Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

yvetta
2. sep 2010

@osicka - ja nerobim pre SAP firmu, ale robim v tom programe pre inu firmu...platene je to ako tak - stredne, ale ja som len junior - podla mna senior pozicia je lepsie platena..sice na plat sa stazovat nemozem... 😉 ja sa len ucim robim to len cca pol roka takze este stale mam co robit... 🙂 je to podla mna celozivotna praca 😀 stale sa je co ucit 😅 a inak ja som mala skolenia v nasej firme a co je pre mna podstatne je to, ze mozem pracovat aj z domu a u nas nemame stanovenu fixnu pracovnu dobu t.j. mame flexibilnu 🙂
sice firma to nie je nejako extremne dobra, ale hlavne, ze mam tie hore napisane vyhody to ma tu drzi - inak by som uz mozno odisla ku konkurencii 😀 a este jedna vec, ze ma to straaaaasne bavi a to sa tazko hlada praca, ktora ta aj bavi tak som stastna ako blcha,ze taku pracu mam 😅

osicka
2. sep 2010

@yvetta bolo by trufale poprosit Ta na IP zaslat nejaky kontakt ako by som sa k tomu dostala? Nemate nahodou pobocku v Brne? Ja som VS ekonom, plynula Aj, a tieto veci ma bavia.... Ak by si mi pomohla, bola by som Ti vazne vdacna.

yvetta
2. sep 2010

@osicka - no firma sidli len v Prahe a v Plzni, ale tu pobocku moc nepoznam 😉 podla mna to je aktualne ak by si bola v Prahe, lebo momentalne ani nejako zaujimave pozicie nehladaju 😅 dam ti do IP webku na otvorene pozicie 😉 , ale nic moc to co hladaju 🙂

yvetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvetta
2. sep 2010

@osicka - este som chcela napisat, ze ak sa chces venovat SAPu tak si skus dat do googlu poziciu ohladne toho a urcite aj v Brne najdes 🙂 ja som si tak raz hladala, ked som chcela odist z firmy a nasla som niektore celkom zaujimave 😅

womenne
14. sep 2010

Tak dievčata unas zmena ideme vybavovat české občianstvo a prý je to dosť velký problem takže som zvedava.Neabsolvoval niekto v poslednom čase tento ukon 😀 že čo nás čakaa neminie?

yvetta
15. sep 2010

@womenne - my zatial neplanujeme vybavovat obcianstvo - ja by som chcela mat dvojite, ale urcite nie len CR ...vlastne ani neviem naco by mi to CR bolo 🙂

womenne
15. sep 2010

@yvetta Pokial viem 2 občianstva mat nemožeš,jedneho sa musiš vzdat pretože čr a sr nemaju podpisanu nejaku dohodu či čo nam spomínali.K tomu občianstvu čaka sa 60 dní a ak ti ho odsluhlasia musiš zaplatit poplatok 10 000.-
tak som zvedava čo nakoniec vybavime 😝

zmrzlinka
16. sep 2010

ahojte baby!Ako sa mate?Nejak som poslednu dobu nemala cas.Z prace na stavbu a opacne 😀 😀 😀 Ale dobre sprava je,ze ak pojde vsetko dobre,tak v novembri uz bude domcek komplet uzavrety.Kupili sme stare kamna,tak sa moze dnu kurit drevom a pomaly nieco robit 🙂

A k tomu obcianstvu-nielen ze tu musis zaplatit,ale este sa aj zo slovenskeho vykupit.ALe neviem kolko to je.Nestaci len trvaly pobyt? 😖

yvetta
16. sep 2010

@zmrzlinka - ja si myslim, ze staci trvaly pobyt a obcianstvo zatial nechcem uvidim co do buducnosti a ci to bude mat nejake vyhody, ktore by som ja potrebovala, ale myslim, ze dat deti do skolky atd... ti staci len trvale takze to ani vybavovat nebudem zatial 🙂 je super, ze uz koncite zo stavbou ...
ja idem od pondelka na dovolenku na Siciliu na tyzden tak sa tesim, lebo uz mi to v praci ide riadne na nervy
😖 😲

