Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

maruschka
5. sep 2007

melory,asi potrebuje trocha času aby sa prispôsobil.Možno keď bude dlhšie sledovať ostatné detičky,že sa mu už bude chcieť spinkať v škôlke.Inak u nás je to tak,že pokiaľ som na materskej,tak mi tú staršiu nezoberú na celý den i keď malá by veľmi chcela,lebo tam má kamarátov.Ale neva,aspoň doobeda tam je a spinká doma,aspoň si možeme urobiť v poobede pekný program. 🙂

fafa
5. sep 2007

Melory, my sme mali presne toto iste minuly rok. Po tyzdni si lahol a po dvoch aj spinkal. Daj mu cas, je to pre neho vsetko nove. 😉

melory
5. sep 2007

dnes povedal, ze nielen on nebude spat ale ze aj deti nemozu...asi sa sam nudi....uz chodil do 12hod, ale teraz to spanie...dnes prsi, snad zalomi.
ale od rana plakal 😢

fafa
5. sep 2007

No ved aj ten dazd im nepridava na pohode, mozno keby sa doobeda vybehali po vonku, viac by sa unavili...ja mam zase problem s malou, stale chce ist do triedy, kde chodi bratcek...ucitelka tvrdi, ze lepsie je, ak su oddelene, je medzi nimi rozdiel necele dva roky...uz som tu o tom pisala...len teraz je to uz realita. V noci sa budi a place, ze ona do svojej triedy nepojde a preco nemoze ist do Momovej...Momoo chodil tak isto ako Hugo, najprv len doobeda, a potom nevedel pochopit, preco tam ma ostat spat, naviac ked ja som doma s malou...asi musime vydrzat... 🙄

renca3
5. sep 2007

Ja mam opacny problem, v maleho tiede uz deti nedavaju spat a ked im citali poobede rozpravku 1. den, zaspal im na stolicke oprety o stol. Tak ho davaju k mensim detom spat a on neprotestuje. 😉

maruschka
5. sep 2007

renča to chodí do akej triedy?U nás spia aj predškoláci?

maruschka
5. sep 2007

jááááj,ten otáznik tam nemal byť.U nás spia aj predškoláci.Ale naša dneska plakala,keď som ju na obed brala domov.Ona tam chce silou-mocou spinkať.Ale mám s ňou problémy,že stačí,aby ju troška ofúklo počas spánku,hneď sa pociká.Takže nechcem,aby mala z toho traumu,keby sa jej to stalo v škôlke. ☹

andrea.m
5. sep 2007

melory presne z toho dôvodu som dala filipka hned od prvého dňa na celý deň.on teraz ani netuší že sa da ísť domov aj na obed.

vka
5. sep 2007

ahoj babky ak možem pridam sa k vam keby ste videli ako moj syn ktorý už chodil do školky v maji sice iba do obeda plače a prosika že tam nechce učitelka ho vezme na ruky a idu do triedy ja odchadzam a netušim čo sa tam deje 😢 na obed zaspi a ked vstane vraj mu tiež pride luto

maruschka
5. sep 2007

to chce len trpezlivost vka.U nás je chlapček a ten mesiac v kuse každý deň ovracal celú chodbu do šatne v škôlke,čo nechcel ísť.Jeho mama si tú chodbu každé ráno umyla a po mesiaci si malého ešte na nejaký čas zobrala znova domov.Ale čo už.Deti sú všelijaké a pokiaľ to malý synček prežíva iba tak,tak môžeš byť rada.On si zvykne 😉

maruschka
5. sep 2007

ja mám zasa opačný problém.ako malej vysvetliť,že v škôlke ju nemôžem nechať spinkať??? 😒

