Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

magimary
10. okt 2011

@maruskaaa maruška, ty chodíš aj do spoločného termínu? keď máš na FB radku (tuto je minitrouble)?, alebo sa poznáte odinakiaľ?

anka912
10. okt 2011

@valika_val a ďalej???
nechápem

valika_val
10. okt 2011

@anka912 niiiiiic? 😀 😀 uuuplne jasne zmizne modry kruh 😉

anka912
10. okt 2011

@valika_val nič nezmizlo!

valika_val
10. okt 2011

@anka912 no, zle sa sustredis 😉

magimary
10. okt 2011

@valika_val ani mne nezmizol, mne sa ešte rozdvojil a následne znásobil aj bielozlatou svätožiarou okolo
asi som fakt prepracovaný schizoš 😅

anka912
10. okt 2011

@valika_val tak mi treba, ja mám tiež ADHD
ale bez vizuálnych efektov

anka912
10. okt 2011

predstavte si tie diagnózy, keby že sa dáme aj my maminy otestovať u psychiatrov!

valika_val
10. okt 2011

pomoc!!!

mimochodom s kym si to pisem??! 😀

anka912
10. okt 2011

ahoj alinocka!!!

val, opýtaj sa magi, tá ma už videla

alinocka
10. okt 2011

@anka912 ahooj 🙂 ako sa maju prepeličky???

maruskaaa
10. okt 2011

@magimary radka je moja spoluziacka z vysky 🙂

anka912
10. okt 2011

@alinocka akurát som dnes rozmýšľala že napíšem. No, hádam dobre, pištia stále poriadne, ale musím reklamovať, ešte stále žiadne vajíčko!

maruskaaa
10. okt 2011

@anka912 hej, jeho ked nieco chyti, tak to je nadlho, napriklad tie vymalovanky, ked sa raz do nich pustil, tak potom ich v jeden den dal asi 9

magimary
10. okt 2011

@maruskaaa vážne???! ty si študovala v Nitre? 😨 😉
aký je svet malý...
ona je moje birmovné dieťa 🙂 (o.i.)
však, @minitrouble ? 😉

a, andrejko to teda inak dáva...

alinocka
10. okt 2011

@anka912 mm odkazuje že na zimu ani mať nebudú že až od jari a mm pozdravuje 🙂
Koncom novembra ideme k dr J.konečne a poprosím baby ktoré tam idete pošlete mi do Ip jej adresu lebo mm si nieje istý či si ju zapísal správne...dakujem

maruskaaa
10. okt 2011

@magimary ano Almu Mater mam pod Zoborom... a ano ak sa mu nieco paci, tak potom to vydrzi robit dlho...

magimary
10. okt 2011

@alinocka wow, super! tak aj vy!
ozaj už by sa zišla nejaká tabulečka (my OCDkoví to máme ťažké, takto neprehľadné) 😉
a čo máte nové?

anka912
10. okt 2011

@maruskaaa to máš super do budúcnosti, tak sa veľa naučí, aj bude mať výdrž pracovať, možno s otcom na nejakých umleckých dielach.
môj by mohol robiť u cestárov, keď dávajú tú zámkovú dlažbu na chodníky, tak potom takým kladivkom každú kocku poklopú

valika_val
10. okt 2011

ja rada spravim tabulecku, len mi piste do IP, ze kto a kedy 😉

magimary
10. okt 2011

inak, asi je fakt niečo "ťažké" vo vzduchu, lebo (teraz som v inej svojej téme čítala, že) aj viliam rozboril dnes skolaboval (a vraj je na tom zle) aj lukáš latinák (z Partičky)... 😕
aj ja sa tak blbo cítim...
ešteže vás mám...
drahý si išiel ľahnúť, ale ja by som v tom rozpoložení predtým nezaspala (ešte aj hlavu mi ide roztrhať)... 😔

valika_val
10. okt 2011

jak skolaboval? preco? co?

valika_val
10. okt 2011

malo pijete 😀 😀 😀 a magi obzvlast. my sme dnes tu vodku dorazili, takze ja sa lucim a idem do perin, dobru 🙂

anka912
10. okt 2011

@valika_val a ja že prečo ti zmizol ten modrý kruh 😀

maruskaaa
10. okt 2011

@anka912 no vidis aspon to dosledne urobi, on by urcite kazdu kocku poklopal 🙂

alinocka
10. okt 2011

@magimary nové nemáme dokopy nič taká klasika moje deti ma ničia už mám dokonca aj šedivé vlasy 😖 ,Vanesska je v poslednej dobe vcelku kludná a má(občas)chuť spolupracovať-len má zas obdobie ked nechce jesť(okrem sladkostí tie by jedla stále)...tento mesiac nám dovezú trampolínu(konečne lebo baby skákali po posteli a tá je už takmer rozbitá)dnes pekne baby spolupracovali-ale robili zlobu samozrejme-stiahli spolu z postele periny,podlavky,plachty,nanosili tam čipsy a že hop hop hopity hop-skoro ma porazilo-taký krik som spustila a tie krpane sa smiali-som myslela že ich roztrhnem............................

lucka261177
10. okt 2011

mne modry kruh zmizol 🙂 video je na 57percent este hodina ale ja pojdem aj tak spat a necham to bezat.

llulla
10. okt 2011

Aj mne zmizol 🙂

anka912
10. okt 2011

@magimary to len my dve sme mimo?

lucka261177
10. okt 2011

@anka912 nieeeeeeeeee aj ja som mimo.prisaham 🙂