Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
9. jan 2011

@meleri presne jak pises, ono to jinak vyzni kdyz to clovek napise a jinak kdyz to rekne, ale super ze jsme se nakonech pochopili 😀
jinak ja bych se na tebe taky nikdy nezlobila 😉 ... je prave super ze tady muzu napsat svuj nazor a vy me za to neukamenujete 😀

my jsme to polohovaci lehatko nekupovali, koupili jsme tu ohradku, tam muzu spodni cast 3x posunout dolu, takze ted mala lezi jakoby nahore a krasne vydi, je na koleckach takze s ni jezdim po obyvaku aby me mala videla 😀 ... ale jak se ted zacala pomalu otacek tak ji casto davam na zem na matraci, ma tam vice mista ....
jinak mame tu hraci deku 2x, dostali jsme od moji kamaradky a od nasich, ale kazda nastesti uplne jinak delana 😀
ja je pouzivam hodne kdyz malou davam na brisko ... ona pak pozoruje obrazky na ty dece a vic ji to bavi .... a maji i takova ta umela zrcadla, tak se rehni 😀

barbora87
9. jan 2011

Ahojte babule
Ako ste vikendovali?
U nas bola do dnes babka a este vcera prisli 2moje tety s chlapmi tak u nas aj spali lebo zase zapijali maleho...
Maly vcera toho cez den vela nenaspal ale v noci bol super aj dnes cez den...
Teraz tu haja a my s mm pozerame telku...

Inak som len zazrela ze ste riesili spanie a nosenie...
Nas maly spi pri mne...potrebujem ho mat pri sebe...a v noci sa budi na papanie a to nez by som sa postavila nakrmila a zase ho dat do kosika tak by sa prebral...takto len trosku zamrnci ja mu dam prso a potom spinkame dalej...
No a ja ho prilis nenosim lebo mi je hrozne tazky 🙂)) väcsinou ho kojim v lezani lebo v sede mi ruky odpadavaju 🙂)) ale snazim sa aj v sede lebo ked niekde budeme tak si nebudem moct lahnut 🙂))

Inak na kontrole u dr v piatok mal 4860gramov 🙂)) tak krasne priberame zatial

schnucki
9. jan 2011

@barbora87 ahojik, koukam taky se vam pytel s navstevama roztrhl 😀 ja vim ze my po sestinedeli snad nemeli dva mesice volny vikend, stale nekdo 😀
super ze bribirate 😵
a jinak vsechno v pohode?? .... to je zmena byt mamkou, vid ...

ja male vecer menim jednou plinku a jelikoz delam flasticky tak je vzdycky vzhuru, jedno jestli je u nas nebo u sebe ... ale ona nastesti hned zas zaspi 😀

jinak posledni dny nemuze zaspat, nevim jestli je to tim jak je nachlazena a nebo zas nejake obdobi .... naucili jsme ji totiz usinat samotnou a ted to je revu nez zaspi .... takze boje kdo z koho ... 😀

barbora87
9. jan 2011

@schnucki no to teda hej a to tu este neboli vsetci z rodiny a kamaratky este vobec...ale tento tyzden ma mm este dovcu tak sme povedali ziadne navstevy a len my traja 🙂))
No v noci menime plienku skoro vzdy ale to mm vstane 🙂)) ale maly to niekedy aj prespi
No ja dufam ze nebudem zavislak na malom 🙂
Ale teraz ho potrebujem mat proste pri sebe...
No veru je to zazrak byt maminou...stale tomu nemozem uverit...

schnucki
10. jan 2011

dobre ranko holky,

tak uz tu sedim s kavickou, mala se po 5h vzbudila na papani a jeste usla, tak jsem toho vyuzila a vysprchovala se, udelala flasticky a umyla nadobi ... v 9h jedu ke kozni tak aby to slo rychle 🙂

