte som chcela počuť aj vaše názori pred pondelnajším jasným verdiktom

nadja23
12. mar 2021

Moja dcerka ma 8rocnu spoluziacku v prvackej triede-tiez ju neodporucili do skoky skor,ale stale o nej len pocut,ze robi zlobu,ostatnych rozptyluje,ale zase ona nebola IQ nadpriemer,ale proste je najstarsia,aj vyzorovo a uz nezapada do kolektivu,tak sa snazi zviditelnit inak.. Moj osobny nazor,este rok odklad je ok,ale uz by som ju dala-ona si vytvori tie navyky,ak dostane dobru ucitelku,tak bude urcite ok...chodte aj k inej psychologicke,moze dcerku zhodnotit uplne inak..

pribinak
12. mar 2021

@janhe inak je len marec, do septembra je ešte ďaleko, pol roka. Ja som bola v cppp začiatkom júna. U syna bolo podozrenie na hyperaktivitu

janhe
autor
12. mar 2021

@nadja23 dakujem, ja si tiež myslím v mojej hlave, že inteligentná je, šikovná tiež, akurát nevydrží pri ničom, ale tak tiež podla mojho názoru, uvidí, že to robia všetky deti, že sa sústredia tak sa bude snažit aj ona, a ked nie bude sa musieť viac snažiť, vecne v skolke byt nemože a byť 8ročná medzi povacsine 6rocnými mi príde už také no.

janhe
autor
12. mar 2021

@pribinak dakujem za povzbudenie, veru rozmýšlam, že podla toho čo povie pondelok, ake vyjadrenie a pokial bude take ako mi tvrdila tak ešte v polke juna skúsim druhu psychologicku a .... vlastne možno ani nie, mas pravdu je to ešte pol roka, deti sa menia každým dnom.
je vlastne vyjadrenie psychologicky nejak relevantné pre školu? je mozne že by ju len koli tej emocnej stranke na školu koli vysledku nevzali? ci rozhodnut sa koniec koncov moze rodic

pribinak
12. mar 2021

@janhe pozri väčšina prvákov sú živé deti, majú problém obsedieť, musia si zvyknúť, po škole sa musia hrať, aby si oddýchli. Máloktorý prvák sedí jak 5 peňazí a bez slovíčka robí čo povie ucitelka

Moja mama bola ucitelka, prváci sú proste maličkí na to aby 45 min len sedeli. Preto majú hodiny veľmi interaktívne, aby to vydržali

Čo jej dá další rok v ms? Tam už mentálne neporastie

lienocka128
12. mar 2021

Môj je julový...raz písal ľavou raz pravou rukou, tak som s ním bola u psychologicky... Povedala, že mu školu neodporúča, že mi ho isto po mesiaci vrátia späť do škôlky...ja som ho aj tak dala a v škole bez problémov... učíme sa minimálne a má samé jednotky...síce prvé 2tyzdne plakal ráno, ale odvtedy bez problémov...ja by som ju na tvojom mieste už dala

janhe
autor
12. mar 2021

@nadja23
@lienocka128
@pribinak
Baby dakujem, že ste mi v podstate potvrdili to co som si v duchu myslela, trochu sa mi aj zlepsila nalada. Moc dakujem 🙂

lienocka128
12. mar 2021

@janhe na toto si daj pozor...ja som išla na vyšetrenie dobrovoľne, no psychologická aj tak škole poslala že navrhuje odklad...a po zápise v zs mi prišlo rozhodnutie že má odklad....stalo ma to kopec stresu a vybavovania, aby mi ho nakoniec zobrali

janhe
autor
12. mar 2021

@lienocka128 aha a to je dobrovolne? lebo nam zo skolky volali iba, kedze je zavreta, že si mame zavolat vsetci psychologickam a dat detom spraviť testy zrelosti. Tak ja som myslela že je to povinne a že od toho všetko zalezi. Ja v okoli co poznam maju mladsie deti tak mi nikto nevedel povedat. Ja som len dostala telefonicke a pisomne oznamenie zo skolky že to robit nebudu, že mame ist k psychologicke kazdy

dzina007
12. mar 2021

Ja mam prvaka s odkladom. Pozornost stale slaba ale ucitelka sa snazi. U nas to obnasa hlavne to ze doma musime podorabat ulohy ktore v skoke nestihil lebo nedaval pozor a potom nerozumel co robia. Dovysvetlume si matiku. Kontrolne tety polrocne mal na 85% co mne staci lebo viem ze co mam doma.
Urcite by som kvoli pozornosti nenechavala este rok doma. Este stale jw pred vami pol rok. A v skole atriedaju vela aktivit. Skor je to o tomnvybrat dobru skolu s dobrou ucitelkou ktora ma trpezlivost.