adkap
5. sep 2007

Ahojte 🙂 Tak sa hlasim na treti den v skolke. Vcera uz bolo super rano prisla pozdravila sa Dobe Lanko a isla s ucitelkou samozrejme ze v strede triedy plakal chlapcek tak sa rozplakala aj ona ale my uz sme radsej prasili prec. No nebolo mi vsetko jedno ale sama som ucitelku robila a s malymi 3 roky a viem ze po placi pride uplna pohoda. Aj ucitelky mi poobede povedala ze uz pekne papala hrajkala sa spievala jej a dokonca prva zaspinkala prva sa aj zobudila pytala sa cikat a chcela sa ist obliest tak jej ucitelka povedala ze este nech si lazka a pocka na ostatne deticky a moze mat pri sebe plysaka ;) Ked sme po nu prisli bola v jedalni a my sme ju tajne pozorovali keby ste ju videli nepovedali by ste ze je tam len dva dni vykladala tam rukami behala za ucitelkou aby jej urcite nieco zaujimave povedala. Ked nas zbadala tak sa na chvilu rozplakala. Dnes rano tiez protestovala ze POTOM DO SKOLKY 😉 to je jej finta FNNN co nechce urobi POTOM. KEd som ju davala ucitelke plakala a ja som odchadzala ako zbity pes :( aj som si v aute trocha poplakala. Ale dnesny den bol vraj tiez super jedla hrala sa spala uplna pohoda dokonca k nam dobehla s velkym usmevom na tvari 😀 a hned referovala co robili.
Je sice najmensia z triedy ale myslim ze je sikulka ona bola vzdy prisposobiva a vie ze keby to tak nemuselo byt tak ju tam nedam. Deti maju viac rozumu ako my vsetci dokopy 😀 oni dobre chapu okolnosti 🙂 az teraz som si uvedomila ze najviac som tam videla plakat chlapcov 😎
No nakoniec som na nu veeeeeelmi hrda je to moja sikulka.
Klatom!!!! ahoj moja 🙂 ty uz si ostrielana skolkarska maminka 🙂

andrea.m
5. sep 2007

tak filipko si zvykal celý školsky rok a zvykol si...teraz je už "tretiak" a ja som v šatni ráno úplne zbytočná

maruschka
5. sep 2007

ako tak čítam,najviac sme z tej škôlky vyklepané my mamičky a oteckovia 😀 😀

adkap
5. sep 2007

Este k tomu spaniu 🙂 aj ja som dala malu na cely den myslim aj na spanie lebo ona tiez netusi ze sa chodi na obed ;) berie to ze ide do skolky a domov ide ked sa vyspinka a hotovo. Ked deticky chodia domov na obed neodporucala by som aby to trvalo dlhsie ja by som davala bez spanku max. tyzden.
Ked som bola ucitelka jedno dievcatko si tiez nechcelo ani lahnut a protestovala potom som ju zlomila recami nemusis spat len lez ;)a nakoniec prva zaspavala a posledna vstavala. Ale som vymyslela kto prvy zaspi bude prvy vstavat to by ste videli jak vsetci rychlo zaspavali lebo deti su v tych 4 rokoch straaaasne sutazive!!! Do 20 minut mi zaspala cela trieda velkacov az mi to nechceli kolegyne z malych tried verit 🙂 Vela zalezi aj od toho ako su deti unavene napriklad vacsie deti viac znesu mensim detom staci ze chudatka rano skoro vstavaju potom maju doobeda nabity program a zaspia ako spalky aspon ta moja urcite cm unavenejsia tym rychlejsie ;)

andrea.m
5. sep 2007

prvu rok mal filip problém dočkať sa obeda.zaspával o 10tej na zemi uprostred hry.

ukana
6. sep 2007

ahojte, renca, ako to ze nedavaju trojrocne deti spat?? 😕 u nas spia tiez aj predskolaci 😅 nas maly niekedy nezaspi, ale aspon lezi a oddychuje.
Na ake kruzky ste deti prihlasili? nas maly ide na anglictinu a dramaticky 😅 Maju to doobeda, namiesto hry

melory
6. sep 2007

tak u nas nic nove, plac a narek, a k tomu prosba, ze nie len on ze nech nespi ale cela skolka nech nespi

ukana
6. sep 2007

mel, tak to mi je luto 😢 😢

melory
6. sep 2007

mysliz ze do tyzdna sa to upravi? ja by som ho uz aj vzala skor, lebo som doma, ale bojim sa ze si znicim autoritu

maruschka
6. sep 2007

melory,ešte to vydrž.A uvidíš,ako vážne to malý myslí

katka23
6. sep 2007

ahojte.nas matko tiez rano nikam nechce ist.najhorsie na to je ze ho musim budit a ked je takato zima nechce sa mu vyliezt z postele tak si aj trochu poplace ale ked uz sedime v aute uz je dobre.zatial sa tam tesi.zacal aj doma konecne dobre papat (dufam ze to neprerieknem)a v skolke aj haja co doma uz nechcel.akurat trochu neposlucha. ale pani ucitelka povedala ze on sa nauci 🙂
inak mali sme priniest vlhke utierky,pap.vreckovky a sirup.
takze drzme si palce aby to tam deticky dobre zvladali.pekny den 🙂

