Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

vivien742
27. jan 2008

karolinkap zo svojho života určite nie, bohužiaľ ona už bola dosť veľká na to, aby vnímala tú DOBRÚ TETU, ktorá ju obrala o ocka, takže si to bude zrejme pamätať celý život a kničomu takému sa nezníži.

maslenka
27. jan 2008

Súhlasím s vivien742 karolinkap vieš ako sa kedysi hovorilo takým ženám ako si ty? ku.va

musko
27. jan 2008

maslenka - tak to snáď nie?!!! 😝
Len medzi nami - K.... si za to nechá platiť, na rozdiel od milenky - pochybujem, že tej tí chlapi platia 😝

maslenka
27. jan 2008

musko svojím spôsobom áno, ved vieš čo priťahuje tieto typy žien na ženatých mužoch, je zabezpečený, má auto, niekto sa o neho postará...veď prečo si v súčasnosti ...nástky veľa krát hľadajú staršieho zabezpečeného aj keď ženatého, je jednoduchšie začínať s ním, ako s rovnako starým spolužiakom, ktorý nemá nič.

julia225
27. jan 2008

preboha, chodte sa hadat inam.... preco nam to tu kazite maslenka a vivien.... kazdy z nas ma osud a ak sa nieco stalo tak pan bozko vie preco.... a preco sa zastavas chlapa... vsak on ma zavazok..., nie zena ktoru si vybral za milenku, ked sme uz pri tom, bola som v roli podvadzanej aj milenky, ani jedno nieje med lizat.... ale med lizat nieje ani mat chlapa kazdy den doma.... a robit mu servis... kazda mame svoje trapenie, ci si kurva, ci panna, ci mas muza, ci muza nemas, ci si uzivas, ci si to robis sama.!!!! ved sa nevadte, komu sa tu paci nech je ale bez vad, my sme sa tu este nehadali, snazime sa podporovat, lebo same vychovavame svoje deticky, co nieje najjednoduchsie.... tak nam nepridavajte!!! 😠 😠 😠

musko
27. jan 2008

maslenka, nič nie je len čierno-biele, ako to Ty popisuješ.... Pozri sa na to z druhej strany - prečo tí chlapi chodia s tými nástkami? pretože ich "ohúria" ľahšie ako rovnako starú a rovnocennú partnerku.... A keď už sme prit tom - tie baby sú slobodné, ten, kto klame a podvádza, je ten chlap..... Ale nechcem sa nikoho zastávať, myslím, že každá strana má svoju časť viny, ak chlap hľadá niekoho iného, tak je to zvačša preto, že doma niečo neklape a inde hľadá to, čo doma nemá.... Ale toto sú proste debaty na dlho a každý by mal svoju pravdu, len chcem povedať, že nie vždy je to také jasné - čierne, alebo biele... My nevieme, ako to bolo a preto nemáme právo súdiť - ani tu na to nie sme. Sme tu preto, aby sme si pomáhali a podržali sa. A koho to uráža, alebo nechce pomocť - tak to nemusí robiť, ale nurážajme a nesúďme sa. Nevieme, čo nám život chystá.......

musko
27. jan 2008

A ešte chcem dodať - že sme úplne mimo tému - takže ja už k tomuto kočím, som zvedavá, čo je s mirkou a nomisek? Ako sa máte babulky?
Julia, nerozčuľuj sa, škodíš si a oberáš sa o energiu 😉

julia225
27. jan 2008

kazdy ma svojnazor, nikoho nezmenis, mozes len respektovat... a tym ze sa tu rozculujes, nevyriesis svoju situaciu aj tak, milenky vzdy boli a budu...aj ony su len ludia a ludia niesu dokonali 🙂

julia225
27. jan 2008

musko, dakujem za upozornenie, len mi ide NN ze sa tu furt niekto do niekoho stara, ved tu nam to ma pomoct a dat odpoved na AKEKOLVEK otazky,nie oberat o energiu 😒

