Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

mon25
21. máj 2010

Zuzanada,
homeopatika nie su lieky, ani Omega 3 nie su lieky, C- vitamin davam kyselinu askorbovu, ktora tiez nie je liek, ostatne co som pisala ako oleje, chlorella a pod. tiez nie su lieky. Spominany Methyl B12, je vlastne B- vitamin v sprayi, ide tam o sposob akym je aplikovany a v pripade auti deti sa tento sposob osvedcil. Moje dieta okrem povinnych ockovani 😠 nikdy nebralo antibiotika ani ine pripravky, sirupy ani kvapky do nosa na kasel okrem homeopatik. 😉 Dala som iba 3x Paralen cipok a aj to som hlboko olutovala. Takze za mna ja tu ziadne lieky nepropagujem.
Ta dieta nema nic spolocne s metabolickymi testami.
Ako pisem, je na kazdej z nas ako bude pomahat svojmu dietatu.
Univerzalny recept urcite neexistuje, ale to co pises o vlastnom rozume a o tom, ze telo si pyta co potrebuje, to urcite plati u zdravych alebo normalne sa vyvijajucich deti a ja teda vidim, ze moje dieta sa prirodzenou cestou nevyvija a chcem s tym nieco urobit.

erikasadek
autor
21. máj 2010

karin ahoj moja ja viem ale tak sa blbo pise cezmobil prepac..
Homeopatika akekolvek cokolvek najdete a potrebujete a nie le boiron uvh vyraba sy tinkturk su kremy su homeo zubne pasty a vitaminy ako magnezium je to morsky prirodne magnezium je toho vela aj neake lieky vitaminy prirodne c acerola tu napriklad ma vyjde v bio obchode acerola 100 tabliet n 13 euro ako priklad je tu toho vela bolo by to skor co nedokazete kupit u vas tak vam poslem karin normalne ti poslem postou do cizch homeo je lahke takze postovne zase az take nebude ... Drahe pozriem sa na cenovnik presny ked bude pc tak to bude lahke na postovej stranke .je simulacia...
Nechcelm to robit ako biznis ale ako pomoc nechcem na tom zarabat a podobne.... Myslim ze sa ani neda su to male ciastky..
Takze na byduci tyzdne ked uz bude pc sa pozriem na simulaciu balikov alebo listova zasielka ked lahke tak sa da do bublinkovej obalky...velkej a stoji to ani 2 euro..... vy ak vam nieco chyba mi povedzte ten m b12 sa pozriem ci tu dostat...

Inak ten ocytovin karin dostal aj mna ale vraj u nich chyba... A ked budu dobre znasat deti dlhodobo tak to pojde ako liek... teda ako podpora u zaciatocnyvh stadii autizmu..ako to bude pokracovat dam vediet.. Ak je zase nieco nove....
Odpostite chyby naozaj sa snazim....

mon25
21. máj 2010

Erika,
teoria o oxytocine je zaujimava....
super, ze sa chces venovat tym homeo 🙂
uvidim, co mi predpise ta moja homeo, dufam, ze bude tiez skvela , ako si nasla Slavkadamko, inak by som musela cestovat do Kosic 🙂
ja si myslim, ze sa budu snazit predpisat nam to, ci je u nas zohnatelne, ale mozem jej povedat, ze mam moznost zohnat aj pripravky zo zahranicia
🙂
😵 😵 😵

sidus
21. máj 2010

Ahojte,Erika,dobry napad,odberatelov urcite budes mat.Zuzana,kedy idete na metaboliku?My 3.6.Podla toho sa rozhodnem,ci nasadim dietu.A prosim ta,boli ste aj na ocnom?Musim nas objednat,ale pochybujem,ze tam s nim cosi zrobia.Malemu teraz robili odbery kompletne na vsetko mozne,plna obalka vysledkov,absolutne vsetko v poriadku.Az na tu hlavu.☹Ja malemu davam ten Encephabol-rozhodla som sa,ze to skusim.Vacsina tych pripravkov,co spominate,je asi az od 3 rokov,to moje skvrna nema ani 2.Baby,aj vam sa sniva,ze mali su "normalni"?Mna taketo sny vzdy tak rozhodia.☹

erikasadek
autor
21. máj 2010

takze aby som to ukoncila.. Hociake homeopatika.. Akekolvek tj je vsetko.....a samozrejme ak nieco ine pride k tomu oligo latky tiez... takze je tu toho vela francuzske lekarne su plne vsetkeho takze ak nieco dajte mi vediet a ked bude ps tak to uz poskladam cele fungovanie...

zuzanada
21. máj 2010

Ahoj mon25,
moje dieťa sa tiež nevyvýja v pohode a dg. máme momentálne atypický autizmus. Ja osobne považujem všetky umelé vitamíny za lieky. Malému dávam okrem B12, omega3 (Marin Q) aj Encephabol (je to vraj liek na prírodnej báze). Chvalabohu chorý tiež nebýva často a antibiotiká ani neviem kedy naposledy mal. Väčšinou stačí len ten Brufen- sirup. Tieto lieky samozrejme nevysadím, lebo vidím že začína trochu napredovať, ale s tou stravou by som sa rada popasovala a možno časom postupne tie lieky vysadzovala.