@barbora87 my ty prvni tydny co byl mm doma meli jen pro sebe, teda az na rodice a par kamaradu, ale jinak jsme rozdelili vikendy kdy kdo prijede a byli radi kdyz jsme meli konecne volny vikend 😀
podle me budeme zavisle cely zivot na mrnouskach 😀 ... ja stale nerada nekam sama bez male ... v sobotu byl mm s malou doma a ja jela na nakup, mm nebylo taky nejak dobre, a povim ti ze tak rychli nakup jsem jeste nezazila 😀 a neni to tim ze bych se bala nebo tak, on to s malou zvlada perfektne, ale tak nejak mi chybela 😀

meleri
10. jan 2011

@schnucki jedna věc je na té umělé stravě dobrá že si můžeš jít kam chceš, a manžel klidně může zůstat s malou...

já se zas moc netěším na to jak budu uvázaná na malém hlavně ted, protože se narodí a za chvíli bude léto a já bych ráda se Samem vyrazila na kolo, k vodě, nebo na hory a to moc nejde když musíš kojit...:( ale zas to chci zkusit.

jo co člověk to jiný názor..
@barbora87

jestli jsi závislák už ted tak to pak budeš ještě větší! 😀 ne dělám si srandu, ale fakt s věkem má ty děti člověk čím dál víc radši! akorát ted anevím jak je to pak v pubertě! to se navzájem pozabíjíme. 😅

emily327
10. jan 2011

Dobre ranko, tak mne ako tak hrdlo prechadza, hoci vykasliavam ale preslo mi to na dutiny a soplim a kycham fnuk
Poradte mi prosim. v stredu mame ist na ockovaine hexa a pneumokok a je to nase prve ockovaine a ja mam strach,ze ked som ja chora, ci mala nema oslabenu imunitu ( mozno to chyta aj ona ja o tom zatial neviem) a dame ju zaockovat a bude to mat velmi zly pribeh. Malinka je zatial uplne v poriadku. Nema ani soplik ani ju hrdielko neboli, zatial ani nekasle. Co mame robit? Potrebujem sa s niekym poradit aby som vedela mm povedat, ci si ma na stredu brat volno alebo nie. Viem,ze inkubacna doba je 48 hodin a mna to chytilo v sobotu rano... Ale viem,ze to nie je virus, lebo som sa napila studenej vody a ta mi zatiahla krk. Tak prosim prosim o radu, ockovat, ci to prelozit???? Dakujem

meleri
10. jan 2011

@emily327 zavolej dr a porad se s ní. nám v porodnici radili, u malým miminek, vždy kdy propukne u dospělých nějaká nákaza, je nutno nosit na obličeji masky a takto se omezí riziko nákazy. jinak nevím co jiného ti poradit. doktorka ti může očkování oddálit vůbec nic se nestane, neboj se, jsou lidi kteří svoje děti očkujou až po roce, takže když třeba vynecháš 1 2 týdny tak to fakt nevadí!

emily327
10. jan 2011

@meleri no ja rusku nemam. Az dnes som zacala malinka kaslat a tecie mi z nosa. Neviem ci to mam presunut alebo to nechat tak a dat ju zaockovat hmm no asi skusim zavolat dr. len on je taky,ze mi urcite povie,ze uvidime v stredu fnuk a ja to potrebujem dnes vediet kvoli mm ☹ No fakt neviem co robit

meleri
10. jan 2011

@emily327 nám rouška pomohla, ale musí se nosit poctivě. zavolej dr to máš fakt nejlepší. nikdo jiný ti líp neporadí! 🙂

schnucki
10. jan 2011

ahojik holky,

@meleri umele mleko vyhody ma, ale podle me ma hodne nevyhod, treba dneska v noci se mala v 1h vzbudila na jidlo a ja zjistila ze jsem zapomela uvarit vodu co mivam v termosce a to mas slyset ten krik ze kde je mliko, tak ji manza uklidnoval a ja ponoukala rychlovarnou konvice at vari 😝 .... ja bych radeji kojila ... ale co, holt to neslo ....