womenne
16. sep 2010

@zmrzlinka
@yvetta
Tak kočky dnes sme sa konečne dovolali na spravne miesta kde nam povedali všetko čo mame robit ale skoro som padla na zadok,čo úradnik to iny nazor 🙄 😠v stredu nam povedali ine a dnes ine fakt úžas 😨
Takže teraz mame zažiadat o trvaly pobyt a po uplynuti 5 rokoch trvaleho pobytu možme zažiadat o česke občiasntvo 😠 😠 😠 takže paráda možme čakat dalšich 5 rokov 😝
Ja sa zase ozvem o 5 rokov ked to bude aktualne 😀

zmrzlinka
16. sep 2010

@yvetta jeeeej tak si uzi dovcu a hlavne teplucko a slniecko 🙂

@womenne je to vsade s tymi uradnikmi rovnake....ked sme boli v Irsku a nieco sme vybavovali cez socialku ,tak ked sme nepochodili jeden den u jednej,tak sme isli druhy den k inej 😀 😀 😀

Ja nemam este ani prechodny.Som to ja,ale darebak 😉

yvetta
17. sep 2010

@womenne - a preco cches obcianstvo ak sa smiem spytat?

@zmrzlinka - ja sa uz tesim uz ma to tu nebavi potrebujem vypnut z prace a oddych 😉

zmrzlinka
27. sep 2010

baby ja som bola vybavovat prechodny pobyt a som dost znechutena.Ten trvaly bude asi este horsie.No ale na ten je este cas.... 😒

eustoma
27. sep 2010

@zmrzlinka co sa udialo? ja som vybavovala prechodny pobyt v prahe a bolo to v pohode.

zmrzlinka
28. sep 2010

Za prve nemam este karticku poistenca....zamestanan som od 1.8. a bola som sa opytat v poistovni....tak ze to ide vsetko cez Prahu a ze mi ju asi poslu ked skoncim v praci skusobnu dobu.Dali zatial len taky formular, ktory plati od 31.10 a ten im na policii nestacil.Tak tam musim ist este raz.Ziadost som ani nemohla podat.A ked podam ziadost,tak mi budu volat na mobil a pozvu sa ma nejaky akoze "pohovor" ???
Upozornoval ma,aby som mala mobil pri sebe....aby nebol problem sa mi dovolat.Co ma dojalo,kedze v praci nemozem mat mobil pri sebe.
A este mi hned povedal,ze ked zrusia cudzinec.policiu,ze vybavit trvaly pobyt bude velmi zlozite.Tomu nerozumiem.Po splneni podmienok by som ho mala dostat hned,nie?Co bude na tom zlozite???Akurat ze to moze trvat dlho,kedze ich pravdepodobne na to bude malo.
Uplne najviac ma stve to,ze tu mam hypoteku a aj napriek tomu,ze som zamestana,tak mi daju ani blbu karticku poistenca 😠

eustoma
28. sep 2010

ja si vobec nevybavujem take nejake problemy. je pravda, ze prvy prechodny pobyt som bola vybavovat uz pocas skoly a tam som nemala ani zamestnanie, ani karticku poistenca. potom ked som presla na zamestnanie, tak len som dolozila zmluvu, tiez bez karticky poistenia. pride mi zvlastne ze to chceli.
my sme sa s manzom dohodli, ze trvaly pobyt riesit nebudeme, on ma cr a ja mam na slovnsku. ide vsetko aj bez toho, tak si zbytocne neudem prirabat papiere.
a to s kartickami, uz maju dlho tak, ze cudzincom davaju az po 3 mesiacov. tusim to plati 3-4 roky.

rozhodne prajem silne nervy

zmrzlinka
28. sep 2010

@eustoma v prvom rade Ti chcem zablahozelat.Pozeram ,ze si v 7 tt.....prajem vela zdravicka 🙂 Urctie sa velmi tesite 😉

