Stratená materská

sophie148
18. aug 2017

Máte niektorá skúsenosti že nechodili ani materská ani prídavky ? Malá sa mi narodila koncom apríla, po mesiaci bol manžel vybavovať papiere na up, prvý príspevok na dieťa prišiel bez problémov (všetko má chodiť šekom). Začiatkom Júna mu volali že niektoré ppiere nemá podané... samozrejme ich potom našli, čiže žiadosť o materskú sme podávali dvakrát, tvrdili že je všetko v poriadku, peniaze prídu. Odvtedy nič, prišli mi akurát prídavky (23e) 7/2017. Na Úp chodíme ako na klavír, každý tvrdí že je všetko v poriadku ( po papierovej stránke), penazí nikde, kde sa mohla stať chyba ?

anetkaadamko
18. aug 2017

mala si si dať na účet posielať

alenah31
18. aug 2017

@sophie148 materské nevypláca úpsvar, ale soc. poisťovňa - skús sa opýtať tam. Až následne rodičovský príspevok vypláca úpsvar.

sophie148
autor
18. aug 2017

Dík za radu, už som zistila aj sama

sophie148
autor
18. aug 2017

@alenah31 aj tam sme boli :/ jednoducho každý sa tvári že je všetko v poriadku a vraj treba počkať určite prídu :/

nadejna7
18. aug 2017

Normalne by som sa tetusky spytala ci by ona cakala namiesto toho aby sa to snazila nejako vybavit. Ved ta materska je uz aj tak uplne nijaka a este by si sa jej musela doprosovat. Mozes sa skusit este informovat aj na tej ich centrale v Bratislave, na stranke maju taky formular kde im mozes napisat dotaz, ja som tak raz nieco vybavovala a hned na druhy den mi odtial volala tetuska a vsetko sme vybavili

misinka0611
18. aug 2017

Tiez Radim volať alebo písať na centrálu v BA. Ja som im písala uz 2x a odpisujú velmi rýchlo. Su tam ochotní ľudia a vždy mi pomohli 🙂 Drzim palce nech sa to vyrieši čím skor.

9lf9
18. aug 2017

pises ze ste boli aj na urade aj na soc. poistovnia ze ti kazdy povedal ze je to v poriadku a penaize pridu, ale neda sa poberat aj materska aj rodicovsky... takze bude mas narok na matersku a tym padom ti nema prist aky rodicovsky (ak je materska vyssia ako 213,2e) alebo narok na matersku nemas a ma ti chodit rodicak- ale potom nechapem co ste boli riesit na soc. poistovni, ked vam tam povedali ze vam je to v poriadku a peniaze pridu.