Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
30. nov 2007

nenka, to je síce pravda s tým, že rodičom je ťažké brať od svojich detí (aj tým našim je to určite hlúpe), ale nie všetci rodičia majú veľa peňazí a povedzme si narovinu, že tá strava je strašne drahá. my tiež dávame rodičom. poviem ti, mám aj pocit, že dávame ešte aj málo. nemôžu nás predsa rodičia živiť zadarmo. to sú dve dospelé osoby navyše - a ja teda veru pojem za tri osoby 😅

nenka83
30. nov 2007

no ty isto pojes za tri osoby!!! ved si jak prutik.ja viem bolulka ze to je drahe. ja to vsetko viem.ale aj tak! ja by som od mojej malej nezobrala. a nikuliq jq s malinkym sama. my sme traja, chodime na nakupy stale.a poviem ti ze mesacne tam 5OOO aj miniem.no to ratam aj pre malu.vyzivy, kase... zeleninka ovocie,ved sama vies.

bolulka
30. nov 2007

tak zas ked kúpite to je iné. 😉

a veru pojem 😀

nenka83
30. nov 2007

no veru je to tak... tak ma boli brucho... strasne.moja mala teraz po sediacky zaspala... 😀
bolulka ide ma slak trafit z tej diplomovky...mam zajacie umysly niekde vypadnut...

bolulka
30. nov 2007

jajaj, ideme dnes večer řádit? 😀

nenka83
30. nov 2007

no ty isto, ved ty nikde nechodis! 😠

bolulka
30. nov 2007

raz musím začať 😀

ale nie, ja ani nemám chuť chodiť, ale raz som bola priznám sa.. 😅 keď mala kamarátka krízu, tak som s ňou bola hodinu a poool večer vonku 😀 😀 😀

nenka83
30. nov 2007

to je dobe ze nemas, muzik musi byt rad ze ma taku poslusnu zenucku 🤐

bolulka
30. nov 2007

no dúfam. možno ani nie, možno mi z tejto jednej izby už aj hrabe 😎 a on to potom musí znášať 😀

ale inak ja by som tam von už ani nemala čo robiť. (navyše keď aj kojím 😅 )

ty ale že som to ja, kvôli tebe by som sa veru aj urvala 😎

nenka83
30. nov 2007

tak dakedy mozme ist.vsak aj ja kojim.zoberem faro a mozme ist! ked bude treba cicku tak dofrcime.no zas ked budem kerovat si ani pivo nebudem moct dat 😠
minule som bola na chate so spoluziakmi, o druhej v noci som sla domov, kvoli malej.no keby som nekojila, tak by som ostala...a myslim ze by to dobre nedopadlo. lebo mne uz doma tak ako ty vravis hrabe, ale asi najviacc kvoli tej skole! ☹

bolulka
30. nov 2007

no to bude o ničom, keď budem sama pivo piť.

ale vyzerá to úžasne, budeme na aute odbehávať kojiť 😀 joooj, ja neviem ani čo je vodičák, nie to ešte auto. ale tak po ňom snívam... 😔 (tom vodičáku)

bolulka
30. nov 2007

aj vás vyhadzuje z koníka? vždy som bola automaticky prihlásená a teraz ništ.

nenka, ma napadlo, že s tou vysokou - manažment, to musí byť blbosť, lebo tí profesory by ich za úsmevy nenechali prechádzať. navyše len z toho titulu, že je pod záštitou katolíckej cirkvi, nemôže človek súdiť túto školu. škola sa totižto posudzuje podľa iných parametrov - kuk raikingy našich vysokých škol.

dnes bola už tá skúška (ja mám zajtra) - najľahší predmet a lietali E-čka, takže to asi nejaká sranda nebude. 😉

nenka83
30. nov 2007

no vies ked niekto studuje aj inym sposobom...
ked mas znamosti, mas penieze ucit sa nemusis! to ze je katolicka neznamena ze je to tam o cesnosti! zistis ked budes dlhsie studovat,urcite niekoho prekuknes! 😉

bolulka
1. dec 2007

ale tak to funguje aj na iných školách a možno aj vo väčšom rozsahu. 😉

vavka33
1. dec 2007

neni a ako sa ma mala,myslim co ten ekzem,uz to ma lepsie?

bolulka
1. dec 2007

[Glitterfy.com - *Glitter Words*]

bolulka
2. dec 2007

takže patrí sa povedať ako dopadla skúška. dostala som B-čko 😀 práca bola zle spravená 😔

nenka83
2. dec 2007

ahoj vavka.ale pomaly to mizne no obcas sa to vrati..poviem pravdu ze sa u tesim kedy dokojim.uz by som aj hned, len sa bojim tych noci!!!lebo kojim aj 3 krat.

bolulka preco zle?? inac gratulujem k prvej skuske!

bolulka
2. dec 2007

nenka, no boli tam patričné chybičky 😔

a cez deň dávaš umelé mliečko? ak, tak nie je problém aj v noci, či? 😉

nenka83
2. dec 2007

davam jej UM len pred spanim.cez den mliecko nevyzaduje ked ma tuhu stravu. a v noci, vies pripravit ho, lebo ona reve jak diva ked sa zobudi a musi byt cica!

