Škôlka a trvalý pobyt

simma13
29. mar 2022

Ahojte,

mám 4-ročnú dcérku, ktorú by som chcela dať od septembra prvýkrát do škôlky. Problém je v tom, že bývame na inom mieste ako máme uvedené trvalé bydlisko - v inom okrese. Myslíte, že mi ju vezmú do škôlky?? či nám mám kvôli tomu zmeniť trvalý pobyt?? Vôbec sa nevyznám..

thereisabear
29. mar 2022

Niektoré škôlky akceptujú aj čestné prehlásenie, skús sa opýtať priamo v škôlke. Ak je problém zmeniť trvalý pobyt.

e1i
29. mar 2022

@simma13 my budeme dávať prechodný pobyt

punka24
29. mar 2022

@simma13 ja som od učiteľky v MŠ počula že prijatie dieťaťa nesmie ovplyvňovať trvalý pobyt... Že prijíma sa hlavne podľa veku... Že aj keď som z tej istej dediny ako je škôlka oni uprednostia aj tak dieťa napr 5 či 6 ročné aj keby bolo z iného kraja... To mi povedala riaditeľka MŠ keď som s ňou volala...

petamich
29. mar 2022

je to hlavne vysoko individualne, podla mesta, podla skolky, v BA ti bez trvaleho pobytu dieta jednoducho nevezmu, lebo nie je dost miest 🤷‍♀️

klarissa25
29. mar 2022

Mne nezobrali...chodil tam kde mame trvalý pobyt..

simma13
autor
29. mar 2022

@punka24 presne to isté som počula aj ja..,,prijatie dieťaťa nesmie ovplyvňovať trvalý pobyt" ..ale vieme ako to je na SK

simma13
autor
29. mar 2022

@e1i a bude to stačiť? prechodný pobyt? ..ja nemám problém zmeniť nám aj trvalý pobyt, ale keď si predstavím meniť všetky doklady 😲

kittykat22
29. mar 2022

@simma13 ziadne doklady nemenis. Prihlas na trvaly dieta, ked ju zoberu tak ju zase supni spat.

e1i
29. mar 2022

@kittykat22 nemoze mat iba dieta TP na adrese, musi aj aspon 1 dospelý

kittykat22
29. mar 2022

@e1i tak to prehodi aj s matkou a potom to prehodi spat. Nic sa nestane. Nic menit netreba.

mogaa
29. mar 2022

@simma13 spýtaj sa v konkrétnej škôlke.....u nás majú školy a aj škôlky prednostne vziať deti ktoré pod nich spadajú.....

makova333
29. mar 2022

@simma13 a ako ti maju baby poradit, ked si nenapisala ani mesto? V BA ani s trvalym pobytom nemas zaruku, ale v Očovej podla mna v pohode aj bez.

gerfinka
29. mar 2022

@simma13 kde bývame mame nahlásený prechodný pobyt, tu nám dcérku nezobrali, vraj kvôli nedostatku miest. ale zobrali nám ju v dedine vedľa. Trvalý pobyt mame úplne inde, dokonca v inom okrese.

danieladeley
29. mar 2022

@simma13 vzali mi obe deti bez trvaleho pobytu. Ale ak si z PO, tak by som rychlo pobyt menila, tam je so skolkami uz dlho problem. Tak ci tak si ho budes za 2 roky menit kvoli skole, tam uz su ine pravidla.