@emily327 ja bych taky zkusila zavolat dr, u nas to bylo tak, ze mala zacala kdyz me ryma presla ... a ono by neslo kdyby si dovolenou vzal a pak ji treba zrusil, asi ne vid .... jinak jak dlouho jsi uz nakazena? .... ja myslim ze kdyz se pokusis s malou moc nemazlit (vim ze to nejde 😀 ) tak to snad nechyti ....
jinak nas by doktor neockoval kdyby byla mala nachlazena, kamaradka takhle odkladala ockovani 3x 😝

ja stale premyslim jestli ty rotaviry ano ci ne .... jaky na to mate nazor vy???

meleri
10. jan 2011

@schnucki to je pravda, u nás je to dycky taky tak...jak se vyzdravím tak to chytnou druzí...manžel říká že člověk tu nemoc prostě předá dál a tím se uzdraví.. 😅

s kojením všecko má fakt svoje nevýhody...si pamatuju tu nejistotu každý večer jak jsem měla prsa prázdné a malý kolikrát usínal hladový a nakojil se až v noci....:( ale jasně zas je to zdravější a lepší a pokud vše funguje tak to není asi taková drbačka...

já jsem to už zapomněla jak to bylo s tím mražením mat. mlíka musím si pak povzpomínat.....

já měla tu výhodu že po císaři jsem odsávala furt a to se mi tak rozjelo až nenormálně že jsem pak nevěděla co s mlíkem, jenže pak po půl roce už to začínalo být povečerech naprd...

emily327
10. jan 2011

@meleri no pockam do zajtra, ak nic nechyti, tak pojdeme na to ockovanie. Dakujem cmuk

@schnucki no nas pediater... bez komentara. Ale mm si nebude brat dovolenku, lebo zatial na nu nema narok, kedze tam zacal pracovat len minuly tyzden v pondelok 🙂 A mne to zacalo v sobotu, snazim sa na nu co najmenej hovorit, casto vetram a teraz je mala vedla v izbe pri otvorenom okne a spinka vo vanicke. Tak dufam,ze takto bude hajuskat az do 16:30 a potom pride neskor mm a bude s nou on. Ja dnes kycham ako slon a uz ma aj nadrapuje na kasel fnuk ach jaj. Ja viem,ze ockovanie sa da prelozit no ja by som to uz chcela mat za sebou, lebo mam z toho panicky strach a psychiku uplne v prdeli uz zopar tyzdnov ☹ Mam fakt strach aky bude mat priebeh to ockovanie a ci nechyti mala teploty atd. No modlim sa, aby bolo vsetko v poriadku a prekonala to. Ja som sa radila s jednou nasou magistrou rodinnou a ona to konzultovala s 3 imunologmi co sa ockovania na rotavirusy tyka a ti neodporucaju.Ze dieta je do roka ockovane tolkymi zivymi virusmi,ze az.Takze my urcite ockovat na rotavirus nedame.Mam aj recept doma, na poslednej poradni som sa dohodla s lekarom,ze ano ale po prekonzultovani sme sa rozhodli,ze nie. Inak je asi len jeden pripad, co dieta zomrelo na toto ochorenie a bolo to romske dieta, zanedbane atd. Ale ja to na tebe sa rozhodnut... cmuk

schnucki
10. jan 2011

@meleri urcite ma vse sve vyhody a nevyhody ... ja se chci kazdopadne pokusit alespon u druheho ditete kojit 😀
mam takovou otazecku? ... kdy jsi zacala s prikrmama? a jake kasicky jsi delala? ....

@emily327 aha, tak to chapu ze si dovcu brat nebude ... no me dal doktor hned recept na cipky kvuli teplote, nase mala mela vecer lehce zvisenou, tak jsme ji dali cipek a v noci krasne spinkala a druhy den po teplote ani vidu ani slechu, takze mi jsme ockovani ustali uplne krasne 🙂 ... teda az na ty pichance do nozicek, ale to nam sestricka dala asi tri globuliky a bylo hned po breku ... budu na vas myslet at to probehne taky bez vetsich problemu 😉

dekuju, ja prave vim ze se hodne nazory na rotaviry ruzni, nekdo rika jo a nekdo ne ... a kdyz mi doktor daval recept tak se taky netvaril nejak jako ze by to muselo byt nutne, ale ja se nemuzu rozhodnout, prijde mi to strasne tezke takhle o male a vecech kolem ni rozhodovat ... probrala jsem to jeste s manzelem a ten rikal at se zitra jeste zeptam doktora a uvidime .... ach jo

meleri
11. jan 2011

@schnucki přeju ti at to podruhé vyjde! a už plánujete druhé? 😅 já asi po půl roce chtěla další, protože to byl veget, těžké to začlo být vlastně teď..