sara07
12. mar 2021

pripravny ročník , nie nulty ale pripravny to je rozdiel medzi

lienocka128
12. mar 2021

@janhe no u nás nechodia všetky deti....

zuzikak
12. mar 2021

ak je sikovna a inteligentna, nenechavala by som ju v skolke. Tam brzdis jej vyvin. Co sa emocii a sustredenia tyka, to dietatko za pol roka, nez realne nastupi do skolky sa vie velmi vela zmenit a dozriet. Chod normalne na zapis do skoly a ak si si neni ista, chod na testy este v letnych mesiacoch. My sme to tak mali so synom. Vraj socialne este nezrely (velmi tichy, uplakany a utiahnuty ale testy zvladol na 110% ) - by si neverila ako sa zmenil za 4 mesiace v skole. Velky posun a skok vpred. Velka zmena. To sustredenie mozno je tym, ze je tak naucena ako v skolke - hrat sa. V skole sa vsak viac deti sustredi a teda bude pracovat mozno aj ona lepsie, ked uvidi dalsich.

maximilie
12. mar 2021

@janhe skus sa opýtať pani učiteľky v MS (ked teraz chodi)
A áno, aj pani psychologicka sa môže pomýliť a mat zlý odhad. Veľa krát sa nám stalo, ze poslala deti do školy, o ktorých sme boli presvedčené, ze by mali mat odklad a naopak. V prvom ročníku je to vždy zaberak a treba sa pripraviť, ze bude treba zamakat. Ak uz raz mala odklad, ja by som ju do školy dala. Samozrejme, nepoznám, neviem objektívne posúdiť. Daj na svoje pocity, a porad sa s ucitelkami v MS.

maximilie
12. mar 2021

@janhe nesustredenost nemusi mat nic spolocne s vekom a zrelostou. Možno je to povahova crta, ze bude vzdy akčná a neposedna 🤪
To sa pri nadpriemerne inteligentných detickach vyskytuje casto

A myslím, ze testy zrelosti od pani psychologičky su povinne, ale to ci nastúpi do ZS alebo nie je len a len na tvojom rozhodnutí. To viem na isto. Psychologicka fa len odporúčanie, ty si ta, ktorá rozhodne

erickatt
12. mar 2021

@janhe takych deti co neobsedia je vela..daj ju do skoly. Co bude v škôlke uz robit?? Nudit sa a robit neplechu

carduelis
12. mar 2021

@janhe videla som interview s jednou velmi dobrou psychologickou a ona hovorila ze ked posudzuje ci je dieta pripravene do skoly, tak pozera ako to dieta vnima cas, deti ktore sa najprv potrebuju dohrat a tak vedia nieco urobit a sa stracaju v case este nie su pripravene, potrebuju chapat cas tak, ako my, ze rano o 7 sa vstava a ide do skoly, ulohy sa robia o 15, atd

ukulela
12. mar 2021

@janhe 8 ročná prváčka, 21 r maturantks, 26 rokov kým skončí VŠ.... Môj je októbrový predskolak. Hravý, detský. Ale v hlave má nasypané, učí sa sám nové veci, scitava už cez desiatky, sám od seba, má rád encyklopédie .... Ale emočne je ozaj mimino. Ale ani náhodou nebudem zvažovať odklad. Skôr aj v tvojom prípade zvaz školu s menšími triedami individuálnym prístupom, ak je inteligentná nadpriemerne, aby sa nenudila .... Môj sa už v škôlke nudí.