bolulka
2. dec 2007

nenka, sup vodicku do termosky a uz iba zadeláš... 😉

ja som chcela od desiateho mesiaca dávať UM ale vidím, že je to aj tak zbytočné. ☹

inak moje telo sa asik snaží tromfnúť dcérku. vychádza tretí zub múdrosti (po pôrode to jest už druhý) 😀 😝

páni, inak ja kojím aj cez deň. pred spaním a kedykoľvek sa po mne liepa, že chce cicinku. 🙂 no asik to zmeníme... 😝

tretulka
3. dec 2007

ahojte...aj Vas nici toto uzasne pocasie? ja uz neviem aku zabavu pre maleho vymysliet, aby sa nenudil, snes sme si stavali kocky, citali 😵 , upratovali spolu, vozili sa po byte na trojkolke 😀 , teraz spinkame...taketo uprsane dni sa mi zdaju neskutocne dlhe...
ozaj, odhodlavam sa prestat s kojenim, lebo je to stale narocnejsie, maly je zavislak a visel by namne vo dne v noci...keby mu stacilo len rano a vecer, tak som spokojna a kojim, ale takto ☹ ...vo stvrtok ideme do poradne, tak hodim rec aj s dr. ohladom mliecka...a budu nas aj pichat 😒 , akurat na Mikulasa...

bolulka
3. dec 2007

ahojte, a čo idete drobcom na mikuláša kúpiť? my sme si už santa oblek včera zadovážili 😀 ale čo jej ten veru donesie... hmm, asik idem nejaké hračky obzrieť.

tretulka, ja už mám kojenia tiež vyše hlavy - hlavne v noci - to je katastrofa. a ja že sa to zlepší, no to si ma teda potešila 🙂

tretulka
3. dec 2007

no vies bolulka, ono u niektorych deticiek sa to zlepsi, ale nas Martinko nie je ten pripad
Martinkovi Mikulas donesie piskotky, vyzivu, ovocie a brumika 😀 , myslim, ze aj to bude dost velke prekvapenie, ked to najde v cizmicke, mozno este nejaku hracku dokupime 😀

vavka33
3. dec 2007

Neni,praveze v noci by si jej mala dat UM,ako pise bolulka,vodu si daj do termosky,trosku studenej inde a zarobenie mliecka ti tva max.20sek 😀 😀 a mozno by jej stacilo len raz,ja tak davam Lelusi 😀

nenka83
3. dec 2007

ahoj vavka.ved najhorsie je odhodlat sa k tomu.ja je pred spanim davam nutrillon no aj tak sa v noci budi.ja uz mam aj malinko mliecka.rano mi uz place lebo nejde.a pravdu povediac ani ma to uz nebavi.mozno si niekto pomysli ze som hnusna, ale uz mi to kojenie zacina vadit. a tesim sa na vianoce na kapustnicu, zemiakovy salat mandarinky pomarance, ked nebudem kojit tak sa dozerem.moja mala mavala tie vyrazky, tak som sa cely cas musela obmedzovat.ziadne mlieko, jogurty, dzusy....uz nevladzem.
no na toho mikulasa baby vobec neviem.manzel ide vo stvrtok do blavy tak idem s nim.idem pokupit aj darceky a do skoly. v HM su zevraj zlavy tak sa tesim. 😉

bolulka
3. dec 2007

poviem ti, ja som cez deň za kojenie vďačná, keď sa niečo deje, mám hneď po ruke potravu a nemusím so sebou ništ nosiť. 😀 a navyše je to najväčšie upokojovadlo pri plači 😀 ale v noci ma to veru strašne ubíja. je to katastrofa byť takmer celú noc na jednom boku a ani sa nepohnúť bo som chodiaci cumlík. ja som chcela dávať na noc mlieko umelé, žeby spala celú noc, ale čítala som, že ona to nerobí z hladu, ale z citového hľadiska. 😔

inak nenka, ja už jem všetko okrem citrusových plodov 😀 , takže s týmto ja problémoš nemám.

nenka83
3. dec 2007

mne v lekarni v noci jej kazali davat caj... ze ona hladna nie je len je to zvyk... ja si tiez neviem predstavit ze ako to bude bez cici, predsa len to bolo pohodlie. no zas mala uz papa hocco. dnes mi zjedla v cukrarni skoro cely kornutok 🤐

bolulka
3. dec 2007

nenka, no keby som jej dala caj, tak mi krici tak do usi, ze az 😀 skusala som cumlik, tak sa tak jedovala... 😒

no a este aby som vstavala a sla nieco robit. tak to ja z tych veru nie som 😀

moja mi moj nedelny obed takmer nedopraje... (kurciatko a ryza - to je jej) 🙂

nenka83
3. dec 2007

no ved ani ja nemam odvahu to s tym cajo´m skusit.som zvedava kolkokrat budem dnes kojit... 😠 ja asi radsej urobim ako vstavat furt a cicku davat. poleziacky sa nechce kojit. 😠
baby uz mame stromcek postaveny! zajtra pofotim a nahodim do alba. 😵