Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
28. mar 2011

@lucyliu ja ked pozeram tie vytvory na mmb tak len zasnem ake su niektore baby sikovne. to tie moje torty sa s tym nedaju ani porovnat 😅

lucyliu
28. mar 2011

@lucka23 no to máš pravdu, ja tiež niekedy len 😲 ale náhodou si ju spravila fakt super a už bez odvrávania 😉
mňa tie výtvory niekedy až skôr odradia, myslím ale sladké torty, lebo keď si predstavím, čo by som ja napatlala, tak ani nemám chuť skúšať piecť 😀 ale tak niektoré sa tým živia a majú veľkú výbavu všelijakých pomôcok....s nimi by sme to aj my zvládli 😉 😀 😀 😀

lucka23
28. mar 2011

no neviem ci by som tie sladke zvladla aj s pomockami. ja som robila na jesen 2 poschodovu tortu pre moju starku k 90-tke. bola to moja prva potahovana ale poviem ti zivit by som sa tym nechcela ani nahodou. zunka mi pozicala vselijake pomocky ale aj tak to bola drina. ono to asi chce aj poriadnu davku zrucnosti a fakt to nemoze robit hocikto. takze od vtedy klobuk dole pred kazdou zienkou co sa tym zivi. 😵

lucyliu
28. mar 2011

@lucka23 jasnačka, veď si robím srandu. chce to zručnosť, fantáziu, trpezlivosť, pevné ruky a nervy...atď. ja by som na to tiež nemala, ja som robila raz poťahovanú, aj to som si kúpila normálny marcipán, nerobila som to z cukríkov a tá moja torta vyzerala skôr ako paródia na poťahovanú tortu 😝 😀 takže klobúk dolu, ja tie baby tiež obdivujem, niekedy je to až neuveriteľné, čo dokážu a aj škoda papať 😉

lucka23
28. mar 2011

veru niekedy je to aj skoda zjest. stael nechapem ako dokazu vytvorit tie 3D torty. ale tak kazda sme sikovna na nieco ine. len som este neprisla na co som sikovna ja. 😀 😀 😀 tu je ta moja potahovana torta

lucyliu
28. mar 2011

luci, ale veď tá je ohromná, čo by si chcela, prosím ťa! ty sa nejako moc podceňuješ 😉 krásne sa ti vydarila, určite mala úspech a urobila radosť 😵
tie profi torty vyzerajú niekedy, že ani neviem, či je to jedlé, raz tam bola taká s orchideou a ja som si normálne myslela, že je to živý, príp. umelý kvet, nie robený 😲 😀 ale mne by bolo ľúto aj túto tvoju krájať 😉
vrchol môjho umenia je nejaká želatínová a dookola piškóty a stužka a aj to mi trvá pol dňa a strácam pri tom nervy 😀

lucka23
28. mar 2011

@lucyliu ano ako konecny vysledok usla ale keby si videla ten original ako mala vyzerat tak budes vraviet inak. mali tam byt kvety orchidei ale tie sa vobec endali spravit ani podla navodu. lamali sa mi lupene takze 2 dni pred oslavou som zo zufalstva objednavala este jednu hnotu speci na kvety ale ani z tej to neslo tak nakoniec sa spravili ruze. ale tie nervy zazit este raz.... 😀 😀 jednoducho by soms a tym zivit nemohla a byt v kuse v strese ci sa nieco nepototo. 😀 radsej si zaplatim a mam to bez starosti. ale vyskusat som to chcela aspon raz. 😀

lucyliu
28. mar 2011

@lucka23 tak určite je to tak pohodlnejšie, ale niečo robené z lásky a s láskou určite poteší viac. a ružičky sú tiež krásne 😉

@iwuskaaa tak ako, čo máte nové, už je lepšie? dúfam, že sa polepšilo!

lucka23
28. mar 2011

to mas samozrejme pravdu. 😵

aj ja cely den myslim na davidka. snad sa ma uz lepsie. 🙂

zvalka
28. mar 2011

@iwuskaaa ako sa ma Davidko?

