Súkromná EKO škôlka ROVINKA pri Bratislave

vevesun
20. sep 2011

Milé mamičky, chcem Vás veľmi pekne porosiť o radu.Mám v pláne otvoriť súkromnú materskú škôlku na ooobrovskom trávnatom pozemku s malou EKO farmou a vlastnou ZÁHRADKOU v Rovinke pri Ba. Škôlka bude mať vlastný zdroj čistej pitnej vody a vlastnú produkciu mlieka, vajíčok, ovčieho syra, jogurtov a sezónneho ovocia a zeleniny.Koľko by ste boli ochotné platiť mesačne za takúto škôlku, čo všetko vám v takýchto zariadeniach chýba, čo by ste uvítali nové v súkromnej škôlke pre vaše bábo.
Mali by ste o takúto škôlku v Rovinke vôbec záujem?

vevesun
autor
7. mar 2013

@bibap Velmi pekne dakujeme za nazor, urobime vsetko pre to, aby sa projekt realizoval co najskor a k najvecsej spokojnosti rodicov a deticiek 🙂

xenik78
12. mar 2013

@resuada vase dieta nemalo dotaraz plast v ustach??? a z coho ma zubnu kefku? hryzatko ked mu rastli zuby? flasku, z ktorej pil ked este nepouzival pohar? dudel? hracky vo vani? detom denne aj nechtiac spadne pohar, je lepsie ak sa porežu alebo to ze plastovy pohar /na ktorom je naposane ze je nezavadny/ v skolke umyju, podhalu tiez a vsetko je OK... a co sa tyka drevennych hraciek, nie je jedno ci su z ikea alebo z nejakej znackovej fabriky /ktora sa tvari ekologicky/??? Damy, nehovorim, ze "navrat k prirode" je zly - mame vlastnu eko farmu a dost velku, s mnozstvom zvierat a tym padom aj ludi, vyaduje si to vela prace a nie je to o tom ze v piatok poobede vezmem dieta domov a do pondelka zvieratka pockaju, je to 24/7/365 a to si treba uvedomit!

resuada
20. mar 2013

@xenik78 Chápem, čo sa ma chcete opýtať a na čo narážate. Priznávam, zubnú kefku moje dieťatko používa plastovú, ALE aj nie - používa aj natural kefku koreň Araak. Hryzátko vôbec nemal. Nepil ani z fľaše, od začiatku používal JEDINE kvalitný porcelánový pohárik, dodnes nerozbil ani jeden!! Drevené hračky kupujem od lokálnych výrobcov, prevažne slovenských (napr. ÚĽUV) alebo českých. Viem, že plastu sa vyhnúť úplne nedá, ale eliminovať zbytočné používanie plastu tam, kde to vôbec nie je potrebné, to áno. Používanie plastu zvlášť, ak ho ohrievame či je poškriabaný, vylučuje jedovaté látky, napr. Bisfenol A a pod. (a to nielen do potravy či nápoja, ktorý v ňom máme, ale aj do miestnosti, kde sa nachádza a dýchame ho), ktoré majú negatívny vplyv na endokrinný či pohlavný systém človeka - bohužiaľ, negatívne dôsledky sa prejavia po niekoľkých rokoch. Ďakujem Vám však za Váš komentár. Pekný deň a prajem veľa radosti aj síl pri prevádzkovaní ekologickej farmy, ktorú máte.

matozazzo
20. máj 2013

@vevesun Ak mozem poradit, vyborny napad, to ano, ale... prejst hygienou pri vlastnych vyrobkoch nie je take jednoduche. Hlavne pri dost castych alergiach deti na kravske mlieko a mliecne vyrobky.. Pokial nebudete mat certifikovanu vyrobnu, ktora splna prisne kriteria hygieny, neviem neviem. Dalsia vec je spracovanie, kuchyna, od priestorov cez personal, uskladnenie atd. Mat bio zahradku, to je super, aj u nas si pestujeme vlastnu zeleninu, ovocie mame zo stromov... Tvorba jedalneho listka je vzdy v kompetencii zriadovatela a veducej, ak je pestro a spravne vytvoreny, nie je problem, ale ceny potravin idu hore a preto mnohe skolky setria, lebo im to financne nevychadza... Ak napr. cena za desiatu je stanovena na 0,50 Eur a len kvalitny jogurt stoji cez 0,50 Eur, zakonite sa musi nieco ubrat. Pitna voda, to by som uz vonkoncom neriesila, pre tak male deti, neskutocne naklady na potvrdenie kvality vody, neviem, ci nebudu ziadat aj kazdy mesiac... Ak chcete ponuknut kvalitu, pocitaj te s tym, ze aj ceny budu vyssie, inak to nejde.. Zakladom je dobry rozpocet. Co sa tyka zaradenia do siete, to je tiez na dlhe lakte, posledne uz nechcu zaradovat, a ak ano, ziadost treba podat do konca marca a zaradia najskor od sept, az buduci rok...
Napad je to uzasny, len viem, ze vela veci je nepriechodnych... :(

