8 mesačná dcérka nemá ani jeden zúbok. Ako jej pomôcť?

soffyee
9. apr 2013

Skusala som gely a aj tak nic uz ani neslinta dasienka ma dost napuchnute a lekarka mi povedala ze oni vyndu nemate nejake domace rady ako jej pomoct??

mummy01
9. apr 2013

A ako to chces urychlit? Chces ovplyvnit nieco co sa ovplyvnit neda....

haniar
9. apr 2013

nas maly mal prvy zubok az v roku

jarka0812
9. apr 2013

naša malá má už cez rok a zub žiaden. Lekárka pri každej poradni hovorí, že už jej idú... Ja ale nevidím, necítim žiadne napuchnuté ďasienka. Gél a niečo na ohryzávanie je podľa mňa jediná pomoc pre dieťatko a trpezlivosť pre maminu.

katren
9. apr 2013

nam vysiel prvy mesiac pred prvym rokom a teraz mame 8 zubov /Misko/....
Dominicka v jeho veku mala uz vsetky.....

lenok
9. apr 2013

No stress... strbava neostane, neboj 😉 moja mala 11,5mes., ked vyliezol prvy a bola to prava horna jednotka 😉 teraz ma 2,6r a chyba jej len jeden... prava horna 5ka 😉

lucinocka
9. apr 2013

My mame zachvilku 7m a tiez este nemame zubok 🙂 a to od 3m slintameee, kusemee.. gel jej nedavam az ked je to velmi zle, radsej si umyjem ruku a premasirujem jej s prstom dasienka..ma to rada a ten skripavy zvuk po dasnach ju stale rozosmeje🙂))

marekahenrieta
9. apr 2013

my sme mali 1. zubok v 10. mesiaci a hned na to tri dalsie, ostatne 4 znovu spolu vysli, aj teraz stolicky idu naraz 🙂, neboj oni vyjdu

mata90
9. apr 2013

moji obaja synčekovia mali prvé zubky až po ôsmom mesiaci, je to normálne, a individuálne, každe dieťa je iné a ty jej nemáš ako pomôcť, zúbky sa musia vykľúť same 🙂

liwka
9. apr 2013

ako sa hovorí, čím neskôr vyjdu, tým neskôr sa pokazia 😀
moja mala 8m, keď jej vyšli prvé dva naraz (horúčky, plač, nervyyyy), potom do roka jej vyšli ešte dva, a ostatné až po roku....o tých som už našťastie ani nevedela 😉
zúbky prídu, prajem, aby bezbolestne 😉

bubu4125
9. apr 2013

moja mala rok a 3týždne keď jej vyšiel prvý zúbok...teraz bude mať dva roky a má 14zúbkov....

lenka_b
9. apr 2013

Moja mala mala 9 mesiacov, ked jej vysiel prvy zub a potom to islo ako po masle. Podla mna sa to urychlit neda. Neboj, ani sa nenazdas a bude mat zubky 🙂

tinka274
9. apr 2013

nasmu až po roku vysli skor vedel chodit ako mal zubky 🙂 🙂 a myslim že to sa ani ovplyvnit neda 🙂 🙂

patka6
9. apr 2013

Naša dcérka mala prvý zub v 10. mesiaci , a dokonca brat mojho manzela mal prvy zub az v 18. tich mesiacoch, takze ziadny strach🙂 je to individualne, ale este som nepocula zeby niekomu nevysli zuby 🙂 aspon dlhsie vydrzia zdrave 🙂

katka1981
9. apr 2013

Nic v zlom, ale uz aj otazka, ci som tehotna, mi pripada normalnejsia. Ked jej spoluziacky budu strbave, tiez jej pomozes a zacnes trhat zuby??? Moja mala prvy, ked mala 9,5 mes., kamoskina nemala ziadny zub do 13 mesiacov. Predpokladam, ze uz si ju ucila chodit, a abecedu uz tiez pozna. A ak dokazes nieco urychlit, v dobrom ta prosim o radu, tiez by som potrebovala, aby mojej dcere skoncil vzdor, ale nech robim co robim, stale ju neprechadza, alebo som tomu tak pomohla, ze ma rovno pubertu. Su veci, kt. nemozes urychlit a rychlejsi rast zubkov medzi ne rozhodne patri.

