Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
27. jún 2012

@janano Uz len tento tyzden, na buduci uz v novej robote, uz budem musiet aj robit 😀

zuzanka7117
27. jún 2012

@janano
@norwayka Dakujem vam.....poskusam a popytam sa v lekarni.....a cibula sa moze ked kojim??? Svokra mi uuuuplne vysadila cibulu aj z vareneho jedla nie to este surovu......nebola som chora uz asi 5 rokov, tak normalne neviem....🙂

janano
27. jún 2012

@zuzanka7117 cibulu mozes normalne, ak vas uz netrapia koliky, samozrejme, ze to nemusis prehanat...ale normalne varenu v jedle mozes. To co som ti pisala, to sa pije cibulova stava, nie surova cibula 😉

janano
27. jún 2012

@berunda k tym skolkam by som dodala...ziada sa do konca marca, nastup je zac. augusta. Ale da sa aj mimo, najlepsie je pochodit skolky osobne a popytat sa. V nasej skolke varia kazdy den, v inych zasa vobec. Pije sa len cista voda. To zalezi od konkretne tej, do ktorej ti dieta nastupi, treba sa spytat. Mojej malej sa v skolke hrozne lubi, ale zaciatky boli tazke, plakavala, lebo nerozumela...ale teraz super. Samozrejme, kazde dieta je ine, kazde si zvyka inac. Vo vacsine skoliek sa spava vonku v kocikoch, alebo vnutri na zemi na matracoch. Ale starsie deti uz viacmenej nespavaju.
Deti su stale vonku, za kazdeho pocasia, aj v mrazoch a podla mna su aj zdravsie ako na SK ci v CR. Tu je to uplne nieco ine ako u nas...pre niekoho az nepochopitelne 😎 . Hlavne sa netreba hned pozerat na vsetko negativne, deti si lahko zvyknu a prisposobia sa.
Ono je toho vela, chces vediet nieco konkretne?

lija15
27. jún 2012

@zuzanka7117 skus aj zazvorovy caj pit alebo urob z cibuly aj caj nakrajaj na velke kocky a daj varit nechaj vriet 5-10min a potom pridaj med a pi po lyzickach...zelam skore uzdravenie...a skus aj vypit vit.C.... a na teplotu paracet 😉

lija15
27. jún 2012

@janano ked tvoja mala nastupila do skolky aj byvala zo zaciatku chora??

janano
27. jún 2012

@lija15 no sople a kasel nas sprevadzali celu zimu. Ono to potrva, kym si to dieta vybuduje dobru imunitu 🙄 Uz sa tesim na dalsiu 😝

zuzanka7117
27. jún 2012

@lija15 Dakujem...🙂

humba
27. jún 2012

@renatedj ahoj dnes som sa pytala na to tlacivo ohladom prispevku na dieta. Tak babica to nepotvrdi aspon ta moja nie. Musim ist k lekarovi a ten po pretlmoceni to potvrdi na Sk papier. Uradne prelozene potrebujeme akotrat to z NAV. Ja idem buduci tyzden na to, potom dam vediet. RL este nemame cakame.......

humba
27. jún 2012

@zuzanka7117 joj tak skore uzdravenie, Med by sme vraj moc papat nemali ked kojime ale aj mlieko s medom a cesnakom je super. Ale musis to len vylezat max paracet.....drz sa!!!

renatedj
27. jún 2012

@humba no to je divne, ze ti to nepotvrdi, ja tam idem zajtra, tak som zvedava, co mi povedia, ale ja som cele tehotenstvo chodila len k jordmor
pre istotu to mam napisane v anglictine aj to pre NAV, to sa bude lahsie hladat tlmocnik, tak snad nebude problem
ach je s tym roboty, ale nenecham to ciganom, radsej si to obeham vsetko, nastastie to mame pri sebe, tak budem kocikovat od dveri k dveram....
dnes som davala maleho fotit, lebo potrebujeme 2 foto na docasny cestovny doklad na SR, vobec sa tam nepodoba, ale co uz... odfotit 3mesacne prave zobudene a vysmiate mimco nie je jednoduche

