14 mesačná nechce papať kvôli zúbkom

dena567
13. aug 2014

mamicky poradite uz to trva asi tyzden mam problem malicku nakrmit vsetko len co by dala do ust a z dudlikom by si najradcej tie zubky vytrhala je nervozna papat mi uplne odmieta snazim sa ju uz vseliako krmit ale ona mi ani usta neotvori a este k tomu ked do nej dostanem lyzicku vsetko vypluva...viete trapi ma to lebo je drobnucka ma 7,5 kg a to bude mat 14 mesiacov....davam jej aj cipky ale ze by to niako pomahalo....uz som taka vycerpana maminky poradte....musim sa ju snazit nakrmit niekey to trva aj hodinu ale uz sme v takom stadiu ze mi ani ustocka neotvori..chodime aj povonku vselico jej aj z muzom ukazujeme a nic nepomaha...

ichbinich
13. aug 2014

@dena567:
Tak jej daj mliecko... Netrap ju krmenim, daj jej mliecko. Neviem, ci je na UM alebo MM, ale to je jedno. Vykasli sa na to, ze "by mala jest", tak teraz bude par dni na mliecku, no a co. Lebo nutenim jej to mozes sprotivit, ze bude jest este horsie. Prave preto, ze je drobna, by si jej nemala sprotivit jedlo a jedenie, tak radsje to mliecko.
Vsetko dobre!

dena567
autor
13. aug 2014

@ichbinich ahoj dakujem za odpoved..len vies ona a ni to mliecko nechce krmime sa len cez lyzicku lebo ani tu flasku nechce sem tam sa napije vodicky ale to je vsetko sme na UM...vies to je to ze ona nic nechce....este som nepocula ze az takto moze babatko odmietat papat...co sa tyka lekarov vsetko ma v poriadku ci krvicku ci gastro...takze jedine je to s tych zubkov...preto sa ju snazime vseliako zabavat aby zabudla ze papa ale uz ani to nepomaha proste nic nepomaha

moniatkoo
13. aug 2014

@dena567 vobec sa netrap nas maly aj 2 tyzdne odmieta papat ked mu idu zubky raz si da, raz nie ked nechce dame mliecko alebo ho nechame a ked je ozaj hladny spapa... maleho nafukuje pri zubkoch z toho ho boli brusko a preto nam nepapa.. ono to prejde a bude papat naspat ako predtym neboj nic..

sheila72
13. aug 2014

To je normálne, väčšina detí to tak má. Daj jej nejakú tvrdšiu stravu, rožtek s niečím alebo nech si ohrýza z kuraťa, ak má už nejaké zuby (čo asi má), hocijaké ovocie, ktoré môže odkusovať (staré babky hovoria, že jablko vraj čistí zuby :D). Jej sa uľaví na zúbky a pri tom sa naje, zároveň sa s jedlom zabaví. Možno bude špinavá od hlavy po päty, ale budete obe spokojné. My to tak robíme už dlho+ dávame na zúbky gél Kamistad. Dávali sme aj homeo. Camillia, ale sú drahšie a za chvíľu sú minuté, navyše nemajú až taký extra efekt. A ja by som naopak nedávala to mlieko zas po celý deň, max poobede a večer. Jednak také veľké dieťa potrebuje normálnu, verenú tuhú stravu a jednak by mohla mať hnačky (neviem či ste čítali článok, čo sa stalo s chlapcom, keď mu matka dávala výlučne len mlieko, ale to bol zas už extrém).

luba41
13. aug 2014

skús ju nekrmiť, nenútiť jesť z lyžičky, nenuť sedieť v stoličke ..nakrájaj jej niečo mäkké na kúsky / varenú zeleninku, surovú, chlebík a pod/ čo môže zobrať do rúčky a jesť celý den..ponúkaj jej, nech to má v dosahu aby na to videla..ponúkaj vodu na pitie, čajík, mlieko ale nenúť..nedávaj čípky / načo pchať do detí lieky, ked nie sú choré/..skús niečo napr. z homeo liekov, prípadne nejaké bylinkové výťažky... a nestresuj, lebo bude aj ona vystresovaná z Teba.. 😉
@dena567 a váhu nerieš, pokial je zdravá, tak je to v poriadku..moja najmladšia mala len o pár dekov viacej v tom veku..

dena567
autor
13. aug 2014

@moniatkoo ahoj vies bojim sa hlavne kvoli tej vahe aby nam ju lekari neriesili lebo uz sme sa nabehali kvoli tomu dost...a uz som s tej malinkej taka zufala...davam si otazku kedy to prejde do kedy este??a nasa ma uz vsetko ponalievane ked jej to sestricka pozerala na poradni...a najhorise je ze jej nic ani nepomaha...aj strasne zla je

dena567
autor
13. aug 2014

@luba41 ahoj ked ma papat sama tak trosku spapa aj z rosteka ale po chvilke to cele vyhodi...a tak sa snazim byt kludna 😉 mam prve babo mozno preto to tak prezivam ale fakt som necakala ze az takto ju chudatko mozu trapit zubky...a ja b ysom tu vahu ani neriesila ale ju doktori riesia vies...s toho som potom vyse vydeptana

moniatkoo
13. aug 2014

@dena567 nam pri zubkoch pomohol fenistil kvapky. A malemu chutia tie presnidavky dorucicky to cucka a tym si aj dasienka brusi

luba41
13. aug 2014

@dena567 mám 3 deti, ani pri jednom som nevedela, že im idú zúbky..možno niekedy boli trošku nervoznejšie, ale inak absolutne nič..možno ju privelmi sleduješ, stresuješ kvôli tej váhe..nútením nič nezmôžeš...moja mala v 1 roku 7,71 kg-zdravá, spokojná, priberala a priberá svojim tempom a nič som neriešila, ani doktorka...takže klud a nedaj sa ani doktormi vystresovať..