strapanik
29. mar 2011

@iwuskaaa Ivka, neozvala si sa nam, dufam, ze Davidko je v poriadku a ze Tomasko nema ziadnu reakciu po ockovani.

iwuskaaa
29. mar 2011

Ach baby, toľko, čo sme si my prežili za tieto necelé dva dni...je toho fakt veľa...ani písať sa mi už o tom nechce, taká som unavená z toho všetkého ☹ . Ráno som mala pocit, že ďalej nevládzem, bola som v koncoch. Keď vám nikto nevie povedať, čo je s vašim dieťaťom, stav sa zhoršuje a zhoršuje a len tak sa tipuje, čo asi je. Museli sme začať konať.
Momentálne je už Dávidko v nemocnici s ockom, má za sebou vyšetrenia krvi - dnes 3x, sono mozgu, obličiek, pečene, bruška. Zápal je vylúčený, na šťastie a vypadá to na rotavírus ☹. Stále je na infúziách, ale už konečne nezvracia! Dnes poobede konečne začal papať (od soboty nič nejedol).
No na ten pohľad, ktorý sa mi vyskytol na neho ráno, tak veru bolo to na poriadny plač 😢. Horúčky skoro 40, opuchnuté očká, sedieť? ani náhodou, chodiť absolútne vôbec, len ležal, pozeral do blba a keď videl nás dvoch - mamu a oca, tak sa otočil a pozeral radšej do steny ☹. Tak sme si vydobili, aby tam s ním ostal ocko. Jeho stav sa viditeľne zlepšil, začal sa usmievať, stískať nás, rozprávať sa s nami, papať, sedieť, chodiť aj keď s infúziou...Horúčky pominuli, moč je konečne v poriadku - konečne sa dá kontrolovať, pretože včera ešte o 16tej nemohli nič nezistiť, lebo dovtedy necikal!, očká odpuchli...a teraz spokojne spinká 🙂

Mirka, Tomáško mal ráno 38,4 tak som mu dala Nurofen a je dobre 🙂. No večer mi horšie zaspáva, ale to bude asi tým posunom času 😠.

zvalka
29. mar 2011

@iwuskaaa to je dobre, ze moze byt s ockom a super, ze mu to tak dobre pomohlo 😵 😵 😵
urcite vam bolo velmi smutno 😢 aj mne je, len to citam, aky bol chudacik vycerpany. tak vam zelam, nech uz je len dobre a rychlo sa z toho dostane

jajus
29. mar 2011

@iwuskaaa bože Ivka ☹ to si ani neviem predstaviť čo ste preživali, ked nevedeli čo Davidkovi je, ked sa spoliehaš na lekarov a ani oni nevedia 😖 ale neboj ked vedia, že je to rotavirus už mu pomôžu.
Kde to mohol nachytať, ked ste v kolektíve neboli? Už aby sa človek bal dieta pustiť von. ☹
Prajeme mu skore uzdravenie, Tobiasko sa naňho pýtal dnes už asi 5krat.

lucka23
30. mar 2011

boze ivka chudatko. 😢 😢 😢 vy si toho musite tolko prezit. ☹ ale super ze ste si vybojovali aby s nim ostal tatinko. velmi velmi velmi prajem davidkovi aby sa mal kazdym dnom uz len lepsie a lepsie. v takychto chvilach si clovek hovori aj ked to znie ako klise ze nic nie je dolezitejsie ak ozdrave dietatko. vsetky ine problemy popri tom ani nie su problemami a clovek by mal kazdy den dakovat za to ze sme zdravi a spolu. 😔 davidkovi posielame obrovsky boztek. a ty ivka si skvela a silna mamina. prajem ti vela vela sil to vsetko zvladnut.

lucyliu
30. mar 2011

@iwuskaaa bože, to je hrozné, ja som si hovorila, keď si nepísala, že už máš malého pacientika doma a nemáš čas na koňa 😔 hrozne sa to číta, a to sme sa minule bavili o tom zdraví. ani som netušila, že je rotavírus takéto svinstvo, chúďa malé, toto by bolo aj na dospelého moc.
dúfam, že dnes je to už o ďalších 1000 % lepšie, prajem veľa zdravia dávidkovi a vám všetkým veľa síl a už nikdy takéto starosti. držte sa!

