Strach zo zmeny školy

afronikaa
26. aug 2013

Ahojte maminy, momentalne sa stahujeme a dcerka bude menit aj skolu, teraz bude druhacka. Mam pocit, ze mam vacsi strach ako ona, bojim sa, ze sa jej deti budu vysmievat, ze sa nezacleni do kolektivu, ze chuda bude sediet niekde v kute sama... Ona sice nie je utiahnuta, vie ze bude mat novych spoluziakov, ale ja mam strach ze nevie do coho ide. Bude chodit na cirkvenu skolu, mame ju hned pod oknami a ked som jej povedala, ze raz za tyzden bude v skole mensia omsa, tak mi odvrkla, ze ona to nechce. pritom na starej skole mala nabozenstvo a bolo to ok. Je to najblizsia skola aku mam, preto som ju dala tam. Bojim sa, ze bude ticha, bude sa hambit opytat veci... Mali ste niekto skusenosti s prestupom skoly? ako to zvladali vase deturence? dakujem 🙂

aristka
26. aug 2013

my sme toto riešili minulý rok ,bolo to na deťoch vidieť ,že to nie je ok ,ale veľa sme sa rozprávali ,menší si aj ponadával na učiteľky ,jednoducho potrebuje to čas veľa sa pýtať ako je v škole a prispôsobí sa neboj ..deti si veľmi rýchlo nájdu nových kamošov a zabudnú na starých a ona je ešte malá a to je veľké plus...

mmonika
26. aug 2013

@afronikaa ahoj toto riesime aj my.. sme sa teraz cez prazdniny stahovali... ako o syna sa nebojim, že by novu zmenu nezvladol, ale o dceru ano... ta vobec nema rada nove zmeny , ma rada vsetko v starych kolajach,,, .. a aj z tohto dovodu som deti nechala na starej skole, kde maju kamaratov, poznaju ucitelky ... tiež som sa bala že by dcera s jej už dost utiahnutou povahou bola v novej triede len v kute...

afronikaa
autor
26. aug 2013

Mmonika drzim palceky, ono snad to zvladnu, lebo ja neviem co urobim :(

prasiatko30
26. aug 2013

riesili sme minuly rok a to asi tak ze zakazdym ked sme sa zacali rozpravat o novej skole tak som myslela ze dostanem infarkt - lebo dcera vymyslala take disaster scenare co ma chytali nervy - najhorsie bolo na tom to, ze tak ako to vsade radia ze treba rozpravat pozitivne o novom prostredi, tak to sa u nas nedalo, lebo na vsetko co som ja povedala dobre o skole krpana povedala nieco zle a cim dalej pokracoval rozhovor tym vznikali horsie scenare - nakoniec som to vzdala a povedala som jej, ze sa odmietam o tom rozpravat a ked sa zacne skola tak potom sa uvidi - a tak aj bolo prvy den naklusala do skoly sice s trosku malou dusickou ale vysmiata a spokojna a vysla tak, ze sa objimala s detmi a lucila sa akokeby ich bola poznala roky a nemala ich vidiet dalsich pat rokov - takze u nas nejaka slovna priprava nepomahala a ak by som to mala teraz zazit este raz tak asi jej poviem o zmene az pri dverach novej skoly - lebo ta moja potvora znasa take dlhe psycho pripravy velmi zle ale ked ju supnem do noveho prostredia nema ziadny problem a usetrim jej tu neistotu 😅

a to musim povedat ze dcera tiez vstupovala do uz zohraneho kolektivu - takze tiez som sa obavala ako prijmu novu spoluziacku ale aj spoluziaci boli velmi ustretovi.

margarita
26. aug 2013

ahoj,

ja mam zatial iba vlastnu skusenost z detstva, deti mam zatial velmi male.
No ja sama som chodila vdaka stahovaniu na 3 zakladne skoly vramci Ba, este za sociku 😀 .
bola som dost tiche, bojazilive, utiahnute a placlive dievcatko, a prezila som vsetky 3 zmeny v pohode. prvu ako druhacka, potom tretiacka a potom piatacka...
dolezite pre mna bolo vzdy, ze som si "sadla" so spolusediacou, ucitelia sa menia aj tak casto vramci jednej skoly, takze to az taky problem nie je. a stastisticky, aspon jedno z 20plus deti v triede by mohlo byt typ podobny dcerke 😉

drzim palce!

