Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

katuska26
16. okt 2008

Ahoj Bety, to je v pohode, aspoň sa mi to lepšie zapamätá a ľahšie píše 🙂
No my sme spolu vyše 6 rokov, máme spolu od včera už trojročnú dcérku Viktorku 😀 a svadbu sme mali teraz v júni.
Aj ja som mala obavy že ako so starším ale čas ktorý sme spolu hovorí za všetko a ešte po tom všetkom čo sme spolu prežili, ja, porodila naše dieťa, sme sa rozhodli pre manželstvo, pred Viktorkou sme ho neplánovali nakoľko bol manžel druhý krát rozvedený, nechcel sa veľmi ženiť a ja som nemala za potreby. No ale už keď bola Vikina, ktorú sme plánovali sme sa rozhodli že už nás nemá na druhom čo prekvapiť poznáme sa po každej stránke a sme manželia 🙂 Manžel má z prvého manželstva dve dievčatá, ktoré bývali s nami, nakoľko im mamina zomrela a z druhého žiadne, tam si o 12 rokov mladšia manželka uvedomila , že 12rokov je asi veľký vekový rozdiel a po pol roku boli rozvedení 😠 To si vieš predstaviť aký šok zažila keď sa dozvedela že jej bývalý si našiel ešte mladšiu 😅
A ináč na môjho manžela ako na otca nedám dopustiť, nakoľko si prvé dve dcéry poriadne neužil, v tom čase študoval výšku, tak svoju tretiu si teda poriadne a práce ako kúpanie, prebaľovanie, kočíkovanie boli u neho samozrejmosťou 🙂 Čo poniektorí mladí nerobia, lebo kočíkovanie a prebaľovanie je ženská záležitosť ako mi kamarátka povedla 😖 Takže ja som spokojná a ten čas neriešim, by som si robila zbytočné vrásky 😀

luminkasp
16. okt 2008

Ahoj katuska,

my sme spolu 5rokov, svadbu sme nemali, ani registrovane partnerstvo nie sme 😎

nas papi je tiez super papi 😀

katuska26
16. okt 2008

luminkasp ja netvrdím že váš tatinko nieje super, je to len a len vaša vec či sa zosobášite alebo nie 😉
No a darmo starší tatrinkovia si viacej užívajú svoje detičky 🙂

kessina
16. okt 2008

ahoj katuska 😉
pecivo? pani, to musi byt nieco a mate aj nejake specialitky? alebo len klasika pecivo. No a teda ked je zivnostnik, nemohla by si aj ty nieco robit len tak popri malej? alebo to nie je take jednoduche?
tak, tak, pustam 😅 teda chcela by som, no stale su nejake problemy, toto chyba, toto nie je v poriadku a uz sa to taha a taha, tak ma to uz pomaly aj prestava bavit. ale snad sa dockam.
a to mesto, nevadi, sak mozno si spomenies 🙂)))) a ako teda dopadla oslava? pani, ja uz ani nemam prehlad, aky je den 😅

pre betty,

ahoj betty, no aj ine mame spolocne 😉 my sme tiez spolu cez styri mesiace, no pozname sa trosku kratsie, ako ty s priatelom, cca nejaky pol rok, teda predtym ako sme sa dali dokopy sme sa poznali priblizne pol roka.
no tiez poznam ten pocit, akoby sme sa poznali uz straaasne dlho, ja stale vravim, ze sme uz v niektorom zivote urcite spolu boli 😀 tak ti teda budem drzat palce, aby vsetko dopadlo tak, ako si predstavujes 😵

luminkasp
16. okt 2008

hehe, katusa, to som vo vseobecnosti napisala o tom svadbeni, pohoda 😎 , ja som ta pozdravila, lebo si tam bola prihlasena ako ja v tom istom case

bianka...
16. okt 2008

Ahojte teraz som si vsimla,ze je tu tato tema.Medzi mnou a mojim partnerom je 19 rocny vekovy rozdiel,ja mam 27,on 46.Klape nam to velmi dobre,lubime sa sme spolu 5 a pol roka.Vlastne od pondelka sme snubenci,boli sme na veceri a daroval mi snubny prsten...som v 19 tyzd.tehoten.velmi sme si zelali toto malicke a tesime sa nan,stale sme sa chceli vziat a toto nas "pritlacilo" 😀 aby sme nemali rozne priezviska,nechybal nam papier,ale takto budeme rodinka.Som rada,ze je nas tu viacej kt.to klape 🙂

katuska26
16. okt 2008

luminkasp a to si len podľa času zistila že som prihlásená či aj nejak inak? 😕 😅 Jasné pohoda, len mi to tak prišlo...

