Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
13. jan 2011

Ahoj kocky,
tak ako sa mavate?

My uz chodime, zatial za choditkom a popri nabytku za to ale rychlo jak blesk 😀 Uz aj sam postoji, trenuje balanc, no cakam, ze sa o chvilu rozbehne.
Inak je to sikulak a rozumbrada, zacina sa prejavovat jeho osobnost, tvrdohlavy je jek mulica no ale ved to zdedil po oboch rodicoch tak sa niet co cudovat. 😝. Rozhodne je to ale teraz vacsia zabava! 😵
Uz sme zacali aj pekne spavat, 2x hore max., posledne noci zasa sme hore kazdu hodinu, slintame tak idu asi dalsie zubky. Inak mame 4 😎

@meleri teeda, ty o chvilu rodis 😕 😵 ten cas tak leti, pamatam jak si si nahodila tot nedavno 4tt 😀 a uz mas pomaly zbalene.. No hlavne nech to vsetko dobre pokracuje. 😉
@schnucki citam, ze sa chystas na prikrmy. No mne sa to zda i napriek tomu, ze malu nekojis dost skoro. Predsa len je to zataz na zaludok. Ja by som urcite min. 2 tyzdne pockala, nech eliminujes vznik alergii u malej. Viem o com hovorim, maly je alergik, atopik k tomu, nedavno nam potvrdili alergiu na BKM. Takze ziadne mlieko, mliecne vyrobky, syry, tvaroh, jogurty,... a ja som takisto na mliecnej diete kedze ho stale kojim 😒 A poviem ti, ze je to teda zaberak varit pre taketo dieta ☹
@emily327 tak sa necudujem, ze si nahnevana ale uprimne.. mozes byt hlavne na seba. Ja keby som mala co i len podozrenie, ze na moje dieta nieco lezie tak nedam zaockovat. Co ine cakas, ze ti povie lekar, ze je to nieje OK a on by prisiel o podiel zo zisku z vakcin?? Jeho dieta to nieje, nezalezi mu na tom. Kazdopadne dufam, ze to u vas bude vsetko v poriadku 🙂

Inak sa mi zda, ze vseobecne sa berie ockovanie dost masovo a nejak ani nieje zaujem patrat po negativach.
Rozhodne by som nedala ockovat do 1 roka, nieto este 6-9tyzdnove deti, TBC dokonca u niekolkodnovych novorodencov. My sme sa rozhodli neockovat a sme radi, ak je maly taky aky je, dokonca (okrem tych veci co som spomenula vyssie) mame zistenu znizenu prirodzenu imunitu, pri ktorej sa ockovanie velmi zvazuje ak vobec sa ockuje. To sme ale zistili az v 9m tak si neviem predstavit co by s nim narobilo keby sme donho v 2-3m vpichli len pri Hexe 27 aktivnych virov! Tak som teraz vdacna, ze sme pocuvli nas siesty zmysel.

inak este dodatocne gratulacia Barbore k maxikovi Maxikovi 😀 Super si to zvladla. 😎

barbora87
13. jan 2011

Ahojte babule
Tak rychlo sa hlasim...
Mam zapal mocovych ciest a zapalene prso tak si viete predstavit ako sa citim...vcera rano som mala taku zimnicu ze mm dostal strach a nevedel co so mnou...cely den som bola k.o. A bola mi zima v obchode som skoro odpadla...
No a dnes prislo to prso k tomu tak chcipam do slova...
A keduz sme pri tom tam nam zomiera druhe steniatko :((( je to hrozne
Mm isiel dnes do ceska nieco vybavovat tak som sama...zajtra ideme na utz klbov tak dufam ze bude vsetko ok...
Drobec konecne spi tak skusim tiez spat...