zojec
30. mar 2011

@iwuskaaa juj, ivka drzte sa 😉 aspon, ze uz Davidko nie je sam, uz sa z toho rychlo dostane 😉 drzim palceky

strapanik
30. mar 2011

@iwuskaaa Mna napadlo presne to iste co Lucku - zda sa to ako klise, ale zdravie je naozaj najdolezitejsie. Drzim Davidkovi palce, nech sa rychlo zotavi a naberie spat sily.
Tomasko dnes hodil podarenu grimasu, ked nariekal - vytrcil spodnu peru a tvaril sa, akoby mu cely svet ublizoval. A Natalka sa zachovala ako spravna kamoska - gajdovala odusu s nim. 😀

iwuskaaa
30. mar 2011

Ďakujem babenky, ste veľmi zlaté 🙂 . Až sa mi slzy tisli do očí 🙂 . Dávidkovi ráno budem tlmočiť, vždy mu porozprávam, kto sa na neho pýtal a on ma tak pozorne počúva 😵 .
Už mu je omnoho lepšie, horúčky pominuli, zvracanie tiež, krv a moč je kontrolovaný viac krát denne, výsledky sú v norme, dnes večer mu dotiekla konečne posledná infúzia, vybral ich asi aj 10!
Teším sa na neho, anjelik mi už veľmi chýba.
Presne ako píšete, znie to ako klišé, ale zdravie je na prvom mieste. Ja som to pochopila už pri narodení Tomáška. Aj to, keď sa hovorí, je jedno, či to bude dievčatko, alebo chlapček, hlavne, že to bude zdravé...fakt si to človek neuvedomí, je to iba fráza, ale veľmi podstatná fráza 🙂 .

@strapanik on zvykne takéto grimasy hádzať 😀 . Mám pocit, že oni dvaja si budú rozumieť 😀

lucka23
1. apr 2011

ivka ani nevies aka som rada ze davidkovi je uz lepsie. 😵 a dufam ze ho budete mat rychlo doma. viem si predstavit ako ti chyba chrobak maly.
ja sa kolko krat na lukasa hnevam kricim a potom ked mi tu vecer zaspi pri mne schuleny do klbka je mi az do placu preco som reagovala tak a tak. ze co by ine mamicky dali za takeho ziveho sintera, hlavne ze je zdravy. takze by som si asi mala zacat viac vazit co mam. 😔

lucyliu
1. apr 2011

@iwuskaaa rada som si prečítala super správy, dúfam, že dnes je to ešte lepšie a že vám ho už na víkend dajú domkov. pozdravuj ho teda od nás všetkých, keď to tak rád počúva 😵 a nech sa mu už všetky choroby najbližších 100 rokov vyhýbajú, a tomáškovi takisto - a všetkým detičkám 😉

jajus
1. apr 2011

@iwuskaaa super, že sa ma Davidko lepšie posielame mu pusu nech je čim skôr doma. 😉
@lucka23 presne to aj ja preživam, až mi je niekedy do plaču, že som tak a tak reagovala 😔 ale to asi všetky 🙂
my mame v škôlke kiahne ☹ a to som Tobika chcela dať do škôlky od pondelka, uvidime dokedy to bude trvať, kym to prejde, tento rok v škôlke veľa nebol, som zvedava ako riaditeľka rozhodne, či ho neha ešte v malej triede, či pôjde do strednej. 😒
@lucyliu dakujem za želanie aj tvoj mimišek nech je zdravučky najbližšich 100rokov 😉