ukana
6. sep 2007

mel, podla mna to vydrz. Mozno do tyzdna sa to neupravi, ale casom ano. Predstav si ze chodis do prace 🙂 Skus hodit rec s ucitelkou, nech ti pomoze s nim ☹ Nech ho nenutia a mozno si casom lahne sam 😉

katka23
6. sep 2007

melory matko tiez vzdy povie ze spat nebude.len sedi na postielke a nakoniec zaspi. tak si tiez myslim ze to vydrz

ukana
6. sep 2007

katka, aj nas matko skusa, lebo niektore deti v skolke nespia (idu domov), tak ci aj on moze ist skor domov. Ja mu povie, ze som este v praci,aj ocko, a uz dalej neskusa. Poviem mu, ze jeho kamarati Samko a Matusko tam tiez spia a hotovo. Skusaju to vsetci 😠 😀 PEVNE NERVY VAM PRAJEM!! 😀

ramzesa
6. sep 2007

hmmm...no mojmu sa v skolke velmi paci. Este ani raz neplakal. Hned ako ho prinesieme vojde do triedy a uz sa hra. 🙂 A ked som ponho prisla vcera po obede, som vosla do triedy,lebo som ho nikde nevidela a on sedi na stolicke a dava dole teplaky 😅 . On by tam aj spinkat ostal,keby mohol 😅 a doma ani za svet spat nebude. Som zvedava, co bude dnes,lebo mi vraveli,ze treti den moze byt kriticky a ze aj druhy tyzden, po vikende. Ale zatial je spokojny a aj pani ucitelka vravela,ze je jeden z mala deticiek, ktore su v skolke spokojne a neplacu. 🙂 sa tesim 😵 . A co vstavam o siestej,aby som ho stihla vychystat do skolky aj stiham upratovat 😅 . Mam viac elanu a energie ako ked vyspavam do deviatej. 😉

andrea.m
6. sep 2007

ahojte.filipko ma v škôlke nového sploužoaka matúška.ale začnem od začiatku.v pondelok prišiel filipko zo škôlky smutný,cestou mi povedal že už chce byť doma a nechce nikoho vidieť.pripisovala som to zlomenému srdiečku lebo jeho milovaná miška sa v škôlke venovala viac paulínke ako jemu 😉 v utoreok mal škôlku na starosti manžel aj ráno aj poobede.filipko prišiel zase smutný a povedal že ten nový berie deťom hračky a každého bije.dlho som sa s filipko rozprávala a dohodli sme sa že ked si matúško autíčko pekne poprosí tak mu ho filipko požičia.len mi bolo podozrive že as po mesiaci pravidel každodennej stolice ju v utorok vynechal.včera ráno ho zase niesol do škôlky manžel ale poobede som šla pre neho ja.hned vo dverách som sa dozvedela že ho zase matúško zbil.kedže som mala na rukách plačúcu a hladnú tamarku v škôlke som to neriešila až doma.dozvedela som sa že matúško zbije každeho v triede a zase sme nekakali.tak to som už rázne filipkovi dohovorila že ked ho bude matúško biť nech mu vráti. dnes ráno som k tamke zavolala susedu s šla som so škôlky.už v šatni som videla že je zle.filipko chcel aby som s ním šla do triedy,chcel zo sebou svoj obľúbený vankúšik.miška už visela mame na krku že do triedy nejde,další chlapec dostal hysterický záchvat-proste horor.len čo sme vošli do triedy filipko dostal od matúša facku bez toho žeby mu niečo spravil.ondrejko bude mať po dnešnom dni asi fajny monokel.učiteľka toho chlapca nevedela udržať v náruči,mal amok a strašnú silu.už boli zavolaní matúškovi rodičia a pôjde zo škôlky preč.ja som dnes filipka v škôlke nenechala,zajtra a v pondelok nás čakajú vyšetrenia takže bude 5 dní doma a potom uvidíme.len čo sme prišli domov a filipkovi došlo že mu nič nehrozí pekne sa najedol vykakal a hraje sa tu ako anjelik.

andrea.m
6. sep 2007

melory vdrž oplatí sa.aj ked viem ako ti je.ja som chodila zo škôlky s plačom ale vydržala som a je dobre. " až na dnešok"

andrea.m
6. sep 2007

práve mi volala miškina mama.každy kto mal možnosť zobral dieťa na obed domov.

zgurkaa
6. sep 2007

No andy. Normalny horor. A co rodicia toho chlapceka? Su bezradni, alebo o tom ani nevedia?
melory aj ja si myslim ze max do dvoch tyzdnov to prejde. Vydrz 😉