@lubinka9 dakujem no som rada ze to mam za sebou
Hod nejake fotecky drobca v choditku

finfrle
13. jan 2011

@schnucki Ahoj 😉
U nas se spinka v noci paradne.Udelali jsme to tak,ze malou nakrmim pak ji necham vzhuru ve vajicku dokud nezacne zyvat a hrajeme si s ni,kdyz nezacne,tak zhruba do hodiny po kojeni ji dame lehnout a nechame i poplakat.Chodime ji kontrolovat co deset min a ona vzdy zabere.Spinka mi pres den klidne jen pul hod ale v noci spinka 4 hodiny dnes dokonce necelych 7hodin.Pres den ji budim na jidlo aby dlouho nespinkala.
Zkus byt nekompromisni kdyz nebude chtit spinkat a jsi si jista,ze je najezena vem ji z postylky zkontroluj plinku a zase do postylky a nech ji i poplakat.Zezacatku to bude tezke ale nam to zabira.Zezacatku vyplivuje i dudlik jak je na nas nastvana ale po nejake chvilce place si ho vezme a usne.Pochopila,ze mame taky sve slovo 😉 Pak se pokazde probudi jako slunicko.

finfrle
13. jan 2011

@lubinka9 Ahoj uz jsem si mockrat rikala co je stebou.Super,ze maly uz tapka 🙂
Jak vlastne resite tu jeho imunitu?Podavas mu nejake autovakciny?Ja jsem se na to roky lecila,takze vim o cem to je.Snad bude casem lepe.Me pomohlo normlne Irsko nejak asi to podnebi a ani moc uz neonemocnim a pod.
Co se tyce ockovani,tak si rikam,kdyz je dite zdrave proc ne ale prave je to jak pises lekarum to je pomalu jedno berou to vazne jako dalsi kus...Proto jsme maminy abychom delali rozhodnuti sami at uz ockovat ci ne.Ja bych malou nedovolila ockovat vubec kdyby byla nachlazena.Nastesti jsme ockovani zvladli a ted uz jen ty preockovani.Snad to zvladne.
Co takhle nejakou fotecku prcka?A jak se jinak mas ty?Co kojeni a pod?
@barbora87 to je mi lito barbor! ☹
Hele k tomu zapalu prsa,mas jako by hrudku?Ja si s tim vytrpela ale chce to prekonat.
Nejlepsi je jemna masaz pod hodne teplou vodou,vystrikat a pak hned zchladit(pri zanetu) a jestli je to ucpany mlekovod tak na to pomaha taky tepla sprcha,masaz a odsati a jestli se to malemu nepodati tak odsavacka(koukni se na bradavku a kdyz ji zmacknes a uvidis jako by malinkou bilou tecku-to znamena ze je ucpany mlekovod)Je to drasticke ale u ucpaneho mlekovodu,kdyz to neslo odsat muselo se to vymacknout pomalu jako bedar,boli to a i nekdy je tam srazenin vice ale pak to hned polevi a mlicko vyjde ven.Co nejvice prikladej maleho k tomu prsu kde mas zanet a poradne vyprazdnuj prsa at se to netvori!Taky pozice prikladani maleho ti pomuze.Snaz se ho davat bradou do smeru k te hrudce.Jestli je dole,tak poloha fotbalisty a naboku treba tanecnika.Kdyby neco klidne napis! 😉 Hlavne to nepodcenuj!Jo a to nejdulezitejsi mas li teplotu vice jako 38stupnu nemelo by se kojit a jit hned k lekari pro specialni antibiotika co se muzou behem kojeni!

barbora87
13. jan 2011

@finfrle dakujem...no hrcu nemam ani horucky zatial...len to boli :((( sprchu som skusala a bolo to super ale drobec sa zobudil a zacal jacat ako keby ho rezali...tak cakam kym pride mm z ceska supnem mumaleho a zacnem so sebou nieco robit...medzitym vsetkym sa snazim zachranovat steniatko ale vyzera to ze je pomaly na ceste do nebicka :((( je mi z toho smutno