adriku
22. aug 2013

Ahoj Vevesun, nápad je to fantastický, mne sa veľmi páčia najmä tie zvieratká, ale fakt je čo píšu ostatní, že to bude asi byrokraticky nepriestrelné, držím však palce! Mne osobne tu chýba zariadenie pre deti s montessori pedagogikou.
K finančnej otázke len toľko, že stanov si cenu tak podľa seba aby Tvoje podnikanie bolo rentabilné a kto si to bude môcť dovoliť rád umiestni detičky do súkromného zariadenia. Pri takom drahom školnom už tých pár eur hore dole nehrá rolu, rodičia, ktorí chcú investovať do slušnej škôlky, sa pri výbere zamerajú hlavne program,stravu,otváracie hodiny škôlky,učiteľky.

marekmotyka
3. nov 2013

Ahoj, v akom stadiu je projekt?Je realny v najblizsich mesiacoch?Dakujem za odpoved.

sugi81
2. dec 2013

@vevesun ak by ste otvorili v DL takuto skolku, asi vyskocim z koze radostou 😀 Byvam vo hviezdoslavove a siroko daleko nic co by ma zaujalo, hoci teda mam malinkeho syna, a skolku budeme reisit tak o rok, ale velmi by som sa tesila. Co sa tyka ceny - tych 300 eur + nejaka strava, to by som bola ochotna dat. teda ja by som dala aj 500 len financie a hypoteka nepustia 😉

este by som tiez rada LAJKLA @adriku - presne by som uvitala zariadenie s montessori pedagogikou. To by bola taka parada, ze asi by som od stastia odpadla. 😀

ja osobne som sa zacala zaujimat o montessori a zvazujem aspon navstivit kurz, aby sme mohli aplikovat doma, a nevylucujem casom ze by som sa tymto smerom ubrala vo svojej profesii. 🙂

tiez ak by sa dala ponuknut aj sluzba ze by mohli chodit deticky do skolky aj skor ako dvojrocne, aspon na par hodin. ja by som to uvitala, a nejde o to ze by som sa chcela zbavit syna, ale o ten kolektiv deti a socializaciu, chodime na plavanie a vidim na malom ako sa mu paci byt s detmi a v novom nprostredi. napriklad by som pozitivne vnimala ak by sme mohli prist obaja do skolky na hodinku-dve, aj za cenu nejakeho vstupneho.

Tiez by som ako matka potrebovala mat dobry pocit nielen z prostredia ale aj z pedagogov, netrvam na pedagogickom vzdelani, ale z ucitelky musi ist prirodzene ta laska k detom a pochopenie.

fiffinkaa
2. dec 2013

aj mna by zaujímalo ako dopadol projekt a či ste prešli hygienou, kedže deťom ste chceli dávať vlastné produkty,... čo je napr. v našom okrese nonsens..dakujem

maroubrabeach
5. feb 2014

@vevesun ahoj, ako to dopadlo so skolkou?

soni888
28. feb 2014

Zdravím, ako pokračujete s projektom eko škôlky? Je to stále aktuálne? Kedy by mohla byť otvorená?

fila7
5. jún 2014

@vevesun Tak ako to ide dalej s tymto uzasnym napadom, stale bojujete s povoleniami? Dufam, ze sa vsetko podari a skolka sa coskoro rozbehne. Mamicky aj deticky cakajuuuuu 😉

madlei
5. jún 2014

hm mne sa táto myšlienka tiež páči. 1. pre to, že sa deti v škôlkach veeeeľmi nezdravo stravujú. 2. preto, že by videli ako sa to všetko pestuje, chová, zbiera, pripravuje atď. veď nie každý býva na dome, má záhradu, zverinec... 3. dnešné deti sú úplne inde než sme boli my, čo sa týka vzťahu k prírode... to vidím ako 3 veľké plusy
plus to že deti sa naučia spolupráci medzi sebou, tolerancii k prírode, k zvieratkám...