renatedj
27. jún 2012

@zuzanka7117 ja som jedla aj surovu cibulu.... vraj z toho moze pachnut mlieko a babo ho potom nechce, ale mojho z nej skor nafuklo troska, tak sa ponadrapoval pri prdikoch.... ale ja myslim, ze cibulovy vyvar by si mohla skusit, ved si daj len 2dl a uvidis, ak bude vsetko OK, tak si potom kludne daj vacsiu davku

renatedj
27. jún 2012

@humba
@norwayka
@zuzanka7117
coskoro budeme mat 3 mesiace a caka nas ockovanie.... citala som, ze sa mozu vyskytnut teploty a opuchlinky po vpichoch.... baby na sr pouzivaju vraj nejake paralenove cipky abo nieco take.... neviete, ci existuje nieco podobne aj tu? neviem si predstavit, ze by som do neho mala pchat paralen - tabletku

humba
27. jún 2012

@renatedj ano su tu cipky ale ja som mala pripraveny zo sk sirupcek ale nepouzili sme. Mala bola len trocha nervozna ale nemala nastastie teplotu. tak snad aj u Vas to prejde bez problemov.
Potom daj vediet ako si pochodila. Ja som tiez chodila k babici cely cas, ale som o tom kecala dnes s jednou slovenkou a tu to proste tak chodi ze musim k doktorovi. Ale ja si to obeham s podobneho dovodu ako ty. Inak kde si davala fotit maleho normalne v skrivagarden? Ja ti musim este vybavit novy norsky rodny list lebo sak na tom co mame neni uvedeny otec slak by ta trafil.

humba
27. jún 2012

Baby prosim Vas ako mate riesene trvale pobyty? Ja mam svoj doma na sk, manzel ma svoj tiez doma na Sk cize nemame rovnaky. Tu mame prechodny pobyt a mala teda netusim aku dostane adresu alebo aku jej mam uviest v tych tlacivach....
Ako na to aby som tu mala trvaly pobyt aj s mm, cize jednu adresu pre nas 3. To potom ked s malou budeme cestovat tak budeme akoze rodina a kazdy bude mat v pase ine bydlisko....

renatedj
27. jún 2012

@humba ani moj nema uvedeneho otca sice sme ho do formzlaru o mene dopisali a ja som uvedena s dievcenskym menom ale to je zas moja chyba... neva, slovensky by mal byt ok a to je podstatne, lebo on je slovak
fotili sme v ochodnom dome v butiku kde predavaju fotaky a prislusenstvo a neboli sme tam jedine babatko
no zajtta by som rada skocila na helsestasjon a na nav, snad to bude ok bo moja dr ma uz tusim dofcu, navyse dostat u nej termin je hotovy zazrak

norwayka
28. jún 2012

@zuzanka7117 Milacik, tu mas, co mi napisali doktori na nete. Tato stranka:
https://www.tryggmammamedisin.no

Mozes im vzdy polozit akukolvek otazku ohladom liekov a do 2 dni ti odpisu:

Spørsmål
HEi, hei!

Er ammende, min sønn er 3måneder gammel. Jeg har fått feber og halsbetennelse, hva slags medisin kan jeg bruke?
Svar
For feber og smerter er paracetamol (for eksempel Paracet, Pinex, Pamol eller Panodil) anbefalt medisin til ammende. Det er viktig at du ikke overskrider den anbefalte dosen som er 1-2 tabletter tabletter på 500 mg, 3-4 ganger daglig. Dersom plagene ikke vil gi seg, og du har behov for smertestillende medisin i over en uke bør du kontakte legen din for å få vurdert om de kan være andre ting enn halsbetennelse som forårsaker plagene.

Halsbetennelse er som oftest forårsaket av virus og går over i løpet av en ukes tid. Antibiotika (penicillin) har ingen effekt på virus. Halsbetennelser som skyldes bakterier kan behandles med penicillin, men dette er likevel ofte ikke nødvendig. Dette må i så fall vurderes av din lege på bakgrunn av dine symptomer og eventuelt blodprøver.

God bedring!

norwayka
28. jún 2012

@humba @renatedj Cipky su. rozne podla hmotnosti. Ja mam tusim Pinex od 12kg. Ale hovorim, maju rozne, ale aj keby si mala vacsie, tak len prepolis pozdlz a mas.

Ja som mala odjakziva trvaly pobyt v Norsku. Predtym ako som sa prestahovala, tak som zrusila zdravotnu poistovnu a odovzdala obciansky a bolo. Mala som trvaly pobyt v NO a fungovala som len na pas.

