Kto sa chystá na umelé oplodnenie do Gyncare v KE?

pifpaf8061
9. feb 2007

Ahojky.... viem, že o téme umelé oplodnenie sa tu už popísalo veľa, ale týmto by som chcela osloviť práve tie, ktoré sa v blízkej budúcnosti chystajú podstúpiť umelé oplodnenie... napr. v centre asistovanej reprodukcie v Košiciach "Gyncare". A zároveň by som taktiež chcela poprosiť aby sa táto téma neuzamykala, aby sa náš okruh trochu rozrástol možno aj o "nových členov". Za pochopenie ďakujem za všetkých, ktorý si týchto pár riadkov prečítajú a prípadne sa zapoja do tejto témy... Tak veľa šťastia, sily... pifpaf

eva7780
7. júl 2008

dicinka mne sa zda ze mala mimomaternicove,to je od neho nefer,ked ti kazal volat a uz tam nie je

andrejusa
14. sep 2009

ahojte... chcela by som sa opýtať na problém mojej kamarátky, keďže ona nemá prístup k netu. Pred 2 rokmi jej vzali váječníky, aj s vajcovodmi a s jedného váječníku jej tam nechali malý kúsok... dá sa aj tak otehotnieť? asi prirodzenou cestou nie, ale umelým oplodnením by také niečo bolo možné, keď nemá vyjcovody?
ak viete poraďte

lusinkaj
14. sep 2009

ahojte,super tema...aj ja chodim k dr.hermanovi 🙂
andrejusa,moj nazor je,ze na umele moze ist...ale prirodzene sa nepodari... 🙂
ty chodis k dr.?a si tehu...cez ivf?

andrejusa
14. sep 2009

nie, ja som otehulkovala prirodzene, ale moja kamoška sa trápi a zisťuje cez net kade tade či sa to dá a nejak sa jej nedarí. O tejto stránke asi nevedela, tak som jej sľúbila že sa popýtam.
A môžu sa jej v tom kúsku váječníku bez vajcovodov tvoriť vajíčka, alebo aj tie musí mať darované?

lusinkaj
14. sep 2009

tak to je uz tazka otazka namna,to najlepsie sa spytat dr. 😕 tazko povedat ci sa tam vytvoria vajicka 😕

sonasofinka1
15. okt 2009

Ahoj aj Ja sa chystám k Hermanovi len musim dostať mesiačiky ak ich vôbec dostanem.Mám doma už jedno srdiečko po IVF.Volá sa Adamko a má 2 roky.Chcela by som ešte skusiť či sa my to podarí znova čo by bolo super.Je tu niekto kto sa tiež chystá?

lusinkaj
16. okt 2009

ahoj sonasofinka...ano ja sa chystam na 2ivf,lebo 1ivf sa mi nepodarilo...len teraz mam mensiu prekazku mam zvysenu stitnu zlazu a znizujeme to liekmi ale verim ze v nivembri bude stimulka...

sonasofinka1
16. okt 2009

Ahoj lusinkaj tak to ma mrzí,že Ti to na prvý krát nevyšlo ale to ani mne tak nezufaj a aj Ja som mala po prvom dlhšiu pauzu 4roky lebo som tiež musela absolvovať operaciu vaječnikou čo bolo aj tak zbytočné ale aj tak somsi dala pauzu hlavne o tých injekciach.Teraz sa tešíme z nášho syna.A kedy sa chystáš k Hermanovi?Ja keď my dojdu mesiačiky ale aj tak si myslim,že už nedojdu lebo Ja mám hlavne v tom problém,že ich mám iba na lieky,ktoré už neberiem len aby som mohla isť na druhé IVFko

lusinkaj
16. okt 2009

sona...tebe vyslo 1ivf?kolko si si dala vlozit?

sonasofinka
16. okt 2009

Ahoj volám sa Jana len nik mam sonasofinka lebo aj jej predávam veci po dcere a nie vyšlo my až to druhé IVFko a vložila som si po predlženej kultivácii 2embria

lusinkaj
16. okt 2009

tak teraz nechapem sonasofinka ci sonasofinka 1... 😕

sonasofinka1
16. okt 2009

ahoj na Ja som oba niky lebo mam veci ktore my nevyšli na jeden nik a inak maje meno je Jana
😉

lusinkaj
17. okt 2009

ahoj,aha sonasofinka tak som v obraze taze ty si ta ista osoba... 🙂

sonasofinka
18. okt 2009

ano som tá istá osoba 😎

lusinkaj
18. okt 2009

aha,tak uz chapem...taze ako pokracujes?kedy stimulka?

