Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

kllamarka
13. okt 2010

...presne tak.... Vsetko co neslo vo vztahu chce aby islo teraz po vztahu. Samozrejme mimo spolocneho zitia.

eaka
13. okt 2010

shak hlavne treba bojovať proti násiliu a dáť ženám možnosť brániť sa proti nemu a dostať sa z takých vzťahov..a toto je ten najlepší krok... ktosi v TV vravel, že keby sa len rodičia prestali hádať a boli ústretovejší striedavej výchove, že ako radi by to na súdoch odklepávali... no to som presne potrebovala počuť...

filipal
13. okt 2010

ked ma nejaka zena magora, s ktorym sa neda zit, tak ako sa s nim ma dohodnut na striedavej starostlivosti.
vsak podla mna, keby sa s nim dalo komunikovat, tak sa ani nerozvedie....
je minimalne percento zien, ktore sa rozvedu preto, ze si najdu frajera....
zaujimala by ma statistika...aj ked asi bude riadne skreslena..

katarina1234
13. okt 2010

Baby a netyka sa striedava starostlivost iba rozvedenych parov? Ja mam pocit, ze ano ae nie som si ista.

katarina1234
13. okt 2010

@kllamarka toto si precitaj a hadam ti tio pomoze http://www.cas.sk/clanok/171634/sedem-otazok-a-...

julinka2787
14. okt 2010

ahojte!!! my sme mali dnes súd o určení otcovstva... len som sa zas dobre nasrala 😠 bože ako môže žiť takýto nekompletný jedinec ako je môj exo?!? no nemám fakt slov. ale aspoň je nariadené testovanie, len zase, je to v blave, takže to bude "úžasný" deň. 🙄

martinka17
14. okt 2010

@julinka2787 napíš viacej, ja som to nikdy nezažila a dúfam že ani nezažijem 😖

julinka2787
14. okt 2010

@martinka17 no prišli sme tam a on zahlásil na otázku, že prečo popiera otcovstvo, že on mi neverí, lebo som v predošlom vzťahu s priateľom z dediny, odkiaľ som vlastne nikdy nikoho nemala, chodila z pomsty domov spávať s niekým iným. a že on o tom vie. 😀 no sudkyňa povedala, že aspoň po testoch nebudem musieť počúvať také hlúpe reči na moju adresu. a ešte dal, že so mnou sa vraj dohodnúť nedá, pritom som sa snažila o dohodu od začiatku tehotenstva.ale on bol furt len proti všetkému čo som navrhla. inak to bolo len o tom či trvám na návrhu a či som si istá že je otec. jeho sa spýtala či je ochotný znášať v prípade jeho neúspechu náklady na celé konanie a testy. ale rozprávala stále takým štýlom, že to platiť bude aj tak, bo jej bolo jasné, kto sa vykrúca. 😀 😀 akože súd dopadol dobre, len som sa zase rozčúlila. takže teraz budem čakať na jej rozhodnutie o testoch a potom sa mi ozve znalkyňa, ktorá to bude riešiť. a potom zase na súd. alebo už bude "istý" sám sebou a pôjde na matriku mi to podpísať. no som zvedavá... 😕

martinka17
14. okt 2010

@julinka2787 tak super, aspoň blbec zaplatí kooopec bubákov za zbytočný test 😀 Mohol ušetriť, ale fakt blbec je blbec, nie?

julinka2787
14. okt 2010

@martinka17 no slabé slovo na neho. ale keď tu človek napíše krutú pravdu, tak adminky mažú. 😀

nikka23
14. okt 2010

baby, tak ja som mala dneska súd, no nič sa nevyriešilo, lebo ex-priateľ si najal právnika a ten nemohol. Ani sa mi nechce veriť, že sa to takto naťahuje. Ex-priateľ chce mať dcérku cez víkend na štyri hodiny. Ako keby s ňou nebol každý druhý deň. Neviem o čo mu ide. Ja mám pocit, že čím viac sa snažím mu vyjsť v ústrety, taj tým je to horšie

mici111
15. okt 2010

@julinka2787 fuuuha, ty mas taketo problemy s ex-om? to som nevedela..no ten moj je "nastastie" v ramci normy..otcovstvo priznal bez problemov na matrike - ved by skusil pochybovat...minuly tyzden bol s nami plavat..platit na malu plati, aj ked nic moc, ale aspon nieco..asi pred troma tyzdnami malu predstavil svojej mame, tak druha babka je z malej nadsena..takze relativne v pohode..
ozaj, a tu matersku a rodicovsku ti vypocitam, len nejako fakt nestiham..ale zajtra som doma, tak sa do toho pustim..cestne pionierske 😀