No ja som tu prave styri roky nebola 😅 Tak asi sa fakt budem musiet obrnit.A s tym trvalym pobytom este uvidim.Mozno sa aj ja na to vykaslem.

eustoma
28. sep 2010

@zmrzlinka dakujem, som rada ze sa po takom dlho case zadarilo 😉. este aby dopadli vsetky kontroly dobre a bude super.

uz sme raz rozoberali trvaly pobyt. neviem akoto skoncilo, ale ja som ziadnu vyhodu nepostrehla. a nemam prave chut sa natahovat s uradmi. o to horsie, ked sa to zase chystaju menit....

zmrzlinka
28. sep 2010

@eustoma tak to Ti budem drzat palce,aby to dopadlo na jednicku 😀 A ako sa citis?

S trvalym pobytom estre uvidim.Musim to nastudovat 🙂

eustoma
28. sep 2010

citim sa divne. ako je mi trosku zle, ale pomaha ked jem. no nechcem byt nejaka kulicka... takze tak po rozne. nastastie nevraciam ani nic take.

yvetta
28. sep 2010

@eustoma - tak blahozelam k tehu
ja si trvaly chcem vybavit kvoli skolke ak by sme boli v buducnu tehu, lebo u nas je problem asi aj ako v Prahe so skolkou bez trvaleho pobytu nebudem mat sancu 🙂

zmrzlinka
28. sep 2010

@yvetta Ty uz doma?Ako bolo na dovce?My ideme cez vikend na Sumavu.Budeme oslavovat dva roky od svadby 🙂

@eustoma neboj pri miminku to vybehas naspat 😀 Hlavne davaj na seba pozor.Juuuj ale Ta caka kraaaasne obdobie 😉

eustoma
28. sep 2010

@yvetta trvaly ma manzel, neviem preco by bol problem zo skolkou. preco by mal byt?

yvetta
28. sep 2010

@zmrzlinka tak na dovci super este som v depke z tej hnusnej reality 😒 vobec nemam na nic chut, este by som potrebovala aspon tyzden aby som sa z toho spamatala 😀 este stastie, ze dnes je sviatok 😉
Blahozelam ku 2 rokom my sme mali 2 roky v juni 😉

yvetta
28. sep 2010

@eustoma no u nas v Brandyse nad Labem je velky problem, lebo je vela deti a malo miesta pre deti a tak uprednostnuju deti s trvalym pobytom 🙂 viem, ze aj kamoska mala problem v Prahe.... neviem ako to je u Vas - ono zavisi asi od toho kde byvas 🙂

eustoma
28. sep 2010

no ale ved moj trvaly pobyt nemeni nic na tom ze deti budu mat trvaly pobyt v cr, po tatkovi. byvam v prahe. ale trvaly pobyt deti nezavisi na trvalom pobyte mojom. musi byt zhodny s jednym s rodicov. takze pokial ma u nas trvaly manza, decka budu mat po nom a tym to je vyriesene.

yvetta
28. sep 2010

@eustoma / to neviem mne povedali, ze trvaly pobyt je po matke a ked matka ja nemam trvaly tak som to pochopila, ze ani deti nebudu mat, ale nie som si ista...ak mas manzela Cecha tak to je ine 😉

eustoma
28. sep 2010

trvaly pobyt byva automaticky po matke, to ano, ale ak nahlasite dopredu ze bude po otcovi tak to ide. kamoska ma tiez cecha muza a uz maju dve deticky a trvaly pobyt maju v cr oni. ona ma stale na slovensku a vravela, ze to nikdy nepotrebovala. tak s toho aj vychadzam, ze snad ani ja ho potrebovat nebudem 😉.

@yvetta vy ste slovaci obaja?

yvetta
28. sep 2010

@eustoma / my sme obaja slovaci a neviem ci to vtedy je inak 😉 preto si pre istotu chcem dat trvaly pobyt, lebo u nas ho nema ani manzel

eustoma
28. sep 2010

jaj tak to je ina situacia. drzim peste s uradmi.