ako mínus súkromných materských škôl vidím to, že deti nie sú potom navyknuté na "klasický" vyučovací systém do ktorého budú musieť nastúpiť na ZŠ- systém veľkého 25 žiakového kolektívu, jednej autority, ktorý je síce zastaralý, žiaľ ešte stále pretrváva. deti (nie všetky) majú potom problém začleniť sa...
škoda že u nás je školstvo zaostalé...

každopádne myšlienka krásna. držím palce pri jej realizácii 🙂

bibap
9. sep 2014

ahojte, mate nejake skusenosti s academic kinder garten, co je ta anglicka skolka mezdi rovinkou a luznou?

adriankalujan
20. nov 2014

Ahojte, mne by sa projekt velmi pacil. Byvam v Rovinke a som nestastna, lebo neviem najst poriadnu skolku. Bolo by super keby sa v dohladnej dobe v Rovinke nieco take super otvorilo a keby to bolo aj za rozumnu cenu. Urcite dajte vediet, ked to bude aktualne. Drzim prsty :D

mariposka1
13. jan 2015

Ja by som za takú škôlku platila cca 200 eur. Je nehorázne, koľko musíme platiť za súkromné škôlky, keď nemáme možnosť dať deti do štátnych. Kamarátka v Rakúsku platí vo Viedni za súkromnú škôlku za dve deti dokopy 300 eur. Inak, chcela by som sa opýtať, čo to znamená zdroj vlastnej pitnej vody. Budete vŕtať studňu? Lebo tu používame zo studní vodu iba na polievanie. Ako často ju budete preverovať hygienikom? A nie je bezpečnejšia voda z mestského vodovodu, ktorá spĺňa štandardy? Vaše biopotraviny budú kontrolované? Inak, poznám šikovného stolára z Dunajskej Lužnej, ktorý vám môže vyrobiť drevené lyžice a taniere, aby detičky nejedli z plastových. Ak máte záujem, stačí povedať, pošlem kontakt. Robí aj drevené hračky, nábytok, ihriská atď. To by sa iste mnohým mamičkám páčilo. Len či to 400 eurové školné pokryje...

cicka22312
1. feb 2015

@bibap ahoj ja tam chcem dať malú 3 ročnú len neviem niake info od rodicov že či su spokojne už si sa tam bola informovat ??? Dik

jokonda
12. mar 2015

Ahoj Vevesun, aký je aktuálny stav s vašou škôlkou? blíži sa čas, kedy pôjdem do práce a hľadáme súkromnú škôlku pre dcérku. Do štátnej sa nedostaneme - rovno nám to povedali, že tak veľa detí tento rok, že dcérku nevezmú ani počas škol. roku!!! a nechcem ju prehadzovať zo škôlky do škôlky, takže uvítam akúkoľvek pozitívnu správu ;) J 😀

x_shushu_x
12. mar 2015

@jokonda ahoj, mozem sa spytat kolko ma dcerka rokov ked ju nevezmu do statnej skolky? ide o skolku v Rovinke, vsak? 🙂 vdaka...

jokonda
16. mar 2015

ahoj x_shushu_x, nie ide o skolku v Lužnej, ale predpokladam, že mate veľmi podobny stav aj u vas v Rovinke. Dcerka ma 2 roky a zatiaľ neviem kedy presne pôjdem do práce, ale už to začínam riešiť a preto potrebujem zistiť aj stav škôlok. V štátnej u nás ju nevezmú skôr ako bude mať 3 roky, lenže to už bude daný škôlský rok v priebehu a či ešte bude miesto, tak to nevidím veľmi ružovo.

haslerka27
9. máj 2015

@resuada prehnane z mojho pohladu....viac sa vyjadrovat nebudem

jarmilka1987
29. jún 2015

NO a ked su tie sukromne skolky take drahe,čo tak si objednat nejaku profesionalnu staru mamu s pedagogickym vzdelanim?V Nemecku to funguje a plati sa im tolko akokeby boli v preds.zariadeni a clovek ma istotu,ze dieta je v profesionalnych rukach 🙂

maluk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetina28
31. jan 2016

Dobrý deň.🙂 Od marca 2016 otvárame Súkromnú škôlku a jasle v Rovinke vo veľkom rodinnom dome s obrovskou záhradou. Prijímame detičky od 12 mesiacov do 5 rokov. Zameriavame sa na anglicky a nemecky jazyk. Cena už od 200 eur.Viac info na zvila88@gmail.com alebo na 0948427110.