Sidus,
na metabolické testy ideme 1.7. takže mám nejaký mesiac a pol čas. No neviem, ako sa mi to všetko podarí zrealizovať. Bude dosť náročné na trpezlivosť a neviem, či to bude muž tolerovať. Určite sa nejakému ziapotu a hádzaniu sa o zem nevyhneme. 😒

ešte sa Vás chcem opýtať ohľadne reči. Malý sa trošku viac rozhovoril. Dosť opakuje slová, len ak sa mu nejaké zapáči tak si ho omieľa stále dookola, ale keď ho má použiť............ nie je toho schopný. Možno to chce len čas a všetky slovíčka, čo sa teraz naučí bude vedieť aj adekvátne použiť. 🙂

karin74
21. máj 2010

jejda, tak to jo, já bych právě taky potřebovala ten vitamín C rozpustný v tucích, ten jsem doposud nesehnala, ano, nějaký podobný se dá sehnat i u nás, pošlu odkaz, ale kdyby byl přímo ten palmitát nabo jak se to přesně jmenuje, tak bych hned vzala. tady je ten odkaz:
http://www.topobchod.com/index.php?detail=0040

erikasadek
autor
21. máj 2010

zuzana budeme drzat palce.....
Inak napisala som dlhyprispevok a vypisalo mi ze nastala chyba ni moja ale na konikuskuste znova ... moje nervy znova vsetko pisat to nie.....

karin74
21. máj 2010

a pak taky ten methyl B12

karin74
21. máj 2010

jejda, to je hnus, na vraždu 😒

erikasadek
autor
21. máj 2010

karin tu je toho vela prevela ja kupujem acerolu je to prirodne c najbohatsie a lepsie ako synteticke ktore sa neviaze..
Na mojom krabicke mas zlozenie
Cukor trstinovy.olej vegetalny. Stearate calcium.vyzazok s malinovnika . Acerola puder.hesperidine. Rutine. Bioflavonoidy s citrusov

Jedna tableta je rozdelena na 1/4 teda rozdelis na 4 casti odporuca sa denne 1/4tablety denne =126mg vitaminu c cela tableta je 500mg... Ja davam po stvrtinkach casto....

erikasadek
autor
21. máj 2010

karin tak to maspravdu je to na sebevrazdu nieco napisat cez mobil a ked ti to nezoberie tak mas pravdu je to na vrazdenie dookola

erikasadek
autor
21. máj 2010

nasla som vela odkazov na tento vyrobok. Dajte si do hladaca cez mobil nemozem linky..
Jarrow formulas. Inc methyl b_12 methylcobalamin...

erikasadek
autor
21. máj 2010

este jedno.. Biogenesis sublingual methyl b12 liquid_2oz

slavkadamko
21. máj 2010

mon držím palce s tou homeo 🙂
karin karin ten methyl B12 sa rozraba priamo v lekarni podla vahy a veku dietata a musi sa skladovat v chladnicke,takže asi preto ma trvanlivosť len 3mesiace...datum spotreby je aj na krabicke a aj na fľaštičke.,.posielam ti do pošty link na jednu stranku
prajem pekny den 🙂 🙂 🙂

erikasadek
autor
21. máj 2010

slavka vidis a tieto sa nerozrabaju..... Su v tabletovej alebo davaju sa pod jazyk detom

mon25
21. máj 2010

Erika,
tie tabletky MB12 existuju a vraj aj lizatka objednavaju sa z Irska
ale ten nosovy spray je vraj najucinejsi pre autikov, kvoli transportu tej B12
mame so Slavkou rovnaky zdroj 🙂

erikasadek
autor
21. máj 2010

mon neviem ja so¨ si pozrela stranku jedneho lekara nezaujim sa tak o to... Ako vy a ten aj dava tie tablety plus kyselina listova sa doporucuje..... nemam pc takze tazko sa mi hlada.....pozriem sa neskor a dam potom aj ine info..

karin74
22. máj 2010

Děkuji za informace, a kolik tedy vyjde jedno balení asi zhruba? Myslím sprej MB12

erikasadek
autor
22. máj 2010

karin ahoj uz si hore??
Mji sa zobudili a hned si zacali malovat takze v klude popijam kavu

mon25
22. máj 2010

Karin,
9 EUR + postovne
ked sa nazbiera viac ludi je to cca + 2 EUR za postovne

karin74
22. máj 2010

2 eura za poštovné je super!!!! takže kdyby 11 eur, tak to je českých 275.- asi tak, tak to je bomba! takže v dalším objednávání myslete i na mne.
A už jste to některá vyzkoušela? Moni, co ty, máš už s tím zkušenost?