mirka414
27. jan 2008

Mirka sa hlasi 😀 mame sa stale nadherne nas tatino poslucha.dostala som novu tlaciaren na fotky,takze ho v noci neotravujem a len tlacim o 100 sest 😀.teraz mam dilemu zacala som sa hrat na gazdinku a chcem doma piec chlieb a ine veci tak zajtra ideme kupit pekaren len este neviem aku 😖 rozmyslam nad mulinex ale este neviem ake typy su tu vo svajciarsku.snad to dobre dopadne.spozorovala som u dcerky,ze sa coraz viac upina na markusa 😵 tak ako sa dokaze pritulit k nemu sa netuli ani ku mne a to som ju porodila skoro ako 4kilovu 😠 .je tam medzi nimi nejake puto a to je tak krasne 😵

julia225
27. jan 2008

mirka, markus je daddy?moja mala bola so svojim dokopy asi 9mesiacov,ale maju taktiez neuveritelne puto medzi sebou...
my mame moulinex... je tu aj tema o peceni chleba...je to ale bez roboty nasypes muku(najlepsie lidl celozrnna)+3dcl vody, zapnes a do dvoch troch hodin mas chlebik, fajnyyyyyyyyyyyyyyy 🙂

mirka414
27. jan 2008

ano Markus je otecko,no pred narodenim sme boli a aj v case narodenia osve,lebo som nemala poistku vo svajciarsku a zrazu toho prislo trosku vela a tak sa zlakol a este mu aj kopec"kamaratov"vravelo neber si slovenku ked tu mas svajciarky 😠 tak som odisla porodit moj pokladik na slovensko.ale boli sme stale v kontakte.po 4mesiackoch som mu prisla ukazat dcerku a viac nas nepustil prec a 07.07.07 sme mali nadhernu svadbu 😵 .preto trosku viem ake je to byt slobodna mamina a este horsie v malej dedinke ,kde sa kazdy pozna 😠 .
aj ja chcem mulinex no neviem ci bude aj vo svajciarsku a ci tam bude aj sk/cr navod...ale zatial boduje mulinex.

musko
27. jan 2008

miri, si holka šikovná, návod - kby nebol - stiahneš z netu 😉

julia225
27. jan 2008

mirka... krasne 😢 🙂 nech vam to vydrzi.... aj ja chcem...!!!! ☹

mirka414
27. jan 2008

musko mas nadherne fotky a nehladaj malinkemu nevestu dam mu moju malinku 😀 😀 ...
julai dakujem ja tolke stastie ani nepotrebujem ale malinka si ho zasluzi pre nu urobime obaja vsetko na svete...

karolinkap
27. jan 2008

to som tu normalne rozputala tretiu svetovu?? 😨 to ma teda mrzi 😒
maslenka, aj ty si jedna z tych podvadzanych manzeliek, ze prudis take nezmysly??? ja som neni ani nastrocna a moje dieta nema milionara otca 😉 takze klidecek.
uz nemienim ani reagovat na take primitivizmy - tie 2 prispievatelky mi za to nestoja 😝 vy mna nesudte, ja som si uz svoje odsrala, nebojte sa...
ostatnym dievcatam vdaka za slovnu podporu.

karolinkap
27. jan 2008

inak, maslenka ty nie si nahodou ta vivien?????

musko
27. jan 2008

miri, tak to dík - my budeme čakať 😵 . Leonie je krásavica! 😉

mirka414
27. jan 2008

musko neboj na stare kolena nam bude fajn 😀 😀 😀

vivien742
27. jan 2008

karolinkap jasné že som maslenka a vo volných chvílach si navzájom píšeme do IP 😒 😒 😒

dahlia23
27. jan 2008

Chcem prejaviť obdiv všetkým slobodným mamičkám. Už piaty deň sme bez našeho milovaného tatíka, odišiel nám na dva týždne na služobku. Je to bez neho veľmi ťažké, v meste nemáme rodinu, iba známych a kamarátov. Predtým ako odišiel sme začali nechávať malú spať samu, mala som problémy s mliečkom, ona sa v noci často budila, potom sme o mliečko prišli definitívne. A na všetko som bola sama. Nie doslova, ale chvíľkovo. Raz večer sme sa tak prechádzali po sídlisku a poviem Vám, klobúk dolu. To, čo musí zvládnuť slobodná mamička, to si normálna žena nevie ani len predstaviť.