julinka2787
15. okt 2010

@mici111 no problémy hej. ale dá sa. vlastne malú videl raz, ako je na svete a to mi vyhovuje. len nech bude označený za otca a bude platiť. a hotovo. ja nemám záujem aby poznala tatianka aj druhú babku. nehrozí. je to hrozná žena. proste nechcem aby sa stretávali. a najradšej by som bola, keby mal aj exo zákaz styku s tatiankou. on je strašný agresor, tak neviem ako by sa ovládal pri malom dieťati... 😕

mici111
15. okt 2010

@julinka2787 a teraz mas sud len o urcenie otcovstva a az potom o vyzivne? lebo my sme sa na vyzivnom dohodli, aj ked zatial len ustne, na papieri to nemam..teda, este to nestihol podpisat..len ja sa obavam, ze raz pride den, ked prestane platit, lebo nanho nie je spolahnutie..tak neviem potom ako postupovat..ci tu nasu "dohodu" treba nejako dat overit, alebo som pocula, ze to treba tusim zaniest na sud alebo nieco take..
kocky ostatne, nemate skusenosti ohladom tohoto??

julinka2787
15. okt 2010

@mici111 tú dohodu treba dať potvrdiť na súde. najlepšie je že to podpíšete obaja na súde a súd to stanoví ako rozsudok. a bude to súdny zmier. ale treba mať súdne potvrdenú túto dohodu, inak nič nezmôžeš ak by prestal platiť. čo dúfam sa nestane. 😉
áno najprv musí byť určený za otca, až potom môžem chcieť aby mi platil. no ešte bude aj o zverenie do opatery a potom výživné. alebo toto spolu. ak sa mi nepodarí takúto dohodu spraviť, ale už včera sa vyjadril, že on na žiadnu dohodu nepristúpi. je to hlupák, bo ja mám času dosť a nestojí ma to ani cent a on bude musieť každé jedno konanie zaplatiť. lebo na každom je on tá neúspešná strana. no vravím. čistý dement. 😀

mici111
15. okt 2010

@julinka2787 no ale ked jeho na sud asi nedostanem..nestaci ked mi to podpise a ja tam behnem to dat nejako potvrdit??

julinka2787
15. okt 2010

@mici111 no to záleží aj do sudcu. ale mne sudkyňa povedala, že sa to dá aj tak, ale nemajú záruku že ten podpis je fakt jeho a tvoj, ak to nebude pred nimi podpísané. a ak ho tam nedostaneš, tak normálne podaj návrh na zverenie do opatery a určenie výživného. a možno ti priklepnú aj viac ako dáva. ale to je navás dvoch. 😵

mici111
15. okt 2010

@julinka2787 hmm, tomu sa chcem praveze vyhnut, lebo teraz mi dava 125 evri, nie je to vela v dnesnych casoch, ale predpokladam, kebyze ideme na sud oficialne cez konanie, tak mu priklepnu urcite menej, lebo on je nezamestnany a oficialne ani nic nevlastni...jednoducho luuuzeer 😖
a to ako funguje na tom sude? to tam akoze hocikedy pridem a idem za nejakym sudcom?? to je ale ina hovadina co som napisala, ze? 😀 😀 😀 neviem, si predstavit ako to zariadit..

julinka2787
15. okt 2010

@mici111 nie to musíš podať návrh na súdne konanie alebo k dohode asi žiadosť. to neviem presne. to si zisti u vás na súde.ja mám dohodu z jedného súdu s ním, ale to som dávala návrh na konanie a zrazu sa už na konaní chcel aj dohodnúť. takže ako si dať odklepnúť dohodu fakt neporadím. prepáč. 😖 máš pravdu, že dáva celkom dosť na svoje pomery, takže asi to fakt nerieš cez súd. len tú dohodu. len či bude ochotný to podpísať. a ak ti to podpíše v súkromí, prečo nie aj na súde??? nechápem to...

katarina1234
16. okt 2010

@julinka2787 tak ty si to opat mala skor ako ja, ja to nechapem ze za par dni od podania navrhu mas sud a ja cakam aj pol roka nechapem toto sudnictvo mi strasne dviha tlak. Ja sa ti ani necudujem ze sudkyna bola na tvojej strane, ve takychto magorov pocuva kazdy den a tie vyhovorky jej uz musia byt smiesne 😝

boddez
16. okt 2010

mam to podobne od jula akam na sud...a o zverenie do mojej vychovy staram sa o dcerku sam jej matka ju ani len nevidela...ani ju nechce vidiet neplati ani cent..vdaka tomu ze este neprebehol sud nedostal som este ani prispevok pri narodeni...sociaklou mi bola zverena do mojej vychovy...dostavam len matersku a pridavky...a tiez sudy maju čas...neviem do kedy... 😒 😒 😒 😒