my jsme začli v 6 měsících protože jsem kojila ale u nekojených jsou to myslím 4 měsíce až 6 měsíců.
jednoduchý návod....skleničky nekupuj, dítě si na to zvykne a pak ti nebude chtít jíst normální jídlo jaké jíte vy a hlavně to nemá normální chuť.
první týden uvaříš jednu mrkev (třeba bio) ze které vykrojíš ten vnitřní košťál. necháš tam trochu vody a v té to rozmixuješ nebo propasíruješ. dáváš celý týden jestli je to bez alergie, můžeš přidat třeba cuketu. smícháš tyto dvě zeleniny. zase týden zkoušíš. pak můžeš přidat brambor. pak dýni třeba. po 8 měsících můžeš přidat rajče, na to bacha.....postupně prostě přidáváš až z toho vznikne taková polívka se všemi druhy zeleniny.
už jsem to zapomněla ale zároveň pak na svačinky začínáš s vařeným ovocem, ale bacha to se dává myslím měsíc po zavedení zeleniny, aby děcko nedávalo přednost sladké chuti. pak by ti mohlo odmítat tu zeleninu.
zase: uvaříš jablíčko, po týdnu tam můžeš uvařit hrušku, místo cukru používáš třeba rozmačkaný banán...nebo můžeš kupovat ty kompoty pro děti. myslím od 8 9 měsíce můžeš dát kvalitní bílý jogurt...
vyvaruj se cukru a všemu co je moc sladké, jinak si na to zvykne a nebude ti nic jiného pít. včetně ovocných štáv, radši dávat vodu zezačátku
maso se potom dává od 9 měsíce, už jsem to zapomněla mylsím 30 gramů nazačátek do příkrmu, a jen 2x týdně, ale zjisti si to.
tvarohy do roku ne. ryby do roku ne. hřiby ne do dvou let, vyvaruj se těm hodně chemickým sýrům obsahují svinstva, tak jako uzeniny atd....
snad jsem nic nezapomněla...jo a s pitím, zvykej fakt s příkrmy i na pití vody, nebo třeba později tak kolem roku čaje, protože to je nejlepší doba jak pak dítě trochu "odstavit" od toho mlíka aby pilo i něco jiného a postupně si zvykalo na hrnek...
🙂

meleri
11. jan 2011

@schnucki jo a jak vaříš ty příkrmy můžeš tam ke všemu sypnout malou nebo velkou lžičku ovesných vloček, je to moc zdravé a k těm zeleninovým přidej kapku ol. oleje aby se dobře rozředily vitamíny..jinak žádná sůl, žádné bujony apod...🙂

meleri
11. jan 2011

je důležité dítě naučit na normální chuti aby ti pak nefrfňalo jako skleničkáři 😀

meleri
11. jan 2011

eště jsem zapomněla, bacha na broskve, meloun, maliny, jahody, kiwi, i ta rajčata, mě se z toho Sam obsypal, je lepší s tím počkat po roce, a i tak pak opatrně jen kousíček dát zkusit...

schnucki
12. jan 2011

dobre ranko,

jak se vsechny mate? ... me mala byla vcera od 1-4h rano vzhuru, myslela jsem ze me klepne 😝

dneska spala uz lip, vzbudila se kolem 1 na jidlo a pak v pul 5, ale co nechapu je, ze se mi budi i mezi jidlem, to ji musim dat cajik aby spala dal, tak nevim jestli ji treba to mlicko malo zasyti ... i kdyz pres den vydrzi 4h bez mlicka, asi nejaka faze ....