julia225
28. jan 2008

dahlia23... dakujeme, ani nevies ako vam kompletnym rodinam v dobrom zavidime spolocne prechadzky, vylety, nakupovanie, santenie... nevies si predtavit, ked mi mala povie, ked vidi ocka sa hrat s dietatom, ze ja nemam ocka, vsak... ako ma to velmi boli a ako mi srdce krvaca.... myslim, ze hovorim za nas vsetky...
niekedy si manzelky nedostatocne vazia manzelov a vyhrazaju sa, ...bodaj by som ta nikdy nespoznala a pod.... baby nerobte to... nerozculujte sa nad spinavym pradlom po celom dome, vazte si jeden druheho a milujte sa ako by to mal byt posleny den....

suzana121
28. jan 2008

mam mensi prosbu prosim vas poradte jak sa mam stim uplne vyrovnat ze sa na nas vykaslal

julia225
28. jan 2008

suzi, s tym sa nikdy nevyrovnas, pokial s nim budes mat dieta, otec tvojho dietata ta pritahuje vzdy uz len kvoli tomu, ze ludia prirodzene chcu rodinu a v tebe bude ze rodina je on a vase babatko... 😒
no mozno sa pritrafi nejaky dobry ujo ktory si vas adoptuje... ja som svojho nevidela vyse roka, zije na mile vzdialeny a aj tak ho milujem a chcem atd... ☹ musis to len cele pretrpiet... 😒

nomisek
29. jan 2008

suzana, musím tě také zklamat, tohle je životní úděl a pokud jeho místo nezaplní někdo jiný, tak se tato etapa nikdy nezapomene. Mluvím z vlastní zkušenosti. Trpím už dva roky a každej říká, neboj to přejde. Ale ono nic 😢 😢 😢 Navštěvovala jsem i psychiatra, ale ten mi taky nepomohl.... Teď trpím dvojnásobně, protože vím, že nás miluje, a přesto je s jinou.... Teď mám zase období, že nemůžu pořádně jíst, začala jsem zase dost kouřit a nevím také jak se z toho vyhrabat!!!!! Jenže u mě je to tím, že jsem v sobotu řekla jedno slovo, které veškeré idilky zmařilo 😢 😢 😢 Chce to si najít nějakou jinou náplň!!! je to těžké ale v mém životě to byla práce 😀 Začala jsem dělat manažerku oblastního manažera v Avonu neboli koordinátorku a je to super, dostanu se mezi lidi a je mi hned lépe 🙂 Takže kdybyste se chtěli nějaká mezi nás přidat není problém 😀

mirka414
29. jan 2008

nomisek prepac no nerozumiem tej vete,,aj ked nas miluje je s inou 😕 prepac co ho nuti tam zostat?aj ja som verila,ze moja prva laska ma miluje a to ze sme sa stretavali IBA tajne je pre moje dobro 😠 ...uz som dospela a tie recicky si moze strcit za klobuk neverim tomu ved je to smiesne a cudujem sa sama sebe aka som bola hlupa,ze som tomu verila...ja mam nadhernu rodinku a on???flasku 1o%piva...kto ma viac???

suzana121
29. jan 2008

vIES ZIVOT JE HRA LEN JEDNO MA MRZI ZE SA HRAJE NA UBLIZENEHO A JA SU TA SVINA CO SI NECHALA DIETA TAK SEM HO CHCELA SI UDRZAT.LENZE JA SA NEBOJIM JEMU PODIVAT DO OCI TO ON MNE .ALE NECH JE STASNI KONECNE SEM SA ZBAVILA VSETKYCH VECI AJ SPOLECNEJ SCHRANKI .MOJ ZIVOT UZ BUDE LEN PRE DIETATKO VERIM NIKTO ZNAS TO NEMA LACHKE .A KTO VIE MOZNO NAS CEKA NIECO OMNOHO LEPSIE

mirka414
29. jan 2008

nomisek a co ten sen o svadbe...este tomu veris?ved aj to ti sluboval...
ach jaj suzi je to tazke a ver mi bude to tazke aj ked sa ti narodi dietatko,lebo ta bude mrziet ze on nieje pri vas☹ ten nas sa nastastie spametal no mne je obcas hrozne ked si spomeniem ako mi vtedy bolo smutno ☹

julia225
29. jan 2008

suzi obrn sa a nenalet... 😒
oni ked vidia babo tak slubuju, ale otcom moze byt.... nezabudni co si pisala, nidy nieje neskoro byt otcom.... 🙂

suzana121
30. jan 2008

to je pravda ale musi chciet