Sú tu maminy z Ružomberka?

bzuco
24. júl 2009

šup-šup sem všetky 😉

alami
1. apr 2010

kasis - Maťko zlatý 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , recept som si už uložila 😅 vyzerá to super
bzučka si pre nás asi chystá niečo nové

bzuco
autor
1. apr 2010

čaute

nechystám...len skúšam kto z koho 😝 😅
vraj je proti pravidlám - je na nej aj MM a na fotke môže byť len mama a deti, tak mi ju už 3x zmazali... 😠 😠 😠 😠 😠

bzuco
autor
1. apr 2010

tak zmazali 4týkrát 😝 😝 😝 😝 😝

ivca82
1. apr 2010

Bzučka, to si asi niektorú adminku niečím vytočila keď toto robia 🤐 akože hrôza strach keď na foto vidno aj chlapa či ako? To niekomu ublíži? A v albume tiež idú mazať, či to len profilová im vadí? Ešte aj chlapom zakážu prístup na koňa? 🙄

ivca82
1. apr 2010

Bai som ti zabudla napísať, že ďakujem za ponuku, ale už mám orechy 🙂

bzuco
autor
1. apr 2010

ivi

tu sú tie úžasné nové pravidlá 🙄
https://www.modrykonik.sk/nastavenia/aka-fotka-...

ale že niekto má fotku ako z rontgenu alebo mu vidno iba pravé líce, tak to je ok 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alami
2. apr 2010

mn to tu často pripadá ako v pionieskom tábore 😠 toto nesmieš, hento nesmieš... 😠 😠 😠

pinocio
2. apr 2010

krásne sviatočné ránko,
nám rastie dalšia stolička mm je v práci a mám vegeeeeeet 😵

ivca82
2. apr 2010

Ránko tetušky 🙂
Bzučka, veď som pozerala do témy kde ste písali viaceré prečo vám zmazali fotku, ale žeby sa adminky pretrhli s odpoveďou, tak to sa mi tiež nezdalo 🙄 Veď aj Palci čaká na heslo, hádam sa jej aj malé narodí, kým sa rozhýbu 🙄 ale mazať fotky a kontrolovať obsah bazáriku, tak to je rýchlosťou svetla tu 😠
Pinoci koľko zubov vám ešte chýba?

natalschen
2. apr 2010

ahojte..... po dlhej dobe 😕

mozte mi niekto pisnut plnku do medovych rezov? mam 3 rozne varianty, ten co som robila vcera sa mi nejak nepozdava - nie je to ono, ak budete mat trosku casu... dakujem 🙂

natalschen
2. apr 2010

bzuco... to akoze co my byt s mazanim tych fotiek? majitel kona je asi nejaka silna feministka 😕

ivca82
2. apr 2010

Natali čauko, a ktoré robíš? Lebo vieš ako, je toho dosť s med. rezov, teda aspoň u mňa 😀 Ja robievam s 4och ciest, medzi druhým a tretím ide lekvár. Tieto?

alami
2. apr 2010

mama má naj fantastico medové rezy, ja som ich ešte nerobila,ale keď som ich brala do roboty raz, tak chceli všetci recept.Akurát sa chystám, že ich aj ja spravím

cesto:
50dkg hl. múky, 15dkg ml cukor, trošku sódyalebo pr.dopečiva, 1 celé vajce, 2 lyžicemedu, 6 lyžíc mlieka, 5dkg masla

rozdeliť na 4 ROVNAKÉ časti - aby aj vyzeral dobre, majú byť naozaj rovnaké, najlepšie odvážiť, vyvalkať, každý zvlášť upiecť

plnka:
15dkg kr. cukru-upáliť na karamel, zaliať 1/4l vody
pridať zátrepok z 3 lyžičiek múky
odstaviť, nechať trošku vychladiť a vmiešať 20dkg palmarínu a 1vanilkový cukor

pláty ponatierať plnkou + čokoládová poleva

pinocio
2. apr 2010

ivi - máme hore 4ks,dole 4ks, naľavo hore aj dole stolička a to 2 dolné nemá úplne von protivný je ako otec 😀