sonasofinka
18. okt 2009

tak to neviem lebo čakam na menzes ale myslím,že už nedojde tak na mesiac asi pojdem k Hermanovi lebo mu budem volať,že meškam a on vie,že Ja mam s tým problem tak asi ma už vyšle z papiermi na poistavnu a budem čakať na schvalenie

lusinkaj
18. okt 2009

aha,taze ty este nemas schvalene?ides na ktore ivf?s cim stimulujes?

sonasofinka
18. okt 2009

Ja teraz pojdem na tretie IVFko po druhom máme doma syna a teraz ešte neviem čo budem brať

lusinkaj
18. okt 2009

ah,taze 2 sa vydarilo super... 🙂 kolko si si dala vlozit?brala si nieco pre ivfkom?

sonasofinka
18. okt 2009

no dala som si vložiť dva ale v 6týždni my jedno odišlo a jedno ostalo bola som na udržiavani dva týždne a neviem ako čo som pred IVFkom brala myslíš ake lieky?

lusinkaj
18. okt 2009

no tak väcsinou byva ze z 2 sa jedno uchyti... 🙂 ako myslim,nejake chili, co baby jedia alebo vitaminy a tak...

sonasofinka
18. okt 2009

nie Ja som nič nejedla a ani nepila a neviem ako by my pomohlo to chili veď namám žlčnik by som sa asi zblaznila od bolesti a je to ako na niečo dobré?lebo doteraz som o tom nepočula nič aby sa malo niečo uživať

lusinkaj
18. okt 2009

no vela zien pouziva pred ivf chilli,normalne pocas stimulky kazdy den zjedia 1 chili ...lebo to prekrvuje maternicu
a este sa pouziva kyselina listova a ta je v liekoch alebo taky napoj...

sonasofinka
18. okt 2009

no neviem nič som o tom nepočula asi som zaspala dobu ale ja by som aj tak nemohla jesť chili je to strašne štiplave a ani to nepouživam a ani som to nebrala pre IVFkom a mala som všetky vysledky v poriadku až asi v piatom mesiaci my povedal lekár,že by som si mohla kupiť maternu ale inak som nebrala nič ine okrem tej materny a od 28týždňa som už ležala v nemocnici lebo som už bola otvorená a aby sa niečo nepokašlalo tak som tam bola až takpovediac do pôrodu no domou ma pustili dva týždne pred termínom s tým,že môžem prisť rodiť aj hneď večer ale rodila som len dva dni pred termínom a všetko bolo ok

lusinkaj
18. okt 2009

jasne,ved kazdy sme iny... 🙂 niketo si mysli ze to mu pomohlo niekto nie...tazko povedat...ja tiez stiplave nemusim vobec taze neviem ako sa stym popasujem...

sonasofinka
18. okt 2009

a kde si o tom čitala?na ktorej stranke?

lusinkaj
18. okt 2009

ved ak si pisem s babami na koniku tak skoro kazda to vie... 🙂 som prekvapena ze to nevies.... 😕

sonasofinka
18. okt 2009

no nečitala som všetko a som tu len od štvrka lebo my kamoška o tejto stranke vravela predtým som tu nebola.ale budem musieť tu djhšie pobudnuť a prečitať si tu asi čo sa bude dalo

lusinkaj
18. okt 2009

aha,tak to preto...ja som tu uz dlhsie ....ale ked som isla na ivf pred 2 rokmi tak som o koniku ani netusila a teraz az viem a sa dozvedavat zaujimave veci ....

sonasofinka
18. okt 2009

no aj Ja čo zatial čitam tu tak som z toho trochu v šoku to keď som pred tým o týchto veciach ani netušila tak tu sa o tom píše strašne veľa a tie doplnky na tehotenstvo no o tom ani nehovorim som prekvapená ale duam,že keď to aj nebudem brať tak sa my podarí to tretie obsolvovať v pohode a zo štastným koncom a Ty ako si na tom?už si na stimulke?