mon25
23. máj 2010

Karin,
tie 2 EUR za postovne je ale z Talianska na Slovensko 😉
takze musime este vymysliet ako Ti to dorucit 😉
Vidim to na ten osobny odber u Vsetina 😵
Ja idem buduci tyzden k neurologicke, chcem sa este s nou poradit, takze spray uz mam a s aplikaciou zacnem asi buduci tyzden
😅
Slavkadamko uz ale skusa asi 😕

karin74
23. máj 2010

Já chci takýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!! ☹

mon25
23. máj 2010

😀 hej, hej ved budes skusat 😵
videla som na tej stranke co som Ti davala link, ze si sa dotazovala a odpisala Ti, ze sa bude objednavat v juni, tak vydrz 😉
ja Ti to u nej vyzdvihnem 😵
Inak ona teraz nabehla na GAPS dietu, to je novinka, precitaj si ako to zvladaju 😉
Maly je uz 3 dni na vyvare 😔

slavkadamko
23. máj 2010

...ano,ano moni my skušame 3ti deň, a som nesmierne šťastná, že už to máme doma vdaka Gabi 🙂 🙂 🙂
...Karin vydrž do toho juna, je to za chvilu a ver že to čakanie zato stojí 😵 my sme čakali 3mes...
...maličký je tento víkend ako anjel-v kuse sa chce maznať a túliť,je neskutočne kľudný čo vraj pri týchto spreyoch su detičky viac hyperaktívne,no napr.dnes dokázal pozerať rozprávku 2hod.bez pobehovania-len sedel v kresielku,čo je pre nás zázrak a ešte väščí zázrak bol včera ked mi pred spaním poslal ručičkou pusinu-to som sa šla zblázniť od radosti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
...neviem či je to tou MB12 -kou,alebo tým že v piatok mal podanú prvu detox vakcínu MMR...tak uvidíme, ale aj napriek všetkému je to naše svetlo na zemi-náš najmilovanejší anjelik...
...držte sa babulky...

slavkadamko
23. máj 2010

Karin čo sa týka toho C-ka rozpustného v tukoch skús pozrieť
http://www.bestofnatur.sk/product/c-komplex-pri...
...ja ho tiež zhánam a ester C dnes už asi nikde v EU nekúpiš takže som písala do USA -podľa mna fakt expertovi na vit.C- ktorý propaguje teoriu dr.L.C.Paulinga na megadávky vit.C ktoré potvrdil podľa mna aj dr. Tinus Smits, tak čakám kým sa mi ozve ,vraj zasiel tie vit. aj na Slovensko,tak potom sa ti ozvem... podľa mna -radšej kvalita za peniaze,ako "čina" zadarmo... 🙂
...pus...

mon25
24. máj 2010

Slavka,
ja by som tiez potrebovala taky exkluzivny C- vitamin 😀 , daj potom vediet, mozeme sa zlozit na postovne z USA, v ramci SR si to potom rozosleme za par centov 😉
Aj Tebe Karin, neboj .. 😵
Inak rada by som potom skonzultovala tie homeo co mi napise ta moja s Tebou Slavi, tak si vsetko zapisuj 😵

karkulka1
24. máj 2010

Ahojte, vidím, že ste sa dobre rozbehli, asi aj my sa do toho pustime. Slavkadamko dala by si mi kontakt prosim Ta na tu homeopatku z KE, prip. aj do IP? Predsa len je to bližšie ako do Prahy.
A s tou finskou lekarnou si komunikovala po anglicky? Alebo po finsky? Je to sila, že ten rozdiel v cene je taky obrovsky.To bolo za to 90 tabletkové balenie? A tá chlorela Ťa koľko vyšla? Ďakujem. Ináč práve ma minulý týždeň oslovila jedna známa, čo ponúka chlorelu a fosfoser. Dohodla som si s ňou na budúci týždeň orientačné stretnutie, som zvedavá, aké "priaznivé" ceny si nahodí 😖
Erika, to je super nápad s tými homeopatikami.

Malý mi včera ráno povedal: "Mám ťa rád!" 🙂 🙂 🙂 Bolo to také milé, a keď sme čakali na prechode pre chodcov, videl ako nejaký chalan pobozkal svoju babu, tak tiež povedal, mám ťa rád. 😎 Tak asi tuší, čo to znamená. 😉

mon25
24. máj 2010

Slavi,
objednavala si ten Fosfoser tu ?
http://www.beonel.com/product_info.php?products...
je tam 90 tbl. za cca 34 EUR, len mna stale zaraza, ze ta krabicka je uplne ina ako napr. na stranke FINCLUBU
nemalo by to vyzerat rovnako ?
Karkulka,
kolko ma Tvoj maly ? Ked uz vie vyznat lasku ....... Super 🙂 !
Chlorellu a Zeleny jacmen, odporuca sa kombinovat oboje, ma vraj najlepsiu Green ways, ja som objednavala tie....aj ked existuje napr. aj ceska chlorella, ale ta je paradoxne drahsia 😒