Zlosť u štvorročného syna

slavomira236
24. jan 2018

Ahojte...ako riesite ked je vase dieta zlostne zacne kricat revat...napr.ked poviem ze nieco nedostane..dohovaranie nepomaha na zadok tiez nie...raz som skusala poslat do izby a zavrela dvere a druhykrat sa to bojim pouzit....alebo ked poviete ze nieco nesmie vysvetlujete slubi ze uz sa to nezopakuje a na druhy den to urobi zas..tohto roku nastupil do skolky a jeho spravanie sa zhorsilo...dakujem

siska53
24. jan 2018

@slavomira236 no..musi pochopit..nasej sa vzdor zhorsil nastupom do skolky tiez.. Tazko sa s tym vyrovnavala.. Ak tvoj v izbe nenarobil nejaky bordel,pokojne izolaciu pouzi opat.. Alebo skus skor povedat,ze moze dostat to a to,ale toto teraz nie.. Ako tiez som si uzila a uzivam,nasa prosto stalr nevie pochopit,ze ked nie,tak nie a hysaci.. Ked pozeram na syna,viem,ze to casom prejde.. Po 6 r.resp.smerom k 6 to bolo lepsie coraz viac.

siska53
24. jan 2018

@slavomira236 a hlavne sa mu dost venuj aj po praci,oni to potrebuju,chcu sa aj ubezpecit,ze stale ich lubime, putaju tak aj pozornost,aspon ja mam pocit,kedze niekedy fakt je toho casu malo..

jana_eyre
24. jan 2018

a preco sa to bojis pouzit opat? ja som celkom prisna mama, maju aj moji obcas taketo. pokusy, vzdy skoncia zavreti v izbe a mozu vyjst az ked ich nervy prejdu.. nebadam. na nich ziadnu poruchu a nebudem skakat tak ako si zmyslia..

slavomira236
autor
24. jan 2018

@siska53 ahoj ono doma to akosi zvladam len on to sem tam predvedie aj v skolke a uz nas posielaju druhy krat k psychologicke...raz sme boli po 2 tyzdnoch v skolke a teraz mame ist po posudok zas...vraj 4 rocne decko podla ucitelky nemoze byt take nervozne zacal si tam aj okusovat nechty....no najhorsie je ze tam uz parkrat pouzil skarede slovo p..i...neviem kde to zobral tak vysvetlujem dohovaram uz som aj hracky schovala....uz sa mi zda ze som od septembra zostarla o 10 rokov....zas sa nehadze o zem ako niektore deti co som videla....a venujem sa mu ozaj dost citame skladame puzzle hrajeme futbal pisem s nim kreslim....mam este 11 mesacnu a som nanho sama chlap pracuje mimo ....keby aspon v tej skolke bol kludnejsi

jana_eyre
24. jan 2018

@slavomira236 no. a nemoze ziarlit ze si doma s mladsou a on. musi. chodit do. skolky?

slavomira236
autor
24. jan 2018

@jana_eyre on tam dostal doslova hysak vsetko zacal hadzat do dveri co zachytil reval tam a buchal mozno 2 hodiny az zachripol to som ozaj este nezazila

jana_eyre
24. jan 2018

@slavomira236 ja mam takeho. najmladsieho ma 16m a taketo hysaky mame aj 4x denne je to pekne na nervy veru.. ako sa spraval pocas prazdnin?

slavomira236
autor
24. jan 2018

@jana_eyre mozno aj hej ale on sa do skolky tesil a je viac doma ako tam vsak prvy rok poznas to stale choroba...mozno sa predvadza tam aby mal pozornost....najhorsie ze si tam nasiel kamosa a ten je tiez dost zivy a stale spolu vystrajaju...vsak poznas rovny rovneho si hlada...uz som zacala ho brat domov na obed ci to nebude lepsie uvidime hoci mi to vobec nevyhovuje...ked je doma cez vikend tak celkom pohoda

reni1512
24. jan 2018

To je vzdor..potrva tyzden dva tri a prejde..a pride dalsi a dalsi a dalsiii 😁

orieska325
24. jan 2018

Predtym taketo spravanie nemal?
Nie je to tym ze surodenec plus skolka?
Nas sice nemal take prejavy ale ked niekedy reval alebo mal truc alebo svoj vzdor tak podla situacie..dohovorit..niekedy na zadok..niekedy detska izba kym si nepoplakal ..potom k veceru napr.rozpravka o tej situacii akoze rozpravam o cudzom dietatku pribeh..pytala som sa ho ako by to riesil on keby mal take deticky atd..co ti povedal psychologicka po tomm1.sedeni?

jana_eyre
24. jan 2018

@slavomira236 tym detom tazko rozumiet niekedy.. verim ze to musi byt na nervy hlavne ked to ucitelky riesia a dohovaraju rodicovi.. no asi len drzat sa svojich pravidiel, vysvetlovat a nepovolit.. snad ho to coskoro prejde, drzim palce..

