Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

betka007
2. okt 2007

ahojky, dnes sme boli s Laurou pri dr. Laura ma suchu pokozku pri krku, vyzera to ako zaciatok ekzemu, takze ju mazem. Inac pribrala a podrastla. ma 4490 g a 58 cm . Vcerajsiu noc spinkala od 23:30 do 06:30. konecne sme si trochu pospali 🙂 , ale spala preto, ze bola cez den hore a skoro vobec nespala

betka007
2. okt 2007

ahoj susik, kontaktovala si laktacnu poradkynu? vedela ti poradit?

susik77
3. okt 2007

ahoj betka,ano, ta pani bola super, ukazala mi par poloh a pokecali sme.ked som potom vercu vecer kojila, vydrzala uz spat 5 hodin v kuse, dohromady sme spali 7 hodin, asi to oslavim 😀

betka007
3. okt 2007

susik, ahojky, som rada, ze ti pomohla. Nasa Laura dnes spala opat od 23:30 do 06:00. Cez den je cula, takze v noci je grogy 🙂. Nechala som ju trochu fnukat v postielke a nakonniec zaspala. Nechcem , aby si zvykala na ruky alebo byt s nami v posteli- ma to taky nabeh-takze ju snazim navyknut na postielku. Teraz mi lezi na hracej deke a kope s nozickami do hraciek 🙂

emalea
3. okt 2007

ikka, ja tiez presne neviem, ale nasi znami, obaja Slovaci s prechodnym pobytom (kocka uz teraz nahlasena aj na trvaly pobyt,a le to sa zmenilo az dlho po kupe auta) si tu kupili auto a pokial viem, je aj tu nahlasene a platene, ale neviem presne,a ke su podmienky. To auto je z druhej ruky, ma prazsku SPZ a ten chalan pracuje na zivnostensky list. Neviem, ci by tym padom spadal do nejakych vynimiek. Keby si s tym este stale potrebovala poradit, mozem ti od neho skusit zistit co vie.

musko
4. okt 2007

Ahojte dievčatá!
Tak som rada, že Vaše deťúrence tak krásne rastú a priberajú!
Emalea, ako školka, dievčatá si zvykli? A čo Ty v práci? Je to asi náročné, ja si to neviem predstaviť, ako to bude, keď začnem pracovať na plný úvazok a malého ťahať ráno do školky 😎 . .....
My chystáme pohreb, spomínala som tu, že mám chorého svokra, tak to má chudáčik dedko za sebou - umrel nám v nedeľu v nemocnici a to sme ho mali brať v utorok domov, mali sme nachystanú polohovaciu posteľ.... Je mi ľúto, že sme to nestihli..... ☹ . Neviem, ako to mám vyriešiť s malýn, či ho btať na pohreb, alebo nie, je to citlivé dieťa, tak neviem, čo sa mu v tej malej hlave poskladá, aby z toho nemal nočnú moru 😔 .... Neviete poradiť?

betka007
4. okt 2007

musko : uprimnu sustrast.. ja by som tam dieta nebrala, ale to sa musis rozhodnut ty.

kajacz
4. okt 2007

musko- uprimnú sustrast, mne zomrela babička ked ma Samko 4roky a nebrali sme ho na pohreb. Ked sa pýtal kde je, tam sme klasicky odpovedali, že v nebi...

musko
4. okt 2007

Ja som už v podstate rozhodnutá, aj som sa radila s našou pediatričkou a tá to tiež nedporučuje....
Inak, dievčatá, ďakujem Vám, ste zlaté. Dedko bol naozaj veľmi chorý, bolo to pre neho vykúpenie, len som chcela, aby nebol sám - aby bol doma, s nami... Manžel už vlastne nikoho nemá - len nás ( je jedináčik, mama mu umrela pred 9 rokmi) a otec teraz....

androna
autor
4. okt 2007

musko uprimnu sustrast.

