Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

katka23
24. aug 2007

ahojte.nas matko ide o tyzden do skolky.ide prvy krat.uz zacinam byt nervozna ☹

ukana
24. aug 2007

katka nebud! 🙂 Vsetko je raz prvykrat. Ked si spatne precitas pocity mamiciek, ktorym idu deti prvykrat do skolky, vsetky sme boli z toho HOTOVE! Maly bude tiez nervozny, takze musis byt vysmiata 🙂 Vyplaces sa potom za rohom 😀

ramzesa
24. aug 2007

katka aj nas petko ide 3.sept. prvykrat, vraj sa tesi,tak dufam,ze mu to zostane. este som ani vrecusko neusila 🙄 ani nepovysivala meno, vravela p.riaditelka,ze na vsetkom ma mat znacku v com bude chodit do skolky 😝 . Vysivate inicialky alebo nejaku hviezdicku a pod? A este k Dr. musime ist na vstupnu prehliadku do skolky. A kopiu karticky poistenca?dobre si pametam? ste kopirovali v kopirke alebo to treba nejaku specialnu z poistovne? 😕 Som si mala asi robit poznamky 😅 .

bzuco
24. aug 2007

ahojte
no ja síce nastupujem do práce od pondelka, ale malá ešte doprázdninuje aj posledný týždeň
bude so svokrou 🙂, lebo by musela ísť do cudzej - zbernej škôlky, a to ani počuť
od 3.9. nastúpi normálne do svojej

lasenka, ubehlo nám to ako voda,však? zasa tvrdá realita 🙄

katka23
24. aug 2007

tak ja vobec neviem ci mame ist k lekarke na vstupnu prehliadku alebo nieco vysivat 😖 asi sa budem musiet ist opytat co a ako. podla mna by malo byt nejake rodicovske pred nastupom do skolky aby sme vedeli co a ako.nie???
inak aj matko sa tesi do skolky ale to este nevie co ho caka a ze tam bude musiet chodit kazdy den a ked mu poviem ze tam nebudem tak na mna pozre a ze bude tam mama 😉 no tak som zvedava

ukana
24. aug 2007

katka, v skolke ti daju asi tlacivo, kde jeho doktorka potvrdi, ze je zdravy a moze chodit do skolky 😉
Co sa tyka vysivania, deti by mali mat svoje veci podpisane, aby sa ucitelkam ich veci nepoplietli. Ja som si kupila fixku na textil a pyzamka, papucky som mu podpisala. Nevyperie sa to. Inak do skolky treba este veci na prezlecenie, nahradne oblecenie, keby sa maly oblial, alebo pocikal. Niekde aj obliecky na perinky nosia, my nenosime 😉

katka23
24. aug 2007

to viem ze nahradne oblecenie a u nas aj vankusik na spanie.obliecky zevraj nie.buduci tyzden sa pojdem pozret do skolky a uz by tam malo byt aj vypisane ze do akej triedy bude patrit a co treba tak pojdem zistit a dufam ze budem mudrejsia 🙂

ramzesa
24. aug 2007

No my nastastie obliecky nemusime. Dufam,ze ked sa bude Petko doobeda hrat,ze mu to rychlo zbehne a nevsimne si,ze tam nie je ani mamka,ani ocko 😅 . Sa napapa a uz ponho dojdem. Tak ja som si povedala,ze povysivam krizikom obrazky s jeho inicialkami a nasijem na uteracik. Zatial som zvladla jednu a to este pocas skoly 😕. Ma to mrzi,lebo som chcela aby mal pekne 😒 . Tie fixky su dobry napad. Inak ake prezuvky davate, nam poradila p.riaditelka,ze nemame kupovat nove, ale dat tie z leta,ze su pevnejsie a sa vyuziju,ale on ich este stale nosi 😖 , kupujete tie platene sandalkove alebo take papucove klasicke? alebo kozene ako na vonku?