maciatkolulu
24. jan 2018

@slavomira236 preco ho nenechas doma, teda ked si doma? Nerozumiem tomu.... Dieta si okusuje nechty, zostarla si o 10rokov, posielaju vas k psychologicke..... Nerozumiem tomuto. Z mojej skusenosti viem, ze je rozhodne dietatu, aj ked teda nie kazdemu, lepsie pri mame a surodencovi a absolutne normalne nastupi bud na jeden rok do skolky, alebo rovno do skoly... moja najstarsia tak bola a je z nej zdrava a normalna dospelacka a na tie casy ked sme boli spolu doma najradsej spomina. Za mna radsej sladky pokoj doma s dvomi zdravymi a kludnymi detmi, ako starnut za par mesiacov o 10rokov a natahovat sa s ucitelkami, vymyslat vychovne metody atd....

slavomira236
autor
24. jan 2018

@orieska325 podla psychologicky bol v poriadku no bol s nou len raz asi hodinu to trvalo ...islo vtedy hlavne o okusovanie nechtou podla ucetelky z nervozity...zacal si ich tam okusavat na posteli kedze on na obed spat nepotrebuje a bolo mu tam dlho lezat v posteli tak zacal nechtami na rukach a pridal aj nohy no to uz preslo tie nohy nastastie...

siska53
24. jan 2018

@slavomira236 taknasa ale v skolke bola a je ako med,akurat sa tam.naschval pocikavala,nechcela jest a pit. Ale dobry pedagof si vie aj s tym poradit.

siska53
24. jan 2018

@slavomira236 a kedze si pisala,ze si doma s mladsou, daj ho len na pol dna.. Ja ked niekedy vidim,ze maminy,co su doma,chodia po tie starsie deti v case,kedyja,co robim,cize casto az po 16:30..boze,ja som po toho nasho utekala hned ako sa dalo..

slavomira236
autor
24. jan 2018

@maciatkolulu uz nad tym aj rozmyslam lebo uz ma tie staznosti nebavia myslela som ze mu bude dobre pri detoch ved tam aj chcel ist no zda sa mi ze sa to zhorsuje vsetko...byvam v dome dookola moc deti niet tak preto som chcela aby do tej skolky siel...vidim ze sa tam aj dost naucil na druhej strane....teraz vyskusam doobedie a ked sa to nezlepsi tak ho necham doma

slavomira236
autor
24. jan 2018

@siska53 to som uz zacala ho brat minuly tyzden stredu stvrtok na obed a zda sa mi ze bol lepsi aj doma poobede ako ked bol v skolke cely den tento tyzden zas choroba....len moja mala mi v tom case ked treba ponho ist spi tak ju musim budit a poobliekat v kociku mi nechce spat...musim jej posunut spanok na neskor po navrate zo skolky vyskusat teraz ma 2 spanky tak jej to musim nejak zrusit

maciatkolulu
24. jan 2018

@slavomira236 odporucam nechat doma.... naozaj sa nemusis bat, ze by nieco zameskal, alebo podobne, aj my sme dost izolovani doobeda a maly ma uz velke sestry a napriek tomu sa nebojim, kedze som to uz raz prezila, ale verim, ze maminy, ktore si tym nepresli si myslia, ze pre dieta je najlepsie, aby bolo v kolektive, ako su deti, ktore to potrebuju, ale su aj take, ktorym je lepsie doma pri mame a surodencovi. Mamina si musi poznat dieta a rozhodnut sa

slavomira236
autor
24. jan 2018

@reni1512 ja si tiez myslim ze je to vzdor...no otecko jedneho chlapca co chodi s mojim do skolky a spolu vystrajaju sa vyjadril ze moj syn nieje normalny a chce vidiet vraj papier od psychologa...a pritom jeho syn tam uz 2hy rok hryzie deti...on normalny je

anketkarka
24. jan 2018

@slavomira236 nasa tiez bola nezvladatelna v jeho veku, ale v skolke nie. Len doma strasne hysaky. Ja som to vtedy nechapala. Az ku koncu skolskeho roka som zistila, ze to bol stres zo skolky. Ucitelky nezvladli zaclenenie 4 novych deticiek do kolektivu a ona to takto potrebovala dostat zo seba. Dalsi rok zmenou uciteliek bola uplne v pohode.

slavomira236
autor
24. jan 2018

@anketkarka vsak to viem ze je vela takych deticiek ale v skolke posluchaju na slovo a doma sa otocia o 180st....tak sa to moc neriesi...on je tiez novy v triede vsetci chodili minuly rok poznali sa iba on a este jedno dievcatko su nove....