ivka289
9. apr 2013

Nic si z toho nerob, moj syn ma 8,5mesiaca a tiez nema ani jeden zubok 😉 za to ale pekne beha po 4 a kde sa vie pridrzat dacoho uz pekne chodi 🙂

machovalucka
9. apr 2013

nám vyšli prvé dva až po 11mesiacoch a ked mala 19mesiacov,tak mala len 4zuby...

simca06022011
9. apr 2013

priroda to zariadi, ked budu mat byt vonku tak budu... nam nakoniec vysli az po 1. roku... a slintali sme nekonecne dlho...

123adrika
9. apr 2013

Mojej malej vyšiel prvý zúbok, keď mala 18 mesiacov a 1 týždeň. Teraz máme 26 mesiacov a 12 zúbkov. Asi to tak má byť. Určite to netreba nejako ovplyvňovať, oni skôr, či neskôr výjdu A.

cmulinko
9. apr 2013

ja nechcem nikoho urazat,ale nejake tie zaklady biologie snad mame este zo zakladnej skoly a nic co je spolocne s vyvojom sa ovplivnit-urychlit,spomalit neda....plati to aj pre zubky a bude to platit o par rokov aj na menstruaciu-do buducna ak by si chela urychlit aj to.

betuska22
9. apr 2013

moja malá ma rok aj mesiac a ma 2 zubky 😀

olivka84
9. apr 2013

ze urychlit ked na nieco prides daj vediet este nemam zuby mudrosti 😉

sachmetttt
9. apr 2013

Ja si myslím že to nejde ovplivnit...Malej vyšiel zubok v 11 mesiaci a to prvý a teraz máme 1 a kusok..Je lepšie že jej tak rýchlo nevylezu aspon bude mat dlhšie mliečne zubky tak sa raduj 🙂.

staniacik
9. apr 2013

Ahoj. Môj synček má 9 mesiacov a tiež nemá žiaden zúbok a ani ďasienka nemá opuchnuté. Doktor nám vravel, že vyjdu vtedy, kedy majú, že na zúbky nikdy nie je neskoro. 🙂

kiwi82
9. apr 2013

My sme mali prvý zub na 11 mesiacov 🙂 si len vyčkať treba.

cikyta
9. apr 2013

No našej " pomohol " pád pusinkou o okraj postielky ☹ Rozťala si ďasienko a na další deň-dva jej už trčal zubok ☹
Bolo to v 10.mesiaci

Nechaj to na prírodu. Nič netúž urýchlovať-spomalovať. Každe telíčko má svoje tempo. O nič nebude ukrátená, ver mi.

loxa
9. apr 2013

Mam kamaratku ktorej dieta do 14 mesiacov nemalo ani jeden zub a mudr. jej na to povedala, "poculi ste uz o dietatku ktore by nemalo zuby? " Aj mojmu malemu isli az v 10mesiacoch

digysa
9. apr 2013

Prepac, ale toto nie je ziadny problem. Tu sa neda radit, ani pomahat 🤐

evulik82
9. apr 2013

nasa dcerka mala 9 mesiacov,ked jej vysiel prvy.

lauricka
9. apr 2013

mas pocit, ze s tymto potrebuje clovek pomoct? nie, to je cisto v rukach prirody, musim ta sklamat 🙂. Mne vysiel zub az v 11. mesiaci a nemam ziaden problem so zubami 🙂. Mojim detom v 9. mesiaci. Nerob si starosti, s cim naozaj nemusis.

gilmorka
9. apr 2013

malemu vysiel prvy az v 10. m. a ani nevieme ako. Niektore dalsie nas za to dost potrapili soplikmi a teplotou.