Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

angienka
27. feb 2008

ahojky susik77,dakujem za privitanie...

kate77
27. feb 2008

Angienka ahoj,ja som od Svidníka ale momentálne z PrahyZdravím i ostatné baby..ou píšem vám rovno z práce,mám trošku volna..ale inak pracujem ostošest.Zuzi,kupujete nové auto?Betka vy budete stahovat z Prahy hej?Hej vonku je fajn ale nemám zatial možnost špacírkovat len cez víkend a to dozariaduváme byt...nahánam sedačku..našla som na nete a nikde sa nedá vidiet,musím ju predsa vyskúšat...Tak papaaaa

angienka
27. feb 2008

ahojky kate,do sk som chodila do skoly na stredna a k tej sedacke,my sme tiez kupovali lebo pomaly zariadzujeme-behali sme asi 2tyzdne az sme sa nastvali a objednali si z katalogu taku uz poriadnu a bomba,stale sa na nu divam a sme veeeelmi spokojny,mame ju len tyzden ale bomba z nabytku legato...tiez som sa bala ze ju nemame vyskusanu...neviem sice co presne zhanas ty-ale z toho nabytku mame aj postel a jedalensky stol a stolicky...

androna
autor
27. feb 2008

angienka tak vitaj na tej spravnej stranke.ja net nestiham akurat docitat.akonahle chcem pisat tak uz ma Dany vola.uz chodi s oporou vezme si stolicku v kuchyni a tlaci pred sebou,takze mame veselo.a zubky nas trapia.Betka do pocernic jazdime k zubarovi.zuzka tie vase hnacky to je nejake zahadne. 😲

zittka
27. feb 2008

angienka ahoj

betka - nech máte už sťahovanie za sebou. a to si mala asi nejakú brušnú virózu, ešteže to bola len taká rýchlovka 😉

susik - to je divné s tou hnačkou v noci. daj potom vedieť, ako dopadli výsledky

androna - aj nás to "o chvíľu" čaká. Keď si spomeniem na Janku, bolí ma hneď v krížoch 😀 Teraz si to zopakujem

kajacz
27. feb 2008

ahojte 🙂
angienka ahoj- ja som chodila do Prešova na strednu a mala som dve spolužiačky od Svidníka, inak fascinovalo ma vaše nárečie...fakt sa mi páčilo 😉
susik- chudinka malá, ale fakt je to divné, ked tak krásne priberá...
betka- nezávidím stahovanie ale potom tá pohoda...vo svojom.
zittka- mna bolí v krížoch už teraz 😀

angienka
27. feb 2008

ahoj maminky...
kajacz-no to vo sk nim viac rozpravaju,ja to ani neviem...A coze aj vy v cr?Mate tiez ceskych muzickov???

androna
autor
27. feb 2008

dievcata ma boli v krizoch i ked malemu zuby nelezu.ma uz 10,5kg esteze uz tak nepribera ale skor chudne z toho pohybu.Kaja a co Simon jak je na tom s vahou.prave sa divam ze Dany mal v 6mes 9,15kg.
angienka niektore maju manzelov cechov a niektore slovakov.je to tu pestre.

lullka30
27. feb 2008

Ahoj baby, tu sa dlhú dobu neobjaví nikto a potom všetky v jeden deň 🙂

Susik, teda Verča za chvílu dobehne Natalku s tými kilami, momentálne váži 8,4kg a meria 70cm.
začala papať aj jogurty a sem tam dostáva aj sušenku( samozrejme vhodnú pre mimi)

Angienka,ja mám manžela čechúňa

angienka
27. feb 2008

ahaa,takze ste tu asi tiez boli za pracou ako ja a usadili sa tu...

lullka30
28. feb 2008

nie, nie- ja som najprv spoznala manžela a až potom som sa do Prahy presťahovala a našla si prácu 🙂

susik77
28. feb 2008

lucka, noo, neviem, ze by som jej davala vela papat? prikrmy zatial moc nechce-asi sa dojeda nutrilonom...inak, posl. tyzdne ide 350g za tyzden...co s nou mam robit? ze by odtucnovacka 😀 😎

kajacz
28. feb 2008

dobré ráno 🙂 dnes bude asi posledný ,,jarný den", má sa ochladit 😒
androna- Šimon mal v 6.mes. 8410g a 73cm, takže držíte rekord 😉
angienka- moj manžel je Slovák ako repa, za 8rokov čo tu žijeme, nepovedal snáď ani jedno české slovo...

susik77
28. feb 2008

aj my sme slovaci, jas som prisla za pracou a manzel za mnou-my sme chodili uz na sk po skole spolu.

lullka30
28. feb 2008

Susik,jasné, že nie. Každý, keď vidí našu malú tak hneď, že aká je baculatá a pod...oni tie naše holky to vybehajú a zhubnú, od 6.mesiaca, keď sa viacej hýbu (íce Verča je mrštná asi už od narodenia 🙂 ) tak už tolko nepriberajú. natalka za posledné 2.mes pribrala necelých 600g. A ja som rada, že jej chutí, problém by bol, keby papať nechcela

lullka30
28. feb 2008

kaja, tak tvoj manžel je ako ja, ja tiež nehovorím česky 😝

kajacz
28. feb 2008

lulka- on nepotrebuje, v práci potrebuje nemčinu a kolegovie mu rozumia, to ja som bola donutená v nemocnici a v škole...