orieska325
24. jan 2018

Nas mal strasny stres zo spania v skolke on tam skratka nechcel byt len sa pohrat a ist domov prestrasne plakal..vystraseny bol par mesiacov pred nastupom do skolky prezil jednu udalost a to sa s nim nieslo este par mesiacov do toho som ja odisla do porodnice a 1.den do skolky siel s babkou..ja som ho bravala na obed domov a bol kludny..len..mne mala nechcela spat inde ako v kociari pri max.tichu cize spojit ich oboch bolo nemozne..v skolme zacal spavat po 3mesiacoch nenutenia sice pre mna to bolo doma narocnejsie ale inak som bola rada ze sa to v skolke polepsilo..trpezlivostou a laskou sa to da zvladnut.

hettinka
24. jan 2018

@slavomira236 keď dieťa kričí a reve, nepomôže žiadne dohováranie ani bitka. Treba ho odniesť do bezpečného priestoru a nechať ten amok odznieť. Ideálne je naň neragovat, ale nie vždy sa to dá. Podľa mna je to reakcia na zmeny v jeho živote - súrodenec, škôlka, otec nie je doma...
Zo škôlky by som ho už nebrala, možno skrátila pobyt na poldenny. Psychológa by som tiež zatiaľ vynechala, je ešte maly na nejakú terapiu. Posudok si vezmi, nech máš papier v rukách pre prípad núdze... Potrebuje istotu doma a postupne z toho vyrastie.

janickacrazy
24. jan 2018

@slavomira236 ked nepotrebuje spať poobede, tak ho ber zo školky na obed stále domov, on sa tam nudí, musí ležať, je to otravné, zažila som to sama v školke, pamatám si to dobre dodnes, alebo si ho nechaj doma ako radia baby, bude mu dobre a nebude ti stále chorý

tinaa64
25. jan 2018

@slavomira236 podla mna bude problem v tom ze otec nieje doma..prosye mu chyba aj otec a mozno aj ta ziarlivost na mladsieho surodenca...

lenkusik
25. jan 2018

Zo škôlky by som ho určite nebrala. Potom by vedel že si to môže vydobit kedykoľvek keď bude vystrajat. Kolektív mu nezaškodí a veľa sa tam naučí, zároveň mu to pomôže v škole. Problémy a sťažnosti boli a budú aj v škole a tam ho už zobrať a nechať doma nemôžeš. Treba si na to zvyknúť, vypočuť si učiteľku a jeho vysvetlenie a urobiť si vlastný názor. Nemusí to byť vždy také zle ako sa to na začiatku javí. Je to dieta a ešte chlapec takže je živší. Zamestnať ho, musí sa naučiť rešpektovať ako teba tak aj učiteľku a spolužiakov.

nanatko2
27. jan 2018

Presne viem co prezivas, moj maly je takyto uz skoro pol roka a teraz po novom roku sa to zacalo stupnovat.Teraz je tusim velkaaa moda pytat papier od psychologicky.Boli sme aj my a s usmevom mi vysvetlila, ze to je obdobie vzdoru a moj maly ma zrejme najvyssie cislo o 1-10.Vysvetlila, ze treba s dietatom jednat pokojne, nenechat sa vytocit a nehrotit situacie.Ten problem, co s nim maju ucitelky je dosledkom ich nespravneho vedenia.
Odporucila zmenu skolky, kedze moj maly navstevuje sukromnu.No ucitelky to nadslej zvaluju na rodicov.....

nanatko2
27. jan 2018

a tiez by som ti neradila ho nechat doma, to nie je riesenie, musi sa naucit zit v kolektive.Mozno sprav to, ze tam bude chodit iba 3,pripadne 4 dni a zvysok bude s tebou doma.

slavomira236
autor
27. jan 2018

@nanatko2 ano vsetko je na rodicov...ja sa ozaj snazim kazdy den si hovorim ze sa uz nerozculim ked nieco vyvedie pol dna sa snazim ale potom uz vybuchnem....skusam rozne metody najprv dohovaranie potom dostane na zadok ale nic nepomaha...teraz skusam to zavretie do izby po upokojeni kedze vzdy dostane z toho amok pride ze uz bude dobry prejde hodina a sme tam kde sme boli....to ze som mu schovala hracky tiez nepomohlo berie malej 11 mesacnej .......ked viem ze rano ide maly do skolky nemozem zaspat normalne...ked idem ponho idem zo zovretym zaludkom....myslim ze uz ja potrebujem nieco na upokojenie...maly je v skolke ja stale myslim na to co tam robi....z toho stresu sa nedokaxem ani tesit z malinkej a vychutnat si ju a jej pokroky....

lenkusik
27. jan 2018

Musíš sa odpútať treba sa venovať aj malej. Keď je v škôlke tes sa z malej a užívaj si ju. Nemyslí na problémy tie boli a budú. Keď prídeš preňho venuj sa zase jemu. Buď dôsledná a neustupuj inak bude vedieť že si vydobije všetko. Proste platí to čo povieš ty a nedebatuj o tom. Naučí sa to príde jar budú viacej vonku budú mať viac aktivít tak sa to zlepší.