finfrle
13. jan 2011

@barbora87 To je smutne se stenatkem ale to vis nez aby se trapilo pozdeji...drz ho v teple a prikladej ho k ceciku Kitty.
Kdyz nemas hrcku tak je to asi ten mlekovod.Koukni poradne a maleho musis dat poradne prikladat on to mozna vycucne.Taky kdyz masirujes silne tak to pak jo boli,si to prso pohmozdis.Me pokazde zanet trval tak 3dny,mela jsem i prso v jedne casti pekne,jako by natekle a rude ale pak to odeznelo.Kdyz jedno preslo druhe zacalo 😝 ale to je jen ten zacatek nez se naucis dobre prikladat a i az maly zacne sat poradne.Asi po sestinedeli to pomalu prestavalo ale do te doby 😝

schnucki
13. jan 2011

@finfrle ahoj, co se toho spani tyce tak mi jsme ji zacali koupat a ukladat do postylky uz docela brzo, jak pises, vykoupame, nakrmime a sup do postylky, celou dobu to fzngovalo ale posledni dny se mi budi ... dneska jsem to probirala s kamaradkou a mozna je to tim ze mi pres den moc spi a nebo ze jsme ji i pres den zacali davat do pokojicku, ona nam totiz pres den spala v obyvaku a v noci v pokojicku, tak vedela ze v noci je klid a ma se spinkat ... ale nevim co nas to napadlo ze jsme ji davali i pres den do pokoje, ona si podle me trosku ted popletla noc a den, podle me to ma soupnute, takze ji pres den nechavam jen pul hodky pospat a uvidime, jinak ja vim ze je to tvrde, kdyz jsme ji zacali ucit samotnou usinat to bylo revu, ale ona moc dobre vi co a jak 😀

dekuju, ja jen musim prijit na to co ji pomotalo, protoze nam normalne do osmi zaspala, budila se mezi 12-3h a pak az mezi 5-7h rano, ale posledni tri dny je nejaka pomotana ....

schnucki
13. jan 2011

@lubinka9 ahoooj, jeee vy uz chodite, to je super 😵
ja se o tech prikrmech bavila s doktorem, zitra jedu pro knizku s receptama a pristi tyden chci zkusit mrkvicku, tak uvidim 🙂

@barbora87 jezis to poznam, oba dva zapali, drz se a preju brzke uzdraveni .... s tim stenatkem me to moc mrzi 😔
a jak se jinak mate?? vse jinak v poho s malym?

aaaaaa uz vriskame, tak si jdeme hrat 😀

ivanajelinek
13. jan 2011

Ahojte kocky. tak vcera vecer sme dorazili naspät do nemecka. Tak vas este moc nestiham. Dneska sme boli na druhom ockovani a U4. Mame uz 63cm a 6040gr. Mne tiez doktor povedal ze uz od polky februara mozem zacat s mrkcvickou. A ze ked v noci dobre nespi(aspon 4 hod v kuse), ze mam skusit na noc flasku s UM. Tak to zvazujem este.Musim ist k malemu.

barbora87
13. jan 2011

@finfrle no on uz nechce ani papat...krmili jsme i flaskou a i k ceciku davali a nic :(((
No pockam na mm a supnem mu maleho a skusim masaz sprchu zase a tvaroh...hadam to pomoze lebo som k.o.

barbora87
13. jan 2011

@ivanajelinek ahoj ivi jeee tak super rastiete a priberate!vitaj zase doma!a ako bolo na sk?

barbora87
13. jan 2011

@schnucki dakujem...no som total k.o. A som nejaka slaba :((( maly dnes asi neni vo svojej kozi spi tak pol hodku...ale to ho asi brusko tlacilo lebo vcera nekakal tak dnes mi to riadne nalozil...
Inak je super...zatial cela neplace a sem tam uz viem co mu je hlad,plienka plna alebo ked si dobre neodgrgne 🙂))

emily327
13. jan 2011

Ahojte, no nadcha nie je dovod nedat zaockovat dieta. A mala nemala sopliky ziadne nic, dokonca mam podozrenie,ze som jej to den predtym sposobila ja,ze ked sme kupili odsavacku tak som jej vyskusala odsat a to dovtedy jej nostek nepoznal. A mozno preto rano som odsala tolko soplikov. Ak by nebola odsavacka, tak by som nic neodsala a bolo by po probleme. Takze mam pocit,ze mala nebola chora ale ze som jej to ja sposobila odsavanim. Ale beriem, som zla matka, lebo som ju dala zaockovat. vycitam si to ale uz je neskoro plakat nad rozliatym mliekom......

