Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

weri1
16. jún 2012

ahoj holky

mezi námi je 18 let rozdíl a je to fajn, jsme spolu 6 let a máme skoro 2 letého syna
Nemyslím si, že to je o věku, ale o tom , jak kdo se starý cítí.....můj muž o sebe dbá, chodí do posilvny, hezky se obléká , s malým si hraje atd.....sex taky dobrý, on aktivnější než já 😀
Taky někdy přemýšlím co bude za pár let.....ale.....nepřemýšlím často, žiju teď a přítomností !

irriss
16. jún 2012

@anjelicek26
Zalezi, koho si k sobe pripoustime..

Jak sama vis😉 Rodice si nevybirame,
ale pratele nastesti ano 😉 😉 😉

Nemyslim si, ze pomlouvani, povrchnost..je povahovy rys nejakeho naroda...
Urcite se nejedna o neco jako barva pleti...
V tomto smeru bych rekla, ze jsme naopak vsichni misenci - povahy se misi..a zalezi jen na nas, kam si a ke komu si prisedneme a skym nam bude dobre..co nam bude stacit..
Ja jsem radeji uprimne sama nez ve spolecnosti nekoho, kdo vlastne "mluvi o nicem"...to si radeji zalezu s knihou plnou dobrodruzstvi .. 🙂

anjelicek26
16. jún 2012

@ivia123 - ved ja vam to neberiem, len vravim, ze klische - stary unaveny stale sa lutujuci doma sediaci chlap - nemusi byt vzdy pravda. Ono ten univerzalny vzorec na lasku aj tak neexistuje. Proste kazdy hlada nieco ine a najde to niekde inde. A srdcu sa tazko rozkazuje. Netreba zahadzovat city a sympatie kvoli hore predsudkov a zlych pohladov. Lebo opakujem - rovnaky vek nie je patentom na dobry vztah. Tam je este kopa inych faktorov, a casto takych, co viac zavazia...

irriss
16. jún 2012

@weri1
Presne toto jsem citila jeste pred 10ti lety , kdyz mi bylo jako tobe a manzelovi tolik, kolik je Tvemu..
😉
a nasemu diteti jako Vasemu..a tesili jsme se na dalsi 🙂

womanwoman26
16. jún 2012

@ivia123 tak ja sa k
@anjelicek26 pridávam - ani mm nevyzerá odo mňa o 18 rokov staršie a presne som ja tá, ktorá som lenivec 🙂 veľa ľudí ani netuší, aký je medzi nami rozdiel a ak náhodou sa niekto dozvie, sú to šoky 🙂 mm super vyzerá a jeho predkovia majú silné korene, takže ma asi tiež prežije 🙂

irriss
16. jún 2012

Ale preci nejde jen o vzhled...
I kdyz muz vypada dobre, cvici a obleka se dobre...jsou veci, ktere jsou "skryte" a nedaji se prehlidnout..vime o nich "jen my dva a cas"...
Nebudme povrchni..nejde jen o krasu tela a mysle...jde i o zdravotni stav, unavu ....

weri1
16. jún 2012

@irriss uvidíme co bude... 🙂 ale přemýšlet, jestli umře dřív nebo ne, jak to tu někdo psal je blbost, umírají i mladí lidé

weri1
16. jún 2012

@irriss to je pravda, ale lecčemu se dá předejít....můj strýc má 64 let a skoro neví co je únava, jezdí na kole a nemyslím jen rekreačně, jí zdravě a prostě se cítí fit, kdyby ležel jen doma na gauči, tak to bude asi horší

irriss
16. jún 2012

@weri1
Zle jsi to pochopila, nejde o premysleni kdo driv umre.. ☹

Jde o to, ze Nejvetsi ZTRATA je, kdyz odchazi Laska..

Nenamlouvejme si, ze starosti s partnerem o 20 let starsim neprijdou drive...
(ted tu ale nebudeme rozsirovat tragicke prihody mladych..kdy je to urcite procento..ale mluvime o "stari", ktere prinasi priroda a cas..a nezabranime tomu... 😉

anjelicek26
16. jún 2012

@irriss - strava a sport ma priamy vplyv na zdravotny stav 🙂 Chodi pravidelne na prehliadky, ak mu nieco je, ide k lekarovi, neodusva to az o na par mesiacov... tak hadam.. ja nevravim, ze to bude klapat o 10 rokov tak ako dnes - ale kto moze? Riesit budem, ked nastane problem. Skoda sa zamyslat dopredu, co bude ked.