kajacz
28. feb 2008

v nemocnici myslím v práci...

susik77
28. feb 2008

luci, jasne...len ma trapia tie jej hnacky...vsetci nam hovoria, ze je zdrava ako rybicka-nemusia prebalovat 15x denne 😝 a este ju boli brusko ☹

androna
autor
28. feb 2008

Kaja tak to je Simon i pekne vysoky.my mame stale asi nejakych 68-70cm.ale po 6mes za pribera malo.my sme niekedy ani nepribrali.
Zuzka a nema tie hnacky z tych probiotickych kapiek.myslim ze si pisala ze jej nieco take davas.
Lulka ja by som tiez nerozpravala cesky a v praci s ludmi som musela.bolo to nariadene zhora.a manzel je cechun a tiez sme sa poznali skor a az potom sme sa sem prestahovali

susik77
28. feb 2008

andrejka, verce zacali tie hnacky predtym ako som jej davala kvapky.myslis, ze to moze byt z mojho mlieka? ked som skusala den nekojit-teda vydrzalo to len par hodin-mala mi plakala, tak som musela-tak sa nevedela vykakat...

angienka
28. feb 2008

tak zavcas rana a uz taka diskusia???Musim sebou hodit,lebo kym som vas docitala,tak mi aj treba vyrazit,aby som nepresvihla termin u zubarky.No ja po cesky nehovorim vobec-akurat jj-lebo sa mi to vobec nepaci ked sa slovak o to snazi,je to take neprirodzene i ked muzik by chcel aj koly babu aby som zacala,no neni sanca... 😀

androna
autor
28. feb 2008

zuzka neviem

lullka30
28. feb 2008

zo mňa už nejaké to české slovo vypadne, ale plynule sa mi nejako nechce hovoriť.A dosť sa mi začínajú pliesť slov.a české slovíčka, takže rozprávam ako hotentot 😀 Chudák Natalka budem mať v tej reči chaos...

lullka30
28. feb 2008

Susik, ja by som tiež stresovala, keby Natal mala hnačky a ešte sa jej tam objavila aj krv...

susik77
28. feb 2008

angie: odo mna chcel majitel lekarne, ked som tam pracovala, aby som hovorila cesky-lebo dost hlavne mladych uz ani slovensky nerozumie 😎
tak som si zvykla, ze s cechmi cesky-uz mi to ani slovensky nejde...
ale so slovakmi len slovensky.
s malou budem rozpravat slovensky-nechcem ju naucit zle cesky, kedze si nie som cestinou ista...len neviem ako jej poradim s ceskou gramatikou v skole...asi to vyriesim doucovanim-niekoho najdeme...

angienka
28. feb 2008

no aj mne sa semtam pletu ceske slovicka,ze ma narychlo nemoze napadnut ako to je v tej slovencine...no aj ja sa bojim ako to bude potom s mimcom,hlavne co sa tyka skoly-ja by som sa mu chcela venovat sama,no uvidime-snad bude take sikovne ze to zvladne-po mne 😉
No to mi vrav,ja som dala vypoved a zacala som len brigadne v pizzerke-arabsko talianskej a to bol problem,kolko sa tam zo mna nasmiali...ludia totalne jak blby-poniektori...5x sa ma spytali coze???Akoby tomu nerozumeli,alebo boli fakt tak natvrdli???Ale aj tak som si po svojom tocila a radsej som im to dookola opakovala... 😠

kate77
28. feb 2008

Caute baby,to jooo,tu sa to dnes rozbehlo..ale teraz už ste niekde vonku a prechádzate sa čooo?\Ja mám muža slováka a prišli sme za prácou..a jaaaaa denne hovorím česky,lebo musím a ide mi to dobre,lebo sa tým hovorením živím🙂 takže nebojte o detičky..podla mna budu rozpravat dobre i SK i CZ.Ozaj a v tom Sidníku sa rozpráva po rusnacky..už neviem kto ..to tu rozoberal...
Hej a sedačku..pojdem kuknut do Boleslavi..je tam nejaký niekolkoposchodový obch.dom s nábytkom..tu čo chcem tam maju v koži..ehm tolko až nechcem dat,tak uvidíme...papaaaaaaa

evinnaa
28. feb 2008

Ahojte maminy, prepacte ze som vam sem tak vtrhla, ale niektora z vas tusim chcela kupit inglesinu espresso, tak by som chcela vediet, ci ju uz ma a ci je spokojna, zhanam nieco pre svoju "zabku" a neviem sa rozhodnut, tak "zbieram" nazory maminiek, ktore uz takyto-alebo podobny kocik maju. Dakujem

angienka
28. feb 2008

no len ci to pre nich nebude zlozite,hlavne ked budu male a este tu sa uz od prvej triedy uci cudzi jazyk,co bolo pre mna prekvapenim...budu sa chudatka ucit citat a pisat v tom svojom a este aj cudzi k tomu-u nas sme zacinali v 5.triede. Hej po rusnacky,i ked rusky viem-to je taky zvlastne a smiesne narecie...
Kate-takze kozenu?Fiha...ci myslis eko kozu,lebo ta je k nicomu,rychlo sa presedi,nasi ju teraz po 3rokoch pouzivania davali obtahovat a vyslo ich to na viac ako nova sedacka...