Ako umývate deťom zúbky?

16. sep 2023

Zdravím. Ako svojím deťom umývate zúbky keď si nechcú dať umyť? Môj má skoro rok a pol a nechce vôbec ústa otvoriť keď mu chcem umyť, bráni sa, odstrkuje ma. Posledné dni si umývame spolu tak, že si on sám "umýva" no neviem ci to je správne. Co myslite?

bluemoon24
16. sep 2023

Ja jsem jeden cas (asi mesic) umyvala zuby nasilu. Bylo mi to extra neprijemne, ale proste zuby je treba umyvat.

milanemila
16. sep 2023

Je kopec kniziek, basniciek, pesniciek, kt by ti v tomto mohli pomoct. Nestaci aby si 1,5 rocne dieta umylo zuby same, treba mu ich docistit. Rovnako mozete ist spolu do drogerie a nech si vyberie nejaku peknu kefku s autickom alebo nejaku, kt sa mu bude pacit, aj to moze pomoct. Mozes skusit aj sebe umyvat zuby spolu s nim 🤷🏼‍♀️

hennyinnsbruck
16. sep 2023

Umyvala som nasilu. Zvykla si potom

ja_mama
16. sep 2023

Nam niekedy pomohla technika "ja umyjem tebe a potom ty mne" a ked nie tak nasilu...po par tyzdnoch si zvykla a uz vedela ze po dobrom to bude lepsie a pekne sama uz otvarala ustocka nez revu. Stale niekedy vymysla, ale uz je rozumna takze vie ze by sa jej zubky pokazili a necha sa bez problemov presvedcit. Mame napozeranych vela rozpravok o zubkoch takze si to vie ako tak predstavit co sa stane ked nebudeme umyvat 🙂

basulaak
16. sep 2023

Nasilu. Dodnes, 2,5roka

ivangeline
16. sep 2023

Presviedcam a ked ne..nasilu..

janka_266
16. sep 2023

Najlepšie je na gauči/posteli dať hp ležať, aby mal hlavu medzi vašimi nohami, vtedy ani neujde a keď nechce otvoriť ústa, tak buď nasilu, u nás ešte fungovalo, že som mu hovorila, čo všetko jedol, a že teraz umyvame dole kukuricu, mäso, zemiaky, chlieb, a tak 😃Niekedy ani teraz nechce, ale iné mu neostáva 😃

nikpa
16. sep 2023

On si sám neumyje nič. Jednu dobu to u nás bolo s mladším podobné, vtedy som ho polahla na posteľ, sadla si nad neho, a nohami som mu pridržala ruky. Hlavu musel držať muž. Ústa som otvorila nasilu, bola to minútka a zuby som rýchlo vyčistila. Hučal ako pavian ale lepšie ako hnilé zuby. No a toto trvalo niekoľko týždňov, potom ho to prešlo, teraz stojí v kľude v kúpeľni s otvorenými ústami a drží...

pkgirl30
16. sep 2023

u nás to išlo veľmi pomaly, keďže zakaždým bol pri tom hrozný krik, prestala som na to tlačiť, nasilu vôbec. najprv to bolo len že celý čas ma sledoval ako si umývam zuby, potom chcel svoju vlastnú kefku ktorú len tak strkal do vody a potom do úst, potom ochutnal pastu a nakoniec si začal sám nejak šúchať kefku o zuby, to trvalo do nejakých 4 rokov, odvtedy je to perfektne, sám si nachystá kefku podá mi ju a dovolí pekne umyť zúbky

rebrambora
16. sep 2023

Sli sme do kupelne vsetci a umyvali si spolu, s pomocou mojej alebo manzelovej ruky.
Ak nie, tak nasilu. Bohuzial. Dieta musi vediet, ze ta ma ako rodica respektovat a cez nejake veci proste vlak nejde.

banalu
16. sep 2023

Niekedy si pekne da umyt a niekedy nasilu. Ritual vzdy rovnaky, umyvame spolu, aj ona mne a pod. Ale ked jej nieco sadne na nos koniec. Slusala som aj nechat tak a o pol hodku znova, no vysledok rovnaky. Tak lahnut, podrzat ruky a presuchnut. Lebo som videla co sa jej tam za dva dni len jej umyvania spravilo a teda to bola hroza 🙄 ale taky extrem ako umyvat kazdy zub zvlast jednozvazkovou som zavrhla v obdobi, ked som ju "trapila" aj fyzio cvicenim 3x do dna... uz bola zo mna na prasky a ja tiez, mala som pocit, ze ju v jednom kuse trapim.

beata_k
16. sep 2023

To veru nestaci. Ved ho postekli, otvori usta aj sam 😃

simona20201309
16. sep 2023

Ja som raz ukázala reálnu fotku zhnitych zubov a od vtedy ani raz neskúšala protestovať. A ak mala nejaké ťahy, stačilo pripomenúť fotku. Veľmi skoro pochopila dôsledok zanedbania starostlivosti o zuby. To isté platí pri sladkostiach.

zuzanka.zuzu
16. sep 2023

môj si našťastie rád nechá umyť zúbky 🙂 samozrejme pri skúšaní hraníc alebo pri zlej nálade nechcel otvoriť, ale aj tak som umyla. a teraz keď je už starší tak ho vyplašila rozprávka o "povlačiku na zúbkoch" a ako s ním nechceme ísť spinkať 😀

ariannazara
16. sep 2023

Dám ho ľahnúť dám mu mobil a ide sa 😇

roztlieskavacka
17. sep 2023

To treba úplne od prvého milimetra prvého zubu čistiť aj nasilu a zvykne si až otvára pusinu sama a donesie si aj kefku