ivia123
16. jún 2012

Želam Vam všetkym veľa šťastia 🙂

irriss
16. jún 2012

@weri1
Tvemu stryci je 64, zrejme je v duchodu...a uziva si uz nejakeho roku klidu a odpocinku..urcite nestravil poslednich 20 let skakanim okolo deti a prace, jen aby vsechny zaopatril 😉 a myslel nejen na pritomnost ale i na budoucnost, vzhledem k jeho veku a k veku svych deti..

bezstarostne jezdeni na kole je zavidenihodne...ale je to luxus, pro muze, ktery ma 4 deti, z toho 3 male.. 😉 ..a praci velmi telesne narocnou 😉

irriss
16. jún 2012

@anjelicek26
neznam lepsi stravu nez je tzv. stredomorska dieta ...
a pohyb, kdyz manualne delas 12 hodin denne je lepsi nez kdejaka posilovna kde stravis max. 1-2hodiny,-)

anjelicek26
16. jún 2012

@irriss - verim, ze bude cas, kedy to bude ine. Ja nevravim, ze nie. Len plakat dnes, ked mam manzela, co ma miluje, nechlasta, nefajci, pracuje, stara sa o nas, mame skvely sex, dve uzasne deti, ktory by pre mna spravil co mi na ociach vidi... Ktory ked vojde do dveri ma vezme do narucia a povie, ze som mu chybala... no proste... ho milujem. A nechem sa zamyslat, co bude az..

anjelicek26
16. jún 2012

Drahy ma babule btw narodky, prave mu zarabam krem na tortu 😅 😅 😅 A zapijam to tu sampanskym, tak sa nedivte, ked tu o pol hodku budem pisat hovadiny hehe

irriss
16. jún 2012

@anjelicek26
Ja jsem se jen pokousela na chvilku dostat do Tve kuze.. 😉
az Ti bude jako mne..Tvemu bude tusim 65 let...ver tomu, ze zena ve 40ti je velmi aktivni..a muz v 65ti se musi premahat, aby ji stacil... 😉
a nebo opacne: Zena si bude muset sednout drive, aby to manzelovi nebylo lito...😉

Laska je kdyz se jeden druhemu prizpusobi a to tak, aby to nebolelo ani jedno z nich😉

weri1
16. jún 2012

@anjelicek26 kolik je tvému muži ?

a jinak přemýšlet co bude fakt třeba za 10 -15 let to snad nedělá nikdo nebo jo ? 😉

anjelicek26
16. jún 2012

@irriss - jj bude mat 63.. ono sa mne tazko spekuluje, co bude vtedy, prijde mi to strasne daleko, ved to je o 12 rokov... to spolu budeme uz 20 rokov 😅 😅 Mozno uz si vtedy pojdeme davno na nervy bez ohladu na vek 😅 Zivot je tak nevyspytatelny.. Ja si myslim, ze tie vztahy po tak dlhej dobe sa vseobecne zmenia. Cas robi svoje a je jedno, ci to znamena mat po 20 rokoch spolu 60 alebo 45... je to uz strasna rutina a treba sa snazit, aby to bolo stale pekne.

anjelicek26
16. jún 2012

@weri1 - 50 🙂

weri1
16. jún 2012

@irriss neber to zle, ale jsi šťastná ? podle příspěvků si hodně zklamaná ☹

lea_nr
16. jún 2012

ahojte 🙂 potešilo ma, že sa táto téma rozprúdila.....ja mám 19 a priateľ 37 ja vyzerám staršie (podľa niektorých) a priateľ zas nevyzerá na svoj vek čiže sa stretávame niekde v strede 😀 a ja mám aj tak väčšinu času pocit, že on je ten puberťák a ja tá dospelá čo zakročí a poviem STOP musíme porozmýšľať rozanalyzovať a uvidíme.....priatelia či moji alebo jeho? moje kamarátky boli zaskočené a viem, že to väčšinou nevedia stráviť alebo dávajú blbé narážky a jeho priatelia? väčšina rozdiel nerieši....zo začiatku tam bol odstup predsa nevedeli čo na nich vytasím aké svetové problémy "19-stky" ale teraz? smejeme sa, rozprávame sa, riešime hypotéky s babami riešim deti, plienky až sa smejú, že viem viac ako oni 😀

popelka213
16. jún 2012

Ahoj,já měla sice partner jen o 14 let staršího ale klapalo nám to moc dobře,ted mám o rok mladšího a nedá se to srovnat.já kdybych si mohl vbrat tak bych zas chodila se starším-a alespont pro mně sou lepšími otci,ale je to jen můj názor,ty se hlavně drž toho co ti srdce radí a nedávej na to co kdo kolem říká🙂

womanwoman26
16. jún 2012

@anjelicek26 presne tak to cítim aj ja 🙂

lea_nr
16. jún 2012

@irriss môžem sa spýtať aký vekový rozdiel je medzi vami?