bianka, to ste ako my 😀 , aj vekovo ja mám 27 manžel 47, no medzi nami je 20 😅 aj prístupom k sobášu
a gratulujem k mimi 🙂

kessina
no máme také klasiky aj také rôzne sladké, slané a koláčiky a tak 😉 No a rozmýšľam, skúšam že by som aj ja niečo, len tu v BBystrci je to ťažké, ale nevzdávam to, najlepšie niečo z domu cez net, to by mi vyhovovalo 🙂 ,no uvidíme ako a či to pojde 😅

katuska26
16. okt 2008

luminskap,
pozerala som album, ty a ja jediné ich tu máme, malá je rozkošná a váš tatinko je rybár? Vidno podľa fotiek že sa venuje malej a robí to rád...
Lebo náš tatino je rybár 😅 , no má to ako koníčka a vy žijete v Španielsku, partner je španiel? 😕 😉
Asi som zvedavá, že 😀 ,ale takú malú španielku a býčie zápasy tu asi neuvidím 😵

bianka...
16. okt 2008

ahooj katuska,tak to sme ako vy rok je hore dole... 😵 😵 a este si aj z vedlajsieho okresu...
dakujem za gratulaciu 😀 😀

a plne s tebou suhlasim,cas neriesim...

katuska26
17. okt 2008

bianka no vidíš to 😀
Ale chcem povedať že teraz je to jednoduchšie, už na to tak ľudia nehľadia, ako keď sme začínali, pred tými šiestimi rokmi to bolo ešte také, človek si povie 6 rokov ale vidím že to ľudia už tak neriešia ani nehľadia, keď sa držíme za ruky 🙂 Však koniec koncov čo ich do toho 😅
A máš vybrané krásne mená, budete to mať ťažké, my máme doma jednu LEu ale už vyše 20ročnú 😅

janaj15
17. okt 2008

Ahojte, kamarátka sa práve rozišla s o 19 rokov starším, nebolo to kvôli veku, ona má 23 on 42, ona vyzerá staršie on mladšie tak sa výborne dopĺňali, jej naj kamoška má tiež o 19 rokov staršieho, začínali v jej 15tich, rodičia boli proti, bili ju, ale teraz sú už spolu 9 rokov a klape im to, tiež mám v okolí pár kde ona má 23 a on 45, ona 31 a on 51 (sú spolu 11k rokov a majú dve deti). Ja som svoj najdlhší vzťah mala s o 11 rokov starším, nerozišli sme sa kvoli veku, vždy som si rozumela skôr zo staršími keďže kamoška má bratov o 7 a 12 rokov starších a vždy si s tým strarším rozumela viac, takže sme von chodili s ním a jeho partiou.

bianka...
17. okt 2008

ja uz no to co hovoria ostatny zvysoka kaslem 😀 😀 😀 zo zaciatku ma to trapilo velmi...ale co sa ja mam pozerat na inych?na mna sa kto pozrie.kazdy nech si hladi svoje. 🙂 ja si uz ani nevsimam kto sa na nas pozera,drzime sa za ruky,pusinkujeme sa 😵 skor som pysna na nas,pretoze mnohe mlade pary maju take problemy co mi ani nevieme co to je.
uz sa tesim ked budeme kocikovat 🙂 🙂 a vsetci nam mozu iba ticho zavidiet...
jaaaj ved tie mena dlho sme vyberali...a este dlhsie bude kym sa teraz rozhodneme 😵
27.ideme na sono tak uz nam isto povedia co to bude 🙂 my sa uz tak tesime...