nikka23
16. okt 2010

Moja skúsenosť so súdmi je taká, že keďže bývame vo vedľajšom meste, tak návrh na súd som zobrala osobne. Hneď mi aj potvrdili, že ho zapísali do systému. To bolo 12.08. a súd sme mali 14. 10. samozrejme, že bol odročený a ďalší termín máme až 30. novembra.
Keď som čakala na potvrdenie o podaní návrhu, tak sa tam tetušky rozprávali a ja som len zachytila kúsok rozhovoru, kde hovorili "to máš ešte čas, lebo na toto sa máš vyjadriť v priebehu 14 dní, tak stačí, keď to spravíš až v pondelok" No čo k tomu dodať, keď sa všetko robí ku koncu termínu, tak sa nečudujem, že sa toľko čaká

julinka2787
16. okt 2010

@katarina1234 katuška, to bude tým, že sme menšie mesto a tým pádom to ide rýchlejšie, bo neni toľko práce... mrzí ma že tebe sa to toľko ťahá.je to o nervy... ☹

katarina1234
17. okt 2010

@julinka2787 ja ti to doprajem, ze to mas tak rychlo aspon sa tak nemusis dlho nervacit, takto rychlo by to malo bezat v kazdom meste ved ide o peniaze pre deti tak nechapem, vsetci maju cas ale budem rada ked das vediet co a ako a hlavne vyzka vyzivneho sa urcuje na zakl. vysky prijmu 15-20% takze si to vypocitaj ked vies kolko zaraba a pytaj si a poriadne ho sklb, ked ma na testy tak ma aj na vyzivne 🙂

julinka2787
17. okt 2010

@katarina1234 ďakujem si zlatá. a to je z hrubého platu či čistého tých 15-20 %??? to si nejako zistím...

lizatko1009
17. okt 2010

@katarina1234 mne tiez bolo povedane, ze sa to berie z vysky platu, mne sa sud uz taha 5m a stale nic, psychologa mu dali. a zaraba dost! jeho advokatka trva na 70€ co je smiesna a trapna suma aj sudca sa nejako k tomu priklania, pozeraju nato kolko ma dieta rokov a kolko na to dieta minies, bolo mi povedane je trapne povedat, ze jedno dieta neuzivis z 250€ ale neviem ci nepozeraju nato, ze z toho dam 150€ opatrovatelke.

katarina1234
17. okt 2010

@julinka2787 tak aspon moj sudca to ratal s cisteho tak asi tak to je. A ked vies kolko ex zaraba tak si to mozes vyrat kolkoti moze platit a ppripadne to zaokruhli nahor, ved aj tak sud o tom rozhodne kolko priklepne tak sa neboj nieco pridat 😀

julinka2787
17. okt 2010

@katarina1234 ok. tak si porátam. vďaka za infošku. a ako to pokračuje tebe a jakubkovi? máte už aspoň niečo určené? aspoň už presné dátumy konania??

katarina1234
17. okt 2010

@lizatko1009 70Eur je smiesna, chcela by som ju vidiet ako s toho dieta uzivis, ja mam podany navrh od aprila a pojednavanie sme mali 30.9 ale nic z toho nebolo lebo pravnicka neprisla a teraz mame az 19.11. a to sa bude natahovat. Kludne si pytaj viac, ja idem pytat 500Eur pretoze moj ex velmi dobre zaraba a mna mali stoji mesacne 300Eur a to ma len 6 mesiacov a to mu kupujem najlacnejsie mlieko, ovocie, zeleninu, kozmetiku, plienky, plus zarataj najom, popripadne ak mu platis poistku, oblecenie, obuv, nedpredvydane vydavky ako su lieky alebo ostatne veci pre maleho. Ved rodicovsky prispevok je smiesny a s toho nedokazes ani ty sama vyzit a keby ti ta velmi mila sudkyna dala minimum tak sa pekne odvolaj a ziadaj ineho sudcu. 70Eur je malo, ved mne sudca povedal ze keby ex zarabal tych 900Eur v cislom ked pracoval na slovensku tak by mi kludne odlepol 180Eur tak sa neboj a bojuj, nech ma drobec vsetko co potrebuje.

katarina1234
17. okt 2010

@julinka2787 19.11 mame otcovstvo ale to sa potiahne nakolko sa bude musiet dokladovat novy prijem takze najskor po novom roku uvidim peniaze a prvy sud v BA neviem na kedy odrocili ale hadam do konca roka to bude 😠