ukana
24. aug 2007

ramzesa, ja davam obycajne papucky klasika bez zapinania a to preto, aby sa aj sam obuval. Ale nosia deti aj sandalky, ale nas maly ich ma este na vonka. 😒 Male deti si este nevedia zapnut sandalky a ked ich potom maju ucky vsetky zapinat... 😒 chudery 😀

ramzesa
24. aug 2007

katka, to je super napad,asi aj ja sa stavim v skolke. Inak o ktorej budete deticky nosit alebo nosite do skolky?lebo nasa zbiera deticky od 7,30 do 17,00 cize hocikedy, len manzel chodi skoro do prace a myslel,ze ho cestou do tej skolky odnesie,kedze to ma naozaj cestou,len on by potreboval ho tam odniest este pred siedmou asopon 10 min. aby stihol do prace. Ako to riesite vy alebo nechodite tak skoro do prace. Pokial ja ich oboch vyobliekam a dojdeme do skolky,tak uz bude obed 😅 .

katka23
24. aug 2007

ja by som chcela kupit klasika papucky ale na suchy zips aby sa pekne sam obuval a aby mu to islo lahsie

katka23
24. aug 2007

no ja asi nejak 7,30-8,00 to este uvidim ako to tam chodi 🙂

ukana
24. aug 2007

ramzesa, nasa skolka je od 6.00 🙂 to tam uz od siestej su deticky, lebo niektori rodicia chodia na pol siedmu ☹ Ja s malym vstavam o 6.30 a okolo siedmej vyrazame do skolky. je tam pred pol osmou, lebo ja o osmej uz musim byt v praci 😒

katka23
24. aug 2007

inak to my budeme mat asi problem lebo my vstavame o 8,00 😉 a ked ide neskor spat tak aj o 9,00 takze to bude zaujimave

ukana
24. aug 2007

katka, my sme na tom boli taky tak, ale zvykol si, rano ho sice taham za nohy z postele, je mi to niekedy aj luto, ale nech si zvyka 😒 . Potom uz len bleskovo umyt, obliect a bezime. zo zaciatku nam to trvalo dlhsie, tak sme vstavali skorej ale pomaly sme nabehli na nejaky system a teraz je to uz v pohode 🙂

ramzesa
24. aug 2007

tak to aj nas tak vstava, lebo vecer ho nie a nie dostat do postele,tak dufam,ze mi bude chodit spavat skor, ked ho budem budit okolo 6,00. Este uvidim ako budu rano chodit ine deticky, podla mna by mali aj skor,ved vela rodicov chodi skoro do prace.
Moj ma sandalky na lepak,takze v pohode si ich zapne a tie latkove zvyknu mat len taku sponku, nie pracku ako mame my velki 🙂 , tak to snad zvladne, no este uvidime. Aj topanocky mu chceme kupit na lepak,aby nebol odkazany na ucitelky.

maruschka
24. aug 2007

bože dievčatá,prišlo to na mňa.Tá ľútosť.Aká som bola odhodlaná dať malú do škôlky,teraz je mi z toho na nič.Ako ju budem ráno budiť,chudiatko malé?? ☹ ☹

matar
24. aug 2007

ja sa neviem stále naisto rozhodnuť, čo nechám moju malú od septembra v škôlke aj spinkať. ona sa tam pýtala spať už koncom mája, júna, ale mne sa zdá, že s nou potom budem strašne málo- takže u nás bude asi vačší problém so mnou ako s malou 😨 ale zase neviem či by som ju stíhala vyzdvihovať na čas, kedže tu už bude bábo a ak náhodou bude práve v čase ked bude treba ísť pre nu spať, tak neviem (ak by tam nespala, treba ju vybrať v rozmedzí od pol do trištvrte na 12, ak bude spinkať, tak je čas zobrať ju hocikedy poobede). ako to riešite maminky, ktoré máte 3-ročného škôlkára aj bábo? dík 🙂

lasenka
24. aug 2007

bzuco - presne atk, velmi rychlo nam ubehlo, este mesiac by som brala 😉 no ty o chvilku zase vegetis 😉

maruschka
tvoje pocity su normalne, aj mne bolo kedysi luto, aj teraz mi je trosku, ale moj maly je v skolke uz od necelych dvoch rokov a na cely den, pretoze s muzom obaja pracujeme, a mozem ti povedat, ze je mu tam velmi dobre. Ucitelky ma dobre, je s kamaratmi, rozprava sa nam vzdy nejake zazitky, donesie nejake kresby, recituje nove basnicky, ukazuje nove hry... vidim, ze je tam stastny, a to je pre mna dolezite. Doma tolko nezazije, to je fakt, lebo chodime do prace a ja este aj studujem 😒