alami
2. apr 2010

pinoci 😀 😀 😀 😀 😀

pinocio
2. apr 2010

aby ste vedeli von prší a ja umývam okná

ivca82
2. apr 2010

Pinoci 😀 😀 😀 aj zuby aj okná 😀 😀
Ali dobrý nápad s tým koláčom, len sa mi isto dnes nebude chcieť. My to voláme karamelové rezy 🙂
Natali ja robím tento: (nie teraz) 😀
150g pr. cukru, 2 vajcia, 2lyž. medu, 1lyžička sódy bicarbóny, 50g masla, 400g hl. múky - cesto - cukor, vajcia, med, sódu a maslo v hrnci za stáleho miešania privedieš do budu varu, vleješ to do preosiatej múky a vymiešaš cesto, rozdelíš na 4 časti, vyvaľkáš a upečieš.
500ml mlieka, 2 Zlaté klasy, 1 van. cukor, 250g masla, 180g pr. cukru - plnka - z mlieka, zl.klasu a van.cukru uvaríš kreém, necháš vychladnúť, maslo s cukrom vymiešame do penista, pridáš vychladnutý krém. Lepšie chutí keď pridáš trošku rumu a ešte to vyšlaháš trochu.
Plníme: cesto-krém-cesto-lekvár-cesto-krém-cesto, zaťažíš, necháš postáť a potom čoko. polevu na vrch 😉

pinocio
2. apr 2010

no ja isem tiež piecť 😀 ked tvaroh rozmrzne tento
rozbalím tortoví korpus natrem lekvárom tvarohom poukladám zavárané slivky a zalejem želatínou- ale som hovacky šikovná 😀

bzuco
autor
2. apr 2010

pinocio...ja som ešte viac 😝
prejdem sa k jednej mame, k druhej mame, naberiem koláčov a mám hotovo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pinocio
2. apr 2010

sladké u nás nejde ale toto sa zje, Mirko spí aj už končím z oknom v pracovni

ináč mám krásny kreš biely, nežehlí sa to má to krčiví efekt je super mám taký v smotanovom - je to bud záclona alebo záves, biely sa nehodí mne ja mám smotanové záclony nechcete dám super cenu, mám 2ks 344x304

alami
2. apr 2010

ja ešte nepečiem, okná som doumývala včera večer o pol 9tej a ráno o 7 som umývala podlahy. MM robí aj dnes, takže sa musím venovať aj deťom, takže nestíhačky...

natalschen
2. apr 2010

dakujem za super recepty, vsetko som si odpisala

ivca.... ja mam namiesto zlatych klasov v plnke polohr.muku - a preto sa mi to nejak nevidi - s klasmi je to urcite troska jemnejsie a aj chutnejsie, som sa vas mohla uz vcera spytat... ja blba, mohla som mat lepsiu verzijooo 😀 😀 😀

natalschen
2. apr 2010

bzuco... 😀 😀 😀 my sme takto honobili kym sme nemali deti, ale teraz sa tu toho dost poje, takze vzdy upeciem 3 druhy a mam pokoj

natalschen
2. apr 2010

baby... ja som z tohto kona uplne blba... ako si mam najst inzeraty konkretneho inzerenta-napr. bzuca? a ako si mam pozret sekciu darujem, pripadne kupim - predtym to bolo pekne oddelene a teraz do toho cumim jak kobyla a na nist som neprisla 😕 😒

alami
2. apr 2010

bazar je teraz aj nad každým príspevkom-takže si tu vyber koho chceš a klikni nad jeho príspevkom na-bazar, ale ako to urobíš, keď chceš niekoho koho nevieš, kde písal, to neviem 😀
darujem zrušili, vraj bolo málo takých inzerátov - no bodajby nie, ale zato tomusia zrušiť?
divné je to tu všetko, nebyť RK nik ma tu viac nevidí

ja napr nechápem prečo mám môj bazár a môj obchod a v oboch mám tie isté inzeráty 😅

alami
2. apr 2010

bzuči, zase ťa zmazali, 😝 už si ju tam radšej nedávaj, lebo ťa stopnú 😒 😠

pinocio
2. apr 2010

natalchen- darujem a kupin ani nieje, a nad inzeratmi máš kolonku najdi izerenta alebo na fore ako máš fotoblog máš aj bazár a pošli IP

moje dieťa pučí mladú cibuľku jedna radosť 😀

natalschen
2. apr 2010

alami... diky, by som si to nad tym menom ani nevsimla

pinocio
2. apr 2010

ináč orientácia je tu bohová a tie nové pravidlá ja chodím len na naše forum a na bazár

natalschen
2. apr 2010

pinoci... diky 🙂 fakt je to tam, asom na to cele kukala hadam pol hodku a nevidela to, treba sa mi pobrat k ocnemu 😀 😀