Sonicka vecer mala dost soplikov, odsavala som, pocas noci iba 2 krat lebo trosicku chrapcala ale inak dobre. V noci som jej merala teplotu a mala celu noc okolo 37,3 co sa da. Aj rano este mala a poobede uz nie. Teraz hajuska. Na jednej z noziciek ma malinko ten vpich zapaleny, tak este prikladam obkladiky. Ale soplikov mame dost, odsavam a malinka kasle asi jej to steka do hrdielka. Najhorsie je na tom to,ze hnackuje ( viac zelene ako normalne hovienko) a nechce papkat. Malinko sa prisaje a to je vsetko, ale prikladam ju casto, aby aspon co to doplnila, aby nebola dehydrovana ked tolko kaka. Neviete preco kaka zelene hovienko? Kazdy tvrdi nieco ine, jedny,ze je to ze je hladna, druhy,ze ma prechladene brusko atd. Nedavala som jej nic, ziaden nurofen, nic. Uvidime ako bude ked sa zobudi. Dufam,ze jej toto vsetko sa spustilo len vdaka ockovaniu. Ale ak by to nepreslo do zajtra tak zavolam dr. Ci myslite,ze je to ok? Hnacka, nechutenstvo, teplotka, cervena nozicka..... Jemi nanic som psychicky fakt na dne. Minuly tyzden mliecko, potom moja choroba a strach z ockovania a teraz toto vsetko Dnes rano som musela odsat a toto je vysledok a to iba z jedneho prsia

emily327
13. jan 2011

@barbora87 ahoj moja, mrzi ma s tymi steniatkami a s tym zapalom tiez. Pi vela vela vody, hlavne cranberry dzus ten je velmi dobry na zapal mocoveho. A tie prsia, ak si maly nevytiahne celu davku co mas v prsku, tak odsavaj a odsavaj. Aby ti tam nezostavalo mliecko, ktore sa potom zapali. Drz sa moja cmuk

lubinka9
13. jan 2011

@emily327 zelena stolica moze byt z toho, ze mala pije hlavne predne mlieko. Ked aj pises, ze sa prisaje a po chvilke nic.. k zadnemu sa tym padom nedostane. Kukam ale, ze odsavas tak jej daj to zadne z flasky 😉
A inak moja skusenost s odsavackou je taka, ze pokial mu sopliky netecu von tak ani neodsavam. Stalo sa mi totiz 2x, ze som mu vlastne takto vyvolala sopliky umelo, zacalo mu to potom aj stekat do hrdla. Neverila som ale ten druhy x som sa presvedcila. 😕
a co tak skusit homeopatika po ockovani? popytaj sa Dr. na to 😉
@finfrle ziadne autovakciny.. imuologicka mu predpisala Imunor ale ked som si nasla co to je vlastne zac na nete tak som to ani neotvorila. Davam mu cistu kyselinu citronovu, moc ho neobliekam, chodime von.. Po roku chcem zacat trosku s otuzovanim. A mozno skusim nejake homeo..

fotecku v choditku nemam lebo choditko nemame ale taky aktivny trojuholnik co ma kolieska a drzadlo a 2 strany co moze vyuzit na hranie, ako aktivny stol. Tusim tu raz niekto hadzal link..
ked urobim foto, hodim..

barbora87
13. jan 2011

@emily327 dakujem moja...no snazim sa veeeelmi vela pit tak dole uz je to lepsie len tie prsia...no hadam to bude coskoro zase oky doky...hlavne nech nemam horucky lebo mm ide v pondelok do prace...maleho prikladam a prikladam tak uvidime...mm pride tak za2-3hodky tak potom bude hadam lepsie...hodim sprchu a tvaroh...najhorsie je ze som zacala konecne lepsie papat a od vcera ako som mala tu zimnicu zase skoro nic...dnes sa zivym len na jogurtoch