emalea
4. okt 2007

Ahoj musko, uprimnu sustrast ☹ Rodicia mojej mamky zomreli obaja v nemocnici, asi po 10-dnovom trapeni a mamka si stale vycita, ze si ich mali vziat domov, aby zomreli medzi svojimi 😢

Inak dievcataka si uz zvykli celkom dobre na skolku, aj ked prvy tyzden sa zdal priserny ☹ Dnes maju akurat tri roky, tak niesli detom sladkosti, bolo z toho velke pozdvizeni 😵

Ja este nepracujem na plny uvazok, teraz len tretinovy, lebo do konca roka je este vysoky rodicovsky prispevok a od noveho roka sa uvidi. Ked si ty nevies predstavit pracovat naplno, ja uz vobec nie, obaja pracujeme v Prahe, ja mam kazdy den iny rozvrh, nepravidelna pracovna doba, netusim, ako to poriesime, zatial to nechavam 'dozriet', lebo nemam sil riesit momentalne este aj toto, predpokladam, ze sa to nejako vyvrbi a doladime to 🙄

Majte sa vsetci krasne, mali sme dnes malu oslavu s dalsimi styroma mamickami a ich babatkami, medzi nimi aj Androna a Ikuska, som uplne grogy 🙄

musko
4. okt 2007

emalea, dievčatám všetko naj naj!

susik77
5. okt 2007

emalea:gratulujem dievcatkam k 2.narodeninam 😉
baby, neviete nahodou, co je lepsie, ked ma mala zvys. reakciu na ockovanie tbc - ma tam taku bulku-napln. hnisom-uz jej to raz detska napichavala a vymackavala. Hovorila, ze ked sa jej to znovu urobi, mame znovu prist. Ale kamaratka hovorila, ze aby sme to nedavali vytlacat, ze sa tam zanesie infekcia a znovu to bude mat rovnake. co myslite? 😕
prip. mate nejaky recept na zahojenie?

musko
5. okt 2007

Ahoj!
Normálne si zájdi za kalmetizačnou sestrou, alebo na plicní - to je najlepšie 😉

betka007
6. okt 2007

Prajem krasny den vsetkym , vonku sa nam nejako ochladilo, co? Kaja, susik - ako dlho vam spia bábätka?

androna
autor
6. okt 2007

susik ema a lea mali 3rocky. 😎

susik77
6. okt 2007

aha, tak blahozelam k 3.narodeninam 😉
betka: no, niekedy uz spi aj 4-5 hodin v kuse, co je u nas pokrok 😎
a laura?a ako znasa to UM? Je to lepsie, ako ked si kojila?a ako sa citis ty?

kajacz
7. okt 2007

ahojte 🙂
ema a lea všetko naj... 😉
susik- ja mam opačný problém, Šimon tam nemá skoro nič. Tvoja dr.asi vie, čo robí, ale na letáku, čo som dostala v nemocnici píšu, že sa to némá vytlačat...
betka- Šimon cez den spí rozne, nemá nejaký režim, ale papká po 3hod. V noci vydrží po kupaní 5-6hod., potom sa budi zase po troch. Dnes vydržal 6a pol.hod.

ikka
7. okt 2007

ahojte 🙂
musko: uprimnu sustrast 😔
emalea: vsetko naj prajeme dievcatam 😉

a k tomu autu...ide to uplne bez problemov 😉 uz to mame jupiii!

betka007
7. okt 2007

ahojky všetkým 🙂 . Laura od začiatku mesiaca spinka väčšinou od 23:30 do 06:00 alebo 06:30. Cez deň spi menej, je čulá. Papať jej chuti. Zatiaľ pribera podľa tabuliek, tak dúfam, že z Nutrilonu neztlstne.

androna
autor
7. okt 2007

ahoj maminky
ikka tak to je super ze to ide s tym autom.to ma prekvapilo.myslela som ze nie.
susik my doteraz niesme zaockovani, pretoze to stale nieje zahojene.a tiez nam vsade vraveli ze nevytlacat.
dievcata mam otazocku na tie co uz maju starsie deticky.skuste mi poradit aku autosedacku kupit chcela by som uz 9-36kg.alebo mi doporucte na co davat pozor. 😎

ikuska26
7. okt 2007

ahoj andy, tak aj my sme tento problem riesili, a zalozila som na to aj temu v batolatach, tak sa kukni, najses tam autosedacky ....