iwuskaaa
2. apr 2011

Baby, ja už prestávam vládať, nemám síl ísť ďalej ☹ ☹ 😢 . Všetko sa to skomplikovalo, Dávidka nám preložili na infekčné do BB a čakáme. Čakáme, čo bude ďalej a mám pocit, že to nemá nikde konca kraja 😔 . Ja v pondelok nastupujem do Martina s Tomáškom, na rehabilitačný pobyt a moji dvaja chlapi budú zase v BB 😖 . Prečo?!
Nechcem to tu všetko rozpisovať, nemám ani chuť, ani silu. Myslela som si, že keď bude po horúčkach a zvracaní, dajú nám ho domov, no nie.
Ja si tiež teraz všetko vyčítam. Prečo som sa s ním toľko krát vyvadila, prečo som na neho kričala? Prečo som ho udrela? Prečo...? ☹ ☹ ☹ 😢

lucka23
2. apr 2011

☹ ☹ ☹ ivuska moja ani neviem co na to napisat. 😢 😢 😢 tak som sa tesila ze mu je uz lepsie. 😢 mojka viem ze to je strasne obdobie ale ty si silna, musis to zvladnut. joj keby som ti len mala ako pomoct. 😔 taaaaaak strasne by som chcela.

zvalka
2. apr 2011

@iwuskaaa Joj ivka,to mi je luto.velmi. ☹ drzime palce,nech je davidko cim skor doma. a nic si nevycitaj.je to normalne,deticky su nezbedne,tak mozes kusok aj povadit sa.a davidko si to aj tak neberie tak,on vidi len tvoje laskanie a cmuckanie.to urcite vie lepsie. prajem ti vela sil.

lucyliu
3. apr 2011

@iwuskaaa juj Ivka, tak zase sa to pokazilo 😢 už som bola plná optimizmu. nič si nevyčítaj, si super mamina, zvládaš toľko ťažkých životných situácií. o Dávidkovi si tu vždy písala tak pekne a ak si dakedy musela na neho aj pokričať, tak to je normálne a správne, veď ho musíš vychovávať a niektorým veciam naučiť.
držím palce, nech mu v bystrici pomôžu a nech je čím skôr doma a prajem všetkým veľa síl.

strapanik
3. apr 2011

Ivka, aj ja velmi drzim palce!!!!!! Hlavne si nic nevycitaj. Neboj sa, spolu so Stancim to vsetko zvladnete. Davidkovi posielam vela pozitivnej energie, chudatko malicke. 😢 😢 😢
A aku vam povedali diagnozu? Rotavirus?

lucka23
3. apr 2011

ivuska ako sa ma davidko? zajtra vam prajem stastnu cestu a nech sa tomaskovi na pobyte paci. 😉

iwuskaaa
3. apr 2011

Ahojte, tak my s Tomáškom sme už zbalení a ráno odchádzame. Tešila som sa, že si oddýchnem, budem relaxovať, ale keď je Dávidko v nemocnici, budem myšlienkami viac menej tam.
Už sa normálne teším na zajtra, na vizitu, lebo víkend bol riadne hluchý, nič sa nedialo. Už sa má lepšie, už papá všetko, čo dostane, skáče, behá ale už sa aj nudí. Veď sa mu ani nečudujem 🙂 .
Mirka, potvrdený je rotavírus, zajtra sa ešte uvidí, aké sú výsledky, či je to už úplne vonku. V utorok majú byť ešte aj nejaké výsledky krvi, či neprekonal napr. boreliózu, mononukleózu a pod. choroby a zrejme ešte pôjde na vyšetrenie na neurológiu. Toľko sa toho udialo za posledný týždeň, resp. v piatok, že je toho na mňa už priveľa. Škoda, že bol víkend a tak sa musí dlho čakať.
A ďakujem Vám všetkým za podporu, aj vďaka Vám to zvládam lepšie 😉 .
Tak sa mi tu majte a myslite na nás všetkých 😉 🙂 .

lucyliu
3. apr 2011

@iwuskaaa no keď už Dávidko po nemocnici behá a skáče a nudí sa, tak to je ten lepší prípad 😉 super, že sa mu takto očividne polepšilo 😵 ale radšej teraz píšem klop-klop! tak nech ho skoro pustia a možno vás vaši chlapi prídu aj navštíviť.
vy si to aspoň trošku užite, v rámci možností, trošku si oddýchni a Tomáškovi nech to prospeje! a pravdaže myslíme na vás a prajeme stále veľa síl 😉