finfrle
13. jan 2011

@schnucki tak snad na to prijdete 😉 jsme delali to same pres den v obyvaku a s nama a jen na noc spinkat vedle ale to jsme nastesti napravili a spinka jen v pokojiku.Ted zrovna pozoruje tatinka jak cvici a to je tu pani ticho 😅
@ivanajelinek Vitej zpatky 🙂 tak co jake byly svatky?
Maly uzasne roste kolik uz ma? a Tvoje princezna Schnucki???Nejak ztracim prehled v tydnech/mesicich a to mi tu nikdy nenapisete 😅
@barbora87 Zkus si poradne zkouknout bradavku jestli tam nebude ta bila tecka to by bylo docela rychle po problemu,kdyz ji vytlacis!
@emily327 ale prosim te proc by jsi mela byt zla matka?!Proste u prvniho miminka se uvime vsichni!To ze mala kaka zelene bych nepodcenovala to je vazne.Hladovi,jestli odmita tvoje mliko a prso musis dat umele!Mozna ji nechutna mlicko od tebe protoze jsi nemocna! 😕
Otekla cervena nozka je ok a i zvasena teplota ale to co pises neni ani zvysena mimi maji teplotu 37normal.
Co se tyce nechutenstvi a zelene stolice jsem napsala.
Jak jsem resila malou a jeji pribyrani jsem si to zjistovala a i mluvila se svou uzasnou pediatrickou v CR a zelene hovinko je hladoveni!!!!!

@lubinka9 imunor jsem jedla a pak i claritine a pod na alergie a imunitu jojo ale autovakciny zabrali.Autovakcina je to,ze ti vezmou tve bakterie a vytvori jine a ty pak po kapkach obden dodavas.Nejsou to zadne injekce nic takoveho.Snad bude maly ok
Nase mala ma studeny odchov at pak nedoplaci na prilisne prehrivani a pod.Vazne preji cvrckovi at je vporadku a ty at mas na to vsechno silu.

barbora87
13. jan 2011

@finfrle ziadnu bielu bodku nevidim :( ale trochu som sa rozhybala a je mi trocha lepsie...len ma vytocila svokra ktora mi volala lebo bola od utorka do dnes do rana u nas a ze ma 38,6horucku!!!!skoro ma slahlo!!!tak mozno ze by som sa necitila ako zdochlina a ona ma niecim nakazila!!!a dufam ze len mna a nie drobca lebo ma porazi!!!

finfrle
13. jan 2011

@barbora87 To nastve,snad budete ok
Kdyztak si dej cajik na kojeni a nebo fenykl at zazenes necym teplym pripadneho bacila 😉
K prsu prikladej maleho a vazne odsavej a vyprazdnuj!

ivanajelinek
13. jan 2011

@finfrle Ahoj moja. Bolo dobre doma. 😉
Mate niektora doma sterilizator? Pouzivate ho? Lebo neviem ci ho kupit alebo nie. Odkedy je u babetiek teplota? Som akurat merala a mame 37,9. Maly je hrozne nekludny, len na rukach. Asi je to z toho ockovania 😒
A vy sa ako vsetky mate? Co vase pokladiky?

ivanajelinek
13. jan 2011

Takto sme uz narastli 😉

emily327
13. jan 2011

@ivanajelinek teplota je od 38 az 38,5 kedy treba podat nieco na znizenie. ja mam doma sterilizator do mikrovlnky a pouzivam ho, sterilizujem cumliky, flasticky, odsavacku na mliecko, lyzicku na podavanie vitaminov. Je to dobra vec.
Kedy ste boli na ockovanie? Asi to bude tym, casto meraj a ak bude nad 38 daj bud cipok alebo sirupcek - nurofen. A na co vas ockovali?