luccija
12. mar 2021

@janhe pôjdem proti prúdu, ale dala by som odklad, alebo ešte raz sa poradila s inou psychologičkou.ak trvas na nástupe do školy daj si poradiť od psychologicky ako máš dcéru za toho pol roka pripraviť veď ty vieš s ňou pracovať.Hlavne tu pozornosť, emócie ja si myslím, že pri prvákovi vôbec nie je dôležité aké ma vedomosti, ale práve to sústredenie, zodpovednosť, samostatnosť pripraviť si veci, zapísať úlohy...kvôli vedomosťami bude chodiť do školy tie sa naučí, horšie bude udržať jej pozornosť a naučiť sa počúvať, sústrediť sa

luccija
12. mar 2021

@janhe hravá, nezrela...ako ju doma rozvíjas?robíte pracovné listy, venujete sa už školským, predškolskym vedomostiam, lepite, vyrábate niečo?čítate si encyklopédie vhodné jej veku?niekedy treba už dať hračky bokom a zvykať ju už na režim a malé povinnosti

miriam11
12. mar 2021

@janhe daj ju do školy.

katulienkax
12. mar 2021

@carduelis tak to by moja tretiačka bola ešte v školke podľa tej pani psychologicky😀

mucuinka
12. mar 2021

@lienocka128 tomu teda nerozumiem..psycholog moze odklad len odporucit. Rozhodnutie je na rodicovi. A psycholog ani taku spravu nepise a neposiela do skoly, do ktorej dieta nechodi. Sprava sa predklada iba vtedy, ak sa rodic pre odklad rozhodne, lebo to musi byt tou spravou podlozene..skor si myslim, ze ste sa neporozumeli

mucuinka
12. mar 2021

@janhe depistaz je dobrovolna. Rodic s nou musi suhlasit. A inak ak dcerka nema ine problemy, okrem hravosti, tak by som ju uz do skoly dala. Odklad, aj ked uz sa to tak nevola, sa 2 roky dava naozaj len vo vynimocnom pripade. Na vytvalosti, sustredenosti a zlepseni volovych schopnosti mozete popracovat. Drzim palce

jankapepe
12. mar 2021

@janhe môj syn má 15 rokov a toto počúvam tiež od škôlky 😁😁 ako aj to že treba počkať že z toho vyrastie 🙃 keby som čakala tak do 1 triedy nie je zrelý ani dnes 😁😁
Ty si svoje dieťa poznáš. Ak to má jednoducho v povahe, tak ver, že z toho nevyrastie nikdy.

janulkama
13. mar 2021

@janhe ahoj, necitala som vsetky komentare, ale napisem ti nas pribeh. Starsi mal odporucanie, ze je pomalí a neviem co vsetko. Sama som sa ale rozhodla, ze aj tak pojde do skoly. Ano bol taky, podla ucitelky az zasneni, ale zvladal to, teraz je siedmak a kazdy rok bol vyznamenany. Mladsi syn tiez nepresiel testom skolskej zrelosti. Prvy krat nam povedala, ze je velmi nesustredeny, je bojazlivy, vystresovany, nic neurobil a podobne reci a ze mame prist este raz k nej. Synovi som povedala, co psychologicka vravela a ze ked nebude spolupracovat, nemoze ist este do skoly. A čuduj sa svete, po dalsom sedni sa to otocilo a zrazu nemoze ist do skoly, lebo je hravy, skakal do reci, sice vsetko vypracoval, ale neusedi na mieste a tak. Takze mi povedala zasa opak, ako keby ani nevedela, ze uz s nim raz bola a uplne inak reagoval na jej pritomnost prvy krat. Po tomto som si povedala, ze aj jeho dam normalne do skoly. Je druhák a ucenie mu ide vyborne. Ja sama som ucitelkou v MS, naozaj ak je len pomalsia, ale vsetko chape, nenechavaj ju doma, su naozaj deti, ktore odklad potrebuju, ale zjavne tvoja dcera nie, sice ju nepoznam, ale je marec a deti dokazu za par mesiacov urobiť velke pokroky. Drzim palce v spravnom rozhodnutia. Ps:pisem rychlo, snad nemam niekde preklep🙈😁

lienocka128
13. mar 2021

@mucuinka no naša psychologicka z cppp poslala správu do školy i škôlky a mne nedala nič... A to som k nej išla sama od seba a nie že mi vyšetrenie navrhla škôlka...

lienocka128
13. mar 2021

@mucuinka až keď mi prišlo vyjadrenie zo školy po zápise že má odklad tak som volala do školy že kde je chýba že ja som odklad nežiadala tak povedali že im prišla správa od psychologicky...hneď som bola v škôlke za riaditeľkou a až ona mi ukázala správu od psychologicky...