katecameron
26. aug 2013

syn menil minuly rok a dcera ide teraz menit skolu velmi sa tesi aj ja mam kus obavy ale syn si zyvkol, celkom dobre na ucitelky skvele hned od zaciatku no na deti kym si zvykol tak ku sdlhsie trvalo ale myslím ze to potom pekn ezvladol neboj vsetko bude ok nepritahuj negatívne veci syn menil triedu ako tretiak a v oktobri

andrejka1974
26. aug 2013

neboj sa zvykne si moj syn zakladnu skolu menil viackrat a vzdy to zvladol, chodil dva roky do petrzalky, tretiu a stvrtu triedu mal v dubravke na peknikovej, piatu az siedmu na nejedleho a osmu a deviatu na doilinskeho 🙂 🙂 🙂 a teraz pojde do prveho na strednu 🙂 🙂 🙂 🙂 a zvykol si vzdy velmi rychlo

evabb35
27. aug 2013

@andrejka1974 Ako dlho vedel dopredu, že bude meniť školu? Boli ste predtým spolu aj školu pozrieť, alebo si len bola sama dohodnúť prestup na inú školu a potom už len na začiatku školského roku išiel do školy?

andrejka1974
27. aug 2013

@evabb35 tak skolu som vedela, ze bude menit tak mesiac alebo dva pred koncom skolskeho roka, a isla som tam do novej sama a on az na zaciatku skolskeho roku 🙂 🙂 🙂

afronikaa
autor
22. sep 2013

Dakujem za povzbudenie, prvy den bolo na moje prekvapenie dobre aj dalsie dni no po 2 tyzdnoch mi prisla s placom, ze tam ona nepojde, ze chce ist do svojej starej skoly,pol dna mi plakala. Potom som zistila, ze dostala prvu 3 z diktátu, takze ani to jej nepridalo. Pritom aj nejake kamosky si uz nasla aj s nimi bola vonku, ale potom mi povedala, ze uz sa s nou nebavia, ze sa nema s kym rozpravat cez prestavku :((( ja neviem ci jej dat cas, co jej na to povedat na druhy den sla jorko tazko do skoly ale isla.:( mimochodom vela deti z diktatu dostalo tiez zlu znamku, takze nebola sama :(

evabb35
22. sep 2013

@afronikaa Asi by som vyjadrila pochopenie pre jej pocity a dojmy, povedala, že jej verím, že to má ťažké a upokojila ju, že určite po čase si nájde aj dobrých kamarátov a že to bude dobré a tak...a k horším známkam, by som povedala, že sa to všetko ešte v škole naučí, že jej pomôžeš, že sa to doma naučíte, že budete písať doma diktáty a po čase už bude nosiť jednotky z diktátov....a tak každý deň by som sa s ňou rozprávala, resp. vypočula ju, lebo podľa mňa v takýchto situáciách treba deti predovšetkým vypočuť, nech sa vyvravia, vyplačú, vyžalujú.... a prípadne by som zašla za učiteľkou sa opýtať ako sa jej javí v kolektíve...ale to chce čas, to bude dobré.

afronikaa
autor
24. sep 2013

Baby, dakujem velmi pekne za rady, dnes opat prisla domov s placom, pritom dostala 1. Stale dookola to iste, chybaju jej stare spoluziacky, tam si ju nikto nevsima, je sama, tak som uz nevydrzala a zacala plakat tiez :(

katecameron
25. sep 2013

@afronikaa moja zlata aj my tym prechadzame ze si ju nikto nevsima moja je ale starsia tk si s toho tazku hlavu nerobi ale asi je sklamana neboj to bude dobre to chce cas este je kratko v novom kolektíve