@meleri moc moc dekuju za vycerpavajici odpoved 😀 poznamenam si to vsechno 🙂
vcera jsme byli u doktora na kontrole a on rikal ze mala je aktivni, uz i pozoruje kdyz jime a krasne drzi hlavicku a vsechno, takze klidne muzeme od pristiho tydne zacit ... ono podle me u nekojenych deti se s prikrmama zacina driv .... rada bych jeste koupila knizecku s receptama pro miminka, ale musim ji nejdriv sehnat ....

meleri
12. jan 2011

@schnucki není zač! mě to hrozně baví! 😀 jo taky jsem to slyšela že od 4 měsíce snad, takže už asi brzo začnete! jestli po vás pošilhává jak jíte tak to je taky znamení že by si dala 😅 . Určitě nějakou knížku seženeš, pokud bys chtěla já mám jednu přeloženou do francouzštiny od německé autorky, a jsou tam fajn recepty pokud bys chtěla název nebo tak..

meleri
12. jan 2011

@schnucki možná jí už mlíko opravdu nestačí a budí se hlady, taky jsme to tak měli jak začneš přikrmovat bude líp.

schnucki
12. jan 2011

@meleri doktor rikal ze od pristiho tydne, tak to asi vyzkousim 😀 ... uz se docela tesim, ani nvim proc ....
ja se pojedu zitra na jednu knizku podivat, ale klidne mi napis jak se ta knizka jmenuje a od koho je ... budu moc rada 🙂

schnucki
12. jan 2011

@meleri napadlo me jestli ji mliko na noc staci ... oni tu delaji mliko na dobrou noc, melo by byt hustsi, tak nevim jestli na noc nevyzkouset to a nebo nejakou tu kasicku ....

meleri
12. jan 2011

ok jestli už máš něco vyhlídnutého tak to bude možná stačit! 🙂 ale počkej zajdu do kuchyně...jo to věřím ono je to náhodou fajn, mě to hrozně bavilo taky, teda dodneška ráda něco vymýšlím pro malého, akorát jsem dost začala zanedbávat muže a sebe ☹ prostě nejlepší kousky dostane vždycky malý 😀 .

tak název je dlouhý ve fr 😅 Vyvážená strava pro miminko, lahodná a uvařená s láskou a autorka je Anne Iburg.

meleri
12. jan 2011

@schnucki aha to neznám, mlíko na dobrou noc ale zní to jako lepší varianta než kaše. kaše je dobrá právě chutná až moc aby ti pak jedla ty mrkve atd.. 😅

schnucki
12. jan 2011

@meleri ja jsem prave premyslela zacit nejdriv odpoledne s mrkvickou a na noc zkusit jeste to mleko nez ji zacnu davat i na noc kasi ....

tak nevim jestli jsem nasla tu spravnou knizku, je to rozdeleny jakovy na stupne? ... 1.stupen po 4. mesicu, 2.srupen po 6, 3. po 8 a 4.st po 10 mesici??

meleri
12. jan 2011

@schnucki já to mám v té knížce tak rozděleno. to je na tom super že od určitého věku víš co máš dávat podle té knihy a nemáš v tom chaos.

jo to je dobré! zkus týden jen tu mrkev a pak přidej prostě vždycky každý týden jednu zeleninu. já už si to nepamatuju ale myslím že asi po měsíci (ale fakt je to individuální) jsem začla dávat svačinky..takže to pak bylo: ráno kojení pak svačinka typu rozmačkaný banán nebo kompotek, pak ten příkrm (Jsou to strašně malé dávky zezačátku) a odpoledne třeba zas kompotek nebo pak už i jogurt. no a na večeři jsem pořád kojila ...tak nějak to bylo.