Fotit maleho: my sme odfotili doma. Nemusis to mat od fotografa alebo z tych okienok fotackych. Normalne pred bielu stenu a fotis a nikdy sme nemali problem. Pri detoch zavieraju oci trosku. Inak na stranke policajnej je popis, ze ako musi vyzerat fotka.

zuzanka7117
28. jún 2012

@humba a preco by sa med nemal?

zuzanka7117
28. jún 2012

@renatedj aj my sme malemu po ockovani kupili cipky paracetamolove......ale nastastie teplotu nemal, tak sme ich ani nepouzili......🙂

zuzanka7117
28. jún 2012

@humba my mame trvale bydlisko tiez na sk a tu len prechodne....ked bol mm na Slovensku, bol ho prihlasit na trvaly pobyt ako mame my....takze uvadzam tu adresu.....

zuzanka7117
28. jún 2012

@norwayka dakujem si zlata....🙂

janano
28. jún 2012

baby, med nemaju jest deti do roka, ale vy ho mozete.

Inac, najprv si vybavte ten prispevok na sk, lebo musite mat trvaly pobyt tam a az potom si ho prehlaste tu. A je uplne jedno, ze mate kazdy inu adresu, v pase to je jedno, ved tam je len miesto vydania, nie?

lija15
28. jún 2012

@humba dieta dostane pobyt tam kde ma matka teda kde ty mas trvaly pobyt 😉
@humba da sa odfotit aj v elitefoto 🙂 www.eitefoto.no foto stoja 150nok na pockanie a 4 😉 my sme dali maleho tak fotit koli dokladu na vycestovanie 😉

no a kedze ja na svk nemam narok na rodicak lebo stred zaujmu je norge tak sa musim dobrovolne poistit koli deckam aby ked pojdeme na svk aby sme mali bezplatne vysetrenie 😉 nechcem riskovat ze nebodaj pochoreju a budem si vsetko na svk hradit sama od vysetrenia,liecby ....baby aj u vas je viac uprsanych dni ako slnecnych??

renatedj
28. jún 2012

@zuzanka7117 ako sa volaju tie cipky?

renatedj
28. jún 2012

@humba my mame tiez rozdielne pobyty na sr, ale malemu som dala svoju adresu, lebo mm to ma teraz trocha komplikovane, sam bude menit pobyt, len este nevie kam
mne to dnes potvrdili na helsestasjon tu slovensku ziadost a este som mala aj 2x list v anglictine, obsahoval vlastne to, co je uvedene v tej ziadosti, ze som navstevovala pravidelne doktora a ze sa maly dozil 28dni
na NAV mi to nepotvrdili, lebo vraj to musi byt oficial tlacivo a nie hociaky papier, najskor musia skontrolovat, ci ma vobec registruju, od kedy registruju, ci mam narok na nejaky prispevok, ci mi bol vyplateny atd... takze sa mam pre to zajtra zastavit, este ze to nemam az tak daleko

zuzanka7117
28. jún 2012

@renatedj Paracet 60 mg......10 stikkpiller. Je to od 0-4 mesiacov

zuzanka7117
28. jún 2012

@renatedj vidis, mne to len nacmarala na papier

humba
28. jún 2012

@zuzanka7117 nam dala sestricka taky papier ked sa mala narodila ze med nieco obsahuje a preto by ho kojace maminy nemali jest alebo ked tak v minimalnom mnozstve. ak by ta to velmi zaujimalo najdem ten papier a oscanujem ti

humba
28. jún 2012

@renatedj dobre vediet ze si to vybavila fajn, ja mam vzor tlaciva co tu jedna sk davala potvrdzovat tak tam pojdem s tym ale ona mala tiez s tym zazitky takze sa tesim. Sak mne aj papiere pred materskou stratili klasika...
Mrkla som na tie foto babeny, dakujem pekne, mame od fotografky take co su na bielom pozadi takze pouzijeme tie.Som sa na to pytala malo by to stacit.
@janano sak ty mas pravdu zena, ze v pase je len miesto vydania, teraz som na to mrkla, ja som furt v tom ze tam je adresa. tak potom to je ok
Inak baby dnes tu u nas bolo straaasne teplo tak sme sli na kupko teda len sme lezali na deke a posielam Vam fotecku 🙂