ja rano vodim maleho do skolky o 7.15 a potom idem do prace, ale niektore deticky su tam uz od 6.00 😉

katka23
24. aug 2007

inak ja by som aj chcela aby spal v skolke ale on est pije mliecko z flase ked ide spat tak neviem ci si ho tam nebude pytat.
ale som sa rozhodla keby tam strasne plakal tak by som ho zo zaciatku davala iba do obeda.podla mna to musi byt taky sok ze 3 roky su doma s mamou a zrazu vela deti jedna ucitelka a mama nie.
aj pre mna to bude sok a velky aj ked uz niekedy stracam nervy a potrebujem klud 🙂 urcite mi bude smutno ☹ uz teraz mi je ☹

katka23
24. aug 2007

ozaj rozpravaju vase 3-rocne deti pekne??je im dobre rozumiet???
nas matko sice povie vsetko ale ma este taku svoju rec ale ja mu rozumiem 🙂 ale ci nebude v skolke problem. urcite sa tam dohodne ze???

ramzesa
24. aug 2007

katka neboj, urcite sa dohodne. Nas tiez rozprava vsetko a hlavne veeeela a vkuse a ked mu niekto nerozumie zacne sa nanho zlostit a kricat 😀 . Takze asi mu budu musiet porozumiet 😅 .

renca3
25. aug 2007

matar...ja som maleho vlani dala od septembra spavat v skolke. V tom istom mesiaci sa narodilo babo, tak mi to dost pomohlo. A on nevedel, ze je moznost v skolke nespat, tak sme neriesili druhy krat.

katka...vlani som mala tiez zmiesane pocity a maly zvladol 1. den podstatne lepsie ako ja.

ramzesa
27. aug 2007

maminky a dali ste svojich skolkarov pred nastupom do skolky proti niecomu specialne zaockovat? 😕

maruschka
27. aug 2007

ramzesa,malú dávam pravidelne každý rok očkovať proti chrípke.A pomáha to,aj keď sa pohybuje medzi chorými deťmi a keď chodím merkovať môjho malého bráška keď je chorý,tak malá nikdy neochorie od nikoho.Musím si zaklopať.

ukana
28. aug 2007

maruschka, ja sa trochu bojim toho ockovania proti chripke, moja mamina po nom tak ochorela, ze sa dva mesiace davala dokopy. Ale to vraj preto, lebo v case ockovania mala v sebe nejaky virus. Ale ona sa citila v pohode 😒
Ja idem s malym teraz na druhe ockovanie proti zltacke, to bude mat uz na cely zivot, u nas v rodine bola kedysi zltacka, je to riadny humus. A v skole tiez je niekedy zlatacka, tak nech mam klud 🙂
Na buduci tyzden ideme prvykrat k zubarke, maly ma jeden kaz, tak drzte palce ☹

melory
28. aug 2007

inak aj moj muz sa dal zaockovat priti chripke a dostal taku silnu chripku ze ledva na nohach stal

ramzesa
28. aug 2007

ukana takze mi odporucas dat zaockovat proti zltacke? Ma to aj nejake rizika alebo nie? 😒

andrea.m
28. aug 2007

ja som nedavala proti ničom špecialnému Filipka očkovať.prekonal iba bežné detské očkovania a čo sa týka chorôb tak zatiaľ nič vážne-klop,klop-iba bežné nachladenia čo chytil v škôlke.často maródil iba prvý rok v škôlke,druhý to bol v pohode myslím že ani chorý nebol ale isto nepamätám takže to určite nebolo nič vážne.

bzuco
28. aug 2007

andrea, naša podobne
1. rok v škôlke bol dosť zlý, aj ked nebola vážne chorá, stále sme bojovali s kašľom alebo s nádchou, stále dookola, od jesene do jari
2. rok bol oveľa lepší, posilnená imunita urobila svoje, samozrejme, že mala aj kašeľ aj nádchu, ale nie každý týždeň niečo - na striedačku, tak ako to bolo 1. rok