🙂

ahojte ostatne slovenky, velmi sem nepisem, tz neviem ci si ma este pamatate, hm... ale chcela by som ti musko popriat uprimnu sustrast, ☹ ja som svojho deda tiez nepoznala a ten druhy to ma uz tiez za sebou, je to proste zivot a neovplyvnime to co sa ma stat 😒

a inak vsetkym, ktorym som neblahozelala k miminkam tak prepacte ze az teraz, ale predsa, verim, ze ste sa uz do role matky nasadili a vsetko je ako ma 😉

musko
7. okt 2007

Ahojte!
Dievčatá, ďakujem Vám. Nakoniec sme to zvládli celkom fajn, Petrík bol s mojou mamkou...
Ešte raz, dík 😔 , ste zlaté.

lenkaajarek
7. okt 2007

Ahojte baby je tu niekto z Frydek-Mistek.Ja som momentalne v Londyne ale uz nas to tu velmi nebavi,takze sa asi coskoro poberieme domou.Moj priatel je z Frydku takze domov bude na Cechach.

kajacz
8. okt 2007

betka- teraz som si prečítala tvoj popis porodu, obdivujem ta, ako si to perfektne zvládla... 😔 hlavne po psychickej stránke. Každá iná by išla na potrat, si dokazom toho, že sa dejú zazraky...Laura je krásna 😵

betka007
8. okt 2007

kaja- vďaka, bolo to pre nas oboch náročné, tým viac, že manželovi v minulosti zomrela dvojročná dcérka na hydrocefalus. Narodila sa s postihnutím. Manžel sa o ňu staral, kým nezomrela. Snažila som sa nebrať vážne doktorov a užiť si to tehotenstvo. Je to chvalabohu za nami a už sa iba radujeme 😉

betka007
10. okt 2007

Ahojky, ako sa máte? Každý je zaneprázdnený, čo? My sa máme ok. Návštevy po pôrode ešte stále neskončili. Ale už by mohli,aby sme si trochu vydýchli 😉 . Včera sme boli pri rodičoch v Horních Počernicích, kde trávime víkendy. Vzala som lauru na prechádzku, páčilo sa jej.Pekne si pospinkala.Kočiar mame tam, lebo v baraku sa nám nezmestí do výťahu. Takže aspoň cez víkend idem kočíkovať. Martin tam maká na prístavbe,aby sme sa už mohli konečne nasťahovať.Ide to pomaly, lebo to skoro všetko robí sám a iba cez víkendy. Stavebné firmy nemali asi záujem to urobiť,lebo to každá jedna odriekla.Myslím si, že sa im to zdalo male a nenaryžovali byx na tom toľko prachov. Čo mate nové vy?

zuzulik
11. okt 2007

ahoj maminky, vstekym Vas srdecne gratulujem k deturencom 🙂
babky, poradte mi nejakeho dobreho gynekologa -gynekologicku v Prahe , chcem aby sa uz o mna skutocne niekto poriadne staral... o babatko sa snazime rok a zatial nic, tak som sa to uz rozhodla riesit... prosim poradte 😉 😉 🙂

susik77
11. okt 2007

ahoj zuzulik:http://www.gynekologie-praha.cz/

susik77
11. okt 2007

aha, prepac, teraz som si vsimla, ze maju teraz uzavretu ordinaciu ☹
kolegyna tam chodi a strasne si chvalila. ale stoji to tusim 1000 kc na rok a ked si tehotna, tusim 5000 kc
ze vraj je dobry aj www.gest.cz-myslim, ze sa zaober. hlavne neplodnostou a umel. oplodnenim