emily327
12. jan 2011

ahojte, tak sme doma po ockovani. Zaludok mam dobre na vode a poviem vam,ze som aj dost bola vytocena lebo sme tam prisli. na rovnaky cas na ockovanie 6 bab s detickami. Tak som sestricke povedala,ze mm sa ponahla do prace a ja ze som chora a tak s dovolenim ostatnych mamiciek nas zobrala ( o 20 minut neskor ako sme boli objednani). Vazime 5900g a meriame 60cm Ockovanie prebehlo na podiv v pohode, ja som sa bavila s lekarom a sestricka ockovala malu s mm. Ten sa dival malej do tvaricky a rozpraval sa s nou. Plackala ale nie tak srdcervuco ako som cakala. Ked sme prisli domov, bola mrzuta ale to z toho,ze sa chuda doobeda vobec nevybuvala. Lebo pred poradnou zaspala a musela som ju obliekanim zobudit zaspinkala nakoniec na 40 minut a potom sa zobudila, hrala, papkala a teraz som ju ulozila do vanicky a otvorila okno v izbe. Kazali nam prikladat na jednu z noziciek studene obklady, prikladam na obe, ale teraz ked bude buvkat, tak nebudem hm no dufam,ze to nebude vadit Kupila som aj nurofen pre deticky keby nahodou. Meriam kazdu pol hodku teplotu, zatial nic. Dalsia poradna 23.2. Pytala som sa aj na to ockovanie TBC,ze tam nic nema a lekar asi 3 minuty hladal malu obracal a hladal hrcku alebo chrasticku, jazvicku nic nenasiel. Som mu aj hovorila,ze som si myslela,ze som zla mama,ze som si nic na rucke nevsimla ale on ma uistil,ze nie som zla mama lebo ona tam nema ani naznak ockovania. Povedal,ze to po tomto ockovani mozno vyjde von, co je divne. ked sa 3 mesiace nic neukazalo.. A este ma nahnevalo,ze malu vobec ockoval. Lebo rano chrapcala, nemala viditelne sopliky, tak som jej odsavackou vytiahla a na podiv dost toho bolo ale chuda plakala velmi A aj pokasliavala ale to som jej asi sposobila ja ze som jej podrazdila nostek a sliznicu. Aj som lekarovi povedala,ze som chora a ze nech ju dobre pozrie alebo urobi nejake vytery ci nema mala nejaky zapal zo mna a on mi na to povedal,ze aj keby ze to nema vplyv na ockovanie.... No skoro ma porazilo. Ale popocuval ju a povedal,ze je ok. Tak ja dufam,ze sa nemylil..... Ach jaj s tymi lekarmi je to fakt tazke. A potom sa divia,ze rodicia liecia svoje deti doma po svojom fnuk Vsetky baby co davali ockovat deticky vratili lekarovi recept na rotavirusy.....

meleri
13. jan 2011

@emily327 no divím se trochu že ti ji naočkovali...my jsme tam museli jít vždy když byl zdráv pokud byl nemocný byť jen trochu, volala jsem tam a dr mi řekla že to odložíme až se uzdraví....proto se divím že i nemocnou ti ji naočkovali....
ale snad už se dneska máte líp!

já tady čekám až se Sam probudí chrápe a chrápe 😅 v poslední době furt spí 😅 dneska je tu zase hnusně, mě celkem trápí kontrakce ale asi je to normální....mám pocit že mi tlačí na žaludek a chce se mi zvracet...

schnucki
13. jan 2011

ahojik holky,

tak ja uz fakt nevim, nejak v noci spatne spime, vcera mi usla pri lahvicce po koupani a skoro co hodinu se budila, 2x jsem ji musela dat caj, na mleko bylo brzo a kolem 12 jsem ji udelala lahvicku, to pak spala az do 4 a pak si jeste do pul 7 zdrimla .... mm vcera mluvil s kolegou a ty pry malemu davali nejaky caj na spani a pry chrupcel jak zabitej, jinak jim pry dost v noci brecel, tak se po nem podivam co to je ... ono se jinak dela lahvicka na dobrou noc, ale tam pisou ze az od 6.mesice, to nevim jestli bych ji mohla dat .....

@meleri tak tu knizku jsem si vcera objednala, nasla jsem na netu nahled na par stranek a vypada to super, tak doufam ze dneska bude v knihkupectvi abych si ji rovnou mohla vzit 😀

@emily327 ja se teda taky divim ze ji naockovali, nam ted ockovani odlozili a to ma jen rymu, ale pry i ta staci a odkladaj to, mame termin az 2.unora .... a jaka byla noc, nedostala mala horecky?? .... tak to je zclastni ze by to melo vylezt ted .... ja vam s tema rotavirama furt nevim, bavila jsem se o tom s doktorem a ten mi povydal ze si musime promyslet jestli jsme casto v kontaktu s vice lidma, jestli je sance ze by to mala chytla a ze on by svoje deti ockovat dal, no ale je to doktro ... a rikal ze kdyby to mala chytla tak muze skoncit v nemocnici, coz se docetl i muj tatka na netu ... ja byla rozhodnuta ze teda ne, ale ted me to zas znejistelo, ach jo ....