bianka...
17. okt 2008

katuska mate aj co robit s 3 dceruskami,ako v sol nad zlato...
inak ta aj obdivujem 🙂 predpokladam,ze si s jeho dcerami rozumies. 🙂
my to s mojim mame ovela ine co sa tyka minulosti,jeho minulosti.Je rozvedeny,8 rokov s ex-nezije,ma tiez 2 deti chalanov,a stretavame sa malo ☹ ☹ mna to mrzi,ale to je na dlhsie pisanie...

dendiska
17. okt 2008

Ahojte, ja mam 31 a priatel 42, a je to super, ziadne vekove rozdielu nevidim, prave naopak, ma to vyhody, muz je vyzretejsi, empaticky k zene, na druhej strane kazdi chlap je vo vnutri velke dieta, takze urcite rozdiel tych 10 rokov je len pozitivny

katuska26
17. okt 2008

dendiska plne súhlasím s názorom, ja ten rozdiel tiež nevnímam 😉 aj môj chlap je niekedy ako dieťa

janaj15,
ja som tiež mala vždy starších, keď bol o 10 rokov, tak to som ale absolútne nevnímala, ani okolie, len teraz to sem tam okolie

bianka,
no sa má ako kráľ 😀, s dievčatami mám dobrý kamarátsky vzťah, snažíme sa pomáhať jedna druhej, ale rešpektujú ma, berú ma a to je hlavné, a keď niečo sranda ale volajú mne 😅
Staršia sa teraz osamostatnila, išla už do vlastného, ale je to len o ulicu ďalej takže sa stretávame stále, aj predvčerom prišla so sviečkami a malou mafinkou a Viktorke gratulovala k 3 rôčkom 🙂 /hlavná oslava je zajtra/, mladšia študuje v BA výšku, takže tá je teraz doma raz za 2-3 týždne na víkend, ale Viktorku nedajú za nič, neskutočne ju ľúbia a myslím, že tvoríme peknú rodinu, nech si hovorí kto che čo chce. Pre baby sme si boli navzájom veľa krát oporou, pomohli si ,poradili, predsa je to 6 rokov spolu v spoločnej domácnosti, naučili sme sa spolu vychádzať a myslím že som mala aj šťastie, predsa s bývalou manželkou nevychádzali 😖
A presne ako si písala, aj mňa to zo začiatku veľmi trápilo, s tým si asi každá musí prejsť a buď sa stým vysporiada, alebo nie 😉

luminkasp
17. okt 2008

ahoj katuska, ano nas papi je rybar, strasne rad chodi a uz aj malu zauca 😀 😎

aj ja som pozerala viki, je nadherna, ma nadherne vlasky

a ano zijeme, v spanielsku, moj muzik je spaniel a ja som slovenka a mala take slovenska spanielka 😀 , ale asi viac spanielka ako slovenska, ale hovori aj po slovensky, co mna velmi tesi 😎

kessina
17. okt 2008

pre katusku 🙂
a to vseetko peciete vy? alebo dovazate odnekial? tak ked budem niekedy v bb, tak sa urcite stavim na nejaku maskrtku 😀
no praca z domu cez net, tak si hlavne davaj pozor a dostatocne overuj vsetky ponuky 😕
este ma napadla taka otazka, ake darceky su vhodne pre trojrocne dietatko? teda dievcatko 😝 hracky, alebo aj nieco ine?tak ma to nejak zaujalo 😅

pre bianku,
tak to srdecne blahozelam, dvakrat 😉 k babu a k svadbe 😵

luminkasp
17. okt 2008

bianka, blahozelam k babu aj k svadbe, musite sa velmi tesit, vsak?