finfrle
13. jan 2011

@ivanajelinek Ahoj Ivanko!
Ja pouzivam stelirizator neustale a nemuzu si vynachvalit.Sterilizuji jak odsavacku,dudliky i lahvicky po odsatem mlicku.
Predstava pokazde nahrivat vodu a varit v hrnci ani nahodou.
Kdyz je teplota 38,5 uz se ma snizit pomoci cipku nebo syrupu.Hodne maminek mi psali,ze calpol je nej.Uz jsem ho koupila ale mala zatim byla ok uvidime po druhem ockovani...
okolo 38 Doporucuje se dite nechat v normalne vytopene mistnosti jen v tilecku pripadne ochlazovat vlhkou zinkou.Velice dulezite je pri teplote doplnovat vlaznejsi tekutiny(pripadne cajik) kdyz kojis prikladat casteji at nema zizen!
Snad to odezni brzo,pry je ale teplota po ockovani dobra a telicko reaguje jak ma.

finfrle
13. jan 2011

@ivanajelinek Lukasek je frajer 🙂 slusi mu to a vazne roste 😵

ivanajelinek
13. jan 2011

No tak uz mame 38,4. Uz som dala cipok a maly zaspal. Tak pojdem asi za nim si lahnut. No tak asi kupim ten sterilizator. Dneska sme kupili uz detsku stolicku a este chceme kupit baby-phone.
@emily327 No boli to 2 injekcie. Jedna na Pneumokoky a ta druha na Diphtherie,Tetanus,Keuchhusten,Hepatitis B,Kinderlähmung a Hib 😕

emily327
13. jan 2011

@ivanajelinek no s tym cipkom si urobila dobre. Malo by mu to prejst, pre istotu pri kojeni v noci skontroluj teplotku. 😉 My mame baby phone a ja si ho neviem vynachvalit, pouzivame ho kazdy den 😉 My sme na toto presne boli ockovani vcera ☹ Ale teplotku nemame taku vysoku, len nam sa pridruzili sopliky ☹ Ale dala som Nasivin soft pre deticky a malinkej sa ulavilo. Tak som rada.

Musim ju pochvalit, s pomocou ( ze mala oprete chodidla o moje ruky) sa dnes pretocila na brusko a krasne drzala hlavicku a na rucickach no normalne sme boli s mm v soku,ze aka je sikovna na to,ze sa neciti 2 krat najlepsie.Jaj milacik moj maly 🙂 Ale uz teplotku nema posledne 2 hodky, tak super.Chcela som dat malej odsate mliecko,sak som odsala dost a prisla som na to preco ho nechce. Mame zly cumlik, avent flasa a na nej cumlik cislo 1 co je pre 0+ a my potrebujeme taky co je pre 3 mesacne babo fnuk takze odsate mliecko mozem dat zamrazit. Skoda, som myslela,ze jej ho dam na noc, nech pekne spinka a zistim ci bude mat zelenu kaku, ale vytiahla si z flase iba 30ml ☹ A ani posledne 2 plienocky boli bez kakanicky.

emily327
13. jan 2011

@ivanajelinek maly je krasny fesak 🙂 Rastu ako z vody tie nase deti,ze? Ktoreho sa maly narodil? tusim tam je medzi nasimi detmi iba tyzden rozdiel nie?

schnucki
13. jan 2011

jeeezis vy jste se rozjeli ... jdu vas docist ....

ale tesi me ze tu zas jste 😵

@ivanajelinek vitej zpet 😉

emily327
13. jan 2011

@schnucki inak ked sa meria teplota v konecniku odratava sa -5 😉 tusim ty si sa na to pytala cmuk

schnucki
13. jan 2011

tak jsem si vas prelitla ... mooooc krasny kluciky mate 😵

hodila bych taky foto, ale nemuzu najit kabel k fotaku 😝

jinak my jsme taky meli teplotu po ockovani, dala jsem ji na noc cipek a bylo po teplote a druhy den v poho ...

jinak jste me s tim odsavanim zarazili, mala ma uz od ctvrtka rymu a kasle, ted je teda ten kasel pryc, ale nekdy ma plny noc, tak odsavam, kazdy rika jen odsavej a ja ji to tim odsavanim jeste zhorsuju?? tak to me streli ....

a co mate za sterilizatory?? ja na ne taky uz koukala, ja totiz varim ve vode 😝 😀 .... a to bych mela byt ja expert kdyz nekojim 😀