anjelicek26
16. jún 2012

No baby kremy hotove, aka som sikovna 😅 😅 Idem sa ja pritulit k mojej polovicke 😉

lu777
16. jún 2012

ahoj

zdravím @weri1 ....mi to něco připomíná... 😉
můj muž je starší o 23 let.... prvních 5 let co jsme byli spolu by mu to nikdo nehádal ani náhodou, vypadal o dost mladší... teď už to na něm vidět je ale já taky s dětmi zestárla víc bych řekla, takže ten rozdíl je pořád stejný si myslím, ale že to je 23 let odhaduju že moc vidět není....
jinak MM je ten aktivnější.... a to ve všech oblastech.... někdy mi to už leze na mozek jak pořád něco vymýšlí a už jsem si někdy říkala že se věkem uklidní a ono ne... pak se podívám na jeho maminku které teď bude 80 a neustále někde pobíhá, někam létá a něco zařizuje a prostě oni to mají v rodě, jsou akční všichni..... když se vidím s jeho sestrou (55), tak po zhruba 2 dnech jsem vyčerpaná a fakt nestíhám....

ale ten člověk je v jiné fázi života, o tom žádná.... já třeba nemám potřebu přemýšlet o smrti, měla jsem období kdy jsem byla hodně nemocná, tak jsem se tím zabývala, ale teď mám malé děti a mám pocit, že na to ani nemám čas... on z toho není nějak v depresi ale přemýšlí o tom a taky mu odcházejí přátelé kteří byli třeba jen o pár let starší a to je zásah, to se mně třeba zatím nestalo vůbec a asi by to se mnou něco taky udělalo..... 😕 😔

pro mě je to zajímavá situace, protože jsem takový praktičtější člověk a spíš si věci rozmyslím, impulzivní jsem ale ne v zásadních věcech a jsem v situaci kdy hlava přemýšlí co bude až ..... a zkušenost a srdce říkají že ať nad tím dumám jak dumám a analyzuju to zepředu zezadu (jakože to umím až moc dobře 😝) tak jak to bude nevykoumám.... a když se rozhlídnu kolem tak dost manželských problémů bohužel, ale že by to souviselo s věkovým rozdílem, tak to vůbec....

jinak moje osobní zkušenost je, že se "cosi" láme okolo 58-59 let... kdysi jsem měla už přítele o kus staršího taky, spíš shodou okolností a ve stejném věku vidím určitou krizi.... do těch 55 let minimálně mi přijde že plno chlapů kvete, přijde mi to jako kdyby ženy měly menopauzu 45-50 zhruba a chlapi tu andropauzu 55-60, prostě o něco později.... kdyžtak mě kamenujte, ale mně to fakt tak připadá 😕 😅 akorát že u žen to je hodně o fyzické stránce a u mužů jen částečně, víc mi přijde, že to je o té psychice

lea_nr
16. jún 2012

@anjelicek26 keď si predstavím svoju budúcnosť tak si ju predstavujem nejak tak ako to máte vy 🙂 stále sa ľúbiť a nepozerať na predsudky druhých vždy sa síce nájde niekto kto podrypne ale ignorovať....môj priateľ patrí tiež do kategórie športovec bývalí volejbalista čiže šport musí byť 🙂 a stým, že by aukal, že ho niečo bolí tak to máme vymenené na to som vo vzťahu ja 😀 zlato mám seknuté v krížoch, zlato mám bloknutú chrbticu, miláčik bolí ma stehno a po ňom raz za 2 týždne poskáčem aby mu popukali stavce a je fit 😀

irriss
16. jún 2012

@weri1
stastna je jedna vec..to urcite jsem 😉 ...

ale ustrasena a zamyslena je mozna vetsi sila momentalne, ktera zakryva vsechno..
Nejak mi uz nejde zit pritomnosti bez pohledu na "zitrek"..., protoze uz "dnesek" ma v sobe cast "zitrka"...takze se stav bude jen prohlubovat..snazim se najit cestu pro stabilizaci... 😉 a stabilne zit pritomnosti😉

irriss
16. jún 2012

@lea_nr
temer 20 let.. 😉

lu777
16. jún 2012

jinak teda moje zkušenost je, že to jestli je muž zralý nebo se chová jako puberťák s věkem moc nesouvisí 😕 😅
u nás doma jsem ta pragmatičtější já, muž je hodně impulzivní typ, já už jsem si zvykla, že chodí s lecjakými nápady.... takže když se bavíme tak mi přijde že je ten věk spíš otočený 😅 😝