katarinamarkova
13. aug 2014

@dena567 nenutiti, nenukat stale.....ked bude hladna, naje sa....ziadne dieta este po par hodinach hladu neumrelo. myslim ze uz je okrem tych zubkov aj otravena z toho ako sa do nej snazis za kazdych okolnosti dostat lyzicku...neboj ak bude mat skutocny hlad tak s chutou zje.
vahu moc neries...kazdy sme iny....aj ako deti, aj ako dospeli...ak postupne rastie a priebera, tak je to ok.
ved aj dospely clovek, zena napr. jedna ma 50 kg. druha 100 kg a nikto sa nad tym nejako extra nepozastavuje.

siska53
13. aug 2014

@dena567 a gel na zubky si jej nedavala? Vraj to pomaha,trochu stmit,bolest, nie je taka silna..pred papanim myslim...moja tiez bola taky drobcek.🙂,
Teraz sa popravila,ale tiez nejak posledne dni zle jedava,no idu jej 3zuby naraz (trojky) a mam taky pocit,ze aj 4.trojka akoby sa jej tlacila...ale tym,ze zas to nie je u nej take hrozne,nechavam to na nu...viem len,ze v noci mrnka...zvyknem jej dasienka ponatierat gelom pred spanim alebo vymyt repikom ci salviou...
No moja uz ma 28m. a predsa uz ma 86cm a cca 11,4kg..
A lekarka ti co na to povedala? Na to nepapanie?

dena567
autor
13. aug 2014

@siska53 gel na zubky jej nepomaha pediater nam povedal ze jej mame davat cipky dva dni v kuse a ze uvidime 🙂 napr dnes strasne malo spapala mliecko mi nechcela tak som ju posadila do stolicky a papala sama masko a ryzu....je aj strasne jedovita ani sa ulozit nevie pritom by buvala...a do kedy idu zubky?myslite ze je to vsetko docasne????????

@katarinamarkova a nasa ma tu vahu 7500 a 76,5 vraj je aj dost dlha...dnes som sa snazila nenutit ako si aj pisala nechcela tak som jej dala masko z ryzou a papala sama...dnes tomu vela nedala ale aspon cosi spapala

siska53
13. aug 2014

@dena567 mojej vysiel prvy zubok presne v den prvych narodenin...teraz ma 28m.a este nema vsetky zuby. Teraz jej idu trojky tri naraz. Ona mavala teplotu alebo sopliky...ale u syna som ani nevedela,kedy mu sli...tskze je to rozne..
Aj moja teraz menej papa,ale to nie je take hrozne,lebo zas nieco papa a pije..a nam trosku ten gel pomaha..striedame znacky,nepouzivam stale tu istu.

siska53
13. aug 2014

@dena567
78cm a 8330 - nieco cez 16m.
71 a 6830 - 9,5mesacna
Doktorka mi vzdy vravela,ze mohla by mat aj o kilo viac,ale nefrflala..pre nu bolo dolezite,ze pribera..

dena567
autor
13. aug 2014

@siska53 sak aj mne ide len o to aby nechudla vies a aspon nieco priberala...vies od narodenia sme sa tak trosku trapili s papanim ona odmietala flasku a svoje mliecko som mala cca mesiac ...a potom sme sa tak tesili ze tak pekne papa cez lyzicku...a teraz zas tie zubky....ja viem ze musim vydrzat ale trapi ma to...

brady1
13. aug 2014

@dena567 a lekari ti nevedia pomoct, nejake B12. Alebo nech ti ony poradia, ja viem že ta to trapi, lebo ja som sa trapila moja od narodenia nie je papkač a odmietala my už aj otvarat usta. ale ked čitam tvoj pripad tak moja je podla nej papkač ked zje tri lyžičky rano dve na obed a štyri na večeru. Ale su dni ked papa trochu viac a vtedy vždy kusok vyrastie 😉 Viem chceš radu skus sa spytat svojej pediatricky na vitaminy B12, určite to chod riešit s pediatričkou a verim že niečo vymislite pre tvoju panculienku 😉 Inač je ok vyvojovo napreduje je vesela hrava?

dena567
autor
14. aug 2014

maminky dnes je to uz lepsie rano spapala 120 ml mliecka potom obedik rybku s kasou a o jednej mliecko 150 ml...a mame dalsi zubok cize uz desat zubkov....a medzitym este papa polievocku slepaciu....takze fakt vidiet ze to ma zo zubkov.....dnes som jej musela dat aj nurofen pred chvilkou lebo strasne plakala...