ja som bola tak zamilovana na zaciatku, ze som ani okolie nevnimala 😅 a teraz si uz asi na nas okolie zvyklo 😀

bianka...
17. okt 2008

dakujem vam velmi pekne 🙂 🙂
anoooo,tesime sa veeeeeelmi 😀 😀 😀

b884
18. okt 2008

ahoj luminkasp, kukala som si albumy, no ste hrozne zlatucká rodina a ta malinka na spapanie🙂 casom aj ja prihodim nejaké fotky o nas, ale zatial sme len dvaja hihi a casom sa to mozno zmeni. Teda on je vzdy toho nazoru, ze so mnou si babätko vie predstavit, aj by si prial, nakolko svojich synov si tak neuzil (20,22 rocny) lebo vela cestoval, venoval sa praci a tak a nase by si velm chcel uzivat.Tak snad nam to vyjde. uz za chvilu by sme mali spolu byvat, a vsetko sa utrasie

b884
18. okt 2008

ahoj Katuska, tak ako tu citam, mala si to pestrejsie. ja som mala obavy z toho ako ma prijmu jeho synovia, ale myslim ze v pohode.nemozu povedat, ze som im ukradla tatinka, nakolko bol uz rozvedeny, a chceli sme to takto obaja.

b884
18. okt 2008

ahoj kessina, ja Ti drzim tiez palce aby vam to vyslo🙂 ako ste sa inak zoznamili? ja mimochodom cez môjho byvaleho, nakolko robili spolu, este chvilu aj robia lebo musia nieco dokoncit tak obcas som v nerijemnej situacii co sa tyka toho, ze si vypocujem tie ich nazory na seba☹ lepsie povedane s byvAlym ten kontakt u obmedzujem, lebo to neni spravne

b884
18. okt 2008

ahojte, kde ste vsetky, dnes sa sem neprida nikto ☹ ? dnes som si precitala vsetky prispevky a celkovo mam z toho dobry pocit🙂

katuska26
18. okt 2008

Ahoj Bety, my sme mali dnes oslavu, dopadla super, potom dodám foto, lebo únava robí svoje a Viktorke sa nechce spinkať tak paaaaa a dobrú nocku 😉

b884
19. okt 2008

ahoj Katuska, gratulujem Vikinke k narodkam, a fotecky si ucite kuknem potom. Moja neterka sa tiez vola mimochodom Viktoria, vraj to meno znamena vitazstvo.

kessina
19. okt 2008

ahoj betty 🙂
dakujem, no tema byvalych to je samostatna kapitola 😀
my sme sa zoznamili tiez v praci, kde som pracovala 😉 ale bolo to v restauracii. Tiez to bolo take zvlastne, lebo on bol prvy clovek, ktoreho som videla, ked som sem dosla... je totiz mojho byvaleho sefa brat. Takze do restauracie chodieval pravidelne, no a tak nejak sme sa dali dokopy 😕 ten pribeh je samozrejme oooovela dlhsi a zlozitejsi, ale v skratke 😵

b884
19. okt 2008

ahoj kessina
no teda, aka nahoda? 🙂
uz som otrok tejto stranky a kukam kazdu chvilu, ci nieco pribudne
🙂

kessina
19. okt 2008

ja som tiez bola 😉
len som stale pozerala, kde co je, to teda robim este vzdy, ale nie som tu uz tak casto ako predtym 😀
teda casto, je to trosku ratlativne, tak momentalne tak dvakrat za den pozriem 😅

b884
19. okt 2008

ja mam zajtra volno, tak tiez tu nebudem tak casto. dnes som ale v praci, mam so sebou notebook tak sa tu zasivam. co porabate inak cez volny cas, ake mate spolocne zaluby?

kessina
19. okt 2008

v nedelu v praci? tak to ti nezavidim 🙂
spolocne zaujmy?? no my ich mame nejako vela. momentalne este stale malujeme (byt, steny, nabytok a tak), tak je s tym vela prace... ale inac,mozno to vyznie smiesne, ale obaja milejeme jazdit autom, je to pre nas taky relax 😕 obcas chodievame na prechadzky a mame strasne vela podbnych nazorov... na svet, na vsetko okolo, takze dost casto sa len tak zhovarame 😀 musim teda vsak podotknut, ze nam rozhovor trva dlhsie ako normalnym ludom, kedze su slova, ktore nerozumiem, tak mi ich potom musi vysvetlovat 😵
no tych veci je dost, napr. aj domacnost mame podelenu, starame sa o nu spolocne 😀 raz vari on, raz ja, inokedy spolu 🙂 priatel zehli, ja som este nezehlila, odkedy sme spolu 😀 jeho to bavi a ja zehlenie nenavidim 🙂
a co vy?